رفتن به مطلب

پیشنهای سیستم برای گرافیک 3 بعدی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز!

همونطور که از اسم تاپیک بر میاد قصد خرید یک سیستم برای کارهای 3 بعدی دارم. لازم که یه سری توضیحات بدم. در واقع من زیاد تو کارهای معماری و صنعتی نیستم و بیشتر به سمت هنری گرافیک 3 بعدی متمایل هستم (طراحی کاراکتر به صورت دقیقتر) و خوب چون هنر رو دوست دارم دلم می خواد بتونم با سیستمم بازی ها رو در حد قابل قبولی بازی کنم. از نرم افزارهایی مثل zbrush و mudbox یا بهتره بگم نرم افزارهای sculpt بیشتر از نرم افزارهایی مثل 3ds max استفاده میکنم. رندرینگ چندان پیچیده و سنگینی قرار نیست انجام بدم اما خوب به هر صورت لازم دارم(احتمالا با v-ray).

در واقع عمده کار من تغییر حجم مدل هایی با تعدا پالیگان خیلی بالاست(چند ملیون) و از اون طرف هم طراحی تکستچر هست(هم روی مپهای 2 بعدی و هم مستقیما روی مدل با پالیگان زیاد).

نرم افزار zbrush که من قراره خیلی ازش استفاده کنم ساختارش طبق چیزهایی که من ازشون اطمینان دارم به طوری هست که اصلا از گرافیک استفاده نمیکنه و به صورت کلی روی cpu و مقدار ram تمرکز میکنه و خوب هرچی پالیگان بیشتر ram هم بیشتر! اما از اون طرف mudbox یه سیستم نرمال مثل 3ds max یا maya داره و برای کار توی view port -ش باید یه گرافیک نسبتا خوب داشت و همون طور که گفتم برای کار با 3ds max هم حداقل توی viewport -ش نیاز به یه گرافک قابل قبول هست.

مشکل و در واقع چیزی که منو گیچ کرده همین تفاوت بین نحوه کارکرد این دو گروه نرم افزارهاست (یه طرف zbrush و یه طرف هم بقیه). بودجه کلی من 2 ملیون هستش. اگه من core i5 بگیرم با 8gb ram و یه گرافیک مثل GTX 560 Ti یا هم 570 -ش (مارک asus ترجیحا) احتمالا با zbrush مشکل پیدا می کنم! و اگه هم core i7 بگیرم و یه 16gb ram و یه گرافیک مثل GTX 550 Ti احتمال میدم که توی viewport نرم افزارها دچار مشکل بشم و هم شاید بازی های چندان دلچسب اجرا نشن (که البته این چندان مهم نیست).

سیستم هایی که من خودم مد نظر دارم اینا هستن هرگونه نظری که داشته باشین خوشحال میشم ببینم! من نه از قیمت ها دقیقا اطلاعی دارم و نه اطلاعاتی به روز و قوی تو زمینه سخت افزار. خیلی مهمه برام نظرات شما دوستان!

cpu: Intel Core i7 - 3.9GHz - 3770 K از نوع ivy bridge تقریبا 700 هزار

gpu: ASUS - GeForce ENGTX550 Ti تقریبا 350 هزار

HDD: Seagate-SATA 3 - 1 TeraByte / 64mb buffer حدودا 180 هزار

ram: 16gb/1600 bus در مورد مارکش هم تصمیمی نگرفتم! فقط اینکه 2تا 8gb باشه. انتظار دارم که 250-300 تومن آب بخوره برام.

در مورد پاور، مین برد و کیس و مانیتور (22 اینچ ترجیحا asus ) من فقط یه قیمت تقریبی مشخص کردم برای خودم (بعد از یه خورده گشتن تو اینترنت) و هنوز نمیدونم چی باید بگیرم که مناسب باشه.

طبق این قیمت ها پاور 180 ، مانیتور 350 و کیس هم حداکثر 150 ! که کلا میشه تقریبا 2100. مین برد هم محاسبه نشده اصلا (شاید با پیشنهادات شما قیمت کلی یه خورده متعادلتر بشه من که هر چی زور زدم جور نشد)!

دوستان عزیز لطف می کنید اگر نطر بدید و منو راهنمایی کنید!

ویرایش شده توسط Fox Force
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این نرم افزار zbrush از چند هسته پردازنده میتونه استفاده کنه ؟ اگر از 4 هسته و 4 ترید اضافه هم میتونه استفاده کنه شما i7 بگیری بهتره . ولی اگر از ترید نمیتونه استفاده کنه خیلی با i5 تفاوت نداره . در حدی نیست که کار دیگه خودت رو به خاطرش خراب کنی . من نظرم اینه که دنبال قطعات دست دوم تمیز بگردی . بعضیها رو تو همین فروم دوستان برای فروش گذاشتن . هم ارزونتر در میاد و هم قویتر . اگر سوالی داری در خدمتم . البته اگر دیر جواب دادم معذرت میخوام . کمی درگیر کارهای دیگه هم هستم .

لینک به دیدگاه

می تونه استفاده کنه ولی به نظر نمیاد بتونه از بیشتر از 4تا مثل انجین های رندر (v-ray مثلاً) به خوبی استفاده کنه. از طرف دیگه اینجور که خوندم بیشتر از 4gb ram نمیتونه مصرف کنه! فک کنم به 16gb احتیاج ندارم چون رندر سنگین انجام نمیدم. 8Gb برای کارهای دیگم هم فک کنم کافی باشه. اگه core i5 بگیرم با 8gb ram خیلی خوب میشه! به نظر شما چه مدلی از core i5 مناسب تره؟ و از اون طرف چه مین بردی برای یه core i5 و 8gb ram با bus 1600 خوبه؟

ممنون از نظر شما. خوشحال میشم راهنمایی کنید. دیر شدنش زیاد مهم نیست!

لینک به دیدگاه

مسلما بهترین مدل i5 الان 3570K هست که حدود 490 تومانه . البته مدل 3550 هم هست که نزدیک به 30 تومان ارزونتره . ولی بهتره 3570K رو بگیری . چون میتونی با کمی اورکلاک هم کاراییش رو ببری بالاتر .

رم رو میتونی 2 تا 4 گیگی بگیری . باس 1600 هم بیشتر نیازی نداری . الان رم 4 گیگ تکی با این فرکانس حدود 85 گیر میاد . برند جی اسکیل یا ژل و یا کورسیر . پک جفتی هم هست که بستگی به مدلش از حدود 190 تومان هست . تو سایت فروشگاه لیون مدلهای مختلف هست و میتونی ببینی .

مادربورد رو هم میتونی چند مدل رو برداری . اگر اورکلاک بخوای بکنی ، باید از چیپ Z77 برداری . اگر نمیخوای اورکلاک کنی میتونی از چیپ H77 و یا B75 هم برداری . ولی من همون Z77 رو برای آینده نگری پیشنهاد میکنم . البته کمی گرونتره .ASUS P8Z77-V LX رو میشه گفت ارزونترین مدل هست که مناسبه وقیمتش حدود 400 تومانه . مدل بالاتر هم بخوای ASUS P8Z77-V هست که قیمتش حدود 470 تومانه . از نظر قدرت دومی خیلی بهتره . برای اورکلاک هم مناسبه . اولی زیاد به درد اورکلاک نمیخوره . فقط در حد کمی میتونی ساپورت کنه . چون مدار تغذیه ضعیفی داره . کمی هم امکانات جانبی بورد دوم بیشتره . مثل کارت شبکه بیسیم ، پورتهای ساتا3 بیشتر و همینطور USB3 بیشتر. البته پشتیبانی از SLI هم هست .

سوالی داشتی در خدمتم .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر بتونی از کارت گرافیک انویدیا سری quadro استفاده کنی خیلی خوب هست که فکر نمیکنم زیر 1 میلیون باشه سی پی یو و مادربورد رو هم دوستان درست می فرمایند

لینک به دیدگاه

کارتهای کواردو خوب هستن . ولی ارزون قیمتهاش فایده نداره . باید کارت خوب بگیره آدم که قیمتش هم بالای 4-5 میلیون میشه .

لینک به دیدگاه

فک کنم برا cpu بیشتر از همه هزینه کنم بهتر باشه همین 3570K که شما گفتین مناسب به نظر میاد، رم هم احتمالاً corseair میگیرم. ولی مین برد رو برای اینکه با بودجم جور در بیاد مدل ASUS P8Z77-V LX رو باید بگیرم. من تا حالا اورکلاک انجام ندادم فکر هم نمیکنم انجام بدم. خوب حالا برای این سیستم چه پاور و کیسی مناسب می بینید؟ در ضمن من گرافیک رو تو اولویت آخر قرار دادم! تا با این بودجه بتونم سیستم رو تهیه کنم برای همین بعد از کمی گشتن به نظرم 460 gtx 1gb کارت خوب و ارزون قیمتی میومد. فک نکنم بتونم بیشتر از 250-300 خرج گرافیک کنم. کارتهای کوادرا هم گرونند و هم مناسب برای بازی نیستند. 560 gtx هم که منتفی شد. خیلی گرون بود! 550 هم دیدم بنچمارکش به نظر خوب نبود. از همین 460 هم ضعیفتر بود! اگه کارت خوبی سراغ دارید که مناسب باشه، معرفی کنید.

ممنون.

لینک به دیدگاه

کیس و پاور به کارت گرافیک و نحوه استفاده از سیستم هم بستگی دارن . اگر کارت گرافیک در حد 460 بخوای بگیری باید پاوری داشته باشی که 2 تا اتصال 6 پین بهت بده . ارزونترین پاور گرین که این اتصال ها رو تامین میکنه گرین GP600A-EU هست که 141 تومانه . کیس رو هم میتونی گرین مگنوم 2 بگیری که 80 تومانه . البته برندهای دیگه هم هستن که باید بگردی و پیدا کنی . ولی کیس و پاور استاندارد ارزونتر از محصولات گرین گیر نمیاد . اگر هم باشه شانسیه و گیر اومد رو هوا بزن .

گرافیک رو میتونی دست دوم بگیری . گفتم که تو همین فروم هم برای فروش هست . ولی برای کارهای گرافیکی کارتهای انویدیا بگیر حتما . همون 460 یا 560 انتخابهای خوبی هستن . این لینک ها رو ببین :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=13839

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=13878

اولی از دومی قویتره . ولی دومی آکبنده . خودم هم دارمش . کارت خیلی خوبیه . قیمت خوبی هم داره میده . البته اگر هنوز داشته باشه .

لینک به دیدگاه

فک کنم برا cpu بیشتر از همه هزینه کنم بهتر باشه همین 3570K که شما گفتین مناسب به نظر میاد، رم هم احتمالاً corseair میگیرم. ولی مین برد رو برای اینکه با بودجم جور در بیاد مدل ASUS P8Z77-V LX رو باید بگیرم. من تا حالا اورکلاک انجام ندادم فکر هم نمیکنم انجام بدم. خوب حالا برای این سیستم چه پاور و کیسی مناسب می بینید؟ در ضمن من گرافیک رو تو اولویت آخر قرار دادم! تا با این بودجه بتونم سیستم رو تهیه کنم برای همین بعد از کمی گشتن به نظرم 460 gtx 1gb کارت خوب و ارزون قیمتی میومد. فک نکنم بتونم بیشتر از 250-300 خرج گرافیک کنم. کارتهای کوادرا هم گرونند و هم مناسب برای بازی نیستند. 560 gtx هم که منتفی شد. خیلی گرون بود! 550 هم دیدم بنچمارکش به نظر خوب نبود. از همین 460 هم ضعیفتر بود! اگه کارت خوبی سراغ دارید که مناسب باشه، معرفی کنید.

ممنون.

عزیزم به بیراهه نرو یا پردازنده رو قوی کن یا گرافیک اگر نمیتونید هر دو رو قوی کنید هر دو رو ضعیف نکنید برای راهنمایی بیشتر یک نمونه کار نشون بدید تا بشه بهتر راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

عزیزم به بیراهه نرو یا پردازنده رو قوی کن یا گرافیک اگر نمیتونید هر دو رو قوی کنید هر دو رو ضعیف نکنید برای راهنمایی بیشتر یک نمونه کار نشون بدید تا بشه بهتر راهنمایی کرد

من انتظار نداشتم قیمت ها اینقدر بالا بشه! با این وضعیت اگه بخوام core i7 بگیرم یا مانیتور نباید بگیرم یا قید گرافیک رو کلا باید بزنم. بودجم 2 ملیون هست و فک نکنم به این زودی ها بتونم پول بیشتری گیر بیام.

اگه یه مانیتور خوب هم در حد 350 هزار معرفی کنید خیلی خوب میشه. 22 اینچ باشه. خودم مارک asus رو دوس دارم اما مارک های خوب دیگه ای هم باید باشه.

لینک به دیدگاه

من انتظار نداشتم قیمت ها اینقدر بالا بشه! با این وضعیت اگه بخوام core i7 بگیرم یا مانیتور نباید بگیرم یا قید گرافیک رو کلا باید بزنم. بودجم 2 ملیون هست و فک نکنم به این زودی ها بتونم پول بیشتری گیر بیام.

اگه یه مانیتور خوب هم در حد 350 هزار معرفی کنید خیلی خوب میشه. 22 اینچ باشه. خودم مارک asus رو دوس دارم اما مارک های خوب دیگه ای هم باید باشه.

مانیتور LG IPS اما به گرد Asus نمیرسه سامسونگ رو کلا بیخیال شو مگر مدل های 19 و 20

اگر بودجه نداری مانیتور رو 19 بگیر و کارت گرافیک رو پایین انتخاب کن اینطوری بعدا میتونی به راحتی ارتقا بدی چون اگر مانیتور بزرگ برداری گرافیک کم میاری

گرافیک پایین ترین مدل این خوبه http://lioncomputer.ir/product/1377/XFX%20GeForce%20GT%20630%202GB%20DDR3/#!prettyPhoto ولی اگر بالاتر خواستی gtx550 بگیر

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...