رفتن به مطلب

گلیچ و آرتیفکت های گرافیکی شدید در بعضی از بازی ها 6800xt

اشتراک گذاری

Recommended Posts

12 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

سلام. تست وی رم و 3d هر دو بدون ارور انجام شدن.
کلیپ هورایزن و جی تی ای رو سعی کردم رو یه سرور ایرانی اپلود کنم. متاسفانه دردسر سایتای ایرانی برا ویدیو زیاده

لین

ک hfw 

لینک gtao

خب اگر شما وی رم های کارت رو تست زدی و مطمئن هستی درسته
مشکل بعدی میتونه از خوده چیپ باشه
کارتت ایا سرویس شده موقع خریداری؟ یا خودت این چند وقته که ازش استفاده کردی سرویسش کردی ؟
در ثانی ارتیفکت اینطوری نیست ک همه جا قابل مشاهده شدن باشه
میبینی ی بازی ارتیفکت داری خیلی شدید ی بازی خیلی کمتره
مثلا ماله من شخصا
اول از ویدیو های یوتیوب شروع شد یکم باگ میزد من فکر کردم طبیعیه بیخیالش شدم
بعدش موقع ولکام ویندوز اونجا ریپ میزد
بعدش رزیدنت اویل ریمیک 4 رو نمیشد پلی بدی کریتیکال ارور میداد(قبلش باز میشد بدون مشکل)
بعدش دیگ تو گیم ها ی سری دات ها (نقطه های رندوم روی مانیتور ) خیلی شدید پدیدار شد
دسته اخرم قبل از اینکه ب کلا خراب بشه فروختمش

9 ساعت قبل، blooder گفته است:

مموری رو میتونید پایین بیارید. باید برنامه more power tools رو دانلود و نصب کنید و از تب بالا گرافیک رو انتخاب ، کلاک مموری رو تغییر و کلید writh sppt رو بزنید و بعد سیستم رو از طریق ویندوز ری استارت کنید. در ضمن نگران نباشید طبق صحبت دوستان انشاالله که از کارت نیست ولی اگرم باشه قابل تعمیر هست. اگر چیپ اصلی باشه بیشتر مشکل لحیم سردی هست که با هیت یا ریبال حل میشه و اگرم مموری باشه نهایت تعویض میکنن. دوستان زیادی در سطح کشور این کارها رو انجام میدن. به لطف ماین گسترده  چیزی که فراوون یافت میشد تعمیرگاه کارت گرافیک بود.

برادر من با چندین تعمیر کار صحبت کردم و اشنا دارم
البته ک تنها راهی ک در اخر برای استاتر میمونه هم همینه
چیپ های ای ام دی یکی از بدترین ها هستن برای ریبال یا هیت اللخصوص تو این نسل 5 6 ب طوری ک خیلی وقت ها قابل تعمیر شدن نبودن(حساسیت بالایی دارن و در اکثر مواقع سرامیک داخل چیپ میشکنه و ...)
ولی مموری اره موافقم اگر مشکل ازین باشه و نمونه مشابه داشته باشه ممکن هست درست بشه
که بازم همه ایناها برمیگرده ب تبحر تعمیر کار

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

• کاربر ویژه

قبل از نشون دادن به تعمیر کار روی یه سیستم دیگه با مانیتور و کابل دیگه تست کنید مطمئن بشید ایراد از کارته بعدش دنبال راه حل باشید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

بنده سالهایی خیلی قدیم تجربه چنین آرتیفیکیت هایی رو روی دو کارت گرافیک ATI  و جی فورس داشتم

و همه از دو مورد سرچشمه گرفته یکی لحیم سردی که با هیت دادن درست میشه اما بعد از مدتی دوباره پایه ها در اثر گرما و سرما شل میشه و مشکل بر میگرده

و دیگری معیوب بودن مموری کارت گرافیک .

بعد مدتی احتمالا آرتیفیکیت ها رو داخل ویندوز هم خواهید دید .

لینک به دیدگاه

آرتفیکت به روایت تصویر اینه:

Is my GPU Artifacting? – NZXT Support CenterProblem with glitches/artifacts on screen - General Issues - EVE Online  Forums

Brand new GPU artifacting : r/pcmasterraceKarsten Hahn on X: "Looks like joke malware that puts skull and crossbones  on the screen. Turns out to be Nvidia RTX GPU artifacts. 😉  https://t.co/1fLgbLdSNh https://t.co/5XvCTfpOem" / X

چیزی که شما توی تصویر خودتون دارید مربوط به vram نمیشه چون vram نمیاد رو قسمت های خاصی از تصویر یا صحنه های خاص به ارور بخوره کلا روی دیتا به ارور میخوره و همه جا خودشو نشون میده

اگر مشکلی باشه میتونه از هات اسپات زیاد شما باشه که نشون از خشک شدن خمیر داره

خمیر رو عوض کنید و دوباره تست بگیرید

به هیچ عنوان از الان دنبال تعمیر کار نباشید

به صحبت های هیجانی هم توجه نکنید که فاتحشو خوند و...

کارت شما تصویر میده و تست های ارتیفکت هم پاس کرده پس مشکلی از سمت vram نیست

راجب rt نویز همیشه هست ولی اگر در بازی های دیگ مشکل این چنینی دارید حتما ویندوز عوض کنید، درایور به روز دانلود کنید از پروفایل دیفالت مانیتور استفاده کنید و در نهایت خمیر کارت رو عوض کنید

اگر هم ممکن بود روی TV تست بگیرید.

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

تعجب اینه افراد نسخه های خودشون رو برای دیگران میپیچن.

من آشنا داشتم چون اون گفته یجاش کجه پس کجه

من 10 سال پیش مدل سال 2010 رو داشتم و نابود شد پس اینم نابود میشه

من آشنام خیلی خفنه اون گفته اینا میسوزن پس اینم میسوزه

من 100تا تعمیر کار میشناسم همشون "اینو" گفتن پس "اینو" درسته.

من... من...من...

بابا بزارید کنار این نسخه پیچیدن هارو 😐 شما دکتر هم میرید نسخه خودتونو به مریض مشابه خودتون میدید؟

همین تایپک بقلی بود که خیلیاتون اظهار نظر کردید که سیپیو بنده خدا سوخته و فاتحش خوندست و ... بعد مشخص شد مشکل مادربرد بوده و سیپیو سالمه. بعد اونم همتون کابل رو گرفتید یه عذرخواهی هم نکردید 😐 

تا چیزی به صورت اصولی مورد تست قرار نگرفته لطفا با نظرات گهر بار به طرف مقابل استرس ندید.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

خب اگر شما وی رم های کارت رو تست زدی و مطمئن هستی درسته
مشکل بعدی میتونه از خوده چیپ باشه
کارتت ایا سرویس شده موقع خریداری؟ یا خودت این چند وقته که ازش استفاده کردی سرویسش کردی ؟

کارت باز نشده همه پد ها مال کارخونه هست منتهی نمیدونم با کارت ماین شده یا نه چون دوستان گفتن تا باز نشه مشخص نمیشه و منم سر رشته تو این موضوع ندارم که باز کنم بررسی کنم.

در ثانی ارتیفکت اینطوری نیست ک همه جا قابل مشاهده شدن باشه
میبینی ی بازی ارتیفکت داری خیلی شدید ی بازی خیلی کمتره
مثلا ماله من شخصا
اول از ویدیو های یوتیوب شروع شد یکم باگ میزد من فکر کردم طبیعیه بیخیالش شدم
بعدش موقع ولکام ویندوز اونجا ریپ میزد
بعدش رزیدنت اویل ریمیک 4 رو نمیشد پلی بدی کریتیکال ارور میداد(قبلش باز میشد بدون مشکل)
بعدش دیگ تو گیم ها ی سری دات ها (نقطه های رندوم روی مانیتور ) خیلی شدید پدیدار شد
دسته اخرم قبل از اینکه ب کلا خراب بشه فروختمش

یعنی تو طی سال ممکنه بدتر بشه؟ من کارتو اسفند 1402 گرفتم و مشکلاتی که اینجا بیان کردم تقریبا 3 4 ماهه که شروع شده. تو تست های اولیه هیچ مشکلی نشون داد که بخوام با فروشنده صحبت کنم.

2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

قبل از نشون دادن به تعمیر کار روی یه سیستم دیگه با مانیتور و کابل دیگه تست کنید مطمئن بشید ایراد از کارته بعدش دنبال راه حل باشید

رو کابل و مانینتور دیگه ام به همین صورت هست

42 دقیقه قبل، Failure گفته است:

چیزی که شما توی تصویر خودتون دارید مربوط به vram نمیشه چون vram نمیاد رو قسمت های خاصی از تصویر یا صحنه های خاص به ارور بخوره کلا روی دیتا به ارور میخوره و همه جا خودشو نشون میده

اگر مشکلی باشه میتونه از هات اسپات زیاد شما باشه که نشون از خشک شدن خمیر داره

خمیر رو عوض کنید و دوباره تست بگیرید

به هیچ عنوان از الان دنبال تعمیر کار نباشید

به صحبت های هیجانی هم توجه نکنید که فاتحشو خوند و...

کارت شما تصویر میده و تست های ارتیفکت هم پاس کرده پس مشکلی از سمت vram نیست

راجب rt نویز همیشه هست ولی اگر در بازی های دیگ مشکل این چنینی دارید حتما ویندوز عوض کنید، درایور به روز دانلود کنید از پروفایل دیفالت مانیتور استفاده کنید و در نهایت خمیر کارت رو عوض کنید

اگر هم ممکن بود روی TV تست بگیرید.

اگر مشکل از هات اسپات باشه با اندرولت که دما هات اسپات تقریبا از 100 به 68 میرسه نباید تغییری ایجاد کنه؟ من تقریبا تمام راه های نرم افزاری رو تست کردم ولی دیگه واقعا نمیدونم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

کارت باز نشده همه پد ها مال کارخونه هست منتهی نمیدونم با کارت ماین شده یا نه چون دوستان گفتن تا باز نشه مشخص نمیشه و منم سر رشته تو این موضوع ندارم که باز کنم بررسی کنم.

یعنی تو طی سال ممکنه بدتر بشه؟ من کارتو اسفند 1402 گرفتم و مشکلاتی که اینجا بیان کردم تقریبا 3 4 ماهه که شروع شده. تو تست های اولیه هیچ مشکلی نشون داد که بخوام با فروشنده صحبت کنم.

رو کابل و مانینتور دیگه ام به همین صورت هست

اگر مشکل از هات اسپات باشه با اندرولت که دما هات اسپات تقریبا از 100 به 68 میرسه نباید تغییری ایجاد کنه؟ من تقریبا تمام راه های نرم افزاری رو تست کردم ولی دیگه واقعا نمیدونم.

کارتو اگه دست دو گرفتید و طرف مقابلتون نمیشناسید ماینی هست

آخرین راه تعویض ویندوز هست بعضا مشکلات عجیبی باهاشون مواجه میشه که با تعویض ویندوز حل میشه

بعد تعویض ویندوز نرم افزارهای غیر مربوط نصب نکنید و مستقیم درایورهای سیستم نصب کنید و برید تو بازی تست کنید

اگه به یه سیستم دیگه دسترسی دارید (دوستی آشنایی) روی سیستم اون هم تست کنید

لینک به دیدگاه

درود

ویدیو هاتونو دیدم بیشتر شبیه باگن تا آرتیفکت

از ابتدای خرید کارت اصلن آندرولت نکردید و از اول با همین دماهای بالا بازی میکردید ؟

افتربرنر رو میتونید فعال کنید و کل پارامترای کارت رو تیک بزنید(فرکانس کارت فرکانس رم) ببینید زمانی که این آرتیفکت ها ایجاد میشه برای کارت چه اتفاقی میوفته بازی ردد رو که اشاره کردید که روی تنظیمات پایین و کنار آب هم فریم پایینی میگیرید با فعال بودن افتر برنر تست کنید ببینید چی توی کارت تغییر میکنه 

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

درود

ویدیو هاتونو دیدم بیشتر شبیه باگن تا آرتیفکت

از ابتدای خرید کارت اصلن آندرولت نکردید و از اول با همین دماهای بالا بازی میکردید ؟

افتربرنر رو میتونید فعال کنید و کل پارامترای کارت رو تیک بزنید(فرکانس کارت فرکانس رم) ببینید زمانی که این آرتیفکت ها ایجاد میشه برای کارت چه اتفاقی میوفته بازی ردد رو که اشاره کردید که روی تنظیمات پایین و کنار آب هم فریم پایینی میگیرید با فعال بودن افتر برنر تست کنید ببینید چی توی کارت تغییر میکنه 

درود.

کارتو از زمانی که خریدم رو تنظیمات دیفالت استفاده کردم. ۲ تا عکسی که صفحه پیش از اورلی آدرنالین فرستادم دقیقا رو صحنه ای که مشکل هست گرفتم. رد دد ام فرکانس و بار گرافیک نزدیک آب تغییری نمیکنه ولی فریم از 110 نزدیک 55‍ 60 میرسه حتی رو لو. با استیم چندین بار وریفای کردم درایورا رو بارها با ddu پاک کردم ولی تاثیری نداره.
منم والا گیج شدم چجوری بعضی بازیا این رفتارو دارن و بقیه درست اجرا میشن. بیشتر میترسم کارت مورد داشته باشه به مرور زیر فشار بدتر بشه. الانم سعی میکنم ویندوز که آخرین چیزی هست که دست نزدم رو عوض کنم ولی زیاد امیدی ندارم.

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

درود.

کارتو از زمانی که خریدم رو تنظیمات دیفالت استفاده کردم. ۲ تا عکسی که صفحه پیش از اورلی آدرنالین فرستادم دقیقا رو صحنه ای که مشکل هست گرفتم. رد دد ام فرکانس و بار گرافیک نزدیک آب تغییری نمیکنه ولی فریم از 110 نزدیک 55‍ 60 میرسه حتی رو لو. با استیم چندین بار وریفای کردم درایورا رو بارها با ddu پاک کردم ولی تاثیری نداره.
منم والا گیج شدم چجوری بعضی بازیا این رفتارو دارن و بقیه درست اجرا میشن. بیشتر میترسم کارت مورد داشته باشه به مرور زیر فشار بدتر بشه. الانم سعی میکنم ویندوز که آخرین چیزی هست که دست نزدم رو عوض کنم ولی زیاد امیدی ندارم.

کارتتون نیاز به سرویس کامل داره و بعد از اون باید تست بگیرید تا مشخص بشه ایراد از کجاست ....امیدوارم اگرم ایرادی باشه مربوط به وی رم باشه نه چیپ  

این مدل کارت سافایر کلن کارت خنکی نیست و دمای کاری 75 براش تقریبا عادیه ولی شما کارت رو دست دو گرفتید پس دما کاری تقریبا به 77 میرسیده و از روز اول هم اصلن آندرولت نکردید(پروفایل فنهای این کارت افتضاح حتما باید از روز اول تغییر میدادید و میزاشتید همیشه روی 40 و 50 درصد ثابت باشه)  که تاثیر فوق العاده زیادی روی دما داره و فشار روی کارت رو خیلی کم میکنه...کارتتون 2تا پروفایل داره تا حالا پروفایلشو عوض کردید و بعد تست کنید؟

این پروفایل کارت منه که دقیقا مدل کارت شماست و از روز اول آندرولت کردم چون واقعا پروفایل دیفالتش افتضاحه .... دما همیشه 60 تا  65هست و جانکشن هم 70 75

Screenshot 2024-05-10 163353.png

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

کارتتون نیاز به سرویس کامل داره و بعد از اون باید تست بگیرید تا مشخص بشه ایراد از کجاست ....امیدوارم اگرم ایرادی باشه مربوط به وی رم باشه نه چیپ  

این مدل کارت سافایر کلن کارت خنکی نیست و دمای کاری 75 براش تقریبا عادیه ولی شما کارت رو دست دو گرفتید پس دما کاری تقریبا به 77 میرسیده و از روز اول هم اصلن آندرولت نکردید(پروفایل فنهای این کارت افتضاح حتما باید از روز اول تغییر میدادید و میزاشتید همیشه روی 40 و 50 درصد ثابت باشه)  که تاثیر فوق العاده زیادی روی دما داره و فشار روی کارت رو خیلی کم میکنه...کارتتون 2تا پروفایل داره تا حالا پروفایلشو عوض کردید و بعد تست کنید؟

این پروفایل کارت منه که دقیقا مدل کارت شماست و از روز اول آندرولت کردم چون واقعا پروفایل دیفالتش افتضاحه .... دما همیشه 60 تا  65هست و جانکشن هم 70 75

Screenshot 2024-05-10 163353.png

پریست های شما رو  امتحان کردم منتهی با دور فن بالاتر. دیشبم 1075 تست کردم دمای کارت به شدت پایین میاد ولی تاثیری رو مشکل نداشت. فریم ریت برا رزلوشن 4کی پایینه آپ اسکیرا رو خاموش کردم مشکل واضح باشه.
ممکنه از سهل انگاری من بوده باشه تو این مدت که اینطوری شده؟

photo_2024-05-10_17-25-50.jpg

ویرایش شده توسط Mike Tyler
لینک به دیدگاه

این مشکل از درایورهای amd هستش. با ddu کلین اینستال ورژن های قدیمیتر رو امتحان کنید

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

پریست های شما رو  امتحان کردم منتهی با دور فن بالاتر. دیشبم 1075 تست کردم دمای کارت به شدت پایین میاد ولی تاثیری رو مشکل نداشت. فریم ریت برا رزلوشن 4کی پایینه آپ اسکیرا رو خاموش کردم مشکل واضح باشه.
ممکنه از سهل انگاری من بوده باشه تو این مدت که اینطوری شده؟

photo_2024-05-10_17-25-50.jpg

لطفا چندتا ریکورد بگیرید بفرستید گوگل درایو و لینکشو اشتراک بزارید

از خود بازی ریکورد  کنید با گوشی ریکورد نکنید

فیلم هم یبار نگاه کنید که معلوم و مشخص باشه

به نظر نمیاد مشکل ارتیفکت باشه

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Failure گفته است:

تا چیزی به صورت اصولی مورد تست قرار نگرفته لطفا با نظرات گهر بار به طرف مقابل استرس ندید.

برادر فعلا ک شما سخن گهروار داری بیان میکنی 
اینجا تاپیکه و هر کسی ی نظری داره
حالا چ این نظر غیر حرفه ای باشه چ حرفه ای
چ درست چ غلط باید بیان بشه ک از تهو توهش ی چیزی در بیاد و مشکلش بنده ی خدا حل بشه
بعضیا میگن تجربه مشابه بوده اینطور افراد معمولا راه حل بهتری و سریع تری هم مطمئننا بهمراه دارن
پس شما نمیتونی با این طرز صحبت کردنت باعث این بشی ک یک نفر بترسه ک بخواد تجریابتش رو در اختیار دیگران بزاره 
مشخصا اینجا هم شما فقط نیستی ک ی چیزی میفهمی 
دلیل نمیشه چون نظر درست نیست از دیدگاه شما بیای و اینجا لیچار بار دیگران بکنی از اخلاق ب دوره
موفق باشی

8 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

شما در نظر بگیر بزرگوار ک این کارت ها ماینی هستن
چون اکثر کارت های دسته دوم بازار ماینی هستن مگر اینکه ی نفرو شما بشناسی و نحوه استفاده از کارتو بدونی چیه
والا 
منم تجربه شما رو داشتم اول هیچی مشخص نشد بعد از 5 6 ماه شروع شد و در اخرم ک گفتم چی شد
حالا اگر تونستی 
اول کارت رو یک سرویس اساسی انجام بده از ترمال پد ها گرفته تا سیلیون زیر هیت سینک
بعد از اون درایور هارو اپدیت یا رول بک کن
ببین کارت رو کدوم استیبل تر و بدون مشکل تره
البته ک من هنوز عکس و ویدیویی از شما ندیدم ک ب طور قطع نظرمو بهت بگم(لینک هایی ک فرستادی رو نشد باز کنم)
طی تحقیقاتی ک من اون موقع انجام دادم ممکنم هست این گلیچ ها ب خاطر انجین یا درایور هم باشه

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

برادر فعلا ک شما سخن گهروار داری بیان میکنی 
اینجا تاپیکه و هر کسی ی نظری داره

اهمیتی ندهید مسلما با جنجال آفرینی اینچنینی مشکل کسی توی این فروم حل نمیشه بگذارید به حساب جوان بودن هیجانات جوانی 

در یک تاپیک دقیقا چنین رفتاری با من داشتن در اون تاپیک ایشان میخواست طرف رو مجبور کنن پاور نو خودش که استاندارد ATX 2.52 داره به بهانه اینکه فرم فاکتور قدیمیه عوض کنه در حالی که میدونید فرم فاکتور 2.4 هم قدیمی حساب نمیشه چه برسه به فرم فاکتور 2.52. 

درخصوص مشکل صاحب تاپیک هم عرض کنم مشکل مشابه شما رو ابتدا  فقط در برخی بازی ها داشتم بعد از مدتی مشکل و آرتیفیکیت ها بیشتر شد که در فضای ویندوز هم قابل مشاهده بود. برای اینکه مطمئن بشید کارت دچار مشکل شده و یا نه

کارت رو روی سیستم دیگری تست کنید منظور کیس و مانیتور دیگر اگر در کیس و مانیتور دیگر این گلیج ها رو ندیدین پس مشکل از کارت نیست و باید بگردید ببینید کدام قطعه این مشکل رو ایجاد کرده و فقط با سعی و خطا میتونید پی ببرید اما اگه در کیس و مانیتور دیگر هم گلیج ها رو دیدین باید فکری به حال کارت گرافیک تون بکنید 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

البته ک من هنوز عکس و ویدیویی از شما ندیدم ک ب طور قطع نظرمو بهت بگم(لینک هایی ک فرستادی رو نشد باز کنم)
طی تحقیقاتی ک من اون موقع انجام دادم ممکنم هست این گلیچ ها ب خاطر انجین یا درایور هم باشه

یه ویدیو جدید با اندرولت 1035 رکورد کردم آپلود کردم گوگل درایو
لینک
تا جایی که دیدم بقیه کارتای ای ام دی مشکل منو نداشتن فکر نمیکنم مشکل انجین باشه

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Failure گفته است:

از حالت pv دربیارید

درست کردم متوجه نشده بودم.

ویرایش شده توسط Mike Tyler
لینک به دیدگاه

یه تست 3dmark timespy extreme و 3dmark port royal بگیرید ببینید چطوره اوضاع و نتیجه را اعلام کنید که ارتیفکت و غیره دیدید یا خیر

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

لینک

این گیم بسیار استیبل هست  و انجین خوبی داره
جالبه ک فقط موقعی ک میری زیر اب اینطوریه
البته به ارتیفکت نمیخوره و انشالله هم اینطور نباشه
حالا یا مشکل از درایور هست ببین کدوم درایور ای ام دی مخصوص این بازیه همونو دانلود کن و با دی دی یو درایور کلا پاک کن و از دوباره نصب کن
یا هم مشکل از گیم هست اپدیت نیست این گیم الانرو سیستم من هست 6 7 تایی اپدیت زده چک کن ببین اخرین ورژن رو دانلود زدی یا نه
بعید میدونم مشکل ازین 2 مورد خارج باشه یا هم با درصد کمتر موردی ک قبلا بیان کردم
همه این کارارو انجام بده نتیجه رو بگو

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

لینک

این گیم روی سیستمم هست و کارتمم دقیقا مدل شماست و همچین ایرادی من ندیدم 

کاش از ابتدای خرید آندرولت رو انجام میدادید...اینجوری که من فهمیدم شما توی بیشتر بازی ها روی 4k پلی دادید و بدون آندرولت کردن کارت یعنی بیشترین فشار رو به کارت آوردید اگرم وی سینکتون حین بعضی بازی ها خاموش بوده باشه دمای کارت شاید به بالای 80 یا 85 و هات اسپات  110  درجه هم میرسیده و شما چک نمیکردید و مداوم توی این شرایط کار کرده پس طبیعیه که مشکل پیدا کرده باشه...بهترین کاری که الان میتونید بکنید سرویس کامل کارت هست و بعد تست دوباره اگر بازهم همین مشکلات بود که باید دنبال تعمیرکار مجرب باشید و امیدوارم وی رم باشه چون مشکل چیپ تقریبا قابل حل  نیست...

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

این گیم بسیار استیبل هست  و انجین خوبی داره
جالبه ک فقط موقعی ک میری زیر اب اینطوریه
البته به ارتیفکت نمیخوره و انشالله هم اینطور نباشه
حالا یا مشکل از درایور هست ببین کدوم درایور ای ام دی مخصوص این بازیه همونو دانلود کن و با دی دی یو درایور کلا پاک کن و از دوباره نصب کن
یا هم مشکل از گیم هست اپدیت نیست این گیم الانرو سیستم من هست 6 7 تایی اپدیت زده چک کن ببین اخرین ورژن رو دانلود زدی یا نه
بعید میدونم مشکل ازین 2 مورد خارج باشه یا هم با درصد کمتر موردی ک قبلا بیان کردم
همه این کارارو انجام بده نتیجه رو بگو

بازی اپدیت آخر که چند روز پیش اومد هست 1.4.59 قبل آپدیت ام به همین صورت بود.
درایور هم ۲ ورژن قبل الان رو تست کردم مشکل هنوز هست فقط راندمان فریم با درایور قدیمیا پایین تر بود. همه درایورا با ddu تو سیف مود پاک شدن که اثری ازشون نباشه.

1 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

این گیم روی سیستمم هست و کارتمم دقیقا مدل شماست و همچین ایرادی من ندیدم 

کاش از ابتدای خرید آندرولت رو انجام میدادید...اینجوری که من فهمیدم شما توی بیشتر بازی ها روی 4k پلی دادید و بدون آندرولت کردن کارت یعنی بیشترین فشار رو به کارت آوردید اگرم وی سینکتون حین بعضی بازی ها خاموش بوده باشه دمای کارت شاید به بالای 80 یا 85 و هات اسپات  110  درجه هم میرسیده و شما چک نمیکردید و مداوم توی این شرایط کار کرده پس طبیعیه که مشکل پیدا کرده باشه...بهترین کاری که الان میتونید بکنید سرویس کامل کارت هست و بعد تست دوباره اگر بازهم همین مشکلات بود که باید دنبال تعمیرکار مجرب باشید و امیدوارم وی رم باشه چون مشکل چیپ تقریبا قابل حل  نیست...

جانکشن تو بعضی از بازیا به 110 میرسید ولی خب سهل انگاری از من بود. تو نت سرچ کردم گفتن برا این مدل از کارت عادی هست.

منظورتون از سرویس تعویض خمیر سیلیکون یا پد هاست؟ چون اگر بحث دما باشه الان که اندرولت شده نباید مشکل یکم کمتر بشه؟ 
برای بحث تعمیرکار هم من شهرستان هستم امروز هم پرسوجو کردم متاسفانه کسی قبول نمیکرد.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

درست کردم متوجه نشده بودم.

ویدیو رو دیدم

خیر ارتیفکت نیست.

به صورت کلی حافظه و چیپ نه دریا میشناسه نه آسمون نه کاراکتر 

اگر مشکلی برای قسمتی از اون پیش بیاد سریعا خودشو در همه جا نشون میده بخصوص vram

به نظر نمیاد سخت افزاری باشه.

بهتره شما یکبار گرافیک رو دربیارید ، دوباره جا بزنید.

کابل تصویر رو عوض کنید

در نهایت کولینگ هم سرویس کنید 

ببخشید ولی اگر نگران فروش دست دوم هستید باید بگم که میخوام 100سال سیاه نخرن. نمیشه بخاطر ذهنیت بعضی از افراد کارت رو الکی داغ نگه داشت و استرس خرابی کشید

خمیر رو عوض کنید و لذت ببرید.

ویندوز هم لطفا یه نسخه دیگه دانلود کنید

بهترین خمیر ها هم:

mx4 اصل

hy-p15

ناکتوا ورژن جدید

و البته کریوفیوز.

یه نکته دیگه هم ممکنه از رم باشه

بیزحمت از بایوس رم رو از حالت xmp خارج کنید یبار دیگ تست بگیرید

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

منظورتون از سرویس تعویض خمیر سیلیکون یا پد هاست؟

پد برای مموری و vrm هست

پد ها معمولا همیشه سالم میمونن

شما باید خمیر روی چیپ رو عوض کنید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

منظورتون از سرویس تعویض خمیر سیلیکون یا پد هاست؟ چون اگر بحث دما باشه الان که اندرولت شده نباید مشکل یکم کمتر بشه؟ 
برای بحث تعمیرکار هم من شهرستان هستم امروز هم پرسوجو کردم متاسفانه کسی قبول نمیکرد.

چیزی که من توی تصویر دیدم وقتی زیر آب میرید یه جرقه های سفید رنگی لبه آب میاد

درست دیدم داخل تصویر ؟ 

من امروز همین بازی رو تست کردم همون قسمتی که شما فیلم گرفتید و چیزی نبود البته وقتی taa آف میکنم یه مقدار شبیه افکتای شما ایجاد میشه ولی خیلی کم 

با فیورمارک تست گرفتید ؟ چون فشار اختصاصی روی چیپ میاره و اگر ایراد داشته حتما آرتیفکت میبینید یا کرش میکنه حداقل 5 دقیقا انجام بدید ببینید مشکلی میبینید؟

در کل کارتتون که نیاز به سرویس داره چون احتمال زیاد خمیر خشک شده و پدهای مموریم دیگه بازدهی کافی رو ندارن ...اگر نگران از بین رفتن پلمپ هستید که در کل باید باز بشه کارت اگر ایراد سخت افزاری داشته باشه...درسته دما پایین اومده واین به علت کم کردن ولتاژ چیپ هست نه اینکه خمیر یا پدای شما سالمن...

سرویس کارتتون کار سختی نیست و مراحل کاملش توی یوتیوب هست ولی اگر نمیتونید ببینید گارانتی های مشهور توی شهرتون نمایندگی یا مرکز فنی دارن چون معمولن این کارهارو با یه مبلغی انجام میدن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...