رفتن به مطلب

مشاوره و نظرخواهی برای خرید سیستم تا 120 میلیون با 4070 super و 14600k

Recommended Posts

با درود و احترام خدمت تمامی عزیزان و دوستان.

عارض شم به حضور جنابان عزیزم که بنده دوره ای عضو بودم و از تجربیات دوستان استفاده کرده ام. الان هم بعد از مدت ها دوباره عضو شدم تا در این مسیر از تجربه دقیق و ارزشمند دوستان بهره ببرم.

بنده حساسیت ویژه ای در خرید کالاها دارم چه یک آدامس باشه چه بخواد ماشین باشه. کلا سرم درد میکنه برای ریوویو ها و مقیاس ها و غیره... خلاصه دیگر دوستان هم در امورات مختلف بر حسب تجربه ازم مشورت میگیرن ولی در مورد سیستم تجربه کمتری دارم به علت اینکه سیستم رو اسمبل میکنم مدت زمان زیادی ازش استفاده میکنم فل مثال 3 تا 6 سال. (کاربرد مولتی با اولویت قطعی گیمینگ) - سیستم فعلی رو 6 ساله دارم.

دوستان عزیز تصمیم دارم یک سیستم رو با بودجه فی ما بین 100 تا 120 میلیون اسمبل کنم. محبت بفرمایید مشاوره و مشورت های خودتون رو در مورد سیستم که ذکر میکنم بیان کنید. اینکه بهتره کدام قطعات تغییر پیدا کنه کدوم قطعات نسب به دیگری اولاتر هستن یا اینکه کدام قطعه کولینگ بهتری میتونه داشته باشه یا سی پی یو و جی پی یو، باتلنک کمتری نسبت به کدوم از رقیب هاشون دارن. البته این رو هم بگم که از قطعات زیر دو قطعه خریداری شده (خنک کننده + کیس)

پردازنده ::  14600K

کارت گرافیک :: 470 سوپر ایسوس - 4070 ترینیتی زوتک - 4070 سوپر ایسوس دوال

مادربرد :: ASUS Tuf Gaming z790 Pro یا پلاس همین سری - ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI

پاور :: ASUS Tuf GOLD Gaming 850w A.T.X 3

رم :: G.Skill Trident Z5 RGB 32GB Dual 6000MHz CL30 

اس اس دی :: SAMSUNG 990 PRO 1TB برای گیم یا گزینه دیگه + یک اس اس دی دیگه Lexar NM620 512GB صرفا برای نصب ویندوز و برنامه ها بین لکسار یا گیگابایت یا ام سی آی

اچ اچ دی :: WD Blue 2TB WD20EZAZ یا سیگت (برای ذخیره محتوا و فیلم و..)

کیس: MASTERBOX TD500 Mesh V2 

فن کیس: NZXT یا Cooler Master

با احترام. در آخر هم بگم سیستم فعلی من 9600k و 1660 تاف تری هست. میخوام نگهش دارم (کیس + یک اسلات رم + یک اس اس دی) اضافه کنم.

لینک به دیدگاه

ryzen7 7800x3d

Asus tuf x670e plus wifi

gskill 32gb 6000mhz cl 36

patriot viper vp4300 lite  2tb

Asus tuf Rtx 4070 ti super 

asus prime 850w

120t

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

ryzen7 7800x3d

Asus tuf x670e plus wifi

gskill 32gb 6000mhz cl 36

patriot viper vp4300 lite  2tb

Asus tuf Rtx 4070 ti super 

asus prime 850w

120t

ممنونم از راهنمایی. 4070 تی آی سوپر قیمت مجموع رو به 160 میلیون میکشونه

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، aseam گفته است:

با درود و احترام خدمت تمامی عزیزان و دوستان.

عارض شم به حضور جنابان عزیزم که بنده دوره ای عضو بودم و از تجربیات دوستان استفاده کرده ام. الان هم بعد از مدت ها دوباره عضو شدم تا در این مسیر از تجربه دقیق و ارزشمند دوستان بهره ببرم.

بنده حساسیت ویژه ای در خرید کالاها دارم چه یک آدامس باشه چه بخواد ماشین باشه. کلا سرم درد میکنه برای ریوویو ها و مقیاس ها و غیره... خلاصه دیگر دوستان هم در امورات مختلف بر حسب تجربه ازم مشورت میگیرن ولی در مورد سیستم تجربه کمتری دارم به علت اینکه سیستم رو اسمبل میکنم مدت زمان زیادی ازش استفاده میکنم فل مثال 3 تا 6 سال. (کاربرد مولتی با اولویت قطعی گیمینگ) - سیستم فعلی رو 6 ساله دارم.

دوستان عزیز تصمیم دارم یک سیستم رو با بودجه فی ما بین 100 تا 120 میلیون اسمبل کنم. محبت بفرمایید مشاوره و مشورت های خودتون رو در مورد سیستم که ذکر میکنم بیان کنید. اینکه بهتره کدام قطعات تغییر پیدا کنه کدوم قطعات نسب به دیگری اولاتر هستن یا اینکه کدام قطعه کولینگ بهتری میتونه داشته باشه یا سی پی یو و جی پی یو، باتلنک کمتری نسبت به کدوم از رقیب هاشون دارن. البته این رو هم بگم که از قطعات زیر دو قطعه خریداری شده (خنک کننده + کیس)

پردازنده ::  14600K

کارت گرافیک :: 470 سوپر ایسوس - 4070 ترینیتی زوتک - 4070 سوپر ایسوس دوال

مادربرد :: ASUS Tuf Gaming z790 Pro یا پلاس همین سری - ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI

پاور :: ASUS Tuf GOLD Gaming 850w A.T.X 3

رم :: G.Skill Trident Z5 RGB 32GB Dual 6000MHz CL30 

اس اس دی :: SAMSUNG 990 PRO 1TB برای گیم یا گزینه دیگه + یک اس اس دی دیگه Lexar NM620 512GB صرفا برای نصب ویندوز و برنامه ها بین لکسار یا گیگابایت یا ام سی آی

اچ اچ دی :: WD Blue 2TB WD20EZAZ یا سیگت (برای ذخیره محتوا و فیلم و..)

کیس: MASTERBOX TD500 Mesh V2 

فن کیس: NZXT یا Cooler Master

با احترام. در آخر هم بگم سیستم فعلی من 9600k و 1660 تاف تری هست. میخوام نگهش دارم (کیس + یک اسلات رم + یک اس اس دی) اضافه کنم.

سلام فکر میکنم ستاپ گیم هست درسته؟

، شما 14600k رو با 13700k عوض کن

گرافیک اگر سمت سری 40 میری 4070ti superبه بالا بگیر، مگر قصد استریم کردن داشته باشی، وگرنه قطعن سری 3090 انتخاب بهتریه.

پاور رو اینده نگری کنی 1000 w به بالا بگیر، کورسیر . کولر مستر و در بهترین حالت rog اگر قراره 24 ساعتنه روشن باشه پلاتینیوم هم تاثیر میزاره تو قبض

رما خوبه، ssd کمه البته بسته به نوع مصرف خود شما داره .ولی 990 برای ویندوز باشه و یه چیزی در حد evo + ها برای گیم کفایت میکنه، اگر کانتنت کریتور هستید باز میشه 980 pro گذاشت ، در حال حاظر به صرفه ترینه.hdd خیلی خیلی کمه 8 ترا حداقل

کیس nzxt بیخود گرون هست، همین کولر مستر یا لنکول بهترین انتخاب هستن.

فکر میکنم از 120 هم کمتر در بیاد کنارش یه مانیتور vg27vq1l هم بگیرید.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۲/۱۶ در 07:25، aseam گفته است:

سلام یعنی نام کابری قبلی رو ندارید دوباره عضو شدی؟ 

ببخشید برام جای سوال بود

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام یعنی نام کابری قبلی رو ندارید دوباره عضو شدی؟ 

ببخشید برام جای سوال بود

خواهش میکنم. با احترام. قبلا عضو بودم ولی نام کاربری و میل رو ندارم دیگه.

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، mohamad_re گفته است:

سلام فکر میکنم ستاپ گیم هست درسته؟

، شما 14600k رو با 13700k عوض کن

گرافیک اگر سمت سری 40 میری 4070ti superبه بالا بگیر، مگر قصد استریم کردن داشته باشی، وگرنه قطعن سری 3090 انتخاب بهتریه.

پاور رو اینده نگری کنی 1000 w به بالا بگیر، کورسیر . کولر مستر و در بهترین حالت rog اگر قراره 24 ساعتنه روشن باشه پلاتینیوم هم تاثیر میزاره تو قبض

رما خوبه، ssd کمه البته بسته به نوع مصرف خود شما داره .ولی 990 برای ویندوز باشه و یه چیزی در حد evo + ها برای گیم کفایت میکنه، اگر کانتنت کریتور هستید باز میشه 980 pro گذاشت ، در حال حاظر به صرفه ترینه.hdd خیلی خیلی کمه 8 ترا حداقل

کیس nzxt بیخود گرون هست، همین کولر مستر یا لنکول بهترین انتخاب هستن.

فکر میکنم از 120 هم کمتر در بیاد کنارش یه مانیتور vg27vq1l هم بگیرید.

سلام دوست عزیز. بله گیم به همین خاطر میلم به 14600 بیشتر هست تا 13700. چون همانطور که گفتم سیستم فعلی رو میخوام نگهدارم. ابتدا مایل بودم به خرید سری راگ آئورا 850 ولی خوب متاسفانه در بازار انگار وجود خارجی نداره و اگر هم باشه رفرش شده هست مثل پاورهای کوریسر با جعبه چینی. عارض شم که مانیتور دارم. ولی این گرافیک شما فرمودید به صورت جداگانه از 57 تا 59 فی میخوره درحالی که 4070 سوپر از 40 تا 44. راجب اس اس دی هم مد نظرم این بود که ابتدا 970 او برای گیم باشه با حجم بیشتر اما هرچه گشتم به جز دو سه جا با گارانتی نا معتبر 990 528 پیدا کردم که دو دل بودم. در مورد پاور این پاوری که ذکر کردم خوب نیست به نظرتون؟! کیس رو هم که ذکر کردم کولرمستر ورداشتم ولی ان ز ایکس تی منظورم فن 120 کیس بود. بیشتر گزینه های دو دل بودم بودنم روی اس اس دی و پاور و مادربرد هست. سری تاف برای این پردازنده کافیه؟!

ویرایش شده توسط aseam
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، aseam گفته است:

4070 ترینیتی زوتک 

کاری به موارد دیگه ندارم

ولی شدیدا پیشنهاد میکنم از این سری دوری کنی

نسخه TI همین کارت رو دارم به شدت کولینگ مزخرفی داره

حتی دوال ایسوس شرف داره به این سری

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، KIARASH گفته است:

کاری به موارد دیگه ندارم

ولی شدیدا پیشنهاد میکنم از این سری دوری کنی

نسخه TI همین کارت رو دارم به شدت کولینگ مزخرفی داره

حتی دوال ایسوس شرف داره به این سری

چشم. والا خودم هم بیشتر مایل به استفاده از تجارب و انچه رخداده هست هستم. جالبه یک سری میگن تفاوتی نداره برخی ها هم مانند شما از ضغف شدید کولینگ و کیفیت پایین متریال زوتک ها میگن. قطعا ایسوس عالیه

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، aseam گفته است:

چشم. والا خودم هم بیشتر مایل به استفاده از تجارب و انچه رخداده هست هستم. جالبه یک سری میگن تفاوتی نداره برخی ها هم مانند شما از ضغف شدید کولینگ و کیفیت پایین متریال زوتک ها میگن. قطعا ایسوس عالیه

عزیز دل قطعا برندهایی که سال هاست خودشون رو در زمینه تولید سخت افزار ثابت کردند، محصولاتشون مشکلات کمتری داره.

اگرچه زوتک کیفیت خوبی داره اما به گرد پای ایسوس نمیرسه؛ چه از نظر مدار تغذیه و چه از نظر هیت سینک، فن ها و سیستم خنک کننده. مثل مقایسه دیپ کول و نوکتوا در حوزه کولینگ هست.

شما به دلیل اینکه داری مبلغ زیادی برای بستن سیستم پرداخت میکنی، و از طرفی باید قدر پول بدست آمده رو دانست بهتره به سراغ برندهای باکیفیت تر مثل ایسوس برید.

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

عزیز دل قطعا برندهایی که سال هاست خودشون رو در زمینه تولید سخت افزار ثابت کردند، محصولاتشون مشکلات کمتری داره.

اگرچه زوتک کیفیت خوبی داره اما به گرد پای ایسوس نمیرسه؛ چه از نظر مدار تغذیه و چه از نظر هیت سینک، فن ها و سیستم خنک کننده. مثل مقایسه دیپ کول و نوکتوا در حوزه کولینگ هست.

شما به دلیل اینکه داری مبلغ زیادی برای بستن سیستم پرداخت میکنی، و از طرفی باید قدر پول بدست آمده رو دانست بهتره به سراغ برندهای باکیفیت تر مثل ایسوس برید.

قطعا همینطوره که جنابعالی میفرمائید. گذاشتن این گزینه هم به این علت بود که هم در بازار ما موجوده هم در بازه قیمتی یک دیگر قرار داشتن هم خواستم تجربیات دیگران رو که مانند شما زحمتش رو کشیدید و بیان کردید رو بدونم.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، aseam گفته است:

سلام دوست عزیز. بله گیم به همین خاطر میلم به 14600 بیشتر هست تا 13700. چون همانطور که گفتم سیستم فعلی رو میخوام نگهدارم. ابتدا مایل بودم به خرید سری راگ آئورا 850 ولی خوب متاسفانه در بازار انگار وجود خارجی نداره و اگر هم باشه رفرش شده هست مثل پاورهای کوریسر با جعبه چینی. عارض شم که مانیتور دارم. ولی این گرافیک شما فرمودید به صورت جداگانه از 57 تا 59 فی میخوره درحالی که 4070 سوپر از 40 تا 44. راجب اس اس دی هم مد نظرم این بود که ابتدا 970 او برای گیم باشه با حجم بیشتر اما هرچه گشتم به جز دو سه جا با گارانتی نا معتبر 990 528 پیدا کردم که دو دل بودم. در مورد پاور این پاوری که ذکر کردم خوب نیست به نظرتون؟! کیس رو هم که ذکر کردم کولرمستر ورداشتم ولی ان ز ایکس تی منظورم فن 120 کیس بود. بیشتر گزینه های دو دل بودم بودنم روی اس اس دی و پاور و مادربرد هست. سری تاف برای این پردازنده کافیه؟!

فکر میکنم 13700 تو گیم هم بهتره، منتها نه خیلی، ولی باز جای دیگه خیلی به کار میاد،حتی موقع فروش.قضیه رفرش و اپن باکس رو هم به نظرم فقط باید شل کرد در ایران،ما رو علنن تبدیل کردن به شهروند درجه 3 خیلی وقتا فقط باید چیزی رو بخریم که در بازار موجود هست و قیمتش بالانس شده. کل بازار یا رفرشه یا اپن باکس و کار کرده ریپک .باز سری rog یه مزیتی داره سالم در بیاد عمری کار میکنه، گرافیک هم صرفه خرید با همون رنجه 4070 سوپر تو رنج 44-40 هم که باشه زوتک هست، من سری 30 بود میگفتم نخرین سری 40 رو هیچ اطلاعی ندارم، هر چند که همونم قیمت هم باز من کارکرده 3090 میگیرم پرفورمنس هم تفاوت نمیکنه اونقدرا، بعد شما گارانتی رو کلن اونقدر روش حساب نکن، یه بلایی سرت میارن که پشیمون بشی، یعنی حداکثر توانشون رو میزارن که که بیخیال بشی  علل خصصوص چیزی مثل هارد، شما همنقرد که کسی بهت گارانتی سلامت داد تست 1-2 روزه اوکیه(درمورد هارد ssd)، پاور هم من سری های که امتحان پس دادن رو خدمتتون گفتم و بیشتر نظر رو 1000 وات بودن بود. 850 خیلی برای همین الانه، علل خصصو 3090 و 13700 .در مورد tuf پاور اطلاع خاصی ندارم ولی کلن سری tuf از بورداش ببگیر تا مانیتوراش تا لپتاپهاش طوری شده که رقیباش بهترن تو اون رنج قیمت.

بعد شما اگر احل اورکلاک نیستی و فقط میخوای پاور رو فشار بدی و بری گیم حتی با سری z690 giga gaming x یا z790 هم رم 6000 کاملن استیبل هست، حتی سری  b هم جوابه.رو ایسوی به نظرم همون سری rog باز امتحان پس داده تره.

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، mohamad_re گفته است:

فکر میکنم 13700 تو گیم هم بهتره، منتها نه خیلی، ولی باز جای دیگه خیلی به کار میاد،حتی موقع فروش.قضیه رفرش و اپن باکس رو هم به نظرم فقط باید شل کرد در ایران،ما رو علنن تبدیل کردن به شهروند درجه 3 خیلی وقتا فقط باید چیزی رو بخریم که در بازار موجود هست و قیمتش بالانس شده. کل بازار یا رفرشه یا اپن باکس و کار کرده ریپک .باز سری rog یه مزیتی داره سالم در بیاد عمری کار میکنه، گرافیک هم صرفه خرید با همون رنجه 4070 سوپر تو رنج 44-40 هم که باشه زوتک هست، من سری 30 بود میگفتم نخرین سری 40 رو هیچ اطلاعی ندارم، هر چند که همونم قیمت هم باز من کارکرده 3090 میگیرم پرفورمنس هم تفاوت نمیکنه اونقدرا، بعد شما گارانتی رو کلن اونقدر روش حساب نکن، یه بلایی سرت میارن که پشیمون بشی، یعنی حداکثر توانشون رو میزارن که که بیخیال بشی  علل خصصوص چیزی مثل هارد، شما همنقرد که کسی بهت گارانتی سلامت داد تست 1-2 روزه اوکیه(درمورد هارد ssd)، پاور هم من سری های که امتحان پس دادن رو خدمتتون گفتم و بیشتر نظر رو 1000 وات بودن بود. 850 خیلی برای همین الانه، علل خصصو 3090 و 13700 .در مورد tuf پاور اطلاع خاصی ندارم ولی کلن سری tuf از بورداش ببگیر تا مانیتوراش تا لپتاپهاش طوری شده که رقیباش بهترن تو اون رنج قیمت.

بعد شما اگر احل اورکلاک نیستی و فقط میخوای پاور رو فشار بدی و بری گیم حتی با سری z690 giga gaming x یا z790 هم رم 6000 کاملن استیبل هست، حتی سری  b هم جوابه.رو ایسوی به نظرم همون سری rog باز امتحان پس داده تره.

ممنونم ازت. فقط اینکه فرمودی سری تاف اوکی هست در مادربرد بعد فرمودی سری راگ بهتره. آخر به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم. قیمتاشونم به این منوال- z790 plus gamimg شانزده - همین سری ولی مدل پرو 18 و خوردی - ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI  هم 22 نزدیک به 23. راجب 13700 نظرتون درسته اما اگر بنچمارک ها رویت کنید تفاوتشون مثل 13600 و 14600 هست حتی کمتر ولی تفاوت قیمتی ال 3 الی 4. از طرف دیگه 13700 واتیج بیشتری داره به دلیل هسته کور و به شدت داغه نسبت به 13600 و 14600، بخاط همین کلا قید 13700 رو زدم. تو برخی تست ها رویت شده که با کاستوم هم گرمای زیادی داره. ابتدا میخواستم 13600 وردارم دیدم که تعدیل قیمت صورت گرفت تو بازار تفاوت قیمتشون شد رو یک میلیون تومان اومدم سمت 14600. درمورد پاور عرایض شما درسته اما خب واقعا وضعیت دو سه تا قطعه زیاد جالب نیست تو ایران به ترتیب اچ اچ دی - پاور - گرافیک، درصد ریپک، و رفرش شدنشون خیلی بالاست بر حسب تجارب متععد مصرف کننده ها.  به شخصه در کالای دیجیتال و برقی به دسته دوم اعتقادی ندارم حتی اگه آلوده به طلا و طواف کعبه باشه. البته این نظر و دیدگاه شخصی منه. رنج و لول پایین تر میگیرم ولی دسته دو استوک نه. 4070 ایسوس دوال اوک هم الان رو 38 تا 40 هست سوپرش هم 41 تا 44 بسته به فروشنده و گارانتی.

ویرایش شده توسط aseam
لینک به دیدگاه

من سر یه جریانی مجبور شدم گرافیکو باز کنم که گارانتیشم پرید

وقتی با کولینگش مواجه شدم یک ضد حال بزرگ بهم وارد شد که انتظارشو نداشتم

بی دلیل نیست که ارزون ترین ۴۰۷۰ تی ای بازار بود!

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، KIARASH گفته است:

من سر یه جریانی مجبور شدم گرافیکو باز کنم که گارانتیشم پرید

بی دلیل نیست که ارزون ترین ۴۰۷۰ تی ای بازار بود!

اره من خودم وقتی سوکت و سیم بدون روکشش رو دیدم جا خوردم. حتی تو ابتدا مایل بودم 3070 Ti AMP Holo  بگیرم. رفتم ریویوها و تست هارو دیدم اوکی بود اما نکته قابل توجه مونتاژ کارت بود که انگار خوب قالب بندی نشده بود. https://www.techpowerup.com/review/zotac-geforce-rtx-3070-ti-amp-holo/

خیلی خوب شد که تجربت رو به من انتقال دادی. سپاس

ویرایش شده توسط aseam
لینک به دیدگاه

هم اکنون، aseam گفته است:

ممنونم ازت. فقط اینکه فرمودی سری تاف اوکی هست در مادربرد بعد فرمودی سری راگ بهتره. آخر به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم. قیمتاشونم به این منوال- z790 plus gamimg شانزده - همین سری ولی مدل پرو 18 و خوردی - ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI  هم 22 نزدیک به 23. راجب 13700 نظرتون درسته اما اگر بنچمارک ها رویت کنید تفاوتشون مثل 13600 و 14600 هست حتی کمتر ولی تفاوت قیمتی ال 3 الی 4. از طرف دیگه 13700 واتیج بیشتری داره به دلیل هسته کور و به شدت داغه نسبت به 13600 و 14600، بخاط همین کلا قید 13700 رو زدم. تو برخی تست ها رویت شده که با کاستوم هم گرمای زیادی داره. ابتدا میخواستم 13600 وردارم دیدم که تعدیل قیمت صورت گرفت تو بازار تفاوت قیمتشون شد رو یک میلیون تومان اومدم سمت 14600. درمورد پاور عرایض شما درسته اما خب واقعا وضعیت دو سه تا قطعه زیاد جالب نیست تو ایران به ترتیب اچ اچ دی - پاور - گرافیک، درصد ریپک، و رفرش شدنشون خیلی بالاست بر حسب تجارب متععد مصرف کننده ها.  به شخصه در کالای دیجیتال و برقی به دسته دوم اعتقادی ندارم حتی اگه آلوده به طلا و طواف کعبه باشه. البته این نظر و دیدگاه شخصی منه. رنج و لول پایین تر میگیرم ولی دسته دو استوک نه. 4070 ایسوس دوال اوک هم الان رو 38 تا 40 هست سوپرش هم 41 تا 44 بسته به فروشنده و گارانتی.

سلام

دوست عزیز  برا پردازنده 14600k وحتی 14700k مادربرد z690tuf ddr5 کفایت می کنه که حداقل 5 میلیون از سری z790 مناسب تر میشه، این تفاوت رو ببر رو گرافیک 

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، rajah گفته است:

سلام

دوست عزیز  برا پردازنده 14600k وحتی 14700k مادربرد z690tuf ddr5 کفایت می کنه که حداقل 5 میلیون از سری z790 مناسب تر میشه، این تفاوت رو ببر رو گرافیک 

بله مد نظرمم همین بود. بنده ابتدا 4070 معمولی (40 میلیون) رو با راگ گیمینگ (23) ست کردم ولی حالا تاف گیمینگ (17 میلیون) رو با 4070 سوپر (43) مانده رو هم در کولر هزینه کردم (LS720). حالا اگرم چیزی از پولم اضافه موند در استوریج هزینه میکنم.

ویرایش شده توسط aseam
لینک به دیدگاه

سلام 

۴۰۷۰ti  با ۳۰۹۰ از لحاظ پرفورمنس یکی هستن  مگر اینکه ۴۰۷۰ti super  بگیری ک اونم تر حت ۱۰_۱۲ فریم اختلاف دارن. و از لحاط اختلاف قیمت ب نظر شخصی بنذه ارزش نداره.مگر اینکه ۴۰۸۰ تهیه کنین.وگرنه مدلای پایین تر بخاطر اختلاف فاحش قیمت و اختلاف اندک پرفورمنس ارزش ندارن

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، aseam گفته است:

کاربرد مولتی با اولویت قطعی گیمینگ

درود

7800x3d

b650 tuf /rog نیاز به x670 نیست

32/64gb ram d5 6000mhz cl 32

1tb ssd gen 4

1tb ssd gen 3

1tb hdd green 

1000w atx3

rtx 4070ti super / rtx 4080

deep assassin / ak620digital 

با گندی که اینتل زده 13700و 14700 رو بنداز دور 

از طرفی تو گیم هیچ سیپیویی به گرد پای 7800x3d نمیرسه...

هرکیم داره اینتل پیشنهاد میده متاسفانه چیزی نمیدونه

اگر سیپیو از نظر شما ضعیف اومد میتونید 7900x3d و 7950x3d هم مدنظر داشته باشی ولی شیتیل میره بالا

کیس و فن کیس هم اختیاری و سلیقه خودتون

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، yasin1402 گفته است:

سلام 

۴۰۷۰ti  با ۳۰۹۰ از لحاظ پرفورمنس یکی هستن  مگر اینکه ۴۰۷۰ti super  بگیری ک اونم تر حت ۱۰_۱۲ فریم اختلاف دارن. و از لحاط اختلاف قیمت ب نظر شخصی بنذه ارزش نداره.مگر اینکه ۴۰۸۰ تهیه کنین.وگرنه مدلای پایین تر بخاطر اختلاف فاحش قیمت و اختلاف اندک پرفورمنس ارزش ندارن

سلام

متأسفانه چیزی که شما درنظر نمی گیری مشکل دمای 3090 هستش علی الخصوص در بخش مموری، در ضمن علاوه بر دما، مصرف 3090 هم بیشتره و به پاور بالاتری نیاز داره، در ضمن بحث dlss و قابلیت های سری 40 هم به کنار

به نظر بنده تحت هیچ شرایطی یک گیمر نباید وقتی 4070ti هست به فکر 3090 باشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

هر برندی پروفایل خودشو داره

شما نمیتونی پروفایل ضعیف یک برند دیگرو با پروفایل راگ استریکس مقایسه کنید!

برای پروفایل بالا رده شما باید سری های بالا رده از زوتک و برند های دیگرو وسط بکشید

ایسوس کلا سری تاف و راگش خوبه 

بقیه پروفایلاش در دیوارن

جز این قیمتی که راگ داره میشه باهاش یه پروفایل دیگه از کارت مدل بالاتر تهیه کرد...

داغون ترین پروفایل کارت مدل بالاتر از خفن ترین کارت مدل پایین تر بهتره

مثلا یک 4080 پروفایل ضعیف نسبت به 4070ti super راگ بهتره

image.thumb.png.09c542fb52369bbe25f178544c556480.png

image.thumb.png.b686443dab47a43031658712fa257144.png

2 ساعت قبل، KIARASH گفته است:

cooler2.jpg

front.jpg

نمیدونم مشکلتون با این کولینگ چیه ولی به نظر همه چی اوکی و خوبه

من سری زوتک از 4070ti دستم بوده خنک و بی سر صدا بوده

دما حدود 64 اینا

نمیدونم چیش تو ذوقتون زده

ولی اگر از این ترکیب انتظار راگ دارید دیگ مشکل زوتک نیست.

اره من خودم وقتی سوکت و سیم بدون روکشش رو دیدم جا خوردم

روکش چی دقیقا؟

کسی برای کابل اتصال argb روکش نمیزنه :/

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، aseam گفته است:

ممنونم از راهنمایی. 4070 تی آی سوپر قیمت مجموع رو به 160 میلیون میکشونه

ماشین حسابتون رو آپدیت کنید:

البته نسخه 7800x3d ارزون تر هست.

image.png

image.thumb.png.3604c575980e2350bdf15cf6611f6fc6.pngor image.thumb.png.757e66201077aaa016faa624b930e42b.png

image.thumb.png.223dfc1bb02bda85b227d8bc865d2b6a.png البته رم با فرکانس 6400 هم هست باید بگردید دنبالش

image.png.553facc3749e3e30367494f631887cb6.png

image.png.c7d12389584c69349ac19d42fd993247.png

image.png.1408bb16b935abffe8eb21bbc3076859.png

image.png.623ba685b557f51fcdf941ef6dd8ff95.png

image.thumb.png.c5c9d6d765294600cc452a3fd4f5d768.png

sum:130

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، aseam گفته است:

اگر دقت کنی نوشتم سری tuf تو همه محصولاتش از رقیبای هم قیمتش عقب، ولی الان چک کردم ظاهرن دارن به 11 میدن z690 شو ، یه زمانی این 14 بود  giga gaming x 12  و واقعن گیگا ازش بهتر بود.

الان اگر این قیمتا روی، ری پک و ریفر نباشه به نظرم صرف خرید داره، اون بالا هم گفتم ما از سر بدبختی باید ببینیم وارد کننده چی میاره ما همونو بخریم.خودم به شخصه rog رو ترجیح میدم همه چی تکمیله.ولی قیمت باید دید صرف داره یا نه.

شما علاوره بر این مقایسه قیمتی به نظرم چون قصد اورکلاک و سیستم خیلی های اند نداری زیاد برات مشکل نشه، فقط هر مادربردی از بین اینها مورد نظرت شد manual رو حتمن چک کن، ببین تعداد هدر rgb به اندازه ای که میخوای داره pwm به همین صروت، m2 ها چه وضعیتی داره ، چندتا gen3 هست چندتا gen4

birfication درست در مون داره برای pcie یا نه.

من الان هرکدوم رو پیشنهاد بدم بدون در نظر گرفتن این موارد هست، زیاد پیشنهاد منطقی نمیشه.من  خودم maximus رو سیستمم هست :)

در مورد 13700 هم حرفتنون منطقیه هزینه کولینگ خیلی بیشتری داره، ولی خوب چون شما فقط گیم میزنی اینجور نیست که خنک نشه، با یکچیزی در حد 10-12 کاملن اوکیه، میشه. حالا نه برای نصف روز رندر ولی برای گیم کامل کفایت بکنه، ولی بازم همون 14600 به توجه به اینکه شما همه چیز رو میخوا اکبند بخری منطقی تره، من رو حساب کارکرده گرافیک و سی پیو بودم.

در مورد دسته 2 هم خودت باید ببینی دلت با چی کنار میاد دیگه، من به شخصه کلن دسته 2 میگیرم، چون دائم سیستم اپدیت میکینم، اکبند افت قیمت موقع فروش فشار انسان رو جابه جا میکنه.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Failure گفته است:

cooler2.jpg

front.jpg

نمیدونم مشکلتون با این کولینگ چیه ولی به نظر همه چی اوکی و خوبه

من سری زوتک از 4070ti دستم بوده خنک و بی سر صدا بوده

دما حدود 64 اینا

نمیدونم چیش تو ذوقتون زده

دما ۶۴ ؟

من حتی  تعویض خمیر هم انجام دادم کمتر از ۷۴ نمیره

اما راجب کولینگ

بگردین احتمالا بتونید چند تا عکس با کیفیت از زوایای مختلف پیدا کنید

بغل های هیت سینک و نقاط اتصال به پایپ ها عملا به یه سنباده کشی حرفه ای نیاز داره انگار آهن کهنه انداختن گذاشتن

آلیاژی که در ساخت کولینگش به کار رفته تقریبا مثل اون کولر های تاینی ۹۰ گرینه  من به راحتی آب خوردن تونستم خمش کنم  با موردی که توی 3060ti Strix قبلیم دیده بودم که به شدت محکم طراحی شده بود بیشتر مثل جوک بود برام  مثل مقایسه بدنه لندکروز با ۲۰۶

و مورد سوم که به نظرم به ضعف طراحی برمیگرده   محل قرار گیری دو پد کناری پد های اطراف سوکت که عکسشم قرار دادین   پد سمت راستی کامل به خوبی سمت چپی و پد هایی اطراف سوکت چفت نمیشه  این مورد رو وقتی فهمیدم که دیدم پد پر از آت آشغاله و مثل سایر پد ها نیست از اونجایی که شغلم فنیه تو خونه وسایلشو برای اثبات ادعام داشتم رفتم تو کارش     توی شرکت کارم از یک لایه فوق العاده نازک برای رصد میزان خلا بین لاین ها استفاده میکنیم من از اون برای اثبات ادعام استفاده کردم و با اون لایه کارت رو بستم و دوباره باز کردم  به غیر از پد اون قسمت  به تمام پد ها چسبید

من به اشتباه با فشاری که به کارت اوردم و pcb ترک برداشت و هنگی و کرش شدید تو ویندوز دیدم به ناچار برای ترمیمش کارتو باز کردم و با این موارد روبه رو شدم

من قبل این کارت ۴۰۷۰ معمولی دوال ایسوس دستم بود که درسته بازش نکردم ولی با اطمینان میگم لاقل ضعف طراحی نداره  بی صدا مطلق بود من هیچ صدایی از فن هاش نمیشنیدم  درسته کارت فعلی فن هاش بد نیست  ولی به ساکتی دوال ایسوس نیست!

ویرایش شده توسط KIARASH
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، KIARASH گفته است:

من به اشتباه با فشاری که به کارت اوردم و pcb ترک برداشت و هنگی و کرش شدید تو ویندوز دیدم به ناچار برای ترمیمش کارتو باز کردم و با این موارد روبه رو شدم

فشار ؟ چه فشاری منظورتونه

1 ساعت قبل، KIARASH گفته است:

من حتی  تعویض خمیر هم انجام دادم کمتر از ۷۴ نمیره

اینم عجیبه...

البته بایوس رو p باید باشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...