رفتن به مطلب

خنک کننده دیپ کول سری LE

Recommended Posts

درود بر دوستان عزیز

با توجه به اطلاعات کم موجود از این سری در منابع خارجی و داخلی

لطفا نظراتتون و تجربیات استفادتون رو راجع به این سری خنک کننده به اشتراک بذارید

آیا LE720 برای 14700K مناسب هست؟ تجربه استفاده کسی داره؟ چقدر تفاوت داره با LS720 و تفاوت قیمتیشون ارزش داره؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Shayan.KH گفته است:

درود بر دوستان عزیز

آیا LE720 برای 14700K مناسب هست؟ تجربه استفاده کسی داره؟ چقدر تفاوت داره با LS720 و تفاوت قیمتیشون ارزش داره؟

سلام

مدل LE برای i5 ضریب باز خوبه مثل 14600K

اما برای 14700K باید LT720 و یا LS720 تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 ساعت قبل، Shayan.KH گفته است:

درود بر دوستان عزیز

درود

اگر محدودیت بودجه دارید(با توجه به مدل انتخابی) برای خنک سازی 14700k یه نگاهی به p360 msi و یا MASTERLIQUID 360L CORE داشته باشید. از نظر دفع حرارت هر دو تقریبا هم‌رده همون LS720 و LT720 هستند با قیمت مناسب تر.

لینک به دیدگاه

متشکرم از هر دو عزیز

اگر از ls720 استفاده کنم آندر ولت باید انجام بشه برای این سی پی یو؟ 

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، Shayan.KH گفته است:

متشکرم از هر دو عزیز

احتمالا بتونی شانس آندرولت داشته باشی. من با LT720 تونستم آندرولت کنم.

https://sakhtafzarmag.com/?p=372757

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

38 دقیقه قبل، Shayan.KH گفته است:

متشکرم از هر دو عزیز

درود

بستگی به کیفیت سیلیکون و تا حدی مادربرد انتخابیتون داره.

معمولا ولتاژ هسته پیش فرض تو این سری بین 1.3 تا 1.4 ولت هست که میزان حرارت تولید شده در کف و سقف این ولتاژ زیاد هست. از طرفی یکسری مادربرد ها به 253 وات و یکسری حدود 300 و بعضاً بدون محدودیت مصرف تا 400 وات هم داریم. ولی تستی که من با 14700k داشتم محدودیت مصرف به 253وات نه کارایی رو کم می‌کنه و دما هم زیر 90 درجه کنترل میشه.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، HeX گفته است:

درود

اگر محدودیت بودجه دارید(با توجه به مدل انتخابی) برای خنک سازی 14700k یه نگاهی به p360 msi و یا MASTERLIQUID 360L CORE داشته باشید. از نظر دفع حرارت هر دو تقریبا هم‌رده همون LS720 و LT720 هستند با قیمت مناسب تر.

معین جان شما استاد ما هستی. ولی تجربه شخصی من از 360L CORE کولر مستر یه چیزی در حد خنک کردن i5 13600K و 14600K است. و به وضوح دو تا سه پله عقب‌تر و ضعیف تر از LT720 قرار داره. کولر مستر تو سایت خودش برای این مدل TDP رو 270W زده که خوشبینانه است و در عمل حتی نمیتونه مانع از Throttle کردن 13700K بشه چه برسه به 14700K.

در مورد P360 MSI تجربه شخصی ندارم اما تامز هاردور تستش کرده و نهایت TDP این واترکولر رو 287W ارزیابی کرده با نویز بسیار زیاد. همون تامز هاردور LT720 رو هم تست کرده و نهایت TDP اون رو 315 وات ارزیابی کرده. بنابراین میشه گفت در بهترین روز خودش، MSI P360 یه پله عقب‌تر از LT720 قرار میگیره.

منظور اینکه هیچ کدوم از اون دو تا واتر کولر همرده LT720 نیستن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

معین جان شما استاد ما هستی. ولی تجربه شخصی من از 360L CORE کولر مستر یه چیزی در حد خنک کردن i5 13600K و 14600K است. و به وضوح دو تا سه پله عقب‌تر و ضعیف تر از LT720 قرار داره. کولر مستر تو سایت خودش برای این مدل TDP رو 270W زده که خوشبینانه است و در عمل حتی نمیتونه مانع از Throttle کردن 13700K بشه چه برسه به 14700K.

در مورد P360 MSI تجربه شخصی ندارم اما تامز هاردور تستش کرده و نهایت TDP این واترکولر رو 287W ارزیابی کرده با نویز بسیار زیاد. همون تامز هاردور LT720 رو هم تست کرده و نهایت TDP اون رو 315 وات ارزیابی کرده. بنابراین میشه گفت در بهترین روز خودش، MSI P360 یه پله عقب‌تر از LT720 قرار میگیره.

منظور اینکه هیچ کدوم از اون دو تا واتر کولر همرده LT720 نیستن.

عزیزی 

زمانی که دوستان داشتن دیپ کول رو تو همین انجمن مسخره می کردند، LT720 رو با لینک تامزهاردور معرفی کردم که دوستان جایگاه کولر رو بهتر بشناسند. اگر متر و معیار شما تامزهاردور هست که همین کولر مستر رو موفق تر از دیپ کول LT720 گذاشته گرچه نویز بالاتر هست ولی دیپ کول هم تو نویز همچین علیه سلام نیست:

At 66 degrees Celsius over a 23 C ambient temperature, Cooler Master’s Core 360L narrowly beats both DeepCool’s and MSI’s competing AIOs. This is an extremely good result, but this victory comes at the cost of noise levels. With total system noise measured at 50.2 dBA, the 360L runs a bit louder than the competition.

Te6gBb4GK8KHPBxA9ZmUSK-1024-80.thumb.png.62bee3ebc4f6f6e06d0289dcdb28f9e6.png

تو چارت محصولات جدید تامزهاردور با پردازنده نسل ۱۴ بروز نکرده با همون تست متد همچنان Core 360L رو بهتر از LT720 دونسته.

DKp38wa9GhAXztz8UG53F7-1024-80.thumb.png.39af7b61fc472c5155a156caa35e7216.png

نویز هم گفتم خدمتتون هر دو نویز بالایی دارند

nbtqq5DJrSsB3pWPzZNwk7-1024-80.thumb.png.e99a63c22942cd3bf47b0afc8f453019.png

در مورد p360 هم خودم بستم روی 13700k و نتایجش رو اگر داشته باشم تحت همین تست cinebench R23 براتون میذارم. نویز این کولر هم زیاد. هم کمی زوزه پمپ داره و فن ها دابل بلبرینگی هستن که طبیعتاً نویز بالا تر ولی عمر بیشتری دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم نتیجه 13700KF که با P360 تست کردم:

R23.thumb.jpg.4c6e145dbdeed0d7afea327432dba10d.jpg

تا جایی که یادم هست بایوس دیفالت گرفتم. فن ها هم کرو خود مادربرد بود که به ماکزیمم دور رسیدند. خمیر هم کولرمستر masterGel Pro V2 زدم که میدونم عملکرد نسبتا خوبی داره و از خمیر خود msi استفاده نکردم(یه سرنگ کوچک بی نام نشان بود ریسک نکردم.)

البته به نظرم مشتری خوش شانس بود و پردازنده خوبی بود که ولتاژ زیر 1.3 ولت میموند و در تست های متعدد 225 وات بالاتر رو ندیدم و پردازنده هم افت عملکرد نداشت شاید بهتر از تست های تامز و تکپاورآپ بود. دما هم که می بینید عالیه در این محدود مصرفی.

wvqqo2RxJTDuDFPqhJGmLf-970-80.png.thumb.webp.e960365d93f4cbfacf586f937bdee513.webp

لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، HeX گفته است:

عزیزی 

زمانی که دوستان داشتن دیپ کول رو تو همین انجمن مسخره می کردند، LT720 رو با لینک تامزهاردور معرفی کردم که دوستان جایگاه کولر رو بهتر بشناسند. اگر متر و معیار شما تامزهاردور هست که همین کولر مستر رو موفق تر از دیپ کول LT720 گذاشته گرچه نویز بالاتر هست ولی دیپ کول هم تو نویز همچین علیه سلام نیست:

At 66 degrees Celsius over a 23 C ambient temperature, Cooler Master’s Core 360L narrowly beats both DeepCool’s and MSI’s competing AIOs. This is an extremely good result, but this victory comes at the cost of noise levels. With total system noise measured at 50.2 dBA, the 360L runs a bit louder than the competition.

Te6gBb4GK8KHPBxA9ZmUSK-1024-80.thumb.png.62bee3ebc4f6f6e06d0289dcdb28f9e6.png

تو چارت محصولات جدید تامزهاردور با پردازنده نسل ۱۴ بروز نکرده با همون تست متد همچنان Core 360L رو بهتر از LT720 دونسته.

DKp38wa9GhAXztz8UG53F7-1024-80.thumb.png.39af7b61fc472c5155a156caa35e7216.png

نویز هم گفتم خدمتتون هر دو نویز بالایی دارند

nbtqq5DJrSsB3pWPzZNwk7-1024-80.thumb.png.e99a63c22942cd3bf47b0afc8f453019.png

در مورد p360 هم خودم بستم روی 13700k و نتایجش رو اگر داشته باشم تحت همین تست cinebench R23 براتون میذارم. نویز این کولر هم زیاد. هم کمی زوزه پمپ داره و فن ها دابل بلبرینگی هستن که طبیعتاً نویز بالا تر ولی عمر بیشتری دارند.

من از اول روی همین ml360 نظر داشتم ولی با مشورت هایی که انجام دادم چند نفر ls720 رو پیشنهاد دادند
حالا طبق این چارت های انگار همون کولر مستر بهتر هست که؟🤔

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، HeX گفته است:

اینم نتیجه 13700KF که با P360 تست کردم:

تا جایی که یادم هست بایوس دیفالت گرفتم. فن ها هم کرو خود مادربرد بود که به ماکزیمم دور رسیدند. خمیر هم کولرمستر masterGel Pro V2 زدم که میدونم عملکرد نسبتا خوبی داره و از خمیر خود msi استفاده نکردم(یه سرنگ کوچک بی نام نشان بود ریسک نکردم.)

البته به نظرم مشتری خوش شانس بود و پردازنده خوبی بود که ولتاژ زیر 1.3 ولت میموند و در تست های متعدد 225 وات بالاتر رو ندیدم و پردازنده هم افت عملکرد نداشت شاید بهتر از تست های تامز و تکپاورآپ بود. دما هم که می بینید عالیه در این محدود مصرفی.

من البته نظری که دادم راجع‌به واتر کولرها، بدون دستکاری آندرولت بود. چون با آندرولت طبیعیه دما بهبود پیدا کنه. من الان با LT720 دمای 77 درجه دارم با آندرولت. اما ملاکم برای پیشنهاد، دمای 83 درجه ای که بدون آندرولت میده.

در مورد مدل MSI نظری ندارم جز همون نظری که تامزهاردور داده بود.

در نهایت تصمیم با خود استارتر تاپیک که با کدوم یکی از این مدلها جلو بره. ولی اگر Core 360L رو بگیره یا LE720 رو بگیره و به مشکل حرارتی برخورد کنه به شخصه کمکی بهشون نخواهم کرد چون هشدار دادم این واترکولرها بدرد 14700K نمیخوره.

لینک به دیدگاه

اینقدر از 14700k بد گفتن که من دل چرکین شدم از خریدش 

پس به ترتیب بهترین کولرها رو از بالا به پایین برای این CPU رده بندی کنید.

با مادربورد Z790 E wifi ver 2 هم احتیاج به اپدیت بایوس هست؟ یا خودش رد میکنه ؟

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، MEHDI 7 گفته است:

اینقدر از 14700k بد گفتن که من دل چرکین شدم از خریدش 

پس به ترتیب بهترین کولرها رو از بالا به پایین برای این CPU رده بندی کنید.

با مادربورد Z790 E wifi ver 2 هم احتیاج به اپدیت بایوس هست؟ یا خودش رد میکنه ؟

کی بد گفته؟ بهترین و ارزشمند ترین پردازنده نسل 14 همین 14700K است.

تمام مادربردهای فعلی بازار از نسل 14 پشتیبانی میکنند. اما هر مادربردی تهیه کنید باید بایوسش رو آپدیت کنید تا پروفایل اینتل فعال بشه.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

تمام مادربردهای فعلی بازار از نسل 14 پشتیبانی میکنند. اما هر مادربردی تهیه کنید باید بایوسش رو آپدیت کنید تا پروفایل اینتل فعال بشه.

بد نگفتن؟

این همه از دمای بالا و اندرولت میگن؟

مطالب بالا رو نخوندی؟

تاپیک های زیادی هست!!

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، MEHDI 7 گفته است:

بد نگفتن؟

این همه از دمای بالا و اندرولت میگن؟

مطالب بالا رو نخوندی؟

تاپیک های زیادی هست!!

اگر مشاوره فنی درست انجام بشه و قطعات درست انتخاب بشن، نه دما بالاخواهد بود و نه نیازی به آندرولت هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

با سلام
با پروفایل اینتل چقدر از مشکلاتش برطرف میشه + رم DDR5 + CM ATOM AIO

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
با پروفایل اینتل چقدر از مشکلاتش برطرف میشه

https://www.google.com/amp/s/hardwaretimes.com/intel-i9-13900k-14900k-highly-unstable-in-the-first-descendant-crashes-every-5-mins/amp/

همچنان ناپایداره حتی با بایوس و پروفایل جدید😔

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
با پروفایل اینتل چقدر از مشکلاتش برطرف میشه + رم DDR5 + CM ATOM AIO

با همون تغییراتی که توی مقاله ام گفتم، عملا نیازی به استفاده از پروفایل اینتل نیست. ولی اونم بخوای میتونی استفاده کنی.

اگر واتر کولر ATMOS داری احتمالا بتونه به راحتی خنکش کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...