رفتن به مطلب

مشکل عدم اتصال کابل UBS گوشی به PC

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

شرح مشکل: چندین سالی میشه که من خیلی اوقات گوشی رو با کابل USB به PC وصل می‌کنم و ازش برای اتصال اینترنت و انتقال فایل استفاده می‌کنم و هیچ مشکلی هم وجود نداشته تا اینکه دیروز دیدم PC اصلا کابل رو شناسایی نمی‌کنه! یعنی حتی روی صفحه گوشی اون گزینه‌های حالت انتخابش هم ظاهر نمیشه! گوشی فقط داره شارژ میشه یعنی کابل وصله ولی PC کابل و گوشی رو شناسایی نمی‌کنه (شایدم گوشی PC رو شناسایی نمی‌کنه) به هر صورت با کلی سرچ دیدم که خیلی‌ها تو نت نوشته بودن که باید گوشی رو ببری رو حالت Developer Mode و USB Debuging رو انتخاب کنی. منم همینکارو کردم و بعد از چندبار وصل و قطع شدن، بلاخره وصل شد اما در کمال ناباوری دیدم که امروز دوباره همین مشکل پیش اومده و گوشی توسط PC شناسایی نمیشه! توی قسمت دیوایس منیجر هم این ارور دیده می‌شه طبق تصویر زیر:1.thumb.jpg.e71b8f40e304d1ca9713dd98c84f2d3f.jpg

دقت بکنید که من تمام راه حل‌های موجود در نت رو امتحان کردم از جمله این راهنمای حل مشکل Unknown USB Device در ویندوز | device descriptor request failed که در واقع ترجمه و مجموعی از راه حل‌های موجود در نت بود (مثل آپدیت ویندوز، غیرفعال کردن و دوباره فعال کردن درایورها، تنظیمات Power Setting) ولی بازم بی فایده است! مشکل اینجاست که من اصلا نمی‌دونم این مشکل از گوشیه یا PC یا کابل. با یه کابل دیگه هم تست کردم همین مشکل برقرار بود.

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

با سلام

شرح مشکل: چندین سالی میشه که من خیلی اوقات گوشی رو با کابل USB به PC وصل می‌کنم و ازش برای اتصال اینترنت و انتقال فایل استفاده می‌کنم و هیچ مشکلی هم وجود نداشته تا اینکه دیروز دیدم PC اصلا کابل رو شناسایی نمی‌کنه! یعنی حتی روی صفحه گوشی اون گزینه‌های حالت انتخابش هم ظاهر نمیشه! گوشی فقط داره شارژ میشه یعنی کابل وصله ولی PC کابل و گوشی رو شناسایی نمی‌کنه (شایدم گوشی PC رو شناسایی نمی‌کنه) به هر صورت با کلی سرچ دیدم که خیلی‌ها تو نت نوشته بودن که باید گوشی رو ببری رو حالت Developer Mode و USB Debuging رو انتخاب کنی. منم همینکارو کردم و بعد از چندبار وصل و قطع شدن، بلاخره وصل شد اما در کمال ناباوری دیدم که امروز دوباره همین مشکل پیش اومده و گوشی توسط PC شناسایی نمیشه! توی قسمت دیوایس منیجر هم این ارور دیده می‌شه طبق تصویر زیر:1.thumb.jpg.e71b8f40e304d1ca9713dd98c84f2d3f.jpg

دقت بکنید که من تمام راه حل‌های موجود در نت رو امتحان کردم از جمله این راهنمای حل مشکل Unknown USB Device در ویندوز | device descriptor request failed که در واقع ترجمه و مجموعی از راه حل‌های موجود در نت بود (مثل آپدیت ویندوز، غیرفعال کردن و دوباره فعال کردن درایورها، تنظیمات Power Setting) ولی بازم بی فایده است! مشکل اینجاست که من اصلا نمی‌دونم این مشکل از گوشیه یا PC یا کابل. با یه کابل دیگه هم تست کردم همین مشکل برقرار بود.

درود بر  شما

اگر از سلامت کابل دوم اطمینان دارید، امکان داره از سوکت باشه

باید توسط یک تعمیر ماهر برسی شه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

باید توسط یک تعمیر ماهر برسی شه

اگر سوکت گوشی ایراد داره پس چرا گوشی شارژ می‌شه؟ هم توسط PC شارژ میشه و هم توسط اداپتور فست شارژ میشه

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

اگر سوکت گوشی ایراد داره پس چرا گوشی شارژ می‌شه؟ هم توسط PC شارژ میشه و هم توسط اداپتور فست شارژ میشه

مسیر دیتا و ولتاژ با هم فرق میکنه

دیتا دو پین های وسطه و گراند و 5 ولت پینهای چپ و راست(برای یو اس بی 2 و میکرو)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

مسیر دیتا و ولتاژ با هم فرق میکنه

دیتا دو پین های وسطه و گراند و 5 ولت پینهای چپ و راست(برای یو اس بی 2 و میکرو)

ویرایش شده 2 ساعت قبل توسط مهرزاد قائم مقامی

گوشی رو از قاب درآوردم، تمیزش کردم، سوکت ورودیش یه کوچولو فوت کردم و تمیز کردم
خود گوشی رو هم یک بار خاموش و روشن کردم
الان درست شده (فعلا)
حالا مطمئن نیستم واقعا ایراد سخت‌افزاری گوشی بوده یا با ریستارت گوشی حل شده
ممکنه هر لحظه رندوم دیگه‌ای هم به مشکل بخوره

لینک به دیدگاه

من مشگل شما را دقیق متوجه نشدم

ولی اگر پورت های usb مشغول زیادی دارید 

مشگل از بورد شماست 

یعنی اگر بورد رده پایینی داشته باشید خیلی usb نمیکشه 

مصلا من z390 پرایم دارم و اینجوریه

بردهای رده بالا این مشکل را ندارن 

حدس میزنم شما هم مثل من هستید . 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...