رفتن به مطلب

مشاوره و نظرخواهی برای خرید سیستم تا 120 میلیون با 4070 super و 14600k

Recommended Posts

5 ساعت قبل، yasin1402 گفته است:

سلام 

۴۰۷۰ti  با ۳۰۹۰ از لحاظ پرفورمنس یکی هستن  مگر اینکه ۴۰۷۰ti super  بگیری ک اونم تر حت ۱۰_۱۲ فریم اختلاف دارن. و از لحاط اختلاف قیمت ب نظر شخصی بنذه ارزش نداره.مگر اینکه ۴۰۸۰ تهیه کنین.وگرنه مدلای پایین تر بخاطر اختلاف فاحش قیمت و اختلاف اندک پرفورمنس ارزش ندارن

حرف شما متین اما باتلنکی که سر به فلک میکشه و همچنین قیمت تی آی سوپر همخوانی با سی پی یو نداره. 3090 کارت فوق العاده ای هست اما وقتی کارت جدیدتر با مصرف پایین تر هست و در بازار به وفور یافت میشه منطقیه خرید کارت یک نسل قبل تر؟!

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Failure گفته است:

فشار ؟ چه فشاری منظورتونه

اینم عجیبه...

البته بایوس رو p باید باشه...

داستانش زیاده
یه سری از دوستان این فروم در جریانن
باتری مادربرد تعویض میخواست حوصله باز کردن گرافیکو نداشتم دستم نمیرسید با یه میله درش آوردم باتری رو   سر جا انداختن دستم محکم خورد به گرافیک یه صدای خم شدگی اومد بیخیالش شدم باتری رو جا انداختم و سیستمو بستم  سیستم به محض اینکه بالا اومد دیدم به شدت لگ و کرش تو محیط ویندوز دارم حتی برای باز کردن thic pc و ستینگ کلی لگ و باگ میخورد
خلاصه یه تعویض ویندوز کردم و خواستم درایور نصب کنم دیدم موقع نصب ناقص نصب میشه و تصویر میپره  وقتی دستی ریستارت میکنم میبینم درایور نصب نشده و سیستم هنگیه
گفتم شاید از باگ ویندوز 11 باشه   دوباره برگشتم سر ویندوز 10 و همون جریان رخ داد تو همین حال هم با محمد جان با نام کاربری Death Reaper عزیز توی گروه راجبش بحث میکردیم خلاصه مجبور شدم اون تیکه های فلزی جلو اسلات pci رو در بیارم و گرافیکو بندازم رو اسلات دوم بدون مشکل بالا اومد و کار کرد  فکر کردیم اسلات به فنا رفته  ولی یه ریستارت کردم دیدم دوباره شروع شد  رفتم از انبار خط کش کولیس آوردم یکمی احساس کردم خم شدگی داره ولی بعدا با یه سرچ ساده دیدم مشکلی ایجاد نمیکنه این مورد
خلاصه سرتو درد نیارم خواستم بندازمش کمد فردا ببرم بدم گارانتی الماس ببینم قبولش میکنن یا نه که به طور کاملا شانسی گرافیکو بدون پیچ بستم و دیدم داره بدون مشکل کار میکنه یکم حرکتش دادم دیدم لگ و باگ شروع شد
خلاصه فهمیدم گرافیک یه مشکلی پیدا کرده  گذاشتمش تو جعبش و یوتوب رو یه چکی کردم تو یکی از کلیپ ها راجب خم شدگی یا ترک برداشتن pcb حرف شده بود  دلو زدم به دریا و گرافیکو کامل باز کردم دیدم بله یه ترک ریز برداشته  از اونجایی که تو خونه لوازم کامل دارم برا این موارد از چسب نقره استفاده کردم  طبق چیزی که تو شرکت تست کردیم این چسب حکم لحیم رو داره 
من مهندسی مکانیک خوندم و خلاصه فنی اینا سرم میشه  با همین چسب و یه سری ابزار این ترک خوردگی رو ترمیمش کردم  خوبی چسب نقره اینکه رسانایی بالایی داره و کارو راه میندازه خمیرشم با مسترژل میکر تعویض کردم دما تا 72 اومد پایین ولی موقت بود الان دوباره 73  74 میره  ولی دیگه بیشتر از 74 نمیره توی 4k و 2k تست کردم شرایط یکسان بود

کارای ترمیم که تمام شد با کابل رایزر اول تست گرفتم مشکلی نداشت با passmark هم تست کردم  درایور هم نصب شد با رد دد 2 هم تست زدم وقتی اطمینان پیدا کردم که مشکل برطرف شده دوباره بستمش به کیس
روز واقعا سختی بود کل روز وقتمو گرفت ولی ارزششو داشت 38 ملیون بهش پول داده بودم حقیقتا دیگه نمیتونستم دنبال جایگزین براش باشم و تو این شرایط تونستم احیاش کنم
ولی خب گارانتی الماس داشت که یحتمل پریده:D

اما راجب دما
مدل AMP Extreme که یه رده بالاتر از این سری محسوب میشه و کولینگش یکمی هم بهتره محدوده دماییش رنج 67 تا 70 بسته به مود بایویسشه که با توجه به این مورد من انتظار خاصی ازش ندارم و به نظرم اوکیه

ویرایش شده توسط Kiarash
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Failure گفته است:

درود

7800x3d

b650 tuf /rog نیاز به x670 نیست

32/64gb ram d5 6000mhz cl 32

1tb ssd gen 4

1tb ssd gen 3

1tb hdd green 

1000w atx3

rtx 4070ti super / rtx 4080

deep assassin / ak620digital 

با گندی که اینتل زده 13700و 14700 رو بنداز دور 

از طرفی تو گیم هیچ سیپیویی به گرد پای 7800x3d نمیرسه...

هرکیم داره اینتل پیشنهاد میده متاسفانه چیزی نمیدونه

اگر سیپیو از نظر شما ضعیف اومد میتونید 7900x3d و 7950x3d هم مدنظر داشته باشی ولی شیتیل میره بالا

کیس و فن کیس هم اختیاری و سلیقه خودتون

ممنونم از لطف و محبت شما. ترکیبی که فرمودید به جز کولینگ فی رو به قول شما خیلی بالاتر میبره. خنک کننده رو LS720 و کیس رو کولر مستر خریدم ولی بقیه قطعات رو هنوز نخردیم.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام

متأسفانه چیزی که شما درنظر نمی گیری مشکل دمای 3090 هستش علی الخصوص در بخش مموری، در ضمن علاوه بر دما، مصرف 3090 هم بیشتره و به پاور بالاتری نیاز داره، در ضمن بحث dlss و قابلیت های سری 40 هم به کنار

به نظر بنده تحت هیچ شرایطی یک گیمر نباید وقتی 4070ti هست به فکر 3090 باشه

دقیقا همینطوره سری 40 به جز 4060 اون در بقیه کارت هاش مزیتی های مطلوبی دارن نسب به سری قبلی خودشون یعنی 30

واتیج کمتر و مصرف بهینه تر

خنک کاری بهتر

معماری قدرتمند Ada Lovelace و فناوری NVIDIA DLSS 3.0

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Failure گفته است:

هر برندی پروفایل خودشو داره

شما نمیتونی پروفایل ضعیف یک برند دیگرو با پروفایل راگ استریکس مقایسه کنید!

برای پروفایل بالا رده شما باید سری های بالا رده از زوتک و برند های دیگرو وسط بکشید

ایسوس کلا سری تاف و راگش خوبه 

بقیه پروفایلاش در دیوارن

جز این قیمتی که راگ داره میشه باهاش یه پروفایل دیگه از کارت مدل بالاتر تهیه کرد...

داغون ترین پروفایل کارت مدل بالاتر از خفن ترین کارت مدل پایین تر بهتره

مثلا یک 4080 پروفایل ضعیف نسبت به 4070ti super راگ بهتره

image.thumb.png.09c542fb52369bbe25f178544c556480.png

image.thumb.png.b686443dab47a43031658712fa257144.png

cooler2.jpg

front.jpg

نمیدونم مشکلتون با این کولینگ چیه ولی به نظر همه چی اوکی و خوبه

من سری زوتک از 4070ti دستم بوده خنک و بی سر صدا بوده

دما حدود 64 اینا

نمیدونم چیش تو ذوقتون زده

ولی اگر از این ترکیب انتظار راگ دارید دیگ مشکل زوتک نیست.

روکش چی دقیقا؟

کسی برای کابل اتصال argb روکش نمیزنه :/

درود. بنده مقیاس نکردم. صرفا خواستم از نظر شما دوستان بهره ببرم. من هنوز کارت رو تهیه نکردم ولی فل مثال الان 4070 سوپر ایسوس 42 ولی 4070 سوپر زوتک 40 قیمت دارن. آیا ارزش این دو میلیون تومن هزینه بیشتر رو نداره؟!

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Failure گفته است:

ماشین حسابتون رو آپدیت کنید:

البته نسخه 7800x3d ارزون تر هست.

image.png

image.thumb.png.3604c575980e2350bdf15cf6611f6fc6.pngor image.thumb.png.757e66201077aaa016faa624b930e42b.png

image.thumb.png.223dfc1bb02bda85b227d8bc865d2b6a.png البته رم با فرکانس 6400 هم هست باید بگردید دنبالش

image.png.553facc3749e3e30367494f631887cb6.png

image.png.c7d12389584c69349ac19d42fd993247.png

image.png.1408bb16b935abffe8eb21bbc3076859.png

image.png.623ba685b557f51fcdf941ef6dd8ff95.png

image.thumb.png.c5c9d6d765294600cc452a3fd4f5d768.png

sum:130

چشم. خنک کننده رو همونطور که گفتم تهیه کردم از قبل LS720. بقیه موارد هم گزینه ها خیلی خوبی هستند. قطعا با تایید دوستان برای مادربرد سمت راگ نرم به همین تاف بسنده کنم.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، mohamad_re گفته است:

اگر دقت کنی نوشتم سری tuf تو همه محصولاتش از رقیبای هم قیمتش عقب، ولی الان چک کردم ظاهرن دارن به 11 میدن z690 شو ، یه زمانی این 14 بود  giga gaming x 12  و واقعن گیگا ازش بهتر بود.

الان اگر این قیمتا روی، ری پک و ریفر نباشه به نظرم صرف خرید داره، اون بالا هم گفتم ما از سر بدبختی باید ببینیم وارد کننده چی میاره ما همونو بخریم.خودم به شخصه rog رو ترجیح میدم همه چی تکمیله.ولی قیمت باید دید صرف داره یا نه.

شما علاوره بر این مقایسه قیمتی به نظرم چون قصد اورکلاک و سیستم خیلی های اند نداری زیاد برات مشکل نشه، فقط هر مادربردی از بین اینها مورد نظرت شد manual رو حتمن چک کن، ببین تعداد هدر rgb به اندازه ای که میخوای داره pwm به همین صروت، m2 ها چه وضعیتی داره ، چندتا gen3 هست چندتا gen4

birfication درست در مون داره برای pcie یا نه.

من الان هرکدوم رو پیشنهاد بدم بدون در نظر گرفتن این موارد هست، زیاد پیشنهاد منطقی نمیشه.من  خودم maximus رو سیستمم هست :)

در مورد 13700 هم حرفتنون منطقیه هزینه کولینگ خیلی بیشتری داره، ولی خوب چون شما فقط گیم میزنی اینجور نیست که خنک نشه، با یکچیزی در حد 10-12 کاملن اوکیه، میشه. حالا نه برای نصف روز رندر ولی برای گیم کامل کفایت بکنه، ولی بازم همون 14600 به توجه به اینکه شما همه چیز رو میخوا اکبند بخری منطقی تره، من رو حساب کارکرده گرافیک و سی پیو بودم.

در مورد دسته 2 هم خودت باید ببینی دلت با چی کنار میاد دیگه، من به شخصه کلن دسته 2 میگیرم، چون دائم سیستم اپدیت میکینم، اکبند افت قیمت موقع فروش فشار انسان رو جابه جا میکنه.

ممنون از شما.

درسته ولی چون من اهل خرید و فروش آپدیت مداوم نیستم برام اولیت خرید دسته دو نیست. نه زیاد به اورکلاک پایبند نیستم چون مصرف خاصی ندارم به جز گیم و استریم و کارهای معمول دیدن فیلم و محتوا... از یک سری برنامه ها مثل مواوی و کپچراستریم استفاده میکنم ولی محدود. پس نظر شما این هست که به همون سری تاف بسنده کنم.

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، KIARASH گفته است:

داستانش زیاده
یه سری از دوستان این فروم در جریانن
باتری مادربرد تعویض میخواست حوصله باز کردن گرافیکو نداشتم دستم نمیرسید با یه میله درش آوردم باتری رو   سر جا انداختن دستم محکم خورد به گرافیک یه صدای خم شدگی اومد بیخیالش شدم باتری رو جا انداختم و سیستمو بستم  سیستم به محض اینکه بالا اومد دیدم به شدت لگ و کرش تو محیط ویندوز دارم حتی برای باز کردن thic pc و ستینگ کلی لگ و باگ میخورد
خلاصه یه تعویض ویندوز کردم و خواستم درایور نصب کنم دیدم موقع نصب ناقص نصب میشه و تصویر میپره  وقتی دستی ریستارت میکنم میبینم درایور نصب نشده و سیستم هنگیه
گفتم شاید از باگ ویندوز 11 باشه   دوباره برگشتم سر ویندوز 10 و همون جریان رخ داد تو همین حال هم با محمد جان با نام کاربری Death Reaper عزیز توی گروه راجبش بحث میکردیم خلاصه مجبور شدم اون تیکه های فلزی جلو اسلات pci رو در بیارم و گرافیکو بندازم رو اسلات دوم بدون مشکل بالا اومد و کار کرد  فکر کردیم اسلات به فنا رفته  ولی یه ریستارت کردم دیدم دوباره شروع شد  رفتم از انبار خط کش کولیس آوردم یکمی احساس کردم خم شدگی داره ولی بعدا با یه سرچ ساده دیدم مشکلی ایجاد نمیکنه این مورد
خلاصه سرتو درد نیارم خواستم بندازمش کمد فردا ببرم بدم گارانتی الماس ببینم قبولش میکنن یا نه که به طور کاملا شانسی گرافیکو بدون پیچ بستم و دیدم داره بدون مشکل کار میکنه یکم حرکتش دادم دیدم لگ و باگ شروع شد
خلاصه فهمیدم گرافیک یه مشکلی پیدا کرده  گذاشتمش تو جعبش و یوتوب رو یه چکی کردم تو یکی از کلیپ ها راجب خم شدگی یا ترک برداشتن pcb حرف شده بود  دلو زدم به دریا و گرافیکو کامل باز کردم دیدم بله یه ترک ریز برداشته  از اونجایی که تو خونه لوازم کامل دارم برا این موارد از چسب نقره استفاده کردم  طبق چیزی که تو شرکت تست کردیم این چسب حکم لحیم رو داره 
من مهندسی مکانیک خوندم و خلاصه فنی اینا سرم میشه  با همین چسب و یه سری ابزار این ترک خوردگی رو ترمیمش کردم  خوبی چسب نقره اینکه رسانایی بالایی داره و کارو راه میندازه خمیرشم با مسترژل میکرد تعویض کردم دما تا 72 اومد پایین ولی موقت بود الان دوباره 73  74 میره  ولی دیگه بیشتر از 74 نمیره توی 4k و 2k تست کردم شرایط یکسان بود

کارای ترمیم که تمام شد با کابل رایزر اول تست گرفتم مشکلی نداشت با passmark هم تست کردم  درایور هم نصب شد با رد دد 2 هم تست زدم وقتی اطمینان پیدا کردم که مشکل برطرف شده دوباره بستمش به کیس
روز واقعا سختی بود کل روز وقتمو گرفت ولی ارزششو داشت 38 ملیون بهش پول داده بودم حقیقتا دیگه نمیتونستم دنبال جایگزین براش باشم و تو این شرایط تونستم احیاش کنم
ولی خب گارانتی الماس داشت که یحتمل پریده:D

اما راجب دما
مدل AMP Extreme که یه رده بالاتر از این سری محسوب میشه و کولینگش یکمی هم بهتره محدوده دماییش رنج 67 تا 70 بسته به مود بایویسشه که با توجه به این مورد من انتظار خاصی ازش ندارم و به نظرم اوکیه

نتیجه اخلاقی:
یه چند ملیون بیشتر هزینه کنید و کارت با برند بهتر بردارین ترجیحا سری Gaming X MSI یا TUF Asus یا Auros Gigabyte و یا حداقل کف مورد هم دوال ایسوس

و اینکه سر هر کاری حوصله و دقت به خرج بدین و به عواقبش فکر کنید    من سر بی حوصلگی کاری کردم که صاحب اول آخر کارتم باشم!

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، KIARASH گفته است:

دما ۶۴ ؟

من حتی  تعویض خمیر هم انجام دادم کمتر از ۷۴ نمیره

اما راجب کولینگ

بگردین احتمالا بتونید چند تا عکس با کیفیت از زوایای مختلف پیدا کنید

بغل های هیت سینک و نقاط اتصال به پایپ ها عملا به یه سنباده کشی حرفه ای نیاز داره انگار آهن کهنه انداختن گذاشتن

آلیاژی که در ساخت کولینگش به کار رفته تقریبا مثل اون کولر های تاینی ۹۰ گرینه  من به راحتی آب خوردن تونستم خمش کنم  با موردی که توی 3060ti Strix قبلیم دیده بودم که به شدت محکم طراحی شده بود بیشتر مثل جوک بود برام  مثل مقایسه بدنه لندکروز با ۲۰۶

و مورد سوم که به نظرم به ضعف طراحی برمیگرده   محل قرار گیری دو پد کناری پد های اطراف سوکت که عکسشم قرار دادین   پد سمت راستی کامل به خوبی سمت چپی و پد هایی اطراف سوکت چفت نمیشه  این مورد رو وقتی فهمیدم که دیدم پد پر از آت آشغاله و مثل سایر پد ها نیست از اونجایی که شغلم فنیه تو خونه وسایلشو برای اثبات ادعام داشتم رفتم تو کارش     توی شرکت کارم از یک لایه فوق العاده نازک برای رصد میزان خلا بین لاین ها استفاده میکنیم من از اون برای اثبات ادعام استفاده کردم و با اون لایه کارت رو بستم و دوباره باز کردم  به غیر از پد اون قسمت  به تمام پد ها چسبید

من به اشتباه با فشاری که به کارت اوردم و pcb ترک برداشت و هنگی و کرش شدید تو ویندوز دیدم به ناچار برای ترمیمش کارتو باز کردم و با این موارد روبه رو شدم

من قبل این کارت ۴۰۷۰ معمولی دوال ایسوس دستم بود که درسته بازش نکردم ولی با اطمینان میگم لاقل ضعف طراحی نداره  بی صدا مطلق بود من هیچ صدایی از فن هاش نمیشنیدم  درسته کارت فعلی فن هاش بد نیست  ولی به ساکتی دوال ایسوس نیست!

پس تایید میکنید من هم ایسوس دوال بردارم؟!! چون قیمت منطقی ترداره نسبت به سری تاف و سه فن. ریویوها رو هم چک کردم از نظر کولینگ فرقی با 3 فن نداشت. البته یک ویدیو رو هم خود دوستان در لیون گذاشته بودن دیده بودم. چه دساتانی هم پیدا کردید با کارت جالبه. تعداد کارت های زوتک تو بازار سر به فلک میکشه موجودی بالاست اما اگر مشکل داشته باشه عجیبه به اسرار برای وارداتش.

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، aseam گفته است:

با درود و احترام خدمت تمامی عزیزان و دوستان.

عارض شم به حضور جنابان عزیزم که بنده دوره ای عضو بودم و از تجربیات دوستان استفاده کرده ام. الان هم بعد از مدت ها دوباره عضو شدم تا در این مسیر از تجربه دقیق و ارزشمند دوستان بهره ببرم.

بنده حساسیت ویژه ای در خرید کالاها دارم چه یک آدامس باشه چه بخواد ماشین باشه. کلا سرم درد میکنه برای ریوویو ها و مقیاس ها و غیره... خلاصه دیگر دوستان هم در امورات مختلف بر حسب تجربه ازم مشورت میگیرن ولی در مورد سیستم تجربه کمتری دارم به علت اینکه سیستم رو اسمبل میکنم مدت زمان زیادی ازش استفاده میکنم فل مثال 3 تا 6 سال. (کاربرد مولتی با اولویت قطعی گیمینگ) - سیستم فعلی رو 6 ساله دارم.

دوستان عزیز تصمیم دارم یک سیستم رو با بودجه فی ما بین 100 تا 120 میلیون اسمبل کنم. محبت بفرمایید مشاوره و مشورت های خودتون رو در مورد سیستم که ذکر میکنم بیان کنید. اینکه بهتره کدام قطعات تغییر پیدا کنه کدوم قطعات نسب به دیگری اولاتر هستن یا اینکه کدام قطعه کولینگ بهتری میتونه داشته باشه یا سی پی یو و جی پی یو، باتلنک کمتری نسبت به کدوم از رقیب هاشون دارن. البته این رو هم بگم که از قطعات زیر دو قطعه خریداری شده (خنک کننده + کیس)

پردازنده ::   14600K

کارت گرافیک :: 470 سوپر ایسوس - 4070 ترینیتی زوتک - 4070 سوپر ایسوس دوال

مادربرد :: ASUS Tuf Gaming z790 Pro یا پلاس همین سری - ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI

پاور :: ASUS Tuf GOLD Gaming 850w A.T.X 3

رم :: G.Skill Trident Z5 RGB 32GB Dual 6000MHz CL30 

اس اس دی :: SAMSUNG 990 PRO 1TB برای گیم یا گزینه دیگه + یک اس اس دی دیگه Lexar NM620 512GB صرفا برای نصب ویندوز و برنامه ها بین لکسار یا گیگابایت یا ام سی آی

اچ اچ دی :: WD Blue 2TB WD20EZAZ یا سیگت (برای ذخیره محتوا و فیلم و..)

کیس: MASTERBOX TD500 Mesh V2 

فن کیس: NZXT یا Cooler Master

با احترام. در آخر هم بگم سیستم فعلی من 9600k و 1660 تاف تری هست. میخوام نگهش دارم (کیس + یک اسلات رم + یک اس اس دی) اضافه کنم.

سلام عزیز من در کنار صحبت دوستان اضافه کنم که برین سمت سوکت AM5 با 7800X3D خیلی بهتره تا نسل 14 اینتل به دو دلیل: 1. نسل 15 اینتل روی سوکت جدیدی عرضه میشه و مسیر ارتقا بسته میشه براتون ولی AM5 حداقل سری 9 رایزن رو هم ساپورت میکنه و شاید بیشتر حتی. 2. اخیرا سری 13 و 14 اینتل به مشکلاتی برخوردن تاپیکشم هست تو انجمن. درسته مشکل برای رده بالاهای I9 هست ولی شخصا ریسک نمیکنم با این وضع.

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

سلام عزیز من در کنار صحبت دوستان اضافه کنم که برین سمت سوکت AM5 با 7800X3D خیلی بهتره تا نسل 14 اینتل به دو دلیل: 1. نسل 15 اینتل روی سوکت جدیدی عرضه میشه و مسیر ارتقا بسته میشه براتون ولی AM5 حداقل سری 9 رایزن رو هم ساپورت میکنه و شاید بیشتر حتی. 2. اخیرا سری 13 و 14 اینتل به مشکلاتی برخوردن تاپیکشم هست تو انجمن. درسته مشکل برای رده بالاهای I9 هست ولی شخصا ریسک نمیکنم با این وضع.

واقعا ممنونم از لطف شما. در واقع هرچه میگذره به نظر اولیم که ای ام دی بود نزدیک میشم. اما باید به اختلاف قیمت 10 تا 11 میلیونی هم نگاه کرد. از طرفی کمبود سی پی یوها ای ام دی و قیمت بیشترشون هم جالب توجه هست.

ویرایش شده توسط aseam
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Kiarash گفته است:

یه چند ملیون بیشتر هزینه کنید و کارت با برند بهتر بردارین ترجیحا سری Gaming X MSI یا TUF Asus یا Auros Gigabyte و یا حداقل کف مورد هم دوال ایسوس

کارت شما مشکلی از نظر کولینگ نداره

شاید کیفیتی قابل قیاس نباشه که قطعا پروفایل پایین رده همینه

ولی از نظر کارایی قطعا از سری دوال بهتر هست

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، Failure گفته است:

کارت شما مشکلی از نظر کولینگ نداره

شاید کیفیتی قابل قیاس نباشه که قطعا پروفایل پایین رده همینه

ولی از نظر کارایی قطعا از سری دوال بهتر هست

مشکل که  راه داشت که کولینگ بهتر با متریال بهتر استفاده بشه  سر همون جریان پد من کلی اذیت شدم تا در نهایت تونستم با پد ضخیم جلوشو بگیرم  این موارد همگی ضعف محسوب میشن

با مقایسه که 4070دوال معمولی داشتم از نظر کارایی فقط زیبایی بهتری داره وگرنه نویز فنی که دوال داشت واقعا کم بود من عملا صدای فنی نمیشنیدم کارایی هم دمای بهتری داشتم که البته 4070 معمولی مصرف کمتری داره

ویرایش شده توسط Kiarash
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، aseam گفته است:

آیا ارزش این دو میلیون تومن هزینه بیشتر رو نداره؟!

خیر

کارت شما از کارت 6800xt دست دوم بنده که دار بازار از 16 تا 20 قیمت داره ضعیف تره

چرا باید همچین چیز وحشتناکی بخرید؟

حداقل 4070ti super برای آکبند پیشنهاد میدم و دست دوم هم 3090 و rx6800xt/6900xt

12 ساعت قبل، aseam گفته است:

ترکیبی که فرمودید به جز کولینگ فی رو به قول شما خیلی بالاتر میبره.

عشق و حال هزینه داره...

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Failure گفته است:

خیر

کارت شما از کارت 6800xt دست دوم بنده که دار بازار از 16 تا 20 قیمت داره ضعیف تره

با درود. میشه بفرمائید با چه مترو معیاری کارت شما به طرز وحشتناکی بهتره؟! https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-4070-S-Super-vs-AMD-RX-6800-XT/4154vs4089 / https://www.videocardbenchmark.net/compare/4312vs4973/Radeon-RX-6800-XT-vs-GeForce-RTX-4070-SUPER تمامی بنچمارک ها میگن کارت شما از 21 تا 30 درصد ضعیف تره. فعلا مایل شدم به سمت msi 4070 ti x trio برم.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Failure گفته است:

خیر

عشق و حال هزینه داره...

بله ولی نه به قیمت تک کلیه شدن..

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، aseam گفته است:

بله ولی نه به قیمت تک کلیه شدن..

بهترین راه خرید 3090 دست دوم هست یا 6900xt

راجب باندل هم شما سوییچ کنید روی رایزن هزینتون کمتر میشه

اگر خنک کنندتون رو باز نکردید و آکبند هست بفروشیدش و یک خنک کننده بادی تهیه کنید تا هزینتون نصف بشه

شما الان با کمترین هزینه دارید باندلی میبندید که 14900KS هم بهش نمیرسه

چرا میخواید خودتونو بندازید رو اینتل و دردسر های عجیب غریبش

مثلا آرمین خودش الان سردبیر یه قسمتی از سایت هست و کلی review انجام داده ولی خودش پروفایل اینتل رو قبول نداره و بین علما اختلافه که اینتل داره چرت میگه راجب مشکل اخیر یا راست میگه

هر پروفایلی هم اعمال کنید با کاهش عملکرد همراهید حتی اگه به من پول بدید پروفایل رو با وقت و تست براتون بزارم بازم با کاهش عملکرد همراهید

اینو خوندید؟

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، Failure گفته است:

بهترین راه خرید 3090 دست دوم هست یا 6900xt

راجب باندل هم شما سوییچ کنید روی رایزن هزینتون کمتر میشه

اگر خنک کنندتون رو باز نکردید و آکبند هست بفروشیدش و یک خنک کننده بادی تهیه کنید تا هزینتون نصف بشه

شما الان با کمترین هزینه دارید باندلی میبندید که 14900KS هم بهش نمیرسه

چرا میخواید خودتونو بندازید رو اینتل و دردسر های عجیب غریبش

مثلا آرمین خودش الان سردبیر یه قسمتی از سایت هست و کلی review انجام داده ولی خودش پروفایل اینتل رو قبول نداره و بین علما اختلافه که اینتل داره چرت میگه راجب مشکل اخیر یا راست میگه

هر پروفایلی هم اعمال کنید با کاهش عملکرد همراهید حتی اگه به من پول بدید پروفایل رو با وقت و تست براتون بزارم بازم با کاهش عملکرد همراهید

اینو خوندید؟

با درود. بله مطالعه کردم. اما خوب نظر شما چیه چه باندلی بهتر میتونه باشه روی کاغذ و بر اساس بنچمارک. فل مثال اگر سمت 7900 برم باید باندل با سری 690 وردارم یا اینکه اگر به سمت همین سی پی یو با X برم واتیجی نزدیک به 14900 داره ولی با عملکردی شبیه به 14600. به نظر شما منطقی هست؟! این وسط باید قیمت هارو هم همسان کرد مثلا باندل 14600 با راگ H میشه 33 درحالی که باندل 7900 یا 7900X میشه 38 به بالا

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، aseam گفته است:

واقعا ممنونم از لطف شما. در واقع هرچه میگذره به نظر اولیم که ای ام دی بود نزدیک میشم. اما باید به اختلاف قیمت 10 تا 11 میلیونی هم نگاه کرد. از طرفی کمبود سی پی یوها ای ام دی و قیمت بیشترشون هم جالب توجه هست.

اگه بودجه سیستم زیر ۴۰ تومن بود اینتل جوابه با ۱۲۴۰۰ ولی وقتی بودجه بالای ۱۰۰ تومنه دیگه ی مقدار هزینه بیشتر و رفتن رو am5 منطقی بنظر میاد

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

اگه بودجه سیستم زیر ۴۰ تومن بود اینتل جوابه با ۱۲۴۰۰ ولی وقتی بودجه بالای ۱۰۰ تومنه دیگه ی مقدار هزینه بیشتر و رفتن رو am5 منطقی بنظر میاد

سپاس از لطفت

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۲/۱۷ در 11:58، aseam گفته است:

تمامی بنچمارک ها میگن

2تا سایتی که ارائه دادید زباله بیشتر نیستن

شما به نظر نمیاد کاربر حرفه ای باشید 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Failure گفته است:

2تا سایتی که ارائه دادید زباله بیشتر نیستن

شما به نظر نمیاد کاربر حرفه ای باشید 

موفق باشید

اکی همه سایت ها زبالن کاربر شخصی حرفه ای!!. اکی به همچنین موفق باشید.

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، aseam گفته است:

اکی همه سایت ها زبالن کاربر شخصی حرفه ای!!. اکی به همچنین موفق باشید.

ایشون درست میگه سایت user benchmark کاملا بی ارزش هست و اطلاعات داخلش هیچ اعتباری نداره.

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

ایشون درست میگه سایت user benchmark کاملا بی ارزش هست و اطلاعات داخلش هیچ اعتباری نداره.

بله. ممنونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...