رفتن به مطلب

درخواست کمک برای تعمیر مادربرد.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب.

دوستان بنده یه مادربرد asus rog strix b660 دارم که متاسفانه موقع تعویض سی پی یو اسباب بازی دخترم افتاد روی پایه های cpu و یکی از پایه ها شکست و یه تعدادی خم شدن پایه های خم شده رو زیر ذره بین صاف کردم ولی پایه شکسته باعث شد که دیگه تصویر نده مادربرد.

میخواستم از دوستانی که تجربه مشابهی دارند درخواست کنم که اگر جایی رو میشناسن که بشه سوکت شکسته رو تعمیر کرد اطلاع بدن.

ضمنا برای گارانتی الماس رایانه فرستادم برگشتن میگن 3300 میگیریم براتون عوض میکنیم چیپ رو اگر جواب داد این مبلغ اگرم جواب نداد بازم باید 1300 پول چیپ رو بدید چون ما استفاده کردیم.

خلاصه از گارانتی پسش گرفتم و میخوام بدم بیرون درست کنن یه چند جایی از تو گوگل سایت پیدا کردم زنگ زدم چندتاشون گفتن چیپ رو عوض میکنیم تعمیر نمیکنیم یسریهاشونم میگن یه پایه رو جایگزین میکنیم ولی واقعیت من نمیدونم کدومشون مرکز معتبری هست و میشه اعتماد کرد و اینکه اگر کسی شرایط مشابهی داشته که داده براش پایه شکسته رو ترمیم کردن ممنون میشم از تجربش بگه به بنده.

پیشاپیش سپاس از لطفتون که بنده رو توی حل این مشکل همراهی میکنید.

ویرایش شده توسط mojtaba7
اصلاح متن
لینک به دیدگاه

دوست عزیز میخوایی راحتت کنم؟ من بالای ده بیست کلیپ حرفه ای تعویض سوکت دیدم.

بهت آخرشو بگم که حتی حرفه ای ترین آدم روی کره زمین هم تعویض کنه اون مادربرد دیگه مادربرد نمیشه واست. اتفاقیه که افتاده و باید بیخیال بشی و مادربرد نو بخری.

اینجور فکر کن که طرف صد میلیون پول تلویزیون داده بچه ش میزنه میشکنه اون چی بگه دیگه؟ ولش کن

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

دوست عزیز میخوایی راحتت کنم؟ من بالای ده بیست کلیپ حرفه ای تعویض سوکت دیدم.

بهت آخرشو بگم که حتی حرفه ای ترین آدم روی کره زمین هم تعویض کنه اون مادربرد دیگه مادربرد نمیشه واست. اتفاقیه که افتاده و باید بیخیال بشی و مادربرد نو بخری.

اینجور فکر کن که طرف صد میلیون پول تلویزیون داده بچه ش میزنه میشکنه اون چی بگه دیگه؟ ولش کن

عرض ادب. سپاس از نظر شما. 

ولی برخلاف حرف شما مادربردی داشتم که حدود 7 سال پیش این مشکل پیش اومد براش و اون زمان سوکتش رو دادم عوض کردن تا الان هم خوشبختانه بدون مشکل داره کار میکنه دیگه الان که دستگاهها پیشرفته تر شدن عزیز.کلا اینقدر چیز پیچیده ای نیست که بخواد داستان بشه. 

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است:

عرض ادب. سپاس از نظر شما. 

ولی برخلاف حرف شما مادربردی داشتم که حدود 7 سال پیش این مشکل پیش اومد براش و اون زمان سوکتش رو دادم عوض کردن تا الان هم خوشبختانه بدون مشکل داره کار میکنه دیگه الان که دستگاهها پیشرفته تر شدن عزیز.کلا اینقدر چیز پیچیده ای نیست که بخواد داستان بشه. 

پس من عذر میخوام چون نتیجه گیری که از کلیپ ها داشتم این بود که بالای 99 درصد مادربردها نتیجه نمیداد یعنی یه عده شون جواب نمیگرفتن یه عده شون گرما باعث ذوب اتصالات سیم برد شده بود یه عده کوچیکی تصویر میگرفتن ولی پورت هاشون درست کار نمیکرد مثل یو اس بی و .... چیزی نمیتونم بگم چون بعضیا بدجور خوش شانس هستن تک تیرانداز به ترامپ شلیک میکنه شاید از میلیارد شانس یه نفر واقعا همچین شانسی داشته باشه که ازش زنده بیرون بیاد. شاید شما اون یک درصد خوش شانسه هستید. 

لینک به دیدگاه

یه تصویر از وضعیت پین ها ارسال کن تا بگم چیکار کنی! اگر فقط یه پین شکسته تصویر واضح باشه.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، masooyan گفته است:

یه تصویر از وضعیت پین ها ارسال کن تا بگم چیکار کنی! اگر فقط یه پین شکسته تصویر واضح باشه.

عرض ادب. مادربرد هنوز از گارانتی به دستم نرسیده ارسال شده ولی هنوز نرسیده به دستم رسید عکس رو میفرستم خدمتتون ولی بله دقیقا یکی از پایه ها شکسته

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است:

عرض ادب. مادربرد هنوز از گارانتی به دستم نرسیده ارسال شده ولی هنوز نرسیده به دستم رسید عکس رو میفرستم خدمتتون ولی بله دقیقا یکی از پایه ها شکسته

نمیدونی کدوم پایه بود؟ شما کدون شهری؟

لینک به دیدگاه

برای من هم همچین مشکلی پیش امد درسش کردن فقط گفتن سی پی یو رو هیچوقت از روش برندار ، از سال 96 تا الان کار میکنه 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، masooyan گفته است:

نمیدونی کدوم پایه بود؟ شما کدون شهری؟

نه والا نمیدونم کدوم پایه میشد فقط یادمه از پایه های سمت چپ وسط بود. 

بنده اراک هستم بزرگوار. 

2 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

برای من هم همچین مشکلی پیش امد درسش کردن فقط گفتن سی پی یو رو هیچوقت از روش برندار ، از سال 96 تا الان کار میکنه 

جسارتا یادتون هست کجا بردید برای تعمیر؟ 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mojtaba7 گفته است:

بنده اراک هستم بزرگوار. 

جسارتا یادتون هست کجا بردید برای تعمیر؟ 

تهران ، خیابان ولی عصر ، پاساژ ایران ، زیر همکف ، ولی بعد که رفتم اون مغازه دیگه کار تعمیر انجام نمیداد ، هنوز شاید مغازه ی اونجا باشه که انجام بده ، البته اینم بگم بعد یه مدت که فن سی پی یو رو عوض کردم با فن قویتر ، البته بدون برداشتن سی پی یو ، فکر میکنم زیاد فشار دادم ، دو از اسلات های رم از کار افتاد ، با دو اسلات دیگه تا الان بدون مشکل کار کرد ، اون موقع هم یادم طرف یکساعت با یک ذره بین بزرگ پین های شکسته رو از بالا جوش میداد ، چیزی که اون گفت ، خیلی کار سخت و نیاز به حوصله زیاد داره ، چون باید آزمون و خطا کنه ، تا اتصال برقرار بشه

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، mojtaba7 گفته است:

تو همون اراک میشه به راحتی تعمیرش کرد برا یه پین نیاز نیس بفرستی شهر دیگه مادربورد رسید دستت تصویرش آپلود کن تا راهنمایی کنم کجا ببری.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، masooyan گفته است:

تو همون اراک میشه به راحتی تعمیرش کرد برا یه پین نیاز نیس بفرستی شهر دیگه مادربورد رسید دستت تصویرش آپلود کن تا راهنمایی کنم کجا ببری.

اگه تو اراک بشه اکیش کرد که خیلی خوبه. سپاس از لطف شما. چشم حتما. خیلی محبت میکنید به بنده. 

لینک به دیدگاه

دوست من

وقتی کاملا زیف سوکت مادربرد عوض بشه، دیگه مشکلی پیش نمیاد

شرکت گارانتی کننده باید برای شما زیف مادربرد رو عوض کنه، وظیفه‌اش این هست و نباید بگه اگه نشد هم باید مبلغ بپردازی، این همه پول گارانتی میدیم کمه!؟ پشتیبانی برای این مواقع هست دیگه، حتی توی ایران

حتی اگه خود شرکت گارانتی زیف رو هم عوض کرد گارانتی‌تون همجنان اعتبار خواهد داشت

بعضی جاها میتونن تعویض کامل زیف رو انجام بدن

چندوقت پیش پاساژ نور خصوصا طبقه پایینش این کار رو انجام میدادن

لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است:

دوست من

وقتی کاملا زیف سوکت مادربرد عوض بشه، دیگه مشکلی پیش نمیاد

شرکت گارانتی کننده باید برای شما زیف مادربرد رو عوض کنه، وظیفه‌اش این هست و نباید بگه اگه نشد هم باید مبلغ بپردازی، این همه پول گارانتی میدیم کمه!؟ پشتیبانی برای این مواقع هست دیگه، حتی توی ایران

حتی اگه خود شرکت گارانتی زیف رو هم عوض کرد گارانتی‌تون همجنان اعتبار خواهد داشت

بعضی جاها میتونن تعویض کامل زیف رو انجام بدن

چندوقت پیش پاساژ نور خصوصا طبقه پایینش این کار رو انجام میدادن

متاسفانه اینجا ایران هست و میگن این مورد اصلا شامل گارانتی نمیشه چون شکستگی هست گارانتی رو هم باطل میکنه بعد من بیرون قیمت گرفتم تعویض زیف رو میگن 2 تا 2200 برای این مدل بعد خود گارانتی میگه 3300. کلا گارانتی الماس رایانه یکی از بدترین شرکتهای گارانتی کننده هست تو ایران. 

سپاس از راهنماییتون. 

پاساژ نور میشه تو کدوم خیابون تو ولیعصره؟ 

درکل بیشتر دنبال اینم بتونم تعمیرش کنم چون فقط یدونه پایه هست که هزینم کمتر بشه. 

ویرایش شده توسط mojtaba7
لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است:

متاسفانه اینجا ایران هست و میگن این مورد اصلا شامل گارانتی نمیشه چون شکستگی هست گارانتی رو هم باطل میکنه بعد من بیرون قیمت گرفتم تعویض زیف رو میگن 2 تا 2200 برای این مدل بعد خود گارانتی میگه 3300. کلا گارانتی الماس رایانه یکی از بدترین شرکتهای گارانتی کننده هست تو ایران. 

سپاس از راهنماییتون. 

پاساژ نور میشه تو کدوم خیابون تو ولیعصره؟ 

درکل بیشتر دنبال اینم بتونم تعمیرش کنم چون فقط یدونه پایه هست که هزینم کمتر بشه. 

خواهش می‌کنم.

آسیب فیزیکی شامل گارانتی نمیشه اما گارانتی باید در قبال دریافت وجه زیف رو عوض کنه، گارانتی و پشتیبانی یعنی همین، ایران و خارج از ایران هم نداره

تقاطع ولیعصر و طالقانی

اگه بیرون تعمیر کنی یا تعویض کنی گارانتی باطل میشه، اینو هم مد نظر داشته باش

نظر شخصی من این هست که تعمیر نکن، تعویض کن که بعدتر مشکلی پیش نیاد، باز صلاح ممکلت خویش خسروان دانند...

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است:

خواهش می‌کنم.

آسیب فیزیکی شامل گارانتی نمیشه اما گارانتی باید در قبال دریافت وجه زیف رو عوض کنه، گارانتی و پشتیبانی یعنی همین، ایران و خارج از ایران هم نداره

تقاطع ولیعصر و طالقانی

اگه بیرون تعمیر کنی یا تعویض کنی گارانتی باطل میشه، اینو هم مد نظر داشته باش

نظر شخصی من این هست که تعمیر نکن، تعویض کن که بعدتر مشکلی پیش نیاد، باز صلاح ممکلت خویش خسروان دانند...

فرمایش شما متین هست ولی متاسفاته هر چی من گفتم و حتی تهدید کردم حرف خودشون و زدن کلا هفت هشت ماه گارانتی دیگه مونده بود ازش ارزش نداره بخوام بخاطر گارانتی بی ارزششون بالای 1 میلیون بیشتر از بیرون هزینه بدم به این مفت خورا. بالای 90 درصد با تعویض خودشون درست میشه و این حرف رو برای اطمینان خودشون میگن که اگر جواب نداد چیز خاصی نیست که نخواد جواب بده.

میخواستم دنبال شکایتم باشم  هم یه چند وقتی علاف میشدم آخرم میخوان نهایت بگن با مسئولیت خودمون درست میکنیم اونم با قیمتی خیلی بیشتر از بیرون و حتی مراکز تخصصی. در کل قید گارانتیش رو زدم گفتم مرجوعش کنید خودم درستش میکنم. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...