رفتن به مطلب

14700K یا 7800X3D

Recommended Posts

2 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

اواخر با فروش مادربرد و پردازنده خودم و یک مقدار از جیب خودم رنج ۳۵ ملیون دارم حالا یه خورده بیشتر یا کمتر  ولی زیر ۴۰ ملیون.

با این بودجه محدودی که شما دارید فکر نمیکنم بتونید به 14700k فکر کنید،بنظرم شما هزینه رم d5 رو هم درنظر نگرفتید.

شما میتونید ryzen 9 7900xرو درکنار مادربرد msi pro x670p با 32gb d5 رم تهیه کنید یا اگر برای رم بودجه جدا درنظر گرفتید ryzen 9 7950x try تهیه  کنید .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 92
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

33 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

با این بودجه محدودی که شما دارید فکر نمیکنم بتونید به 14700k فکر کنید،بنظرم شما هزینه رم d5 رو هم درنظر نگرفتید.

شما میتونید ryzen 9 7900xرو درکنار مادربرد msi pro x670p با 32gb d5 رم تهیه کنید یا اگر برای رم بودجه جدا درنظر گرفتید ryzen 9 7950x try تهیه  کنید .

من هم بالاتر اشاره کردم و بهشون مدل پیشنهاد دادم و قیمتشان هم زدم

چرا msi pro؟

من زیاد با بحث خازن و ترانزیستور های مادربورد آشنا نیستم بخاطر هموناس؟ من asus tuf پیشنهاد دادم.

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

(درکل اینا پیشنهادات خودم و نظر اصلی با شخص شماست🌹)

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

با تهیه پلتفرم amd همچنان باید کولرمو عوض کنم؟

نه اگر پایه های سوکت رو داره نه اوکیه به شرطی که از پشت براکت نخوره

7950 خالی بگیر لذت ببر اگر خیلی اهل گیمی نسخه کش دارشو بگید

7 ساعت قبل، AmirPuniSher گفته است:

با این پولی که دارن 7950 میتونن بردارن حتی نیاز به مادربرد x هم نیست با b650 تاف یا تامهاک یا گیگابایت جوابه

5 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

به خاطر سازگاری رم.

رم مناسب رایزن در بازار هست

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

رم از قبل تهیه کردم   من یه نگاهی انداختم به سایتا  قابل خرید هست

10 ساعت قبل، AmirPuniSher گفته است:

من هم بالاتر اشاره کردم و بهشون مدل پیشنهاد دادم و قیمتشان هم زدم

چرا msi pro؟

من زیاد با بحث خازن و ترانزیستور های مادربورد آشنا نیستم بخاطر هموناس؟ من asus tuf پیشنهاد دادم.

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

نه اگر پایه های سوکت رو داره نه اوکیه به شرطی که از پشت براکت نخوره

7950 خالی بگیر لذت ببر اگر خیلی اهل گیمی نسخه کش دارشو بگید

با این پولی که دارن 7950 میتونن بردارن حتی نیاز به مادربرد x هم نیست با b650 تاف یا تامهاک یا گیگابایت جوابه

رم مناسب رایزن در بازار هست

پایه های am4 رو داره  منتها نمیدونم برا am5 جوابه یا نه 

7950x یخورده زیادی میزنه بالا  7900x میشه تهیه کرد

@ARMIN  نظر شما چیه راجب 7900x ؟؟؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

7900x میشه تهیه کرد

عالیه اون

12 هسته 24 ترد

برابر با 14700

پایه am4 داره اوکیه 

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

@ARMIN  نظر شما چیه راجب 7900x ؟؟؟

من کلا خرید پلتفرم AMD پیشنهاد نمیدم. برای همین دیگه ساکت میمونم تا دوستانی که متخصص AMD هستن پیشنهاداتشون رو ارائه کنند. من i3 13100 میخرم، اما 7950X نه. اگر اومدین سمت Intel، بگین پیشنهاد پردازنده بدم.

• لایک 4
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 6
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

من کلا خرید پلتفرم AMD پیشنهاد نمیدم. برای همین دیگه ساکت میمونم تا دوستانی که متخصص AMD هستن پیشنهاداتشون رو ارائه کنند. من i3 13100 میخرم، اما 7950X نه. اگر اومدین سمت Intel، بگین پیشنهاد پردازنده بدم.

میتونم علتشو بدونم؟

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

میتونم علتشو بدونم؟

20 سال فعالیت در این صنف و تجربه

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

20 سال فعالیت در این صنف و تجربه

نه منظورم اینکه چه مشکلی تو پلتفرم amd هست که i3 نسل سیزده رو به بالارده ترین پردازنده این شرکت ترجیح میدین؟

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

نه منظورم اینکه چه مشکلی تو پلتفرم amd هست که i3 نسل سیزده رو به بالارده ترین پردازنده این شرکت ترجیح میدین؟

برادر برای توضیح این مسئله من باید یه کتاب بنویسم. عجالتا همین حد قبول بفرمایید. ضمن اینکه من هر حرفی بزنم دعوا میشه اینجا بین طرفداران آبی و قرمز.

در مقام مشاور من صرفا نظرمو میگم. شما میری دکتر مگه ازش میپرسی چرا فلان قرص رو ترجیح میدی به اون یکی؟ خیر، نسخه میگیری و میری. حالا یا اجراش میکنی یا نه میری پیش یه دکتر دیگه.

من نظرم در مورد پلتفرم AMD منفیه، دیگه شما انتخاب کن کدوم سمت بری.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

میتونم علتشو بدونم؟

ببین دوست عزیز اینتل و ای ام دی هرکدوم معایبی دارن و مزیت هایی نمیشه گفت یکی بد مطلق و اون یکی خوب مطلق باید ببینی بودجت و نیازت و علاقه کدوم سمت 

پردازنده 14700 خیلیم پردازنده خوبیه در این شکی نیست ولی خنک نگه داشتنش که دوبه شک میکنه آدمو اینجاست که علاقه شما و بودجه شما وسط میاد اگر واقعا اینتل دوست داری و بودجشم داری پس برو سمت 14700 درسته نسل بعد سوکت عوض میشه ولی 14700 انقدر قوی هست که 2 3 سال نگرانی نداشته باشی...یا حتی بیشتر خیلیا هنوز دارن از 9900k استفاده میکنن و راضین...

از اون طرف ای ام دیم واقعا وسوسه کنندست و نمیشه اصلن نادیدش گرفت 7800x3d که برای گیم عالیه ولی برای سایر کارها به 14700 نمیرسه یا 7900x که اونم 12 هسته و 24 ترد بهت میده و خنک کردنش اونچنان مشکل نیست

و ای ام ادی قول داده تا 2026 سوکت am5 رو فول ساپورت کنه حالا بعدش کسی نمیدونه چی میشه پس آینده نگریم یکم در نظر داشته باش

و به اینجا هم اکتفا نکن بچه ها که با همه پردازنده ها و مادبردها تجربه نداشتن نظر خودشونو طبق آمار و تحقیقشون میگن شمام توی ردیت و سایر فروم ها سرچ کن و مقایسه کن و وقتی واقعا مطمعن شدی اقدام کن تا بعدش پشیمونی نیاد سراغت...چون توی این خراب شده پول به آسونی بدست نمیاد...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برادر برای توضیح این مسئله من باید یه کتاب بنویسم. عجالتا همین حد قبول بفرمایید. ضمن اینکه من هر حرفی بزنم دعوا میشه اینجا بین طرفداران آبی و قرمز.

در مقام مشاور من صرفا نظرمو میگم. شما میری دکتر مگه ازش میپرسی چرا فلان قرص رو ترجیح میدی به اون یکی؟ خیر، نسخه میگیری و میری. حالا یا اجراش میکنی یا نه میری پیش یه دکتر دیگه.

من نظرم در مورد پلتفرم AMD منفیه، دیگه شما انتخاب کن کدوم سمت بری.

اوکیه   ولی کاش حداقل یه توضیح مختصر میدادین  این قطعا توی انتخاب تاثیر داشت

30 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

ببین دوست عزیز اینتل و ای ام دی هرکدوم معایبی دارن و مزیت هایی نمیشه گفت یکی بد مطلق و اون یکی خوب مطلق باید ببینی بودجت و نیازت و علاقه کدوم سمت 

پردازنده 14700 خیلیم پردازنده خوبیه در این شکی نیست ولی خنک نگه داشتنش که دوبه شک میکنه آدمو اینجاست که علاقه شما و بودجه شما وسط میاد اگر واقعا اینتل دوست داری و بودجشم داری پس برو سمت 14700 درسته نسل بعد سوکت عوض میشه ولی 14700 انقدر قوی هست که 2 3 سال نگرانی نداشته باشی...یا حتی بیشتر خیلیا هنوز دارن از 9900k استفاده میکنن و راضین...

از اون طرف ای ام دیم واقعا وسوسه کنندست و نمیشه اصلن نادیدش گرفت 7800x3d که برای گیم عالیه ولی برای سایر کارها به 14700 نمیرسه یا 7900x که اونم 12 هسته و 24 ترد بهت میده و خنک کردنش اونچنان مشکل نیست

و ای ام ادی قول داده تا 2026 سوکت am5 رو فول ساپورت کنه حالا بعدش کسی نمیدونه چی میشه پس آینده نگریم یکم در نظر داشته باش

و به اینجا هم اکتفا نکن بچه ها که با همه پردازنده ها و مادبردها تجربه نداشتن نظر خودشونو طبق آمار و تحقیقشون میگن شمام توی ردیت و سایر فروم ها سرچ کن و مقایسه کن و وقتی واقعا مطمعن شدی اقدام کن تا بعدش پشیمونی نیاد سراغت...چون توی این خراب شده پول به آسونی بدست نمیاد...

ممنونم بابت توضیحات

عذرمیخوام  نهایت دمای 7900 و 14700 با یه کولر 240 یا 360 میان رده در حد دیپکول چقدره؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

amd شرکت خوبیه

و یک وزنه تعادل برای مهار قیمتها در بازار پردازنده و گرافیک هست(من سیاستهای قیمتیش رو دوست دارم)

چند ساله موفقیت های خوبی هم داشته

به نسبت قیمت قابلیتهای خوبی هم ارائه میده

ولی گاها ناسازگاری یا ایرادات عجیب غریب سخت افزاری و نرم افزاری داره، که البت اینتل و انویدیا هم دارن

ایرادات عجیب غریب amd برعکس اینتل و انویدیا کار بر رو بیشتر درگیر میکنه

مشکلاتشو اغلب کسانی میبینن که دستی تو بازار دارن و سرو کار زیادی با هر دو پلتفورم دارن

البت اگر سرچ کنید تو همین فروم هم هستن کسانی که مشکلاتی با این پلفورم داشتن و دارن

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

اول اینکه زیاد در گیر بنچمارکا نشو 14700 و  14900 زیر چن دقیقه و حتی با بهترین aioهای بازار به ترمال تراتل میرسن و اگ بنچ لوپ بزاری عملکردشون بعد مثلا نیم ساعت خیلی افت میکنه

کلا این نسل جوری طراحی شده ک توی بنچمارک اول و شاید دوم به عنوان ی سیاست تبلیغاتی خوب عمل کنه

دوم اینکه هر دو تیم میگن ک پردازنده ما برای دمای 90-100 درجه طراحی شده ولی همچین چیزی راجب همه قطعات اطرافش مث خازنها صدق نمیکنه

در دمای بالای 80 بقیه قطعات در طول زمان بشدت شروع  به دیگرید شدن میکنن(مگ اینکه قوانین فیزیکو تغییر داده باشن😁) و مثلا بعد یکسال بعد برای رسیدن ب فرکانس قبلی باید ولتاژ زیادی ب پردازنده بدی ک دوباره استیبل کار کنه

Electrolytic%20Capacitor%20blog%20test%2

(این نمودار خازن پردازنده نیس ولی میتونه نشون بده ک خازن ها چقدر ب دما حساسن)

حالا  انتخاب با خودته ک میخای ی پردازنده بگیری یا ی بخاری!

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Iman evo گفته است:

عذرمیخوام  نهایت دمای 7900 و 14700 با یه کولر 240 یا 360 میان رده در حد دیپکول چقدره؟

اگر کارات اونچنان سنگین نیست و زیاد نمیخوای فشار به سی پی یو بیاری 14700 رو میتونی با assasin iv کنترل کنی ولی باید آندرولت انجام بدی و یکم باش کلنجار بری تا به یه دمای استیبل برسی و پاور لیمیت رو هم باید اعمال کنی و فکر اورکلاک رو هم اصلا نکن...ولی طبق بنچ مارکایی که من دیدم میشه با آندرولت کنترلش کرد ولی بازم برای عملکرد بهتر باید کولر 360 و مدل lt به بالا دیپکول داشته باشی ...ولی  7900x باassassin iv کامل رام میشه البته با یکمی آندرولت و دستکاری میتونی بهترین دما واسکور رو بدست بیاری...

این وسط باید ببینی کدوم طرفو بیشتر میپسندی اگر تا الان ای ام دی نداشتی بهت حق میدم آدم شدید 2 به شک میشه چون یه چیز کا ملا جدید و هیچی ازش نمیدونی و اینتل یه اطمینان خاطری بهت میده چون باهاش آشنایی ولی باید باید معایبشم کنار بیای...چون هر بررسی که من دیدم از 14700 بخش بدی ها به مصرف و گرمای بالا اشاره کرده بود که شده نقطه ضعف بزرگش

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جایی نگو که از فن متعصب amd شنیدی، ولی همون اینتل رو بگیر و دنبال دردسر نباش. به نظرم تمرکز رو بیشتر روی خنک کننده بذار که بتونی توان خوبی از همون 14700k بگیری، am5 از نظر من واقعا یه نسل سوخته ست. هنوز یه عالمه جای کار داره، فرضا اگه بگیریش، بعدا بخوای ارتقا بدی، سیپیوش گیر نمیاد، ولی اینتل، همین الان اراده کنی، سیپیو پرجمدار 10 نسل قبلش هم به وفور پیدا میشه.

ازونور مجبوری بخاطر ارتقا تغییر پلتفرم بدی و  در ازای چس تومن در مقابل قدرت باندلت، ردش کنی.

اگه خیلی amd رو میخوای و دنبال دردسری، am5 بهترین گزینه ست.

• لایک 1
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 9
  • چرا؟! 2
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

سیپیو پرجمدار 10 نسل قبلش هم به وفور پیدا میشه.

مثلا i7 7700 با قیمت 12400:

image.thumb.png.03a99fe0e03c4811a58366b693aba40f.png

مثلا 10900:

image.thumb.png.15397fccc0ad3e2a6f103a21a80964a8.png

:) عالی هستی ادامه بده...

10 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

پایگاه دانش آرمین برای 1سال پیشه. از سال پیش تا الان مشکلی از رایزن ها گزارش نشده و علتشم خرابی سری x3d بود بخاطر ولتاژ زیاد که با بایوس جدید رفع شد.

اگر اینتل خریدی سلام منو به جاسوس افزار OS minix برسون.

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دما 100 درجه برای اینتل عادی نیست بلکه فاجعست حالا نمیدونم چرا بعضیا سعی در عادی نشان دادن میکنن در عجبم ! عارضم به خدمتتون آب در 100 درجه میجوشد ! میتونید به جای کتری برقی یا اجاق گاز یا هیتر استفاده کنید !

همه میدانن دمای بالا و ولتاژ نامناسب علت خرابی یا عمر کم قطعات برقی هست ، هر چی اتلاف انرژی بیشتر باشه گرمای تولیدی هم بیشتره نمونش لامپهای قدیمی رشته ای !

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من دلم برای صاحب همچین تاپیک هایی میسوزه،اینقدر فکر و تعلل میکنند که اگر میتونستن یه چیزیم بخرند ،نخواهند تونست ، اخر سال که همیشه قیمت ها افزایشی هست ،حالا هم از زمانی که تاپیک زده شده و بحث بین 2جناح داغه قیمت ها هم درحال افزایش هست  و بعضا اجناس هم ناموجود میشوند.

برای یکی از بچه ها هفته پیش یه لبتاپ با rtx4050 خریدم 45 تومن ،2روز بعد یکی دیگه از بچه ها باهمون کانفیگ خرید 48 تومن .

خلاصه نمیدونم دوستان تاکی میخوان این مباحثه های بی انتها رو تموم کنند و کنار بزارند؛صاحب تاپیک یا میخره یا نه ،یا اینتل برمیداره یا amd درنهایت هیچ توفیقی به حال ما نداره .

ویرایش شده توسط yasin1380
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

دما 100 درجه برای اینتل عادی نیست بلکه فاجعست حالا نمیدونم چرا بعضیا سعی در عادی نشان دادن میکنن در عجبم ! عارضم به خدمتتون آب در 100 درجه میجوشد ! میتونید به جای کتری برقی یا اجاق گاز یا هیتر استفاده کنید !

همه میدانن دمای بالا و ولتاژ نامناسب علت خرابی یا عمر کم قطعات برقی هست ، هر چی اتلاف انرژی بیشتر باشه گرمای تولیدی هم بیشتره نمونش لامپهای قدیمی رشته ای !

حسن جان، یه مصاحبه ای Steve از کانال Gamer Nexus داشت با یکی از مهندسین اینتل و در اون کلی غر زد سر اینتل که چرا اینقدر دماهای پردازنده‌های رده بالاش بالاست و به 100 میرسه، که برگشت پاسخ داد خوب برسه؟ چه مشکلی داره؟ بعد توضیح میده که پردازنده های اینتل در دمای 100 درجه خراب نمیشه.

اغلب سیستم هایی که با پردازنده های i9 و i7 نسل 14 دارند توی کشور بسته میشن - به دلیل محدودیت بودجه کاربر کولر های ضعیفی دارند و اغلب این پردازنده‌ها دارند با دمای 100 درجه کار میکنند، اگر اون داستان کتری و دمای آب در خرابی اینها صدق میکرد، شک نکن الان توی فرومها پر شده بود از تاپیکهایی که پردازنده من سوخته!

توی همین فروم پر از بچه هایی که کارشون سیستم بستنه، و همه اشون هم میدونن هرچی کولینگ بهتر باشه دمای پردازنده معقول تره، اما وقتی مشتریشون بودجه نداره، میبندن و میره، بپرس ازشون تاحالا مراجعه کننده ای داشتن که از دمای بالا پردازنده نسل 12 و 13 و 14شون سوخته باشه؟

خرابی هایی که از پردازنده های اینتل تا به حال خودم دیدم، صرفا به خاطر mishandling بوده و بس. یا خورده زمین و گوشه PCB غر شده (که در 70 درصد موارد قابل احیا است)، یا خازنهای زیر و روی PCB کنده شده که ناشی گری شخص حمل کننده/اسمبل کار بوده. پردازنده ای از نسل های جدید "داغ" به خاطر "داغی" آسیب ندیدند.

25 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

من دلم برای صاحب همچین تاپیک هایی میسوزه،اینقدر فکر و تعلل میکنند که اگر میتونستن یه چیزیم بخرند ،نخواهند تونست ، اخر سال که همیشه قیمت ها افزایشی هست ،حالا هم از زمانی که تاپیک زده شده و بحث بین 2جناح داغه قیمت ها هم درحال افزایش هست  و بعضا اجناس هم ناموجود میشوند.

یاسین جان

شما بگرد داخل پست ها ببین بودجه دقیق برای خرید میبینی که من بر اساس اون پیشنهاد بدم؟ وقتی بودجه مشخص نیست، تاپیک میشه این.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

یاسین جان

شما بگرد داخل پست ها ببین بودجه دقیق برای خرید میبینی که من بر اساس اون پیشنهاد بدم؟ وقتی بودجه مشخص نیست، تاپیک میشه این.

اعلام کردم تو پستا ها   رنج ۳۵ ملیون یکی دو تومن بیشتر  ولی زیر ۴۰ ملیون

21 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

برای یکی از بچه ها هفته پیش یه لبتاپ با rtx4050 خریدم 45 تومن ،2روز بعد یکی دیگه از بچه ها باهمون کانفیگ خرید 48 تومن .

خلاصه نمیدونم دوستان تاکی میخوان این مباحثه های بی انتها رو تموم کنند و کنار بزارند؛صاحب تاپیک یا میخره یا نه ،یا اینتل برمیداره یا amd درنهایت هیچ توفیقی به حال ما نداره .

دقیقا سر دو راهی موندم

12 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

جایی نگو که از فن متعصب amd شنیدی، ولی همون اینتل رو بگیر و دنبال دردسر نباش. به نظرم تمرکز رو بیشتر روی خنک کننده بذار که بتونی توان خوبی از همون 14700k بگیری، am5 از نظر من واقعا یه نسل سوخته ست. هنوز یه عالمه جای کار داره، فرضا اگه بگیریش، بعدا بخوای ارتقا بدی، سیپیوش گیر نمیاد، ولی اینتل، همین الان اراده کنی، سیپیو پرجمدار 10 نسل قبلش هم به وفور پیدا میشه.

ازونور مجبوری بخاطر ارتقا تغییر پلتفرم بدی و  در ازای چس تومن در مقابل قدرت باندلت، ردش کنی.

من شمارو فن محکم تیم قرمز میشناختم😁

13 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

اگر کارات اونچنان سنگین نیست و زیاد نمیخوای فشار به سی پی یو بیاری 14700 رو میتونی با assasin iv کنترل کنی ولی باید آندرولت انجام بدی و یکم باش کلنجار بری تا به یه دمای استیبل برسی و پاور لیمیت رو هم باید اعمال کنی و فکر اورکلاک رو هم اصلا نکن...ولی طبق بنچ مارکایی که من دیدم میشه با آندرولت کنترلش کرد ولی بازم برای عملکرد بهتر باید کولر 360 و مدل lt به بالا دیپکول داشته باشی ...ولی  7900x باassassin iv کامل رام میشه البته با یکمی آندرولت و دستکاری میتونی بهترین دما واسکور رو بدست بیاری...

این وسط باید ببینی کدوم طرفو بیشتر میپسندی اگر تا الان ای ام دی نداشتی بهت حق میدم آدم شدید 2 به شک میشه چون یه چیز کا ملا جدید و هیچی ازش نمیدونی و اینتل یه اطمینان خاطری بهت میده چون باهاش آشنایی ولی باید باید معایبشم کنار بیای...چون هر بررسی که من دیدم از 14700 بخش بدی ها به مصرف و گرمای بالا اشاره کرده بود که شده نقطه ضعف بزرگش

من الان کولر فعلیم rog lc240 هست فعلا بودجم یاری نمیده تعویض کولر هم داشته باشم زیر لود بدون دستکاری چه دمایی با این پردازنده ها میگیرم؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

اعلام کردم تو پستا ها   رنج ۳۵ ملیون یکی دو تومن بیشتر  ولی زیر ۴۰ ملیون

فقط واسه همین دو قطعه؟

کارت گرافیک چه مدلیه؟

رم چه مدلیه؟

مانیتوری که داری یا میخوای بخری دقت و مشخصاتش چیه؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

زیر لود با کولر lc 240 rog چه دمایی دو پردازنده نشون میدن؟؟؟   14700k    7900x

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

am5 از نظر من واقعا یه نسل سوخته ست. هنوز یه عالمه جای کار داره

جسارتا جناب نظری ممکنه بنده و سایر دوستان رو در جریان دلیل "پر دردسر" و "سوخته" بودن نسل فعلی AMD قرار بدید.🤔

- ما درحال صحبت درباره پردازنده های سوکت am3/am3+ نیستیم که ده قدم از اینتل عقب تر بودند بلکه سوکتی مورد بحث ماست که قبل از خودش پردازنده های خوش نام AM4 وجود دارند.

- شما خودتون AMD User هستید خوب میدونید در زمانی که اینتل با پرچمداراش داشت درجا میزد، هر نسل از پردازنده های AM4 چگونه پیشرفت رو به کاربر نشون میدادن. مقایسه رایزن های 1000، 2000 و 3000 برای اثبات این ادعا کافیه.

- در مورد AM5، شاهدید که چطور رایزن 7800X3D پرچمدارای اینتل رو در زمینه مصرف و فریم به خاک و خون کشید! اینتل کاری با ما کرده که وقتی می شنویم یک سی پی یو با تعداد هسته بالا (رایزن های پرچمدار) توسط یک کولر بادی خنک میشه ، انگار داریم به غیرممکن فکر می کنیم ؛ برای همینه که سونی ، مایکروسافت ، ام اس آی ، ایسوس ، تکنو و چندین برند دیگر تا به حال برای کنسول های خانگی و دستی خودشون فقط با AMD قرارداد بستن چون نمیخوان بخاری برقی دست یوزرهاشون بدن.

- سوختن مادربرد و ساپورت نکردن رم های مختلف هم در طی چندین آپدیت برطرف شده و اگر هنوز هر مشکلی وجود داره ، قطعا به پای مشکلات حرارتی سی پی یو های اینتل و خرج و مخارج سنگین شون نمیرسه.

• لایک 6
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...