رفتن به مطلب

هنگ کردن سیستم نسل 14

Mu3tang
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

58 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

رم هارو تک به تک روی اسلات های دیگ تست کردم ولی باز فریز شد.

ایشالا دفعه بعدی AMD بگیری.

This topic is now closed to further replies.
لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

مشکل الان اینه که پردازنده ات خنک نمیشه و به همین خاطر مادربرد داره به پردازنده ولتاژ اضافی میده تا پردازنده رو مجبور به کار کنه. نتیجه این میشه که دمای 100 رو هم رد میکنی.

من الان سیستم بستم با ترکیب 14700K، Z790-Strix-E و واتر LT720، دما از 88 بالاتر نمیره، اگر آندرولت کنم دما میاد حتی زیر 80.

شما با LT720 و پردازنده 14700K نباید حتی دمای 90 درجه ببینی، چه برسه به دمای 100

الان علت فریز شدن همین موردی که شما فرمودینه؟

راه حل چیه؟ از اول اسمبل کنم ؟ چیزیو چک کنم؟ 🥲

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

الان علت فریز شدن همین موردی که شما فرمودینه؟

راه حل چیه؟ از اول اسمبل کنم ؟ چیزیو چک کنم؟ 🥲

اول باید آندرولت پردازنده انجام بدید تا دما و ولتاژ ها استاندارد بشن

چون مادربدت ایسوس هست پردازنده و کولر هم با آقا آرمین یکیه ایشون می تونن بخوبی راهنماییتون کنن

ولی نکته قابل تامل اینه زمانی که پردازنده هم تحت لود نیست و دمای هسته ها و ولتاژ پایینه باز سیستم فریز میشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است:

رم هارو با برنامه Hyper p و memetest تست کردم. تصویرش بالاتر هست.

اون مهم نیست

این تست ها به اندازه کافی دقیق نیستن چون رم که مشکل نداره فقط ممکنه با سیستم شما مچ نباشه به دلایل مسخره

و بهترین راه اینه با یه رم از برند دیگ تستش کنید

راجب سیستم هم بله مشکل اساسی داره اونم اینه اینتله ولی درحالت دیفالت ولتاژ 1.407 نرماله. به هرحال برای تولید 300 وات باید یه ولتاژ عظیمی بهش برسه

اگر دوست دارید برید بایوس و محدودیت 190 وات رو اعمال کنید اگر مشکل دما و این داستانا باشه با این روش حل میشه

هیچ پردازنده ای بخاطر ولتاژ زیاد کرش نمیکنه و شما اگر بخاطر ولتاژ رو این ناحیه کرش کنید قطعا با 0.001 میلی کمترش هم کرش میکنید چه برسه آندرولت

تست کردن سوکت مادربرد هم خالی از لطف نیست شاید کجی چیزی شده

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Mu3tang گفته است:

والا رادیات بالای کیس بستم . سوکت ها هم درست زدم.  حالت عادی دما 40 درجس.خمیر هم خمیر کولرمستر MASTERGEL MAKER زدم. البته فن های کولر با فن های  LIAN LI UNI FAN SL-INF تعویض کردم.

برای ولتاژ باید چه کنم؟ مشکل ولتاژ از چیه؟

درود بر شما

وقتی دما در حالت عای به این خوبی هست یعنی انتقال دما و خمیر مشکلی نداره

فن ها رو به چه هدری وصل کردین؟

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ در 22:47، Mu3tang گفته است:

سلام خدمت دوستان

من به تازگی باندل سیستم رو ارتقاء دادم.

از وقتی که سیستم ارتقا دادم داخل بازی ها مثل رینبو یا پابجی یه دفه هنگ میکنه و دیگ هیچ چیزی کار نمیکنه تا سیستم ریست کنم.

وقتی سیستم میاد بالا پیغام زیر نشون داده میشه.

image.png.63904d7c9dab764fa79899de82e2c535.webp.573d5c86dd0aff8348f5c80ca49a6c21.webp

حالا سوال من از اهل فن اینه که این مورد مربوط به ویندوز 11  یا موارد دیگه؟ ( اولین بار هست که از ویندوز 11 استفاده میکنم)

مشخصات سیستم :

CPU: i7 14700K

MB: ROG STRIX Z790-H GAMING

GPU: Giga AORUS 3080 Ti

Ram: Corsair 2x16GB DDR5 6000Mhz

باتشکر از دوستان 🌹

یه موردی هم در مورد فریز کردن بگم

گاهی ایراد نرم افزاری و درایوری در بعض از فریزها دخیل هستن، پس اول  باید از سلامت ویندوز مطمئن شید

یه ویندوز نسخه جدید و مطمئن (ترجیحا از مایکرو سافت )دانلود کنید و به صورت gpt بوتیبل کنید

ترجیحا از ویندوز 10 استفاده کنید، البت برای اینتل نسل جدید  تا به امروز مورد یا گزارش از ناسازگاری با ویندوز 11 نبوده یا حداقل من ندیدم ولی باز هم پشنهاد همون 10 هست(برای اطمینان بیشتر در تست قطعات)

بایوس رو دیفالت کنید و بدون دست کاری بایوس ویندوز جدید رو نصب کنید(اگر تونستید بایوس هم به اخرین نسخه بروز رسانی کنید)

بعد از نصب ویندوز، درایورها رو از سایت سازنده مادر بورد بگیرید و نصب کنید

درایور گرافیک هم از سایت nvidia  بگیرید و نصب کنید

ویندوز رو بروز کنید و از اپشنال اپ دیت درایورها رو هم بروز کنید، اکیدا از برنامه های کمکی بروز رسانی درایور هم استفاده نکنید

پیشناز ها c++ رو نصب کنید و از طریق فیچرها نت فریم ورک 2و3و3.5 , 4.8 رو به صورت انلاین نصب کنید

هیچ برنامه اضافه دیگری هم نصب نکنید(برای تست)

این میشه یه ویندوز سالم

بعد با بازی ها و شرایط مختلف تست کنید

اگر باز فریز داشتید ایراد سخت افزاریه و باید بسپریدش به یه فرد  کار بلد ماهر که امکاناتشو هم داشته باشه تا براتون عیب یابی کنه

در مواقعی که ایر اد به صورت رندوم ظاهر میشه و ایراد با تستهای معمول مشخص نمیشه برای عیب یابی نیازه قطعاتی مثل گرافیک، سی پی یو، اس اس دی و حتی مادربرد با قطعه مطمئن جای گزین شه و دوبار تست گرفته شه

لینک به دیدگاه

سی پی یو رو آندرولت کردم

زیر 1.3 که کلا بلو اسکرین میداد تا 1.4 هم ویندوز اوکی بود ولی برنامه Cinebench کرش میکرد.

گرافیک با یه 1070ti که داشتم جابجا کردم برای تست. از وقتی جابجا کردم تا الان دیگ فریز نشده. ( باز باید تست بیشتری انجام بدم )

حالا نمیدونم مشکل از گرافیکه یا چون 3080ti مصرف برق بیشتری داره ، پاور جوابگو نیست و وقتی سی پی یو و گرافیک در لحظه برق زیادی میخوان نمیکشه و فریز میشه.

5 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

وقتی دما در حالت عای به این خوبی هست یعنی انتقال دما و خمیر مشکلی نداره

فن ها رو به چه هدری وصل کردین؟

فن ها وصلن به هدر سی پی یو فن

لینک به دیدگاه

از سلامت ssd و هارد مطمعنی مخصوصا اونی که ویندوز روشه؟

سیستم توی کارای ساده بدون پردازش سنگینم کرش میکنه ربطی به گرافیکت نداره..

امکان تعویض قطعات و تست رو نداری...خیلی سخته اینجوری عیب یابی کردن بیشتر سردرگم میشی...شاید مشکل از برد باشه که تا قطعه جایگزین نداشته باشی نمیشه فهمید...یا از پردازنده باشه و یا رم که برای هیچ کدوم قطعه جایگزین نداری...اگر امکانشو داری ببر جایی که حداقل قطعه داشته باشن بتونن تک تک تست کنن تا ایرادو بفهمی...

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
13 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دما غیر عادی بالاست.

ولتاژ خیلی خیلی بالاست.

کولر اصلا کار میکنه؟

کولر رو درست بستی؟

این سیستم مشکل اساسی داره.

درود

من 14700k با vcore  که دیدم همین 1.4 هست.

ولی با 253 وات و LT720 دماشون بالاست.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Mu3tang گفته است:

نمیدونم مشکل از گرافیکه

ممکنه ازینم باشه 

ولی وقتی سیستم درحالت عادی کرش میکنه این احتمال خیلی کم میشه

شما هنوز نرفتی بایوس محدودیت 190 وات اعمال کنی...

اگر نمیدونی چطوری بگم بهت و اگر میدونی چرا معطل میکنی؟

سوکت رو چک نکردی...

فرکانس هم پایین تر بیار شاید سیلیکون لاتری افتضاحی داره نمیتونه روی 5.6 نگه داره 

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Mu3tang گفته است:

سی پی یو رو آندرولت کردم

زیر 1.3 که کلا بلو اسکرین میداد تا 1.4 هم ویندوز اوکی بود ولی برنامه Cinebench کرش میکرد.

گرافیک با یه 1070ti که داشتم جابجا کردم برای تست. از وقتی جابجا کردم تا الان دیگ فریز نشده. ( باز باید تست بیشتری انجام بدم )

حالا نمیدونم مشکل از گرافیکه یا چون 3080ti مصرف برق بیشتری داره ، پاور جوابگو نیست و وقتی سی پی یو و گرافیک در لحظه برق زیادی میخوان نمیکشه و فریز میشه.

فن ها وصلن به هدر سی پی یو فن

سوکت پمپ رو هم قطها به هدر aio زدین دیگه؟

پاورتون از لحاظ توان برای سیستمتون کافیه و اگر خود پاور سالم باشه در پیک های لحظه ای و لتاژ هم نباید کم بیاره

الب تو این سری پاور ها اگر مدار پاور ایراد داشته باشه فدیبک های ولتاژ پاور و سیستم رو خاموش میکنه، پس احتمالا پاور هم سالمه

الان برای اثبات خرابی گرافیک دو کار نیازه

اول اخرین نسخه گرافیک رو از سایت انویدیا یا سافت 98 بگیرید و بعد با برنامه ddu درایور گرافیک رو پاک کنید و اخرین نسخه رو نصب کنید

بعد اگر اوکی نشد نیازه گرافیک رو روی سیستم دیگه هم تست گرفته شه

اینطوری ایراد گرافیک به صورت قطعی مشخص میشه

گاهی گرافیک ها دچار خرابی های خاصی میشن که یکیش فریز کردن و بعد رفرش شدن صفحه هنگام کارهای سبک هست

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، HeX گفته است:

درود

من 14700k با vcore  که دیدم همین 1.4 هست.

ولی با 253 وات و LT720 دماشون بالاست.

مهندس ببین من با 14700KF محدود به 253 وات و همین کولر LT720

تست R23، نهایت ولتاژ ورودی پردازنده 1.288 و دما حداکثر به 75 درجه رسیده

Capture11.thumb.JPG.a436a75c37b6ceb2b77445a11b19727b.JPG

تست R24، نهایت ولتاژ ورودی به 1.314 و دما حداکثر به 78 درجه رسیده

Capture222.thumb.JPG.859d3730a7eb6bda58b678b9b4cd78dd.JPG

یه چیز اساسی روی سیستم ایشون درست نیست. من در بدترین حالت ها هم با LT720 و پردازنده 14700K دمای فراتر از 88 درجه ندیدم، اصلا موندم چرا ایشون دمای 100 میگیره.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

تست R23، نهایت ولتاژ ورودی پردازنده 1.288 و دما حداکثر به 75 درجه رسیده

رو چه فرکانسی؟ تب های hwinfo رو کامل اشتراک بزار

ممکنه سیلیکون لاتری این 14700 عه افتضاح بوده باشه و کار به خرابی رسیده باشه

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

رو چه فرکانسی؟ تب های hwinfo رو کامل اشتراک بزار

ممکنه سیلیکون لاتری این 14700 عه افتضاح بوده باشه و کار به خرابی رسیده باشه

برادر از امتیازات مشخصه فرکانس دیفالت خودش بوده.

هرچقدر هم سیلیکن لاتری بد بوده باشه، این دمایی که ایشون داره نمیشه.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

از سلامت ssd و هارد مطمعنی مخصوصا اونی که ویندوز روشه؟

سیستم توی کارای ساده بدون پردازش سنگینم کرش میکنه ربطی به گرافیکت نداره..

امکان تعویض قطعات و تست رو نداری...خیلی سخته اینجوری عیب یابی کردن بیشتر سردرگم میشی...شاید مشکل از برد باشه که تا قطعه جایگزین نداشته باشی نمیشه فهمید...یا از پردازنده باشه و یا رم که برای هیچ کدوم قطعه جایگزین نداری...اگر امکانشو داری ببر جایی که حداقل قطعه داشته باشن بتونن تک تک تست کنن تا ایرادو بفهمی...

والا SSD بنظر سالمه

image.thumb.png.bcf839d79a1230dad8a55049c71fcb96.png

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

ممکنه ازینم باشه 

ولی وقتی سیستم درحالت عادی کرش میکنه این احتمال خیلی کم میشه

شما هنوز نرفتی بایوس محدودیت 190 وات اعمال کنی...

اگر نمیدونی چطوری بگم بهت و اگر میدونی چرا معطل میکنی؟

سوکت رو چک نکردی...

فرکانس هم پایین تر بیار شاید سیلیکون لاتری افتضاحی داره نمیتونه روی 5.6 نگه داره 

ولی از وقتی 1070 گذاشتم چند ساعت کانتر با همون تنظمیات گرافیکی بازی کردم هیچی نشد.

والا تا حالا از بایوس محدود نکردم ، اگ بگین از کجا میشه کم کرد ممنون میشم. فقط ولتاژ دیدم ک وقتی کم کردم cinebench 24 بالا نمیومد.

سوکت هارو وقتی گرافیک تعویض میکردم با 1070 چک کردم ، چه 24 پین چه 16 پین سی پی یو. به نظر مشکلی نداشتن.

سیلیکون هم کولرمستر MASTERGEL MAKER که تازگی خریدم زدم.

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

والا SSD بنظر سالمه

image.thumb.png.bcf839d79a1230dad8a55049c71fcb96.png

ولی از وقتی 1070 گذاشتم چند ساعت کانتر با همون تنظمیات گرافیکی بازی کردم هیچی نشد.

والا تا حالا از بایوس محدود نکردم ، اگ بگین از کجا میشه کم کرد ممنون میشم. فقط ولتاژ دیدم ک وقتی کم کردم cinebench 24 بالا نمیومد.

سوکت هارو وقتی گرافیک تعویض میکردم با 1070 چک کردم ، چه 24 پین چه 16 پین سی پی یو. به نظر مشکلی نداشتن.

سیلیکون هم کولرمستر MASTERGEL MAKER که تازگی خریدم زدم.

یه نکته ای که برای من اتفاق افتاده شاید مشکل همین باشه...چند سال پیش یدونه 1080tiبرای تعویض پد و خمیر فرستادن برام (cpu 11400) گرافیک خودم 1060 بود با قطعات خودم هیچ مشکلی نداشتم اما وقتی 1080 استفاده کردم دمای cpu بالای 90 میرفت  بخاطر مصرف بیشتر cpu که با تعویض خمیر حل شد

یبار کولر رو باز کن چک کن 

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

یک کاری کن.اصلا بوست کامل غیر فعال فقط کلاک سی پی یو  به طور دستی بیار تو 3700 هرتز ببین چطور میشه. البته ولتاژ مناسب بده.فکر میکنم 1.15 کافی باشه. بعد ترجیجا با تک رم بیار بالا اونم با فرکانس 4800 بزن. اگر باز هم فریز کرد رم بزار تو اسلات دیگه دوباره تست کن تا زمانی که تمام اسلات رم تست کرده باشی.

اگر با این مورد فریز کرد به احتمال زیاد سی پی یو مشکل داره. سی پی یو به صورت Tray خریدی یا جعبه باکس؟

نکته دیگه ترجیجا یک کارت گرافیک قدیمی بدون فن دار تست کن مثلا من گرافیک Nvidia 8400GS دارم البته فقط دو تا پورت VGA و DVI-D داره.اینو یادت باشه

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است:

اگ بگین از کجا میشه کم کرد ممنون میشم

قسمت long و short رو 190 بزنید

از ai tweaker و internal cpu power

cpu - Odd PL1/PL2 (Long/Short Duration Power Limit) on an ASUS ROG Strix  B760-I + Intel i5-12400 - Super User

فرکانس هم تب ai tweaker پیداش میکنی

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

قسمت long و short رو 190 بزنید

از ai tweaker و internal cpu power

فرکانس هم تب ai tweaker پیداش میکنی

فقط پاور رو روی 190 محدود کردم.

image.thumb.png.94a90085bdeaf1cac335e0a4b59b497a.png

2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

اگر با این مورد فریز کرد به احتمال زیاد سی پی یو مشکل داره. سی پی یو به صورت Tray خریدی یا جعبه باکس؟

بله سی پی یو تری بوده.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

فقط پاور رو روی 190 محدود کردم.

خوبه برگرد به گرافیک اصلی

اگر کرش داشتی فرکانس سیپیو رو بزار رو 5.4

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Mu3tang گفته است:

ولی از وقتی 1070 گذاشتم

این گرافیک نسبت به 3080 شوخیه 

برای همین احتمالا زیر لود نمیره پردازنده که کرش کردنش به رخ بکشه

ولی خب فعلا به تست ادامه بدید

لینک به دیدگاه

الان این تایپک دیدم فهمیدم اینتل سری جدیداش داغون تره

البته نه اینجا یوتیوب سرچ کنه آدم بیشتر متوجه میشه

در کل چه اینتل چه amd برتری های خودشونو دارن و ضعف ها و مشکلات خاص

منم مشکل فریز شدن رو دارم ولی در حد نیم ثانیه که فریز میشه نمیشه گفت fps drop

من حالا فکر کنم بدونم مشکل ولی خوب حساس نشدم روش چون وقتشو نداشتم شاید تو عید کلید کنم 

به نظر من اولین مورد بخش ذخیره سازی (ssd و hdd)

دومین درایور گرافیک 

شما همون 3080تی آی بزار رو سیستم و تمام هارد ها و ssd ها رو قطع کن فقط ssd که روش ویندوز داری بمونه بعد از چند ورژن قبل درایور گرافیکت شروع به تست کن احتمال خیلی زیاد یکیش پایداره 

چون تمام قطعات دیگه ت اوکی به نظر میرسه

من amd دارم گرافیک هم amd دو سه ماه هست سیستم گرفتم تو این مدت 2 بار وسط وب گردی سیستم ری استارت شد 

هر دو دفعه هم فن گرافیک دستی کرده بودم پس احتمال میدم از ورژن درایور گرافیکم بوده باشه 

حالا شما این کاری که گفتم هم تست کن ضرر نداره

الان این تایپک هم دیدم amd فن ها دارن این بنده خدا راهنمایی میکنن بیشتر

اینتل فن ها هم بیان کمک کنن این بنده خدا رو

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirafshar گفته است:

الان این تایپک دیدم فهمیدم اینتل سری جدیداش داغون تره

البته نه اینجا یوتیوب سرچ کنه آدم بیشتر متوجه میشه

در کل چه اینتل چه amd برتری های خودشونو دارن و ضعف ها و مشکلات خاص

منم مشکل فریز شدن رو دارم ولی در حد نیم ثانیه که فریز میشه نمیشه گفت fps drop

من حالا فکر کنم بدونم مشکل ولی خوب حساس نشدم روش چون وقتشو نداشتم شاید تو عید کلید کنم 

به نظر من اولین مورد بخش ذخیره سازی (ssd و hdd)

دومین درایور گرافیک 

شما همون 3080تی آی بزار رو سیستم و تمام هارد ها و ssd ها رو قطع کن فقط ssd که روش ویندوز داری بمونه بعد از چند ورژن قبل درایور گرافیکت شروع به تست کن احتمال خیلی زیاد یکیش پایداره 

چون تمام قطعات دیگه ت اوکی به نظر میرسه

من amd دارم گرافیک هم amd دو سه ماه هست سیستم گرفتم تو این مدت 2 بار وسط وب گردی سیستم ری استارت شد 

هر دو دفعه هم فن گرافیک دستی کرده بودم پس احتمال میدم از ورژن درایور گرافیکم بوده باشه 

حالا شما این کاری که گفتم هم تست کن ضرر نداره

الان این تایپک هم دیدم amd فن ها دارن این بنده خدا راهنمایی میکنن بیشتر

اینتل فن ها هم بیان کمک کنن این بنده خدا رو

امیر جان فریز کردن سیستم در کارهای عمومی اگر زیاد تکرار بشه یک ایراده و کاملا غیر طبیعیه، چه برای اینتل چه برا amd

از اون غیر طبیعی تر، دستکاری های زیاد برای رسیدن به پایداری هست(AMD در بعض مواردی استثنا داره اونم ظاهرا فقط برای رمهای ناسازگاره)

حداقل یک سیستم با قطعات استاندارد و متناسب با هم که نرم افزار و اسمبل هم اصولی انجام شده باشه باید حداقل در حالت دیفالت پایداری داشته باشه

درسته سی پی یو های نسل جدید اینتل دمای زیادی دارن ولی این دلیل بر فریز شدن  نیست

خود سازنده میگه صلاح این بوده و باعث خرابی هم نمیشه، تا الان هم ظاهرا غیر از این نبوده

این طراحی خود سازنده هست و اگر جایی نیاز باشه خود سی پی یو با کاهش کارایی و مصرف دماش تو محدوده مجاز نگه میداره(ظاهرا مجازشم همون 100 تا 105 هست)

بعد هم داستان درایور های سازگار و قدیمی تر فقط برای یک سری از گرافیک های قدیمی لپ تاپ با چیپست  amd هست و حتی در گرافیک های سری جدید این داستان هم منتفیه، مگر درایور از اول ایراد داشته باشه که قطعا هر دو سازنده سریع اصلاحیه میدن

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Rise Of Guru گفته است:

وقتی نسل 14 وسط استریم فریز میکنه 😁image.thumb.png.1e4d5639f95ab9b5087056e0e3a90d07.png

دوست خوبم فریز و هنگ در کامپیوتر یک چیز کاملا عادی و طبیعی هست(البت اغلب دلایلی هم داره)

اگر غیر از این  بود در EVENTVIVER جای برای اون نمیزاشتن

ولی تکرار اون غیر طبیعیه و باید ایراد روبرطرف کرد

اگر سیستم خودتونه و میبینید زیاد فریز می کنه قطعا یک دلیل یا ایرادی داره و بهتر درستش کنید

اگر هم در سایتها سرچ کردید زیاد جدی نگیرید، این موارد تو اینترنت زیاده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...