رفتن به مطلب

مشاوره خرید مانیتور

Recommended Posts

7 دقیقه قبل، NORTHERN LIGHTS گفته است:

Cooler Master GM2711S.

اینو بررسی نکردم و باید بازخورد هاش و ضعف هاشو دید

به هرحال خیلی موافق کولرمستر کلا نیستم برند خوبی نیست

لینک به دیدگاه

• ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

31 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

طبق چیزی که من دیدم پنلشو auo زده که به نسبت سایر گزینه ها انگاری بهتره

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

چون دلار دیشب به 60 رسید.

به هرحال مبارکتون باشه حتما بازخوردتون رو بگید و بگید چجوری بود

ضعف و قدرت و همه چیشو بگید

ممنون، حتما

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

https://www.eteknix.com/cooler-master-gm2711s-180hz-gaming-monitor-review/all/1/

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

طبق چیزی که من دیدم پنلشو auo زده که به نسبت سایر گزینه ها انگاری بهتره

وقتی میبینید پنل fast ips هست یعنی کیفیتش نسبت به پنل های دیگه بالاتره...و کوتینگی که روی صفحه نمایش بکار برده واقعا هیچ برند دیگه ای انجام نداده...کولر مستر برند خوبیه ولی خوب مثل همه برندای دیگه ضعف هم داره...و پشتیبانیشم خوبه... gp27q با آخرین فریمور مشکلاتش حل شده و واقعا ارزش خریدش بالاست اگر کسی بودجشو داشته باشه ولی خوب قیمتش واقعا بالاست...

ولی یه جواهر تو راه اگر البته وارد بشه

Redmi Display G Pro 27inch ips

2کی...1152 زون مینی ال ای دی...1300 نیت پیک روشنایی...180 هرتز...vrr..ادپتیوسینک..true hdr

و علت اینکه میگم جواهر :قیمت 277 دلار 

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

وقتی میبینید پنل fast ips هست یعنی کیفیتش نسبت به پنل های دیگه بالاتره...و کوتینگی که روی صفحه نمایش بکار برده واقعا هیچ برند دیگه ای انجام نداده...کولر مستر برند خوبیه ولی خوب مثل همه برندای دیگه ضعف هم داره...و پشتیبانیشم خوبه... gp27q با آخرین فریمور مشکلاتش حل شده و واقعا ارزش خریدش بالاست اگر کسی بودجشو داشته باشه ولی خوب قیمتش واقعا بالاست...

ولی یه جواهر تو راه اگر البته وارد بشه

Redmi Display G Pro 27inch ips

2کی...1152 زون مینی ال ای دی...1300 نیت پیک روشنایی...180 هرتز...vrr..ادپتیوسینک..true hdr

و علت اینکه میگم جواهر :قیمت 277 دلار 

میدونید من به نوعی به اینجور چیزا مثل fast ips و یا ... شخصا اعتقادی ندارم  پنل خوب پنلی هست که بتونه علاوه بر نگه داشتن ویژگی اصلی ذات ips یعنی زنده بودن رنگ  بتونه کنتراست خودشو به پنل های va نزدیک کنه   که این عمل مگر با فناوری های جدید مثل کوانتوم و مینی ال ای دی میسر میشه  البته از تاثیر local dimming هم نمیشه غافل شد  پنل ردمی هم اونطور که من مطالعه میکردم ساخت شرکت BOE هست که شرکت قابل احترامی هست بسیاری از امولد های گوشی های حال امروزی و گاها پنل های شرکت اپل رو تو رزومش داره و با قیمت فوق العادش امیدوارم دست اکثریت یوزر های ایرانی بهش برسه  شخصا از اولین خریدارانش خواهم بود

ویرایش شده توسط Mahdi ZMS
لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است:

ویژگی اصلی ذات ips یعنی زنده بودن رنگ  بتونه کنتراست خودشو به پنل های va نزدیک کنه   که این عمل مگر با فناوری های جدید مثل کوانتوم و مینی ال ای دی میسر میشه  البته از تاثیر local dimming هم نمیشه غافل شد

Ips و va کلن ساختار متفاوتی دارن و نمیتونن شبیه هم باشن

چینش پیکسل های ips جوری هست که نمیتونه نوری که از سمت بک لایت میاد رو خوب بلاک کنه در نتیجه بیشتر نور نشت پیدا میکنه و در نتیجه کنتراست پایین میاد ولی در مورد پنل va این مشکل وجود نداره و چینش به گونه ای هست که مقدار زیادی از نور سفید بکلایت رو میتونه بلاک بکنه و در نتیجه کنتراست بالایی ارایه بده...بعضی شرکت ها مثل سامسونگ تونستن تا حدی مشکلات پنل های va کمتر کنن و پنل ahva رو تولید کنن و همینطور روی ips کار کنن و پنل های بهتری تولید کنن که یه نمونشون همین پنل های fast ips هست...

تکنولوژی mini led هم اول راه و هنوز کار داره...و ضعف های خودش رو هم داره بلومینگ آبجکت یکی از اوناست...و هرچی تعداد زون بالا میره این بلومینگ کاهش پیدا میکنه...ولی خوب مزیت بزرگش پیک روشنایی محشرشه که تجربه hdr واقعی رو همه میتونن تجربه کنن...

تنها راه برای رفع نقص های ips تکنولوژی مینی ال ای دی هست که امیدوارم انقدر به تولید انبوه برسه که دیگه تولید مانیتورها ها به روش قدیمی ادامه پیدا نکنه چون هرکسی توانایی تهیه پنل اولد رو نداره و نمیتونه تاوان مشکل burn in این پنل هارو هم بده...

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

Ips و va کلن ساختار متفاوتی دارن و نمیتونن شبیه هم باشن

چینش پیکسل های ips جوری هست که نمیتونه نوری که از سمت بک لایت میاد رو خوب بلاک کنه در نتیجه بیشتر نور نشت پیدا میکنه و در نتیجه کنتراست پایین میاد ولی در مورد پنل va این مشکل وجود نداره و چینش به گونه ای هست که مقدار زیادی از نور سفید بکلایت رو میتونه بلاک بکنه و در نتیجه کنتراست بالایی ارایه بده...بعضی شرکت ها مثل سامسونگ تونستن تا حدی مشکلات پنل های va کمتر کنن و پنل ahva رو تولید کنن و همینطور روی ips کار کنن و پنل های بهتری تولید کنن که یه نمونشون همین پنل های fast ips هست...

تکنولوژی mini led هم اول راه و هنوز کار داره...و ضعف های خودش رو هم داره بلومینگ آبجکت یکی از اوناست...و هرچی تعداد زون بالا میره این بلومینگ کاهش پیدا میکنه...ولی خوب مزیت بزرگش پیک روشنایی محشرشه که تجربه hdr واقعی رو همه میتونن تجربه کنن...

تنها راه برای رفع نقص های ips تکنولوژی مینی ال ای دی هست که امیدوارم انقدر به تولید انبوه برسه که دیگه تولید مانیتورها ها به روش قدیمی ادامه پیدا نکنه چون هرکسی توانایی تهیه پنل اولد رو نداره و نمیتونه تاوان مشکل burn in این پنل هارو هم بده...

ساختار بله ساختار ها متفاوت هستن  فکر کنم تو این تصویر بتونیم تا حدی تفاوت رو بببینیم

image.jpeg.658f99066245aaaf82117cb0f22d8b5a.jpeg

ولی خب سال 2018 اینا شرکت auo تونست وقتی که این موارد کمبود کنتراست تو پنل های ips مطرح میشد پنلی تولید کنه که کنتراست 1800 داشت و به نوعی پرچمدار پنل ips حساب میشد پنل های فعلی هم گاها دیده میشن که به کنتراست نزدیک 1300 با تلورانس مثبت منفی 5 درصد خطا میرسن
اما راجب مینی ال ای دی این تکنولوژی قبلا رو تلویزیون ها تست شده و مشکل خاصی نداشته روی سری تلویزیون های کوانتومی الجی عملکرد واقعا قابل تحسین بود

image.thumb.jpeg.1405d570a4a1ab54b25402c31b9a31dc.jpeg

اگه همزمان با مینی ال ای دی در پنل مانیتور ها بشه از کوانتوم هم استفاده کرد تقریبا پنل های امولد دیگه به کار یوزر ایرانی و گیمر جماعت نمیاد
منتها جریان مانیتور یکمی متفاوته من این مشکلی که فرمودین رو نشنیدم یه توضیح مختصر بدین بی زحمت

در این تکنولوژی بر خلاف ال ای دی های قدیم ال ای دی ها با میکروکنترلر به صورت شبکه ای کنترل میشن که تقریبا حالتی مثل نوردهی پنل های اولد دارن و هر ال ای دی میتونه جداگانه کنترل بشه در نتیجه به روشنایی بالا و کنتراست عالی و دقت رنگ بیشتری میشه دست یافت ذکر مصرف انرژی بهینه تر و خرابی کمتر هم خالی از لطف نیست

ویرایش شده توسط Mahdi ZMS
لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

تا حدی مشکلات پنل های va کمتر کنن و پنل ahva رو تولید کنن

پنل AHVA ربطی به سامسونگ نداره این شرکتش جداست و ips هست :)

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

پنل AHVA ربطی به سامسونگ نداره این شرکتش جداست و ips هست :)

نگفتم ربطی به سامسونگ داره و ips نیست ساختارش شبیه و پیشرفته تره

سامسونگ:pls  

ahva پنل Auo هست( شبیه ips هست و بیشتر به pls سامسونگ شباهت داره)و مخفف advanced hyper viewing angle

There are various iterations of IPS panels with new and improved versions releasing over time, for example: S-IPS, H-IPS, e-IPS, P-IPS, AH-IPS, AHVA and Nano IPS. They're all relatively similar regarding the technology they use, though H-IPS introduced a slightly different pixel structure from S-IPS and the majority of e-IPS panels only offer 6-bit color depth

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

منتها جریان مانیتور یکمی متفاوته من این مشکلی که فرمودین رو نشنیدم یه توضیح مختصر بدین بی زحمت

توی این 2 تا عکس کاملن قابل مشاهدست...زون بیشتر =بلومینگ کمتر

البته وقتی از کناره ها به مانیتور یا تلویزیون نگاه کنید این بلومینگ بیشتر میشه ...ساختار اولد از پایه با مینی ال ای دی متفاوت اولدها نیازی به بکلایت ندارن چون مواد ارگانیک موجود در اولدها طبق پالس التریکی که دریافت میکنند از خودش نور منتشر میکنن و به این خاطر هست که روشنایی بالایی توی اولد ها نمیبینیم...ولی مینی ال ای دی همون تکنولوژی قدیمی ال ای دی هاست ولی با بک لایت هوشمند...دیگه بکلایت یکسره روشن نیست و وقتی صحنه تاریک میشه خاموش میشه 

M1-iPad-Pro-mini-LED-blooming-effect.jpg

TCLVidrian8Kangle.webp

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

ه روشنایی بالایی توی اولد ها نمیبینیم...

والا من نور صفحه رو بیشتر از 50 بزارم چشم درد میگیرم دیگ نمیدونم چجوری کار میکنید که نیاز به اعداد ارقام عجیب دارید

44 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

وقتی صحنه تاریک میشه خاموش میشه 

How To Choose The Perfect LED Display | PSCo

کدومش اینده هست...؟

شایدم سال های اینده چیزی با ابعاد کوچیکتر بیاد و ارزون تر

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

والا من نور صفحه رو بیشتر از 50 بزارم چشم درد میگیرم دیگ نمیدونم چجوری کار میکنید که نیاز به اعداد ارقام عجیب دارید

داریم از یه چیز نسبی میگیم اولد نسبت به مینی ال ای دی ها در مورد روشنایی حرفی برای گفتن نداره....کنار هم که قرار میگیرن تفاوت دیده میشه ولی از خیلی جنبه های دیگه برتره 

خوب چطوره به سازنده های مانیتور بگیم دیگه از 250 300 نیت بالاتر نرن چون فایده ای نداره چشمم اذیت میکنه؟

سونی تلویزیون با پیک 10000 نیت اصلا برای چی درست میکنه...یا hdr hdr10 dolby vision پس بدردنمیخورن چرا باید مانیتور 1000 نیت روشنایی داشته باشه چشمم اذیت کنه...چرا هر سال کمپانی ها توی  ces پز روشنایی بیشتر محصولاتشونو میدن...شما یه هایلایت مشکی سفید رو توی hdr با sdr مقایسه کن تا بفهمی چی میگم...

شما یه مانیتور 300 نیت کنار یه 1000 نیت بزار تا ببینی تفاوت یعنی چی...

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

کدومش اینده هست...؟

شایدم سال های اینده چیزی با ابعاد کوچیکتر بیاد و ارزون تر

یه زمانی در دوران قدیم یکی مانیتور ips داشت میگفتیم وای تو چقدر پولداری مگه میشه چنین چیزی خرید

الان tn محو شده vaگوشه گیره و ips یکه تاز و هر قیمتیم بخوای هست....حکایت مینی ال ای دیم همینه ولی یه چیزی که حکایتش معلوم نیست آینده ماست توی این خراب شده الان 60 فردا 80 پس فردا 100 ولی جوونی که توی دوبی نشسته درهمش تا 10 سال دیگم همون ارزشو داره حتی بالاتر...  

کاش یه زمانی برسه بچه های فروم اولدهاشون رو باهم مقایسه کنن ...پرچمدار انویدیا و اینتلو ای ام دی خریدن براشون آرزو نباشه و  انقدر داشته باشن که بازی های جدیدو پیش خرید کنن و منتظر کرکش نباشن غیر ممکن نیست ولی کی معلوم نیست....

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ در 17:32، NORTHERN LIGHTS گفته است:

2 - xiaomi MI 2K

سلام این مانیتور گارانتی معتبری نداره و طبق پیگیری هایی که با چند فروشنده داشتم حتی هنگام خرید اجازه تست هم به شما نمیدن. یعنی باید بعد از پرداخت پول ببرید محل خودتون باز و تست کنید و اگر مشکلی بود با یک کالای حجیم بیوفتید دنبال تعویض و مرجوعی و تازه اگر بشه فروشنده رو قانع کرد.

مطلب مهم دیگری هم که پیگیرش شدم و از همه فروشنده هایی که این مدل رو داشتن پرسیدم پلمپ نبودن کارتن این مانیتوره!!! یعنی ممکنه این کالا نمایشی یا ریفر یا هر اتفاق دیگه ای قبل از خرید شما براش افتاده باشه. در کل اگر قصد خرید mi 2k کردید فکر کنید کالای استوک دارید میخرید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Finepix گفته است:

سلام این مانیتور گارانتی معتبری نداره و طبق پیگیری هایی که با چند فروشنده داشتم حتی هنگام خرید اجازه تست هم به شما نمیدن. یعنی باید بعد از پرداخت پول ببرید محل خودتون باز و تست کنید و اگر مشکلی بود با یک کالای حجیم بیوفتید دنبال تعویض و مرجوعی و تازه اگر بشه فروشنده رو قانع کرد.

مطلب مهم دیگری هم که پیگیرش شدم و از همه فروشنده هایی که این مدل رو داشتن پرسیدم پلمپ نبودن کارتن این مانیتوره!!! یعنی ممکنه این کالا نمایشی یا ریفر یا هر اتفاق دیگه ای قبل از خرید شما براش افتاده باشه. در کل اگر قصد خرید mi 2k کردید فکر کنید کالای استوک دارید میخرید.

حالا دیگر دیر است.

لینک به دیدگاه

شما که بسلامتی خرید انجام دادید. بدستتون رسید؟ از نظر پیکسل سوخته یا مشکلات ظاهری در فریم موردی نداشت؟

لینک به دیدگاه

شنبه سفارش رو ثبت کردم اما متاسفانه امروز یعنی سه شنبه بسته رو تحویل تیپاکس دادن. :/

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، NORTHERN LIGHTS گفته است:

شنبه سفارش رو ثبت کردم اما متاسفانه امروز یعنی سه شنبه بسته رو تحویل تیپاکس دادن. :/

من قصد داشتم از pb360 حضوری خرید کنم اما گفتند اجازه تست نمیدن باید ببرم خونه خودم تست کنم!  (در صورتیکه گفتن پلمپ شیامی نیست و دو چسبه)

پیکسل سوخته و خراش هم تعویض یا مرجوعی نداره! فقط در صورتیکه دستگاه کلا منهدم باشه یا پنل شکستگی داشته باشه شامل مهلت تست میشه! هزینه ارسال هم در صورت معیوب بودن با خریدار خواهد بود. خلاصه ی چیزایی گفتن از خرید منصرف شدم. 

ببخشید تاپیکتون شلوغ شد صرفا جهت ارایه تجربه برای بازدیدکنندگان آتی اطلاعاتم درج کردم.

ویرایش شده توسط Finepix
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ در 12:35، Finepix گفته است:

پلمپ نبودن کارتن این مانیتوره!!!

هیچ مانیتوری در ایران پلمپ نیست کلا هیچ قطعه ای حتی مادربرد هم پلمپ نیست حتی رم هم پلمپ نیست

یه چسب دایره ای یا سیاه خودشون میزنن و تحویلت میدن نهایت هم یه هولوگرام گارانتی میاد روش

علتش مشخصه میدونید چرا؟ چون بار از کانتینر میاد باید یدور سلامتش بررسی بشه که اگر مشکل فیزیکی داشت همرو باهم برگردونن

تنها قطعه پلمپ فقط سیپیو باکس هست اونم که فیکشو داخل ایران میزنن و تیراژ 1000تایی سفارش جعبه تو انقلاب میدن و سیپیو اینتل tray میندازن روش و تحویلت میدن به عنوان باکس! البته نه اینکه باکس گیر نیاد فقط خواستم بگم فیکش ریخته

دست گارانتی هم میرسه همشون از دم یدور باز میشن 

با پلمپ خداحافظی کنید کلا

دیگ اون شرکت باید مسافری وارد کنه که پلمپ شرکتی روش باشه اونم هیچیشو گردن نمیگیره 

19 ساعت قبل، Finepix گفته است:

(در صورتیکه گفتن پلمپ شیامی نیست و دو چسبه)

تو هیچ کدوم از ویدیو های انباکس و ... اصلا برچسب پلمپ روی جعبه این مانیتور نیست

تنها راه تشخیصش پلمپ بودن مشمباها و کابل ها و تطبیق سریال ها هست 

بجز این راهی نیست

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، NORTHERN LIGHTS گفته است:

شنبه سفارش رو ثبت کردم اما متاسفانه امروز یعنی سه شنبه بسته رو تحویل تیپاکس دادن.

امیدوارم بستت سالم برسه ...تیپاکس بستت رو آورد حتمابررسیش کن شک کردی آسیب دیده تحویل نگیر...و اگر رفتی نمایندگشون تحویل بگیری حتما جلوی دوربین اونجا بسته رو باز کن و مطمعن شو آسیب ندیده باشه...گندکاری های تیپاکس خیلی زیاد شده و هیچ جوره ام زیر بار نمیرن....من رفتم کیسم رو تحویل بگیرم تلویزیون 65 طرفو خرد شده تحویلش دادن ..درب منزلم تحویلم نمیدن میگن بیا مرکز ما ببر ...

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

امیدوارم بستت سالم برسه ...تیپاکس بستت رو آورد حتمابررسیش کن شک کردی آسیب دیده تحویل نگیر...و اگر رفتی نمایندگشون تحویل بگیری حتما جلوی دوربین اونجا بسته رو باز کن و مطمعن شو آسیب ندیده باشه...گندکاری های تیپاکس خیلی زیاد شده و هیچ جوره ام زیر بار نمیرن....من رفتم کیسم رو تحویل بگیرم تلویزیون 65 طرفو خرد شده تحویلش دادن ..درب منزلم تحویلم نمیدن میگن بیا مرکز ما ببر ...

ممنون، اگه امروز برسه خودم نمیتونم برم تحویل بگیرم، اگه یه نفر دیگه رو هم بفرستم فکر نکنم چک کنه :/ ...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ در 10:39، NORTHERN LIGHTS گفته است:

ممنون، اگه امروز برسه خودم نمیتونم برم تحویل بگیرم، اگه یه نفر دیگه رو هم بفرستم فکر نکنم چک کنه :/ ...

رسید دستت؟

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ در 23:15، HEGMATANE گفته است:

Rapid IPS سلام چیه توضیح بدهید؟ 

اصطلاحات تبلیغاتی 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

رسید دستت؟

سلام، بله جمعه رسید دستم
زمان تحویل داخل تیپاکس چک کردم و پنل سالم و هیچ شکستگی نداشت بود، خونه هم تست کردم خوشبختانه کاملا سالم بود :) بدون خط و خش و پیکسل سوختگی. (بسته بندی خاصی برای ارسال نداشت و همون کارتن مانیتور رو ارسال کرده بودن،روی لبه کارتن دو تا چسب نواری پهن بود)

اولین چیزی که متوجه شدم اینه که چندتا حالت Response Time داره (Normal - Fast - Superfast - Ultrafast)، با مود نرمال هنگام چرخش سریع دوربین تصاویر کمی تار  و داخل مود Ultrafast کاملا واضح میشن. من فعلا حالت Super fast رو فعال کردم.

فعالسازی IMBC هم تصویر رو واضح تر و روشن تر میکنه.

کیفیت تصویر نسبت به 24inch 1080p بیشتر و برای من تفاوتش مثل 720 و 1080 هست. البته فاصلم از مانیتور تغییری نکرده =]

این مانیتور IPS GLOW خیلی کمتری نسبت به مانیتور قبلی خودم داره. (AOC 24G2SP)

یه نکته ای هم درمورد شکل پایه مانیتور ، مانیتور قبلی پایه V شکل داشت که موقع خرید گفتم مهم نیست اما چون میزم هم کوچیک بود خیلی اذیت شدم ولی با این مدل پایه تخت، فضای روی میز خیلی بیشتر شده.

راجب HDR,DCR و DLC اطلاعات دقیقی ندارم و تا حالا از نزدیک هم مشاهده نکردم، اما بعد از تست تجربم ام رو به همین پست اضافه میکنم.

ویرایش شده توسط NORTHERN LIGHTS
تکمیل متن
لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، NORTHERN LIGHTS گفته است:

سلام، بله جمعه رسید دستم
زمان تحویل داخل تیپاکس چک کردم و پنل سالم و هیچ شکستگی نداشت بود، خونه هم تست کردم خوشبختانه کاملا سالم بود :) بدون خط و خش و پیکسل سوختگی. (بسته بندی خاصی برای ارسال نداشت و همون کارتن مانیتور رو ارسال کرده بودن،روی لبه کارتن دو تا چسب نواری پهن بود)

اولین چیزی که متوجه شدم اینه که چندتا حالت Response Time داره (Normal - Fast - Superfast - Ultrafast)، با مود نرمال هنگام چرخش سریع دوربین تصاویر کمی تار  و داخل مود Ultrafast کاملا واضح میشن.

کیفیت تصویر نسبت به 24inch 1080p بیشتر و برای من تفاوتش مثل 720 و 1080 هست.

این مانیتور IPS GLOW خیلی کمتری نسبت به مانیتور قبلی خودم داره. (AOC 24G2SP)

مبارکتون باشه خیلیم عالی

بله اون حالت اور درایو هست که روی اولترا فست بزارید کمک شایانی به وضوح تصویر میکنه در حرکت های سریع و تاخیر رو پایین میاره

تنظیمات غیر واضحی نداره که بخوام توضیح بدم برای فریم ریت بالاتر هم از پنل گرافیکتون میتونید کاستوم رزولوشن ست کنید و رفرش ریت بالای 200 بزارید....

تنها مشکلی که میتونم ذکر کنم اینه خیلی قشنگه و ادم دلش نمیاد چندین سال دیگ با مانیتور های mini/micro LED یا هر چیز جدیدتر دیگه ای عوض کنه...

از نظر پلمپ چطور بود؟

شارپ تصویر رو میتونید کمی بیشتر کنید تا معجزه ببینید

اگرم دوست داشتید از صفحه رو رنگ های سالید مثل سفید و مشکی و طوسی عکس بگیرید بزارید. سایت زیاده براش

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

مبارکتون باشه خیلیم عالی

بله اون حالت اور درایو هست که روی اولترا فست بزارید کمک شایانی به وضوح تصویر میکنه در حرکت های سریع و تاخیر رو پایین میاره

تنظیمات غیر واضحی نداره که بخوام توضیح بدم برای فریم ریت بالاتر هم از پنل گرافیکتون میتونید کاستوم رزولوشن ست کنید و رفرش ریت بالای 200 بزارید....

تنها مشکلی که میتونم ذکر کنم اینه خیلی قشنگه و ادم دلش نمیاد چندین سال دیگ با مانیتور های mini/micro LED یا هر چیز جدیدتر دیگه ای عوض کنه...

از نظر پلمپ چطور بود؟

شارپ تصویر رو میتونید کمی بیشتر کنید تا معجزه ببینید

اگرم دوست داشتید از صفحه رو رنگ های سالید مثل سفید و مشکی و طوسی عکس بگیرید بزارید. سایت زیاده براش

ممنون💖

همین الان داشتم تو تنظیمات دست میاوردم و شارپنس رو گذاشتم 70 :)

در همون ابتدا حالت تصویر "گیم" رو فعال کردم و بعد روشنایی رو به 89 / غلظت رو به 65 و کنتراست رو به 75 تغییر دادم.

پلمپ هم فقط دوتا چسپ نواری داشت.

یه سوالی که برام پیش اومده اینه که در صورت فعالسازی Ultrafast و تغییر روشنایی به 100، مانیتور آسیب میبینه؟

ویرایش شده توسط NORTHERN LIGHTS
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...