رفتن به مطلب
  • 0

آیا پیکسل 7a ارزش خرید دارد؟

HesamHa
 اشتراک گذاری

سوال

سلام خدمت دوستان اهل فن

مدتیه میخوام گوشی پیکسل 7a رو خرید کنم

رنج قیمتیش در حدود میان رده های شیائومی و سامسونگ هست ولی اسم غول فناوری گوگل رو یدک میکشه

امروز در شهری که سکونت دارم شاید بیش از 50 60 مغازه رو بررسی کردم. همه اونها آیفون داشتند، سامسونگ داشتن، شیائومی داشتن و حتی موتورولا داشتند. اما هیچ کدام پیکسل ( نو و کارکرده ) نداشتند.

به این فکر کردم که آیا این سری گوشی ها و مخصوصا پیکسل 7a واقعاً ارزش خرید داره یا نه

ویرایش شده توسط HesamHa
لینک به دیدگاه

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

معلومه تو شهر شما یا خیلی از شهر ها پیدا نمیشه چون محدود وارد میشوند ،اگر علاقه مند هستید تهیه کنید و به بقیه چیزا فکر نکنید البته متفاوت بودن هزینه هم داره ،مشکل کمبود تامین قطعات و تأمیر کار رو خواهید داشت.

من خودم وانپلاس استفاده میکنم و واقعا از کار کردن باهاش لذت میبرم ،10 بارم تا الان از دستم افتاده زمین ولی خب مشکلی با مساعل بعدش نداشتم چون میدونستم چی میخوام.

در بودجه ای هم که شما درنظر گرفتید اگر گوشی برای فیلم و عکاسی میخواید حتما یه نگاهی به realme 12 pro plus داشته باشید گوشی بسیار ارزنده ای هست و امکاناتش در این زمینه درمحدوده پرچمدار هاست.

لینک به دیدگاه

• 0

سلام عزیزم 

گوشی خوبی هست و امکانات خوبی داره 

طبق گفته یاسین جان، تعمیر و فروشش خیلی خیلی سخته 

البته دو مورد 

۱ سخت افزار این گوشی پاسخگوی گرافیک و فریم ریت بالا در بازی ها نیست و از رقباش خیلی خیلی عقبتره(مثلا اسنپ دراگون پوکو ها)

۲ دوربین این گوشی روی کاغذ ضعیفتره از بقیه 

ولی خب گوشی خوبیه و حیطه فروشش برای افرادیه که کارای سنگین نمیکنن و عکاس داینامیک نیستن(از جمله خودم)

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

• 0

توی همون رنج قیمتی میتونید S23fe تهیه کنید بدنه شیشه ای در مقایسه با بدنه پلاستیکی پیکسل

پردازنده S23fe حدودا ۲۵ درصد قوی تر از تنسور g2 هست این پردازنده دقیقا همون پردازنده S22 Ultra هست

صفحه نمایش فوق العاده Dynamic amoled 2x سامسونگ رو خواهید داشت که توی تمامی ریویو ها و امتیاز ها حتی از پیکسل 7 معمولی هم بهتره پیکسل هفت a صفحه 90 هرتزی داره به اینم توجه کنید!

اسپیکر های این گوشی توسط akg تیون شده و صدایی به مراتب بهتری ارائه میده

لینک به دیدگاه

• 0

پیکسل‌ها معمولا تو عمر باتری ضعف داشتن و دارن. حتما درمورد باتریش خوب تحقیق کنید.

یه سری هم به Samsung A55 بزنید. گوشی ارزنده‌ای هستش.

لینک به دیدگاه

• 0
12 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

معلومه تو شهر شما یا خیلی از شهر ها پیدا نمیشه چون محدود وارد میشوند ،اگر علاقه مند هستید تهیه کنید و به بقیه چیزا فکر نکنید البته متفاوت بودن هزینه هم داره ،مشکل کمبود تامین قطعات و تأمیر کار رو خواهید داشت.

من خودم وانپلاس استفاده میکنم و واقعا از کار کردن باهاش لذت میبرم ،10 بارم تا الان از دستم افتاده زمین ولی خب مشکلی با مساعل بعدش نداشتم چون میدونستم چی میخوام.

در بودجه ای هم که شما درنظر گرفتید اگر گوشی برای فیلم و عکاسی میخواید حتما یه نگاهی به realme 12 pro plus داشته باشید گوشی بسیار ارزنده ای هست و امکاناتش در این زمینه درمحدوده پرچمدار هاست.

سلام دقیقاً پیکسل 7a رو بابت دو مورد میگیرم؛ سرعت العمل دریافت بروزرسانی و دوربین حرفه ای. ظاهر realme 12 pro plus بنظرم از پشت گوشی زیاد جالب نیست و کلاً دوربین این مدل داخل سایت dxomark امتیاز بالا نداره و کمتر از readme note 13 pro هست.

12 ساعت قبل، AmirPuniSher گفته است:

سلام عزیزم 

گوشی خوبی هست و امکانات خوبی داره 

طبق گفته یاسین جان، تعمیر و فروشش خیلی خیلی سخته 

البته دو مورد 

۱ سخت افزار این گوشی پاسخگوی گرافیک و فریم ریت بالا در بازی ها نیست و از رقباش خیلی خیلی عقبتره(مثلا اسنپ دراگون پوکو ها)

۲ دوربین این گوشی روی کاغذ ضعیفتره از بقیه 

ولی خب گوشی خوبیه و حیطه فروشش برای افرادیه که کارای سنگین نمیکنن و عکاس داینامیک نیستن(از جمله خودم)

دوربین این مدل داخل dxomark امتیاز بالا داره و همرده های پیکسل 7 قیمت بسیار فضایی دارن

12 ساعت قبل، Kiarash گفته است:

توی همون رنج قیمتی میتونید S23fe تهیه کنید بدنه شیشه ای در مقایسه با بدنه پلاستیکی پیکسل

پردازنده S23fe حدودا ۲۵ درصد قوی تر از تنسور g2 هست این پردازنده دقیقا همون پردازنده S22 Ultra هست

صفحه نمایش فوق العاده Dynamic amoled 2x سامسونگ رو خواهید داشت که توی تمامی ریویو ها و امتیاز ها حتی از پیکسل 7 معمولی هم بهتره پیکسل هفت a صفحه 90 هرتزی داره به اینم توجه کنید!

اسپیکر های این گوشی توسط akg تیون شده و صدایی به مراتب بهتری ارائه میده

قیمت s23fe الان داخل بازار حول حوش 24 میلیون تومان هست قیمت پیکسل 7a حدود بیست میلیون تومان صفحه نمایش s23fe ایرادی که براش وارده حاشیه های زیاد اون هست کیفیت صفحه نمایش پیکسل پرو 7a رو ندیدم ذاتا من دنبال سخت افزار قوی نیستم کیفیت تصویربرداری ملاک من هست والی این قدر هزینه برای یه گوشی نمیکردم و میرفتم ردمی نوت 10 پرو بی حاشیه صفحه چندین برابر زیر قیمت این گوشی ها رو میخریدم.

3 ساعت قبل، Paxton گفته است:

پیکسل‌ها معمولا تو عمر باتری ضعف داشتن و دارن. حتما درمورد باتریش خوب تحقیق کنید.

یه سری هم به Samsung A55 بزنید. گوشی ارزنده‌ای هستش.

بله صحبت در مورد باتری زیاد میکنن a55 حاشیه صفحه زیاد داره دوربینش از پیکسل ضعیف تره اگه بحث دوربین نبود میرفتم ردمی نوت 10 پرو بی حاشیه صفحه زیر قیمت این گوشی ها رو میخریدم.

2 ساعت قبل، m.hasan.8 گفته است:

فوق العاده گوشی خفن و خاصی هست

گوگل همیشه خاص و ساده هست و بوده

اگر شهر های بزرگ و پر امکاناتی هستید بخرید

صفحه نمایش و باتری این مدل 7a خوب جواب میده؟

لینک به دیدگاه

• 0
هم اکنون، HesamHa گفته است:

سلام دقیقاً پیکسل 7a رو بابت دو مورد میگیرم؛ سرعت العمل دریافت بروزرسانی و دوربین حرفه ای. ظاهر realme 12 pro plus بنظرم از پشت گوشی زیاد جالب نیست و کلاً دوربین این مدل داخل سایت dxomark امتیاز بالا نداره و کمتر از readme note 13 pro هست.

دوربین این مدل داخل dxomark امتیاز بالا داره و همرده های پیکسل 7 قیمت بسیار فضایی دارن

مطمعن هستید؟چون من تاجایی که چک کردم دوباره، تا الان این گوشی مورد  بررسی در dxomark  قرار نگرفته و اصلا تو لیست نیست.

اما اگر شما سنسور اصلی این گوشی که Sony imx890 هست رو درکنار دوربین پیروسکوپی که زوم اپتیکال سه برابری میده رو درنظر بگیرید می‌بینید که رقیبی در این محدوده قیمتی ندارد با توجه کاربری مدنظر شما نداره.

لینک به دیدگاه

• 0
۱ ساعت قبل، HesamHa گفته است:

قیمت s23fe الان داخل بازار حول حوش 24 میلیون تومان هست قیمت پیکسل 7a حدود بیست میلیون تومان صفحه نمایش s23fe ایرادی که براش وارده حاشیه های زیاد اون هست کیفیت صفحه نمایش پیکسل پرو 7a رو ندیدم ذاتا من دنبال سخت افزار قوی نیستم کیفیت تصویربرداری ملاک من هست والی این قدر هزینه برای یه گوشی نمیکردم و میرفتم ردمی نوت 10 پرو بی حاشیه صفحه چندین برابر زیر قیمت این گوشی ها رو میخریدم.

حاشیش اصلا مشکلی نداره 83 درصد نرمال به حساب میده

پیکسل بیست ملیونی من کلا یه فروشگاه پیدا کردم نیک دیجی اونم نسخه ۱۲۸

با 23 میتونید نسخه 128 s23fe  بگیرید

کیفیت صفحه نمایش داینامیک امولد ساسمونگ رو توی هیچ برندی نمیتونید ببینید از ما گفتن بود
حتما میدونید که پیکسل 7A صفحه نمایش 90  هرتزی داره دیگه؟؟؟  الانا دیگه کم کم دارن از 120 هم بالاتر میرن و 144 و 165 داره عادی سازی میشه  خرید گوشی با صفحه 90 هرتز تو سال 2024 منطقی نیست واقعا در ضمن پیکسل محافظ صفحش گوریلا گلس 3 هست    من یه a5 2016 داشتم قدیم اون گوریلا گلس 4 داشت !!!
شما باتری بهتری هم میگیرین  شارژر 25 وات در مقابل 18 وات   البته جفتشون فاقد شارژر تو جعبه هستن

۱ ساعت قبل، HesamHa گفته است:

ذاتا من دنبال سخت افزار قوی نیستم کیفیت تصویربرداری ملاک من هست

مشخصه اطلاعاتتون بر پایه این ریویو های ایرانیه    البته به جز زومیت:D
80 درصد خروجی نهایی تصویر به چیپ گوشی برمیگرده شما الزاما باید دنبال سخت افزار قدرتمند تر باشین چیپ ضعیف قرار نیست معجزه کنه

ما کلا دو عامل اصلی تو خروجی تصویر داریم:
1- چیپ
2-سنسور

عواملی مثل لنز هم مهمن ولی عمدتا این دو مورد عوامل اصلی هستن

پردازنده g2 تنسور رو درواقع خود سامسونگ متاسفانه ساخته و عملا گند زده بهش در مقابل S23fe چه اگزینوس چه اسنپدراگون جفتشونم ساخت سامسونگن ولی باز اوضاع بهتری دارن و حدود 25 درصد تو تست بنچمارک امتیاز بالاتری به دست میارن

توی سنسور این دو گوشی یه تفاوت هایی میبینیم
سنسور پیکسل  سنسور سونی IMX787 هست و در مقابل سنسور سامسونگ S5KGN3
از تله فوتو توی پیکسل خبری نیست و باید باهاش کنار بیاین در مقابل با تله فوتو سامی با سنسور Hynix Hi847 طرفیم که کارو در میاره

مقایسه سنسور هارو میسپارم به خودتون ولی علل الحساب در این حد بگم که پیکسل خروجی بهتری بهتون میده   ولی به این معنی نیست که با دوربین ضعیف در طرف مقابل طرفیم  به هیچ عنوان

در نهایت اینو بگم که سری FE واقعا گوشی های خوبی هستن  از زمستان 1401 تا الان S21fe دستمه و کوچک ترین مشکلی باهاش ندارم پشتیبانی 4 ساله سامسونگ هم واقعا تحسین برانگیزه چیپ 2100 که هنوزم از میان رده ها سرتره    آپدیت هم توی سری های جدید هم قراره 7 سال آپدیت بشن

در کل از ما گفتن بود
  پیشاپیش هرچی خریدی مبارک باشه

ویرایش شده توسط Kiarash
لینک به دیدگاه

• 0

سلام

من تا حالا گوشی پیکسل 7a نداشتم اما بر طبق مقالاتی که خوندم تو کیفیت دوربین گوگل خیلی حرفها برای گفتن داره بهتره بگم کل تبلیغات پیکسل مربوط به همین امکانات دوربینش هست

به غیر از اون اندروید مال خود این شرکت پس بدون شک بهترین عملکرد هم نسبت به سایر برندها خواهد داشت

اما خبرها میگن سامسونگ با اپدیت هوش مصنوعی که داده خیلی سرصدا بلند کرده

من خودم شیائومی note 10 دارم اگه اشتباه نکنم مدل دقیقش یادم نیست راضی هستم برای منی که کل استفادش سر زدن به تلگرام و فیلم تماشا کردن هست کافیه تنها بدیش باگاهاش و بعضی وقتها هنگ کردنش هاش هست که اونم خیلی زیاد نیست اذیت نمیکنه

برای مادرم هم note 11 خریدم که مادرم هم راضی هست اما کند شدن یک دفعی ای گوشی هنگ کردن متاسفانه برای گوشی اونم پیش میاد

تو ایران معمولا اسیب های جدی هزینه تعمیر به اندازه ای زیاده یک گوشی نو بخری بهتره 

من سرعت پیشرفت علم نگاه میکنم به نظرم دیگه احتمالا ما ایرانی ها هم مجبور بشیم مثل کشورهای خارجی دائم گوشیمونو عوض کنیم

مثلا همین اومدن هوش مصنوعی منم کم کم تو این فکرم بعد اینکه کامل جا افتاد تو گوشی های میانرده جدید گوشیمو عوض کنم و از قطار پیشرفت عقب نمونم

ویرایش شده توسط Abolfazl.D
لینک به دیدگاه

• -2

فوق العاده گوشی خفن و خاصی هست

گوگل همیشه خاص و ساده هست و بوده

اگر شهر های بزرگ و پر امکاناتی هستید بخرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
Answer this question...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...