رفتن به مطلب

احتمال خرابی پردازنده‌های Core i9 نسل 13 و 14 اینتل به هنگام بازی!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

18 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

بایوس رو روی حالت ایسوس بزار. مراحل رو اینجا توضیح دادم.

دقیقه 3:22 به بعد، تمام تنظیمات رو وارد کن.

تشکر، یعد از یه روز بلاخر موفق شدم با این وضعیت نت ویدئو رو ببینم.

چند مورد یک اینکه سوال اولم اصلن این هست که اون کد چه تاثیری روی مادربرد داره که این اتفاق افتاده، که الان که ویدئو شما رو دیدم، ظاهرن بر خلاف توضیحاتشون علاو ه بر کد تنظیمات دیگه ای هم تغییر دادن، مثلن همون core cache برای i5  رو بایوس قبلی 307 بود و الان با پروفایل اینتل 200 شده.

در مورد اون svid behavior هم تغیررش  اسکور رو نصف کرد و توان مصرفی رو به 100 وات رسوند. اعمال ai vr   روی 1300 هم تاثری نداشت فقط انگار لگ به سیستم اضافه شد، حالا من سواد اکادمیکی در مورد این مسائل ندارم ولی توضیحاتی که من خوندم ظاهرن این svid  یک کنترلری هست  برای توان ac load line که باز اون خودش نمیدونم چیکار میکنه ولی ظاهرن intel safe بالاترین توان رو در اختیارش قرار میده، auto کردنش علاوه بر این که کمکی به افزایش توان سی پیو نکرد دما رو هم نسبت به وات مصرفیش که به 100 رسیده بود کاهش متناسبی نداد، از 98-99 به 80

تنظیمات short و long هم در بایاس  دیفالت همون 181 هست.که قبلن هم همین بود

چیزی که من فهمیدن ، تاکید دارم دانشم در حد لازم نیست صرفن فهم شخصی هست، مشکل اصلی اینتل جریان بوده که به 200 امپر کاهشش داده. و دلیلی بالا رفتن دما هم همین کاهش جریان هست که برای رسیدن به توان مصرفی 181 واتش باید حالا ولتاژ بیشتری بگیره و داغ تر میشه درسته؟

و مساله دیگه این که احتمال میدم از فهم اشتباه من از نحوه عملکرد سی پیو باشه اینه که، چطور وقتی در مدت تست تمام کور های سی  پیو با  توان 120 وات روی clock ثابت 5 یا حتی 5.1 کار میکنن، امتیاز بنچمارک کمتر از وقتی میشه که زوس  4.7 -4.8 هستن،با توان 180 وات کار میکنن. همین نسبت برای e -core ها هم هست.

احتمال میدم کامپوننت های دیگه ای از سی پیو مثل کش در هر لول تاثیر دارره درسته؟

و مساله اخر اینکه این مواردی که شما اشاره میکنین، تجربه شخصی هست یا منبع ازمایشگاهی علمی داره، چون برای مثال اگر 307 امپر مشکلی برای سی پیو ایجاد نمیکرد ، نتیجه اینهمه مدت سرددگمی کاربران اینتل کاهش جریان قاعدتن نباید میبود.و در اخر همون رو کاهش بدن به 200 .

لینک به دیدگاه

• ارسال 252
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اپدیت میکرو کد جدید برای مادربردهای ایسوس اومده و بعضی ها هم از حالت بتا خارج شده مشکل حل شده یا نه کسی تست کرده؟

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، zeratuldota گفته است:

اپدیت میکرو کد جدید برای مادربردهای ایسوس اومده و بعضی ها هم از حالت بتا خارج شده مشکل حل شده یا نه کسی تست کرده؟

من دیشب تست کردم. از نظر اینتل شاید مشکل حل شده باشه از نظر من نه.

16 ساعت قبل، mohamad_re گفته است:

تشکر، یعد از یه روز بلاخر موفق شدم با این وضعیت نت ویدئو رو ببینم.

چند مورد یک اینکه سوال اولم اصلن این هست که اون کد چه تاثیری روی مادربرد داره که این اتفاق افتاده، که الان که ویدئو شما رو دیدم، ظاهرن بر خلاف توضیحاتشون علاو ه بر کد تنظیمات دیگه ای هم تغییر دادن، مثلن همون core cache برای i5  رو بایوس قبلی 307 بود و الان با پروفایل اینتل 200 شده.

در مورد اون svid behavior هم تغیررش  اسکور رو نصف کرد و توان مصرفی رو به 100 وات رسوند. اعمال ai vr   روی 1300 هم تاثری نداشت فقط انگار لگ به سیستم اضافه شد، حالا من سواد اکادمیکی در مورد این مسائل ندارم ولی توضیحاتی که من خوندم ظاهرن این svid  یک کنترلری هست  برای توان ac load line که باز اون خودش نمیدونم چیکار میکنه ولی ظاهرن intel safe بالاترین توان رو در اختیارش قرار میده، auto کردنش علاوه بر این که کمکی به افزایش توان سی پیو نکرد دما رو هم نسبت به وات مصرفیش که به 100 رسیده بود کاهش متناسبی نداد، از 98-99 به 80

تنظیمات short و long هم در بایاس  دیفالت همون 181 هست.که قبلن هم همین بود

چیزی که من فهمیدن ، تاکید دارم دانشم در حد لازم نیست صرفن فهم شخصی هست، مشکل اصلی اینتل جریان بوده که به 200 امپر کاهشش داده. و دلیلی بالا رفتن دما هم همین کاهش جریان هست که برای رسیدن به توان مصرفی 181 واتش باید حالا ولتاژ بیشتری بگیره و داغ تر میشه درسته؟

و مساله دیگه این که احتمال میدم از فهم اشتباه من از نحوه عملکرد سی پیو باشه اینه که، چطور وقتی در مدت تست تمام کور های سی  پیو با  توان 120 وات روی clock ثابت 5 یا حتی 5.1 کار میکنن، امتیاز بنچمارک کمتر از وقتی میشه که زوس  4.7 -4.8 هستن،با توان 180 وات کار میکنن. همین نسبت برای e -core ها هم هست.

احتمال میدم کامپوننت های دیگه ای از سی پیو مثل کش در هر لول تاثیر دارره درسته؟

و مساله اخر اینکه این مواردی که شما اشاره میکنین، تجربه شخصی هست یا منبع ازمایشگاهی علمی داره، چون برای مثال اگر 307 امپر مشکلی برای سی پیو ایجاد نمیکرد ، نتیجه اینهمه مدت سرددگمی کاربران اینتل کاهش جریان قاعدتن نباید میبود.و در اخر همون رو کاهش بدن به 200 .

واقعیتش توضیح اینا به اندازه یه مقاله 5000 کلمه وقت میبره، انشاالله زمان بهم اجازه بده میرسم خدمتتون پاسخ میدم.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

واقعیتش توضیح اینا به اندازه یه مقاله 5000 کلمه وقت میبره، انشاالله زمان بهم اجازه بده میرسم خدمتتون پاسخ میدم.

متوجهم ، من خودمم دیگه حوصله پیگیری این گند اینتل رو ندارم. فقط چیزی که من فهمیدم  ظاهرن اون svid behavior ولتاژ یا حتی جریان رو هم override میکنه. بالا تر از هر تنظیماتی

لینک به دیدگاه

بهتره core i9 از عنوان تاپیک برداشته بشه تا از دوستان کسی نخونه و فک کنه برا اون i7 i5 عه و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

من دیشب تست کردم. از نظر اینتل شاید مشکل حل شده باشه از نظر من نه.

خب یعنی اپدیت نکنیم با همون تنظیمات شما اوکیه ؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zeratuldota گفته است:

خب یعنی اپدیت نکنیم با همون تنظیمات شما اوکیه ؟

چه آپدیت بکنید - چه نکنید، در هر حالتی تنظیمات منو استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

چه آپدیت بکنید - چه نکنید، در هر حالتی تنظیمات منو استفاده کنید.

سلام آقا آرمین 

برای من فعلا در حال بتا هستش گذاشتم تا ورژن نهایی بایوس ام بیاد اون موقع آپدیت کنم .

به نظر شما بعد اینکه ورژن نهایی اومد آپدیت کنم یا اینکه همون تنظیمات شما کفایت می‌کنه؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

سلام آقا آرمین 

برای من فعلا در حال بتا هستش گذاشتم تا ورژن نهایی بایوس ام بیاد اون موقع آپدیت کنم .

به نظر شما بعد اینکه ورژن نهایی اومد آپدیت کنم یا اینکه همون تنظیمات شما کفایت می‌کنه؟

مهران جان تا یکی دو سال آینده هرچی آپدیت اومد که نسخه فاینال بود آپدیت کن برادر، منتها، احتمالا به نظرم همیشه باید تنظیماتی که گفتم رو باید بزنی. راهی نیست.

میتونی هم آپدیت نکنی، و همچنان تنظیمات رو بزنی.

تصمیم با خودته.

در حال نگارش متنی هستم که تنظیمات نهایی رو داخلش میزنم. دیگه این پلتفرم همینی که هست هست. با همین شرایط باید ازش استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

خب منم امروز بایوس جدید که از بتا خارج شده بود رو گرفتم 3802 مادربرد z690 a gaming d4

دوستانی که میخوان ابدیت کنن مشکلی نداره

فقط یه نکته من وقتی با تنظیمات خود اینتل بنچ مارک میگیرم خیلی عدد کمتری میده تا تنظیمات asus هردو هم با تنظیمات اقا ارمین

cpu 13600k امپر هم 307 گذاشتم با p1 181 p2 181 لیمیت هم 1300

تست کردم ولتاژ 1.219 بیشتر نمیشه حتی اگه لیمیت هم نذارم

حقیقت سر این موضوع سر درد شدم مشکلی هم نداشتم از اول همه اینکارا برای جلوگیری از خرابی بود

تشکر از دوستان

ویرایش شده توسط zeratuldota
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، zeratuldota گفته است:

خب منم امروز بایوس جدید که از بتا خارج شده بود رو گرفتم 3802 مادربرد z690 a gaming d4

دوستانی که میخوان ابدیت کنن مشکلی نداره

فقط یه نکته من وقتی با تنظیمات خود اینتل بنچ مارک میگیرم خیلی عدد کمتری میده تا تنظیمات asus هردو هم با تنظیمات اقا ارمین

cpu 13600k امپر هم 307 گذاشتم با p1 181 p2 181 لیمیت هم 1300

تست کردم ولتاژ 1.219 بیشتر نمیشه حتی اگه لیمیت هم نذارم

حقیقت سر این موضوع سر درد شدم مشکلی هم نداشتم از اول همه اینکارا برای جلوگیری از خرابی بود

تشکر از دوستان

با آمپر 400 تست کن، نتیجه تست های R23 با HWINFO رو هم بزار ببینیم

لینک به دیدگاه

من قبلا تو این تاپیک گفته بودم که شک دارم دمای 13400م خیلی بالاست دما به مرز 83 84 میرسید و دمای cpu package روی 85 بود الان با آپدیت جدید تو رندر دما روی 65 هست معمولاً

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۲۸ در 21:44، HesamHa گفته است:

من قبلا تو این تاپیک گفته بودم که شک دارم دمای 13400م خیلی بالاست دما به مرز 83 84 میرسید و دمای cpu package روی 85 بود الان با آپدیت جدید تو رندر دما روی 65 هست معمولاً

دمای 85 بالا نیست.

اینکه دما روی 65 اومده زمانی ارزش داره که قدرت پردازشی مثل قبل باشه.

-----------------------

دوستان آخرین مقاله در این ارتباط که شامل تمام تنظیمات پیشنهادی است، امشب منتشر کردم.

تمام مقالاتی که در مورد تنظیمات نوشتم که قبل از این منتشر شده دیگه باطله. این حاوی آخرین تغییراته:

https://sakhtafzarmag.com/?p=384171

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

دمای 85 بالا نیست.

-----------------------

دوستان آخرین مقاله در این ارتباط که شامل تمام تنظیمات پیشنهادی است، امشب منتشر کردم.

تمام مقالاتی که در مورد تنظیمات نوشتم که قبل از این منتشر شده دیگه باطله. این حاوی آخرین تغییراته:

روی پرفومنس که تاثیر خودش رو گذاشته قبلا رندر روی فرکانس حدود 3.6 3.7 انجام میشد الان 3.2 3.3

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، HesamHa گفته است:

روی پرفومنس که تاثیر خودش رو گذاشته قبلا رندر روی فرکانس حدود 3.6 3.7 انجام میشد الان 3.2 3.3

خب این کاهش دما اصلا ارزشی نداره.

مثل این میمونه شما دوچرخه بخری که باهاش بری سر کوچه نون بگیری، بعد با همون سرعتی باهاش برونی که پیاده میری.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خب این کاهش دما اصلا ارزشی نداره.

مثل این میمونه شما دوچرخه بخری که باهاش بری سر کوچه نون بگیری، بعد با همون سرعتی باهاش برونی که پیاده میری.

یعنی اینتل در حد دوچرخه اوردی پایین🤣

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، Slash_Slash گفته است:

واقعاً نسل سیزده با همه مشکلاتش خوب جواب میده ده هسته پردازشی داره تو رندر بسیار عالی عمل میکنن. الان یکم بازدهی کم شده ولی واقعیتش مسابقه دو که برگزار نمیکنیم. خروجی کار چند دقیقه بیشتر طول میکشه دربیاد که زیاد روی حداقل کار من تاثیر منفی نمیذاره ولی این آپدیت باعث شده دما پایین بیاد. قبل تر من دست که روی فن های نصبی بالای کیس میذاشتم عین بخاری گرما خارج میشد زمانی هم که گرافیک با سی پی یو در حال کار بودن که بدتر از شدت داغی دستو نمیشد نگهداشت اما الان بهتر شده.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

در مثل جای مناقشه نیست.

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دمای 85 بالا نیست.

-----------------------

سلام من این مقاله شما رو خوندم با این که به خودم قول داده بودم دیگه شل کنم بیخیال بشم ولی چند مورد برام سوال شد.

اینتل تو همون بیانیه که همه عالم رو مقصر میدونست جز خودش مگر اعلام نکرد جزیان بیش از اندازه که بایاس در اختیار قرار میده عامل خرابی هست؟

در این اپدیت اخر هم به نظر بر همون منوال جریان رو به شدت کاهش داده که باعث افزایش ولتاژ و دما شده.

نکته بعدی اینکه اگر اشتباه نکنم در ورژن های قبلی هم اگر شما سطح loadline رو کاهش میدادید حتی در بازی هایی هم که بعضی هسته ها پر کار تر بودن ولتاژ مصرفی براشون از اون سطح بالاتر نمیفرت، یا حداقل افزایش ولتاژِی اگر بود مانیتور نمیشد.

اکر مورد بالا درست باشه که تا جایی که یادم هست همینطور بود (شاید هم من اشتیاه میکنم، ولی کاملن قابل تست هست فقط از حوصله من خارجه) پس میشد مشکل رو با پایین اوردن سطح loadline حل کرد.

مورد بعدی شما به svid behavior اشاره  ای نکردین چیزی که من متوجه شدم این تنظیمات بالاتر از هر تنظیماتی ولتاژ رو Override میکنه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mohamad_re گفته است:

سلام من این مقاله شما رو خوندم با این که به خودم قول داده بودم دیگه شل کنم بیخیال بشم ولی چند مورد برام سوال شد.

اینتل تو همون بیانیه که همه عالم رو مقصر میدونست جز خودش مگر اعلام نکرد جزیان بیش از اندازه که بایاس در اختیار قرار میده عامل خرابی هست؟

در این اپدیت اخر هم به نظر بر همون منوال جریان رو به شدت کاهش داده که باعث افزایش ولتاژ و دما شده.

نکته بعدی اینکه اگر اشتباه نکنم در ورژن های قبلی هم اگر شما سطح loadline رو کاهش میدادید حتی در بازی هایی هم که بعضی هسته ها پر کار تر بودن ولتاژ مصرفی براشون از اون سطح بالاتر نمیفرت، یا حداقل افزایش ولتاژِی اگر بود مانیتور نمیشد.

اکر مورد بالا درست باشه که تا جایی که یادم هست همینطور بود (شاید هم من اشتیاه میکنم، ولی کاملن قابل تست هست فقط از حوصله من خارجه) پس میشد مشکل رو با پایین اوردن سطح loadline حل کرد.

مورد بعدی شما به svid behavior اشاره  ای نکردین چیزی که من متوجه شدم این تنظیمات بالاتر از هر تنظیماتی ولتاژ رو Override میکنه.

سلام برادر

جریان بیش از حد تحمل پردازنده که VRM میداده، صرفا یک Contributing Factor بوده، دلیل اصلی نبوده، به همین خاطر اینتل در پروفایل خودش و من هم در تنظیماتی که ارائه کردم سطح جریان رو در حد استاندارد نگهداشتم.

در آپدیت آخر میکروکد، اینتل علاوه بر مدیریت جریان، سطح ولتاژ درخواستی رو هم از 1.72 به 1.55 کاهش داده.

من در مقالات قبلیم به هیچ وجه هیچ تغییری در LLC نمیدادم. تو پروفایل اینتل LLC یک پله بالاتر تنظیم میشه. اما من چون از پروفایل سازنده مادربرد استفاده کردم به همون حالتی که بود، به صورت اتوماتیک، چه برای ایسوس و چه برای گیگابایت استفاده کردم.

اون LLC رو نمیشه خیلی راحت تغییر داد.

در مورد SVID Behavior هم روی Auto تنظیم باید باشه در تمامی حالتها. به غیر از زمانی که پردازنده حسابی Degrade کرده که بیاریم روی Intel Fail-Safe.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام برادر

جریان بیش از حد تحمل پردازنده که VRM میداده، صرفا یک Contributing Factor بوده، دلیل اصلی نبوده، به همین خاطر اینتل در پروفایل خودش و من هم در تنظیماتی که ارائه کردم سطح جریان رو در حد استاندارد نگهداشتم.

در آپدیت آخر میکروکد، اینتل علاوه بر مدیریت جریان، سطح ولتاژ درخواستی رو هم از 1.72 به 1.55 کاهش داده.

من در مقالات قبلیم به هیچ وجه هیچ تغییری در LLC نمیدادم. تو پروفایل اینتل LLC یک پله بالاتر تنظیم میشه. اما من چون از پروفایل سازنده مادربرد استفاده کردم به همون حالتی که بود، به صورت اتوماتیک، چه برای ایسوس و چه برای گیگابایت استفاده کردم.

اون LLC رو نمیشه خیلی راحت تغییر داد.

در مورد SVID Behavior هم روی Auto تنظیم باید باشه در تمامی حالتها. به غیر از زمانی که پردازنده حسابی Degrade کرده که بیاریم روی Intel Fail-Safe.

الان رسمن و مشخص دلییل قطعی مشکل اعلام کردن؟ چون من حس میکنم همه اینا سنبل کاریه . اگر همین دو مورد ولتاژ و جریان بود واقعن انقد طولانی نمیشد  ، فهمیدنش و درست کردنش.

در مورد اپدیت هم تو مقاله اشاره کردین که 1.55 پایین تر اومدن براشون ممکن نیست، و یا از همون عجله ای بودن کار هست یا ناقص بودن کار،که روی i5 برعکس چون جریان پایین تر اعمال شده ولتاژ و متعاقبن  به شدت بالاتر از قبله.

یونیتی که با 1.2 V  به یه توان مشخصی میرسید اگر پیشفرض اینتل اعمال بشه الان با ولتاژ 1.35- 1.37 به همون توان میرسه  با حرارت بیشتر.

بعد اون svid هم  که میفرمایی auto باید باشه، همینطو که قبلن هم عرض کردم، i5  13600k روی z690 hero  ولتاژ رو به نزدیک 1 میرسوند و توان مصرفی هم 120-130 وات و امتیاز رو هم به نصف کاهش میداد ، برای من trained عملکرد نرمال تری داره

در کل میخوام بگم این 2 تا مشکل که اینجا بهشون مثلن رسیدگی شده به قدری در دسترس قابل کنترل و مشخص هستن که بعید دلیل اصلی مشکل باشن.

لینک به دیدگاه

طبق بررسی هایی ک ی مدت تو فروم ها خوندم و تو یوتیوب دیدم ب ی سری نتیجه رسیدم ک شاید برا  بعضی ها مفید باشه

اگ این ماجرای اکسیداسیون رو فاکتور بگیریم ک اینتل ماس مالیش کرد! مشکل اصلی این پردازنده‌ها، ولتاژ بالاس، مخصوصاً اون دو هسته P Core که قبل از آپدیت میکروکد، ولتاژشون تا 1.7 ولت هم می‌رفت! این ولتاژ بالا ب مرور به پردازنده و مخصوصاً ب ساختار Ring Bus، آسیب میزد.

راه حل چیه؟ ساده‌اش اینه که نزاریم این دو هسته بیش از حد خودشون ولتاژ دریافت کنن. مثلاً برای 14900K، فرکانس بوست همه p core ها رو روی 5.5 گیگاهرتز قفل کنیم. با این کار، حتی اگه اندرولت نکنیم، ولتاژ و فشار روی پردازنده خیلی کمتر میشه.

چرا اینتل این کارو نمی‌کنه؟ چون می‌خوان توی بنچمارکا، پردازنده‌هاشون قوی‌تر نشون بدن در واقع، اینتل بیشتر به فکر فروش محصولشه تا عمر طولانی پردازنده. و اینکه احتمالا دادگاهیش نکنن بخاطر تبلیغات غلط، در کل این محدودیت ولتاژ 1.55 فقط یه مسکنه، نه درمان!

حالا سوال اینجاست که چه ولتاژی برای پردازنده ایمنه؟ ظاهراً خود اینتل هم جواب دقیق نمیدونه وگرنه  با این وضعیت به بازار عرضه نمیکرد(یا شاید میدونس و براش مهم نبود، نمیدونم کدوم بدتره!). حالا بعضی اورکلاکر ها میگن نهایتا 1.4 ولت خوبه، بعضی دیگه 1.35 ولت رو پیشنهاد می‌کنن. اما یادتون باشه، ولتاژ ایمن برای هر پردازنده ممکنه متفاوت باشه و به عوامل مختلفی مثل سیلیکون لاتاری و کولینگ بستگی داره.

یه نکته دیگه: اگه می‌خواید فشار بیشتری رو از روی Ring Bus بردارید، بنظرم E Coreها رو غیر فعال کنید. این هسته‌های بیخاصیت توی گیم خیلی کاربرد ندارن و بیشتر برای بنچمارک‌های مولتی کور و ی سری تسک های رندرینگ خاص خوبن . حتی ممکنه با خاموش کردنشون، توی بعضی گیم ها و ورکلود ها پرفورمنس بهتری بگیرید.

خلاصه کلام: نسل 13 - 14   باید دستی تنظیم بشن تنظیمات دیفالت همچنان مشکل داره

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

من قبل تر زمان نصب سی پی یو 13400 با تست بنچمارک نرم افزار winrar آزمایش کرده بودم. امروز برای تست دوباره از تست بنچمارک این نرم افزار استفاده کردم تا ببینم بعد از آپدیت سی پی یو چقدر افت نشان میده. تصاویر رو در ضمیمه قرار دادم.

bench2.png

bench1.png

عدد ضعیف تر بعد از بروزرسانی هست

ویرایش شده توسط HesamHa
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، HesamHa گفته است:

من قبل تر زمان نصب سی پی یو 13400 با تست بنچمارک نرم افزار winrar آزمایش کرده بودم. امروز برای تست دوباره از تست بنچمارک این نرم افزار استفاده کردم تا ببینم بعد از آپدیت سی پی یو چقدر افت نشان میده. تصاویر رو در ضمیمه قرار دادم.

عدد ضعیف تر بعد از بروزرسانی هست

برادر روی تنظیماتی که گفتم بزاری درست میشه.

لینک به دیدگاه

بعد آپدیت بایوس با آخرین نسخه میکروکد و اعمال تنظیمات آقا آرمین این بنچمارک رو گرفتم به نظرتون اوکی هست ؟

spacer.pngspacer.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...