رفتن به مطلب

آیا اینترنت مخابرات داره یه تخلف بزرگ رو مرتکب میشه؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

اگر عنوان تاپیک نامناسب هست تغییر بدید. خواستم یکم قضیه جنایی به نظر برسه، چون تا حدودی هست!

جریان از اینجا شروع شد که من قبل از عید اثاث کشی داشتم و سرویس اینترنت مخابرات داشتم. چون خط رو به نام خودم گرفته بودم و قراردادم پس پرداخت و 1 ساله بود و هنوز 2 ماه از قرار داد مونده بود، برای اینکه هزینه اینترنت اون دو ماه دیگه رو نخوام الکی بدم، تصمیم به ارسال درخواست جمع آوری سرویس دادم. قبل تر، این کار رو از پنل adsl انجام میدادم و از قسمت جمع آوری درخواست رو ثبت میکردم. اومدم درخواست ثبت کنم، پیام میداد که شما با مودم خود آنلاین نیستید.

image.thumb.png.98d7d5add46d3c5e277aca1040ef7a72.png

درصورتی که من با مودم خود آنلاین بودم! چک کردم دیدم ایپی مودم، با ایپی ای که دارم من ازش سرویس اینترنت میگیرم متفاوته! یعنی انگار من خودم توی یک شبکه خصوصی بزرگتر قرار دارم که سرویس گیرنده های دیگری هم توشون هست و داریم از یک آیپی اشتراکی استفاده میکنیم! مثلا من و چند تا همسایه اطرافم همه یک آیپی داریم!

چون میخواستم سرویس جمع آوری بشه، تیکت زدم که جریان از این قراره و دلیل اینکه ایپی دریافتی من و ایپی مودم یکسان نیست چیه؟ گفتن که برای جمعاوری باید حضوری برید و سامانه کلا اون آپشنش قطعه و اصن ربطی به اون مورد نداره.

حضوری رفتم و درخواست جمع اوری دادم.

توی جای جدید، سرویس گرفتم و روزای اول اوکی بود و این مورد رو نداشت، امروز داشتم از api هایی که امنیتشون بالا بود استفاده میکردم و هی ارور منقضی شدن بهم میداد، دیدم که مشکل تغییر ایپی من هست! در حالی که اینترنت ثابت بود و مودم هیچ قطعی ای نداشت.

باز دیدم به همون شکل شده و مودم یه ایپی جدا داره و پشت یک آیپی اشتراکی اینترنت میگیره که اون ایپی داشت مدام تغییر میکرد.

مجدد تیکت زدم و این جوابی بود که دادن، حتی نخوندن من مشکلم چیه:

image.thumb.png.3d6313ef8ad2fb6cb20c736825061ac6.png

عصبی شدم و مجدد تیکت زدم و همون اول گفتم جواب بی ربط بدید، شکایت میکنم، یه نفر زنگ زد و اولش شروع کرد گفت که شبکه شخصی انتقال داده داری که اینجوریه، گفتم من خودم متخصص شبکه ام، انقدر شعور دارم که چک کنم مشکل از سمت خودم نباشه، بعد کارمو گیر شما بندازم. بعد اومد گفت چون ایپی استاتیک نداری اینجوریه و گفتم ربطی نداره و تعریف سرویس اینترنت، داشتن یک ایپی جهانی هست، حالا ایپی استاتیک هم نداشته باشم، ایپی مودم هر دفعه عوض میشه اما همچنان جهانیه و باید از همه جای اینترنت، اون آیپی توی مدتی که به من تعلق داره، فقط به من ختم بشه. نه اینکه اشتراکی باشه.

بهونه ی بعدی این بود که اصن سرویس پرووایدر رو مودم چیه؟ گفتم مودم من اصن قدیمیه و اینا رو نداره و باید دستی تنظیم کرد، تنظیمات رو باهاش چک کردم و در نهایت گفت من الان یه ایپی دیگه میزنم برات ببین درست میشه یا نه، که نشد و گفت مشکل از مودمه، من گفتم پس مودم رو عوض میکنم که دیگه بهونه ای نباشه. یه نیم ساعت گذشت و دوباره تماس گرفت و گفت که من با بچه های شبکه صحبت کردم و این موضوع صحت داره و به دلیل کمبود آیپی، شرکت این کار رو کرده و داره ایپی اشتراکی میده! گفت یه سری چیزا روی سرویست فعاله من اونا رو اصلاح میکنم، یکم دیگه درست میشه.

باز هم درست نشد و همچنان به همون شکل هست، مجدد تیکت ثبت کردم و اتمام حجت کردم که شکایت میکنم اگه درست نشه.

بالاخره جواب دادن که در دست پیگیریه و به زودی حل میشه. متن رو میذارم ببینید.

image.thumb.png.efb8d981f68d61c8116a3410a27f5af4.png

حالا طبق تعاریف cra و وزارت ارتباطات، چیزی که مخابرات داره ارائه میده، اینترنت نیست و یه تخلف بزرگه. اگر ایپی کم داره، خب باید رنج آیپی بخره، یا مثل کشور های پیشرفته دیگه که ایپی کم دارن، سوییچ کنه روی ورژن 6، نه اینکه یه ایپی رو معلوم نیست به چند نفر اشتراکی بده.

اگه شما هم سرویس مخابرات یا هر سرویس دهنده ی دیگه ای رو دارید، چک کنید که آیپی روی مودم با مای آیپی گرفتن یکسان هست یا نه؟

نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

با سلام

چقدر جالب که متوجه این موضوع شدید!

دقیقا، هر ipv4 بر خلافه ipv6 که هزینه ای نداره، برای شرکت هزینه بر هست

ولی خوب اینجا ایرانه و فکر نمیکنم حتی اگر شکایت کنید هم به نتیجه ای برسه

لینک به دیدگاه

با تشکر . جالب بود.

جناب نظری این موضوع رو چطور باید تست کنیم که آی پی اشتراکی نیست؟ یا هست؟

فقط ایرانسل TD LTE برای من ipv6 فعاله بقیه همه v4 هست و ممکنه این مشکل وجود داشته باشه .

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت شما

من که وسط قم سرویس ۱۶ مگ میگیرم ۶ مگابیت اونم سرور داخلی سرعت داره....

کارشناس خود مخابرات هم اومد گفت میخواید فیبر درخواست بدین ما بیشتر نداریم.

برای من اصلا سایت مودم باز نمیشه بخوام چک بدم.

گفت که سیم و کابل اینجا خرابه کلا بالای ۸ نمیاد 

من سرویس ۸ گرفتم یکبار بعد سرعتش از ۳ بالاتر نمیومد 

۲۰-۳۰ تماس گرفتم ولی خب فایده نداره 

ابن چند بار آخر رو که حتی قطع میکنم اعصاب برامون نذاشتن.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

ایپی مودم، با ایپی ای که دارم من ازش سرویس اینترنت میگیرم متفاوته!

😁 کلا ساختار شبکه رو با این جمله زیرسوال بردید

اون ارور احتمالا به این اشاره میکنه که باید از خط تلفن خودتون به پنل وصل بشید (برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی و هک اکانت و..) و حالا اون پروایدر به هردلیل داره ای پی دیگه ای خدمات میده و شما زیر شبکه اوشون نیستی

خیلی درگیر سیاست های کثیف این شرکت ها نیستم ولی قطعا دست به هرکاری میزنن برای سود بیشتر

مطمعن باش که یه حرکتی دارن میزنن و این موضوع هم رفع میشه چون اصلا استاندارد نیست کاری که انجام میدن و خیلیا به مشکل برمیخورن

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

خلاف نیست اگه توی توافق نامه خدمات ذکر شده باشه که سرویس دهی به چه صورتی میخواد انجام بگیره ( اینکه نمیذارن سرویس رو جمع اوری کنید رو نمیدونم بازم توافق مهمه )

ثبت کردن بلاک ای پی هم برای مخابرات شهرهای مختلف داستانه و اکثر شهرا حتی مخابرات ترافیکی نداره از زیرساخت مستقیما همیشه از یه شرکت بزرگ دیگه گهنای باند زیرساختشون رو به صورت لیزینگ نسبت به تعداد یوزر ها اجاره میکنن ، همه جای دنیا هم همینه فرقش اینکه یا شفافه این قضیه یا عین ادم داره انجام میشه که اینجا هیچکدومش نیست

ای پی ورژن 6 پابلیک هم پیاده سازی سختی داره برای ای اس پی ، اینطوری که دوستان اشاره میکنن انگار فردا میشه دکمه ای پی 6 روز زد انگار تا الان تو استکهلم سرویس میگرفتن

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

چک کنید که آیپی روی مودم با مای آیپی گرفتن یکسان هست یا نه؟

هرجور حساب میکنم این مورد از نظر بسته بندی و پکت سازی غلط درمیاد

اونا نمیتونن مبدا پکت رو عوض کنن و بزارن یه جا دیگ چون هم از نظر رمزنگاری و هشینگ به هم میخوره پکت و هم به نوعی حمله مرد میانی میتونه صورت بگیره برای دیتا های رمز نشده

فکر میکنم شما اشتباهی میکنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، saeed0c گفته است:

با تشکر . جالب بود.

جناب نظری این موضوع رو چطور باید تست کنیم که آی پی اشتراکی نیست؟ یا هست؟

فقط ایرانسل TD LTE برای من ipv6 فعاله بقیه همه v4 هست و ممکنه این مشکل وجود داشته باشه .

برای تست باید توی بخش وضعیت اینترنت یا wan ببینید که آیپی چی هست، بعد توی speedtest.net یا سرچ کردن مای آیپی ببینید که پکت های شما از چه ادرسی دارن ارسال میشن، اگه این ادرس ها یکسان بود که درسته، اگر متفاوت بود یعنی شما پشت یک شبکه ی دیگه هستید و آیپی اشتراکیه.

روی اپراتور های همراه اشتراکی هست کلا یا همون v6 میدن معمولا.

25 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

😁 کلا ساختار شبکه رو با این جمله زیرسوال بردید

اون ارور احتمالا به این اشاره میکنه که باید از خط تلفن خودتون به پنل وصل بشید (برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی و هک اکانت و..) و حالا اون پروایدر به هردلیل داره ای پی دیگه ای خدمات میده و شما زیر شبکه اوشون نیستی

من با همون خط آنلاین ام!

شما مودمتون به اینترنت وصله، یه آیپی از isp میگیره که اون آیپی باید توی شبکه جهانی اینترنت دیده بشه. خب الان مودم من آیپی رو گرفته.

من یه درخواست یه جا ارسال میکنم، اما چیزی که اون سرور داره میبینه، یه آیپی دیگه ای هست که همون آیپی اشتراکی هست. در حالی بسته ارسالی من به یک سرور، باید از آیپی ای باشه که مودم گرفته. نه جای دیگه. زیر شبکه توی اینترنت معنی نمیده و باید آیپی من پابلیک و جهانی باشه و از هر نقطه ی اینترنت، قابل دسترس.

23 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

هرجور حساب میکنم این مورد از نظر بسته بندی و پکت سازی غلط درمیاد

اونا نمیتونن مبدا پکت رو عوض کنن و بزارن یه جا دیگ چون هم از نظر رمزنگاری و هشینگ به هم میخوره پکت و هم به نوعی حمله مرد میانی میتونه صورت بگیره برای دیتا های رمز نشده

فکر میکنم شما اشتباهی میکنید 

مبدا پکت عوض نمیشه! اینترنتی که من دارم میگیرم پشت یک شبکه ی دیگه ست و با واسطه به اینترنت جهانی متصل میشه. کلا اشتباهی منظور من رو گرفتید.

فرض کنید شما گوشی موبایل یا کامیپوترتون به مودم خونه وصله، داره یه آیپی از شبکه خصوصی مودم شما میگیره که مثلا 192.168.1.20 هست، مودم شما از یک طرف دیگه به اینترنت جهانی وصله و فرضا ایپیش توی اینترنت 170.13.15.16 هست، الان آیپی کامیپوتر شما 192.168.1.20 هست، در صورتی که ایپی ای که اینترنت داره از شما میبینه، 170.13.15.16 هست. الان حرف من اینه که اینترنت مخابرات، شده کامپیوتر توی این مثال و پشت یک شبکه ی دیگه هست و من آیپی مستقل از خودم ندارم.

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

برای تست باید توی بخش وضعیت اینترنت یا wan ببینید که آیپی چی هست، بعد توی speedtest.net یا سرچ کردن مای آیپی ببینید که پکت های شما از چه ادرسی دارن ارسال میشن، اگه این ادرس ها یکسان بود که درسته، اگر متفاوت بود یعنی شما پشت یک شبکه ی دیگه هستید و آیپی اشتراکیه.

روی اپراتور های همراه اشتراکی هست کلا یا همون v6 میدن معمولا.

اتفاقا خیلی این مورد رو چک میکنم. هیچ وقت یکسان نبودن برای من. آی پی قسمت wan همیشه رنجش با ip که در اینترنت دیده میشه.

ajab23534535.png.57813acfe89fdc4c1729753375f335f7.png

این مشکل هست؟ نمیدونستم حقیقتا!

برای ADSL باید این شکلی باشه یا هر نت ثابتی؟

لینک به دیدگاه

راه حل دائمی اینه که یدونه vps آی پی ثابت بگیرید و همیشه از اون به عنوان پراکسی استفاده کنید، دیگه هم درگیر این مشکلات نمیشید. من به شخصه هیچ اعتمادی به isp های ایرانی ندارم و همیشه به یک پراکسی یا شبکه شخصی انتقال داده شخصی وصلم. حتی یک دقیقه هم از اینترنت ایران بدون شبکه شخصی انتقال داده استفاده نمی کنم. الانم که به لطف فیلترینگ های اخیر انقدر پروتکل ها و نرم افزار های به روز و قوی جهت ایجاد اینترنت آزاد تولید شده که هر فردی حتی بدون داشتن اطلاعات فنی و دانش شبکه به راحتی میتونه برای خودش یه سرور پراکسی شخصی با هزینه منطقی ایجاد کنه.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

در حالی بسته ارسالی من به یک سرور، باید از آیپی ای باشه که مودم گرفته. نه جای دیگه

اینترنتی که من دارم میگیرم پشت یک شبکه ی دیگه ست و با واسطه به اینترنت جهانی متصل میشه

همه اینا زمانی موجه هست که پروتکل و سازکاری بین دستگاه شما و روتر ها برقرار باشه چیزی مثل ipsec

یعنی دستگاه شما در قسمت پکت ها جایی برای ip اصلی و ... لحاظ کنه

اما وقتی دستگاه شما داره با پروتکلی غیر از شبکه شخصی انتقال داده کار میکنه به هیچ وجه کسی نمیتونه تغییری در بسته شما لحاظ کنه مگر اینکه یه ارتباط بسیار قدیمی و ساده برقرار کنید که تقریبا هیچ جا این موضوع رو نداره.

یا اینکه یه بلایی دیگ سرش بیاد که اسمشو ندونم و دانششو نداشته باشم

فرض کنید شما گوشی موبایل یا کامیپوترتون به مودم خونه وصله، داره یه آیپی از شبکه خصوصی مودم شما میگیره که مثلا 192.168.1.20 هست، مودم شما از یک طرف دیگه به اینترنت جهانی وصله و فرضا ایپیش توی اینترنت 170.13.15.16 هست، الان آیپی کامیپوتر شما 192.168.1.20 هست، در صورتی که ایپی ای که اینترنت داره از شما میبینه، 170.13.15.16 هست. الان حرف من اینه که اینترنت مخابرات، شده کامپیوتر توی این مثال و پشت یک شبکه ی دیگه هست و من آیپی مستقل از خودم ندارم.

متوجه هستم شما چیمیگی ولی مثلا فرض کنید الان شما به سایت لیون وصل شدید

درسته؟ ip شما در مودم همون 170.13.15.16 هست درسته؟

ولی لیون بهتون یه ip دیگ نشون میده درسته؟

خوب این یعنی پکت شما دستکاری شده

مثل این میمونه شما پشت یه NAT قرار گرفته باشی و یه دستگاهی پکت های شمارو بازنویسی کنه.

اون ISP باید اولا جواب بده چجوری داره اصلا این حرکت رو میزنه که قفله

در ثانی حق با شماست شما باید فارغ ازینکه هیبریدی هستید یا استاتیک یک ip در دسترس داشته باشید مخصوص مودم شما از خط تلفن شما

طرح شکایت کنید چون شما هم قطعا مثل من دارید به چیز دیگه بزرگ تر از این تعریف ساده فکر میکنید و خطرناکه...

مثل این میمونه که پکت های شما داره ری دایرکت میشه یه جای دیگ و همونجا هم مبدا باز نویسی میشه جوری که انگار NAT وجود داره (با اسمی دیگ)

ولی در کل پیگیر باشید

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

این مودم:

image.thumb.png.3b816e245ee9bf95ae29e76a74e301a9.png

این سایت :

image.png.77d35884537b03991a658bc2159b3360.png

من به شخصه همچین مشکلی ندارم

هم مودم هم سایت دارن درست نشون میدن

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

راه حل دائمی اینه که یدونه vps آی پی ثابت بگیرید و همیشه از اون به عنوان پراکسی استفاده کنید، دیگه هم درگیر این مشکلات نمیشید.

بلخره از دستگاه شما تا همون سرور داره همین مشکل طی میشه 

راه حل حساب نمیاد صرفا این مشکل رو محدود به ارتباط خودتون با سرور پراکسیتون کردید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
9 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

اتفاقا خیلی این مورد رو چک میکنم. هیچ وقت یکسان نبودن برای من. آی پی قسمت wan همیشه رنجش با ip که در اینترنت دیده میشه.

ajab23534535.png.57813acfe89fdc4c1729753375f335f7.png

این مشکل هست؟ نمیدونستم حقیقتا!

برای ADSL باید این شکلی باشه یا هر نت ثابتی؟

برای هر اینترنت ثابتی باید یکسان باشه و نباید تفاوتی باشه، اگه به این شکل هست، شما هم پشت شبکه دیگه قرار دارید.

6 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

راه حل دائمی اینه که یدونه vps آی پی ثابت بگیرید و همیشه از اون به عنوان پراکسی استفاده کنید، دیگه هم درگیر این مشکلات نمیشید. من به شخصه هیچ اعتمادی به isp های ایرانی ندارم و همیشه به یک پراکسی یا شبکه شخصی انتقال داده شخصی وصلم. حتی یک دقیقه هم از اینترنت ایران بدون شبکه شخصی انتقال داده استفاده نمی کنم. الانم که به لطف فیلترینگ های اخیر انقدر پروتکل ها و نرم افزار های به روز و قوی جهت ایجاد اینترنت آزاد تولید شده که هر فردی حتی بدون داشتن اطلاعات فنی و دانش شبکه به راحتی میتونه برای خودش یه سرور پراکسی شخصی با هزینه منطقی ایجاد کنه.

مشکل من این نیست، من یه مواقعی نیاز دارم که خراج از خونه با آیپی مودم خودم ارتباط بگیرم، راه کارش این بود که قبلا واردسامانه adsl میشدم و اونجا آیپی خودم رو میدیدم و کارم رو انجام میدادم. اواخر هم ddns زده بودم و با دامنه به سیستم خودم میرسیدم. ولی توی این حالت، چنین چیزی ممکن نیست وانجام نمیشه. از یک طرف این کار، بار سنگینی به ترافیک اضافه میکنه و افزایش شدید پینگ رو داره. چون یک واسطه اپلیکیشن داره اضافه میشه( سواله برام شما که دارید روتر ها و مدیر شبکه هایی با توانایی هندل کردن چنین ترافیکی تعبیه میکنید، چرا سوییچ نمیکنید روی آیپی v6؟).

یه چیز دیگه هم که الان به ذهنم رسید و متوجه شدم،حجم بالای مصرفی اینترنت توی ریز مصرف در بعضی روز ها بود.

image.thumb.png.d68f029541902b52e998b40865730213.png

اینجا من حجم کل بسته یکماهه ام 80 گیگ بوده، در صورتی که فقط در یک رو 85 گیگ مصرف داشتم، دو روز دیگه هم توی همین بازه، در همین حدود بوده مصرف، ظاهرا مصرف تمام کسایی که با من روی اون آیپی مشترک بوده رو حساب کرده توی اون روزا.

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

همه اینا زمانی موجه هست که پروتکل و سازکاری بین دستگاه شما و روتر ها برقرار باشه چیزی مثل ipsec

یعنی دستگاه شما در قسمت پکت ها جایی برای ip اصلی و ... لحاظ کنه

اما وقتی دستگاه شما داره با پروتکلی غیر از شبکه شخصی انتقال داده کار میکنه به هیچ وجه کسی نمیتونه تغییری در بسته شما لحاظ کنه مگر اینکه یه ارتباط بسیار قدیمی و ساده برقرار کنید که تقریبا هیچ جا این موضوع رو نداره.

یا اینکه یه بلایی دیگ سرش بیاد که اسمشو ندونم و دانششو نداشته باشم

متوجه هستم شما چیمیگی ولی مثلا فرض کنید الان شما به سایت لیون وصل شدید

درسته؟ ip شما در مودم همون 170.13.15.16 هست درسته؟

ولی لیون بهتون یه ip دیگ نشون میده درسته؟

خوب این یعنی پکت شما دستکاری شده

مثل این میمونه شما پشت یه NAT قرار گرفته باشی و یه دستگاهی پکت های شمارو بازنویسی کنه.

اون ISP باید اولا جواب بده چجوری داره اصلا این حرکت رو میزنه که قفله

در ثانی حق با شماست شما باید فارغ ازینکه هیبریدی هستید یا استاتیک یک ip در دسترس داشته باشید مخصوص مودم شما از خط تلفن شما

طرح شکایت کنید چون شما هم قطعا مثل من دارید به چیز دیگه بزرگ تر از این تعریف ساده فکر میکنید و خطرناکه...

مثل این میمونه که پکت های شما داره ری دایرکت میشه یه جای دیگ و همونجا هم مبدا باز نویسی میشه جوری که انگار NAT وجود داره (با اسمی دیگ)

ولی در کل پیگیر باشید

همچنان چیزی که دارید میگید متفاوت از مشکل من هست و هنوز متوجه نشدید. این باز نویسی پکت اصلا نمیدونم از کجا اومده!؟

من دارم میگم مودم جای اینکه مستقیم روی اینترنت باشه، پشت یک شبکه ی دیگه هست و به واسطه ی اون داره دیتا رو به اینترنت میفرسته. طبیعیه که چیزی که در اینترنت دیده میشه، آیپی اون شبکه دیگه ست، نه مودم من. در صورتی که باید مودم من مستقیم به اینترنت وصل باشه و آیپی مودم توی اینترنت دیده بشه، نه یک شبکه ی دیگه!

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این مودم:

image.thumb.png.3b816e245ee9bf95ae29e76a74e301a9.png

این سایت :

image.png.77d35884537b03991a658bc2159b3360.png

من به شخصه همچین مشکلی ندارم

هم مودم هم سایت دارن درست نشون میدن

برای شما صحیح هست و آیپی اشتراکی ندارید پس.

image.thumb.png.0b86239800c7eafbd2d8b4c2ebe0f6f7.png

همون طور اکه اینجا هم دیده میشه، آیپی رنج 100 از 64 تا 127، آیپی خصوصی و پشت یک شبکه nat هست! اگر آیپی ای که روی مودم دارید میگیرید توی این رنج هست، پس شما هم این مشکل رو دارید.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بلخره از دستگاه شما تا همون سرور داره همین مشکل طی میشه 

راه حل حساب نمیاد صرفا این مشکل رو محدود به ارتباط خودتون با سرور پراکسیتون کردید

نه دیگه اشتباه می کنی، ترافیک من از مبدا رمز گذاری میشه، ارتباط من با سرور پراکسی هم کاملا رمز گذاری شده هست.

با هر جایی هم ارتباط داشته باشی از آی پی آدرس سرور پراکسی استفاده میشه و مهم نیست مخابرات چه آی پی اختصاص داده.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

یه چیز دیگه هم که الان به ذهنم رسید و متوجه شدم،حجم بالای مصرفی اینترنت توی ریز مصرف در بعضی روز ها بود.

image.thumb.png.d68f029541902b52e998b40865730213.png

اینجا من حجم کل بسته یکماهه ام 80 گیگ بوده، در صورتی که فقط در یک رو 85 گیگ مصرف داشتم، دو روز دیگه هم توی همین بازه، در همین حدود بوده مصرف، ظاهرا مصرف تمام کسایی که با من روی اون آیپی مشترک بوده رو حساب کرده توی اون روزا.

منم مخابراتم و این نمودار مصرفی منم دقیقا به همین شکل که شما میفرمایید بود اما تا تاریخ 18 فروردین، و متاسفانه الان تو نمودار نمایش داده نمیشه.

میانگین مصرف اینترنت تو خونه ما روزی حدود 10 الی 15 گیگ هست و 720 گیگ حجمی که تهیه کرده بودم تو 58 روز حدود 700 گیگش مصرف شده یعنی میانگین روزی 12 گیگ.

415483041_Screenshot2024-04-23170056.png.5af46a594a6f1137a4fdefc584e5bde3.png

اما وقتی وارد پنل میشدم نشون میداد که تو هر روز حدود 40 تا 45 گیگ مصرف کردم.

که همون حدود 12 13 گیگ از حجمم کم میشد و حجم باقی مانده ام درست بود.

ضمن این که کیفیت اینترنتم تو روزایی که حجم اضافی نمایش میداد به شدت افت میکرد و پینگم بدجوری داغون بود.

روزای معمولی تو دوتا 2 پینگم بین 90 تا 100 هست. اما روزایی که اینطوری بود 400 500

اما سرعت دانلود درست بود و تو این 8 سال که این اینترنت رو از مخابرات دارم همچین مسئله ای بی سابقه بود.

لینک به دیدگاه

نه دیگه اشتباه می کنی، ترافیک من از مبدا رمز گذاری میشه، ارتباط من با سرور پراکسی هم کاملا رمز گذاری شده هست.

پراکسی چیزیو رمز نمیکنه

مگر پروتکل های جدیدتر مثل شدوساکس و ... 

و مهم نیست مخابرات چه آی پی اختصاص داده.

این کار بیشتر به حریم شخصی مربوطه 

این یه مسئله دیگست 

مشکل ایشون یه مسئله کاملا مجزاست

لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

پراکسی چیزیو رمز نمیکنه

مگر پروتکل های جدیدتر مثل شدوساکس و ... 

خب داداش کسی که الان نمیاد پراکسی https یا SOCKet Secure بزنه اینا دیگه منسوخ شده به خصوص توی ایران که ثانیه ای سرور فیلتر میشه با این پروتکل های قدیمی و ساده.
منظور منم همونطور که بالاتر گفتم پروتکل های مدرن و امن تر هست که فیلترچی به راحتی نمیتونه شناسایی و مسدودشون کنه.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

دوستان ip همیشه یونیک هست و نمیشه اشتراکی باشه توی اینترنت

شاید مشکل از سایتی هست که دارین ip رو چک میکنین

اگه اعلام کنین از چه سایتی ip چک می‌کنین ممکنه مشکل حل بشه

گاهی اوقات بعضی سایت‌ها نمیان ip واقعی شما رو بنویسن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
35 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است:

دوستان ip همیشه یونیک هست و نمیشه اشتراکی باشه توی اینترنت

شاید مشکل از سایتی هست که دارین ip رو چک میکنین

اگه اعلام کنین از چه سایتی ip چک می‌کنین ممکنه مشکل حل بشه

گاهی اوقات بعضی سایت‌ها نمیان ip واقعی شما رو بنویسن

ببینید، آیپی ای که دارن مودم هایی که پشت یک آیپی اشتراکی میگیرن، از رنج 100.64.0.0/10 هست که یک رنج آیپی خصوصی هست، به علاوه کارشناس مخابرات خودش گفت که آیپی کم دارن و اومدن این کار رو میکنن و یه عده رو پشت یک شبکه nat کردن و به صورت اشتراکی دارن آیپی بهشون میدن!

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است:

نمیشه اشتراکی باشه توی اینترنت

اینکه درسته البته بجز انی کست ها که بحث مسیر یابیه

منظور ایشون هم اینه پشت یه NAT قرار گرفتن منظورشون اینه

لینک به دیدگاه

منم الان رفتم این مورد چک کنم اما برای من اکی هست، البته من VDSL دارم از مخابرات شاید این منطقه ای که هستم کسی وی دی اس ال نداره که بخواد ای پی اشتراکی بده. بازم نمیدونم همیشه از مباحث شبکه فراری بودم 

image.jpeg.e3f08ef84bfb378f8532f7a319bb20ab.jpegimage.thumb.jpeg.d35257da564d5265e09ad53eaaa86625.jpeg

ویرایش شده توسط rewiecs
لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

ببینید، آیپی ای که دارن مودم هایی که پشت یک آیپی اشتراکی میگیرن، از رنج 100.64.0.0/10 هست که یک رنج آیپی خصوصی هست، به علاوه کارشناس مخابرات خودش گفت که آیپی کم دارن و اومدن این کار رو میکنن و یه عده رو پشت یک شبکه nat کردن و به صورت اشتراکی دارن آیپی بهشون میدن!

شما از چه روشی ip رو به دست آوردین؟ کارشناسش الکی گفته همچین چیزی تا الان وجود نداشته، برای هیچ شرکتی

اصولا اون IP که شرکت اینترنت میده یه IP پرایویت هست، شما با اون IP نمی‌تونین کار کنین، فقط برای شما تو مودم نمایش داده میشه

این IP باید Nat بشه تا بتونین استفاده کنین، تو این فرایند هم یک IP پابلیک و عمومی دریافت می‌کنین و اکثر سایت‌های نمایش دهنده IP و جزئیاتش، اون رو نمایش میدن

31 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اینکه درسته البته بجز انی کست ها که بحث مسیر یابیه

منظور ایشون هم اینه پشت یه NAT قرار گرفتن منظورشون اینه

پشت Nat قرار گرفتن اصلا معنی نمیده، مگه سایت، وی‌پی‌اس یا دستگاه خاصیه که ip اشتراکی داشته باشه

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
12 ساعت قبل، EHSANRF گفته است:

شما از چه روشی ip رو به دست آوردین؟ کارشناسش الکی گفته همچین چیزی تا الان وجود نداشته، برای هیچ شرکتی

از سایت اسپید تست من آیپی پابلیک خودم رو میبینم.

اصولا اون IP که شرکت اینترنت میده یه IP پرایویت هست، شما با اون IP نمی‌تونین کار کنین، فقط برای شما تو مودم نمایش داده میشه

خب نباید اینطور باشه، نباید آیپی پرایویت بده به من، باید یک آیپی پابلیک و حهانی در اختیار من باشه.

این IP باید Nat بشه تا بتونین استفاده کنین، تو این فرایند هم یک IP پابلیک و عمومی دریافت می‌کنین و اکثر سایت‌های نمایش دهنده IP و جزئیاتش، اون رو نمایش میدن

که این آیپی عمومی اشتراکیه! و نباید باشه

پشت Nat قرار گرفتن اصلا معنی نمیده، مگه سایت، وی‌پی‌اس یا دستگاه خاصیه که ip اشتراکی داشته باشه

دوست عزیز، من توی یک شبکه هستم، یک آیپی خصوصی هم داره بهم داده میشه، به جز من چند مشترک دیگه هم هستن که آیپی خصوصی توی این شبکه گرفتن، در نهایت از طریق یک آیپی مشترک به اینترنت وصل میشن، اینکه چطوری پکت هر سرویس گیرنده از آیپی مشترک بهش برسه، چیزی باید به اسم network translation address رخ بده، یعنی nat.

من دارم میگم کارشناس خود مخابرات اولش که گفتم اظهار بی اطلاعی کرد، بعدش دوباره زنگ زد و گفت با بچه های شبکه صحبت کردم، به همین شکل هست و به دلیل کمبود آیپی، مخابرات این کار رو کرده و شما رو پشت یک شبکه nat قرار داده. دنبال چی میگردید وقتی خودشون به این کار اعتراف کردن؟

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

آسیاتک هم همینطور شده مثل اینکه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...