رفتن به مطلب

تغییر شغل (پرستارم)!!

Miad007
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

بنده پرستارم و به این نتیجه رسیدم واقعا این شغل نسبت به این همه حجم از استرس، شیفتای طولانی و پر مسئولیت، کنایه شنیدن از سوپر وایزر و فلان، حقوق خیلی کم، جنگ و درگیری و بدبختی، هر لحظه امکان برخورد با سوزن و گرفتن هزار بیماری و کوفت و زهر مار،روزانه در معرض اشعه بودن و... واقعا دیگه نمیصرفه

آدم درونگرایی هستم و تو جمع بودن واقعا انرژیم رو میگیره و ترجیح میدم کاری باشه که کمتر نیاز به صحبت کردن و تو جمع بودن داشته باشه

خانواده رو هم نمیتونم ترک کنم پس امکان مهاجرت ندارم از طرفی کلا نسبت به این رشته بی علاقه شدم

از اونجایی که از بچگی کلا عشق سیستم و تکنولوژی و اینترنت بودم تصمیم گرفتم بی خیال شغلم بشم و بیام طرف علاقم ولی نمیدونم از کجا و از چی شروع کنم!! اصلا ارزش داره؟؟ میشه درآمد کسب کرد؟؟

حتی حاضرم برم اسنپ هرچند حقوقش معلوم نیس اما چون بیخیال تشکیل خانواده تو این مملکت شدم حقوقش برا خودم تکی کافیه!

میتونم یه سال به خودم وقت بدم برا یادگیری

پیشاپیش از کمکتون ممنونم

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، Miad007 گفته است:

حقوق خیلی کم

با درود 

پرستار کدون شهر هستی؟ تهران که فکر کنم سی تومن تقریباً حقوق پرستار هستش

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

با درود 

زده کرمانشاه

فکر کنم همونجاس

سی تومن؟

مطمئنی؟

چند وقت پیش تو توئیتر یه دختره فیش حقوقیش رو گذاشته بود که ترند شد و مبلغ خیلی کمتر از این حرفا بود!بقیه هم کمابیش تایید می‌کردن.

فکر نکنم با شیفت های معمولی و کار عادی یه پرستار حتی بیست تومن هم دریافتی داشته باشه!

متاسفانه همه هزینه ها دلاری شده ولی اکثر کارمندان و کارگران حتی پونصد دلار در ماه هم دریافتی ندارن!

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، masooyan گفته است:

با درود 

کرمانشاه 

اونی که ۳۰ تومن در میاره کل زندگیش تو شیفت زندگی نمیکنه که

دریافتی من ۱۳ تومن

اضافه کاری های اجباری که برامون میزارن ساعتی ۲۲ هزار تومن حساب میشه که اونم بعد یک سال میدن! این کارشون از فحشم بدتره

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

آدم درونگرایی هستم و تو جمع بودن واقعا انرژیم رو میگیره و ترجیح میدم کاری باشه که کمتر نیاز به صحبت کردن و تو جمع بودن داشته باشه

منم همینطور

از اونجایی که از بچگی کلا عشق سیستم و تکنولوژی و اینترنت بودم تصمیم گرفتم بی خیال شغلم بشم و بیام طرف علاقم ولی نمیدونم از کجا و از چی شروع کنم!! اصلا ارزش داره؟؟ میشه درآمد کسب کرد؟؟

منم همین علاقه مثل شمارو دارم و یکم پرس و جو کردم دوستانی که خرید و فروش قطعات میکنن مثل اینکه خیلی راضی نیستن ولی دوس دارم نظر بقیه عزیزان فروم رو هم بدونم. چه شغلی تو زمینه سیستم و تکنولوژی هست که درامدش خوب باشه و بدون مدرک بشه انجام داد؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Goorani گفته است:

زده کرمانشاه

فکر کنم همونجاس

سی تومن؟

مطمئنی؟

چند وقت پیش تو توئیتر یه دختره فیش حقوقیش رو گذاشته بود که ترند شد و مبلغ خیلی کمتر از این حرفا بود!بقیه هم کمابیش تایید می‌کردن.

فکر نکنم با شیفت های معمولی و کار عادی یه پرستار حتی بیست تومن هم دریافتی داشته باشه!

متاسفانه همه هزینه ها دلاری شده ولی اکثر کارمندان و کارگران حتی پونصد دلار در ماه هم دریافتی ندارن!

پرستار طرحی که اصلا استخدام نشده الان بیست تومن میگیره البته تو زاهدان تو مشهد هم تقریباً همینه 

اما تو تهران پرستار رسمی بیشتره و نزدیک سی تومن هست.

در تهران فرقی بین خصوصی و دولتی در دریافتی نیس تا اونجایی که درجریانم.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

منم همینطور

منم همین علاقه مثل شمارو دارم و یکم پرس و جو کردم دوستانی که خرید و فروش قطعات میکنن مثل اینکه خیلی راضی نیستن ولی دوس دارم نظر بقیه عزیزان فروم رو هم بدونم. چه شغلی تو زمینه سیستم و تکنولوژی هست که درامدش خوب باشه و بدون مدرک بشه انجام داد؟

با کمال احترام به تمام کاربرای انجمن و امیدوارم از این حرف من ناراحت نشه عزیزی

ببین عزیزم اکثر کاربرای که میبینی اینجا خرید و فروش میکنن تحصیلات آکادمیک ندارن اگر تخصصی تو حوزه ی دیگه ای داشتن قطعا به فعالیتشان تو این بازار پایان میدادن. 

الان اگر بری سوپر مارکت بزنی درآمدت ده برابر خرید و فروش کامپیوتره.

۱ ساعت قبل، Miad007 گفته است:

کرمانشاه 

اونی که ۳۰ تومن در میاره کل زندگیش تو شیفت زندگی نمیکنه که

دریافتی من ۱۳ تومن

اضافه کاری های اجباری که برامون میزارن ساعتی ۲۲ هزار تومن حساب میشه که اونم بعد یک سال میدن! این کارشون از فحشم بدتره

شما چه زمانی استخدام شدی؟

لینک به دیدگاه

بنده خودم هم تو کار خرید و فروش قطعات و نرم افزار و بازی و خدمات کامپیوتری بودم . بعد از دوازده سال فعالیت تو این زمینه، طوری که تو شهرمون همه منو می شناختند و فکر می کردن خیلی درآمد دارم، ناراضی بودم و کنار گذاشتم. الان خرید و فروش هر چیزی که به صورت مغازه بخوای بشینی توش، به صرفه نیست . اگر کار خدماتی انجام میدی اون فرق می کنه، خدماتی که طرف نتونه خودش انجام بده. مثال می زنم، طرف می تونه به راحتی قطعات نو رو از اینترنت سفارش بده، چیزهایی که می خواد رو دانلود کنه، ثبت نام ها و غیره رو خودش با گوشی انجام بده، اما نمی تونه خودش ماشینش رو تعمیر کنه. این یک مزیت شغل تعمیرگاه ماشین به بقیه شغل ها هست. نمی تونه موهای سرش رو خودش اصلاح کنه یا اینترنتی انجامش بده. 
این مثال ها رو زدم که یه ذهنیتی براتون ایجاد بشه ، در مورد کاری که می خواهید در زندگی تون داشته باشید. هر شغلی می خوایید انتخاب کنید ببینید چه مزیت ها و چه معایبی داره. آینده اش رو هم در نظر بگیرید. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد از ۱۵ سال فعالیت تو کار سخت افزار 

تقریبا به اخر خط رسیدم 

به هیچ عنوان کار مثل قبل نیست 

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز بنده طرح هستم و ۳ ماهم مونده تمدید هم نمیکنم و خوشبختانه هنوز وقت دارم یا حداقل خودم این احساسو دارم!

منظورم از کار بیشتر برنامه نویسی و طراحی و این چیزاس! به خودم یه سال وقت دادم اگه نشد مجبورم میشم یا برم اسنپ یا نهایت بخونم برا مهاجرت هرچند سخته!

یه چیزیم بگم من اعتقاد دارم بعد از یه سنی دیگه زندگی ارزشی نداره الان تا جوون هستم یه سری تفریحا میچسبه و لذت داره بعد از ۴۰ یا ۵۰ سالگی پول به چه دردم میخوره؟‌ پس ترجیح میدم الان از زندگی لذت ببرم نه اینکه پدرمو با شیفت زیاد در بیارم بعد از ۵۰ سالگی هم خداحافظ زندگی😀

لینک به دیدگاه

عزیز دور اسنپ که کلا خط بکش خر حمالی محضه 15تا 20 درصد کمیسیون ازت می گیره با بنزین و استهلاک ماشین و ترافیک و مسافر های بعضا مردم آزار و زبون نفهم اصلا نمی ارزه اعصاب و وقت خودت خورد کنی همین کاری که داری آرزو خیلی هاست مفت از دستش نده اون موظفی برو اضافه کار هاش نرو یه کار خدماتی هم برای وقتایی که بیکاری بذار خیلی بهتر از اسنپه 

سراغ خرید و فروش سخت افزار هم که اصلا نیا بازار بدجور رکوده

لینک به دیدگاه

کار به درآمدش ندارم ، اصلا بگو 100 میلیون در ماه ، جو بیمارستان ، درمانگاه پر استرس هست و آدم خودش رو میخواد ، خیلی شغل پر استرسی هست و جو بیمارستان هم خیلی بده ، اسنپ هم به درد نمیخوره باید یه فکر اساسی کنید ، اگر تونستید توی تپسی بین شهرها مسافر جابه جا کنید بخواهید کارگری کنید مثل برده از آدم کار میکشن اونم با حقوق وزارت کار ، کلا وضع خیلی خرابه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
3 ساعت قبل، WINNER گفته است:

بعد از ۱۵ سال فعالیت تو کار سخت افزار 

تقریبا به اخر خط رسیدم 

به هیچ عنوان کار مثل قبل نیست 

سلام 

دقیقا همینطوره 

الویت صدمه اکثریت شده 

ملتی که  درگیر اولیات زندگی هستن 

نون شبشون موندن 

کرایه یه سرپناه و...

خیلی پیشرفت کردیم 

بخاطر همین الان دغدغه  آغایون شده که دنیا رو هم درست کنن!

ویرایش شده توسط ferdosi
درد
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

اگر میخواید وارد حوزه برنامه نویسی بشید، حتما یه دوره خوب تهیه کنید که منتور هم بالا سرتون باشه.

شما میتونید تمام آموزش های برنامه نویسی رو رایگان پیدا کنید، ولی اینکه چی بخونید، چیکار کنید، تو چه زمینه ای ادامه بدید، از چه نقشه ی راهی استفاده کنید، بدون تجربه، زمان زیادی ازتون میگیره و مجبورید ازمون و خطا کنید. این تجربه ی من از علاقه و تصمیمم برای ورود به حوزه برنامه نویسی بود که هیچ منتوری نداشتم که راهو بهم نشون بده و 2 3 سال شاید زمان گذاشتم و هی از این شاخه به اون شاخه شدم. 4 تا زبان بلدم، چند تا فریم ورک وب و بک اند و هک و... ولی هیچکدوم انچنان به کار الانم مربوط نیست و به کارم نیومد، چون کسی نبود بهم بگه اینو میخوای ادامه بدی، به دردت نمیخوره. البته خودم نخواستم، چون تو هر زمینه ای خودرو پیش میرم.

تو اینستا سرچ کنید صاحب محمدی، یه برنامه نویس خوبه که دوره های خوب و کاملی هم داره که دائما اپدیت میکنه و قدم به قدم کنارتونه و راهنماییتون میکنه. دوره هاش کمی قیمتش بالاست، ولی اگه باهاش پیش برید، قطعا بعد یک سال، به نقطه ی خوبی میرسید و میتونید حرفه ای تو این زمینه ادامه بدید.

https://fronthooks.ir/courses

این سایتشه

البته اگه میخواید تو حوزه فرانت کار کنید این گزینه خوبیه، اگه هم به خود برنامه نویسی پایه علاقه دارید، جادی رو از یوتیوب دنبال کنید، ویدئو های مفیدی داره که راهو بهتون نشون میده، دوره های رایگان خوبی هم داره.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

اگر میتونی محاجرت کنی که خودت و هفت نسل بعدیت دعات میکنن اگر هم نمیتونی 2 تا پیشنهاد دارم مغازه اجاره کنی قشنگ میتونی دربیاری سرمایه ی خاصی هم نمیخواد به غیر اجاره و پیش

اولی باطری سازی شامل موارد زیر میشه

شارژ گاز کولر با دستگاه اتوماتیک
نشت گیری و تزریق روغن
خدمات برق و باطری و ایسیو
تنظیم موتور
خدمات بخاری خودرو
فروش نصب انواع شمع اوریجینال

توی فنی حرفه ای 3 ماه دوره باطری سازی میبنی بعد چند ماه هم باید بری حضوری توی مغازه یه کسی کار کنی تا قلق کار دستت بیاد

دومی صافکاری قبلنا سخت بود الان دیگه با دستگاه خیلی راحت شده درامدش هم عالیه هم ماشین زیاده هم زیاد میمالونن هم ماشینامون با جنس حلبی هستن

هر دوی این کارها رو میتونی توی 1 سال یاد بگیری من توی هر دوشون هم بودم

طرف چیزی که به کامپیوتر مربوط میشه نرو کاملا اشباع شده مگر خیلی حرفه ای و رزومه ی پر پیمونی داشته باشی

طرف کارخونه و شرکت هم نرو منظورم قسمیه که کار فیزیکی دارن بدتر از برده های فرعون ازت کار میکشن (فرعون مسکن و غذای رایگان داده بود) فکر تعطیلی رو باید از سرت بیرون کنی

به غیر کار سختشون یا دستگاه ها قدیمی هستن یا استاندارد لازم برای کار کردن رو ندارن (یک بار کم مونده بود دستم بره لای قلتک غیر استاندارد)(حالا استانداردش مخلوط کن خمیر سر یکی از بچه رو از وسط با تیغه زد برای خاموش کردنش هم زنگ زدن تهران صاحب کارخونه اجازه بده)

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

برم اسنپ یا نهایت بخونم برا مهاجرت هرچند سخته!

سلام.

من شبا بخاطر هزاران دلیل مشکل بی خوابی دارم و اکثر اوقات شبا ساعت 11 اینا تا وقتی خوابم بگیره میرم با ماشین تو تهران میچرخم. هم خلوته هم شبگردی رو دوست دارم.

مدتی هم اسنپ رو روشن میکردم و شبا مسافر هم جابجا میکردم.

دروغ چرا یه شبایی تا 1 تومنم میشد کرایه گرفت.

10 12 تا سرویس حدود 70 الی 130 تومن میشه راحت رفت بدون ترافیک و مشکلاتش.

خرج در رفته ماهی 20 تومن کمک هزینه برای زندگی هست.

ولی خوب نمیشه به عنوان شغل واقعی بهش نگاه کرد.

مگر اینکه خودرو و تمام توانتو بزاری واسه اینکار که میشناسم ماهی 50 60 تومنم در میارن.

ضمن اینکه اسنپ اعتیاد آور هم هست.

اما به نظرم یه حرفه یاد بگیرید و از اون درآمد داشته باشید خیلی بهتره.

کاسبی تو این مملکت مُرده.

یکی از دوستانم یه مدت رفت تعمیرات پکیج یاد گرفت و چند وقتی هم زیر دست کار کرد.

کارو که یاد گرفت رفت و کارای نمایندگی ایران رادیاتور رو انجام داد و الان یه مغازه کوچولو تو یه کوچه بن بست کرایه کرده و بعضا روزانه 4 5 میلیون هم درآمد داره.

یعنی کل محل ما هرکی مشکل پکیج داره به ایشون زنگ میزنه.

البته نمیگم حتما برید تو کار پکیج، در کل میگم خدمات فنی در حال حاضر درآمد خوبی دارن و میشه باهاش پیشرفت کرد.

تو اون تایمی هم که دارید آموزش میبینید میتونید با استفاده از اسنپ یه کمک خرجی داشته باشید.

وقتی خوندم ماهی 13 تومن درآمد دارید تو این شغل سخت باورم نشد.

ولی واقعا با این پولا فقط خرج خورد و خوراک آدم شاید تامین بشه.

منی که متاهلم و یه بچه هم دارم با اینکه مستاجر هم نیستم متاسفانه ماهی 40 50 تومن هم بیشتر اوقات کم میاد واسه زندگی...

حتما از اینکار خارج بشید و اگر امکان مهاجرت دارید یه حرفه به درد بخور واسه مهاجرت فرا بگیرین و خودتون رو از شرایطی که همگی درگیرشیم نجات بدین.

با آرزوی موفقیت 🌺

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بکن و برو

با شغل پرستاری راحت ورت میدارن

وقتتو جوانیتو تو ایران تلف نکم

لینک به دیدگاه

عرض ادب و احترام 

داداش با مدرک پرستاری راحت میتونی مهاجرت کنی به کشورهای حوزه خلیج فارس مخصوصا کشور عمان حداقل حقوق پرستارا طبق شنیده هام تو کشورهای عربی 40 تا 45 هست یه فامیل دور داریم تو قطر پرستار قبل کرونا اومده بود ایران میگفت حقوقش بین 3500 تا 3800 ریال به اینا کلی مزایا و امتیاز اضافه کنید.

به ایران نزدیکم هستی 

به نظر بنده فکر اینکه بخوایین با اسنپ گذران کنید یا مغازه ای بزنید خرید فروش کنید از سرتون بیرون کنید پول الان تو کار خدمات و هنر دسته ولی خب اونم باید وقت بزارید 

شما الان یه مدرک دارید که واقعا میتونه علاوه بر نیازهای اولیه یه زندگی خوب براتون هندل کنه تو یه کشور خوب از لحاظ اقتصادی پس چرا میخوایین از صفر شروع کنید

لینک به دیدگاه

سپاس از دوستان عزیز خیلی کمک کردید

فعلا تصمیم نگرفتم چیکار کنم ولی احتمالا برای مهاجرت اقدام کنم!

لینک به دیدگاه

سپاس از دوستان عزیز خیلی کمک کردید

فعلا تصمیم نگرفتم چیکار کنم ولی احتمالا برای مهاجرت اقدام کنم!

بهترین کارو میکنید مدرکتون تبدیل کنید کارای مهاجرت اوکی کنید برید پی زندگیتون اول از همین کشورای حوزه خلیج فارس شروع کنید 

شغلای دیگه نمیدونم ولی معلمی و پرستاری تو کشورای خارجی احترام اجتماعی زیادی داره 

هرجا رفتید هر کار کردید براتون آرزوی موفقیت دارم 

برای ما هم دعا کنید این شب سیاه تموم بشه ⚘️

لینک به دیدگاه

واقعیت همه فوکوسشون رفت روی درامد ولی بنظر میاد مشکل ایشون اصلا درامد نیست. مشکلشون با استرس و تنش کار هست و بعدم محیط شلوغ. چون خودشم میگه درامد دیگه اصلا براش مهم نیست، در حد خودش باشه که بخور نمیر اوکی کنه، خانواده هم بی خانواده. خودش تنها ردیف بشه اوکیه و فقط کاری باشه که توش راحت باشه و اذیت نشه و اصل موضوع اینه که راحت باشه تو کارش و چه بسا علاقه هم داشته باشه. و از قضا خودش چون به تکنلوژی علاقه داره گفته چه بهتر که بتونی تو این زمینه یا برنامه نویسی و طراحی و ... باشه. تا اینجا هرچی گفتم تفسیر حرف های دوستمون بود :) جواب ها عجیب بود گفتم بذار باز بشکافم حرفاشا. البته جالبه دوستمون هم یجوری شد انگار خودشم یادش رفت مشکل کجاست و گفت اره اوکیه مهاجرت میکنم ردیف شد رفت :). یه نظر هم بدم با توجه به صحبت های اولت و برداشت من و اونم اینه که بنظرم 90 درصد مشکل کارت نیست و مشکل از خودته. و قابل حلم هست. اون حل بشه همه چیز حل میشه، بعد اون چه ایران چه خارج چه کار راحت چه سخت و.. راحت تصمیم میگیری و هر کدوم از اینا و هرکجا باشی راحتی باهاش. اگر دنبال اینی که راحت باشی و کیف کنی با نه تنها کارت بلکه کل زندگیت،مشکل را از خودت حل کن. وگرنه تا ابد این قیاس و حساب کتاب و تنش های ذهنی باهات هست هر شغلی باشه و هر کجا که باشی. مهاجرتم که بکنی به احتمال زیاد همین فشارهای ذهنیت روت هست و ارامش نمیگیری. بهترین بیمارستان هم بری با بهترین درامد که همه ارزشون باشه بازم همینی به احتمال 90 درصد. راه حلشم موجوده ناقابل 20 میلیون تومن :). شوخی میکنم.فقط با توجه به تخیلی بودن ظاهریش و شبیه جادوگری بودن اگر دوست داشتید توضیح میدم. البته مشاورها هم با درصد ضعیف تر هم دقیقا از همین روش ها استفاده میکنن و اگر از اونا هم کمک بگیری خیلی حالت بهتر میشه. راه رایگان و صد در صدی خواستید در خدمتم. 😁

لینک به دیدگاه

سلام داداش

من دانشجوی بهداشت مدارس(تربیت معلم) هستم توی دانشگاه علوم پزشکی جایی که با هم رشته های شما دکتر پرستار دندان پزشک فوریت با همشون در ارتباط هستم باور کن غیر از دندان پزشکی ها همه ناراضی اند حتی اون هایی که پزشکی میخونن از سختیش حرف می زنن میخوام بهت بگم که باور کن هیچ کس راضی نیست ولی چاره ای هم نیست تواینقدر زحمت کشیدی درس خوندی و تا الان تحمل کردی نذار به هدر بره همان طور که دوستان گفتن بهترین راه حل مهاجرته توی کشور های خارجی قدرتو بیشتر می دونن و حقوقت هم خیلی بهتر خواهد شد و راضی خواهی بود الان من خودم اموزش و پرورش ماهی بهم 8 تومن میده الان میخوام گوشیم رو عوض کنم نمیتونم میدونم وضع تو هم مثل منه درک می کنم به خدا توی ایران کارمند فقط کارمند بانک از یکی شنیدم بهشون وام میدن 450 ملیون 2 درصد سود اما اموزش و پرورش وام میده 30 ملیون اخه با 30 ملیون میشه چیکار کرد اونم که قرعه کشی کرده بودن که من شامل نبودم میخوام بهت بگم وضع همه همینه بخدا توی رشته خودت بمون بهتره مهاجرت کن

الان خرید و فروش سیستم نمی ارزه بخدا همه شده خرید اینترنتی و انلاین صنعت هم خوبه ولی بهت میگم رشته خودت رو با هیچ عوض نکن ارزش و احترامت نزد مردم خیلی زیاده درسته سخته میدونم درک میکنم من با چشم های خودم توی دانشگاه میبینم و درک  میکنم ولی هر ضغلی سخت های خودش رو داره و اینکه سال های بعد خواهد شد توی طرح ازیتت میکنن ولی بعدا خوب خواهد شد هم حقوقت هم میزان سختی کم میشه

مهاجرت کن داداش😉

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام.(یک شوخی برا خوب شدن روحیه خراب دوستان افسرده) من پیشنهاد می دم برو یه پیرزن پولدار پیدا کن بعد مابقی درست می شه. یک مورد که من خبر دارم طرف توی 34 سالگی بعد مرگ زنش سوپرمیلیاردر شد. البته زنش هم سن ننجونش بود😆😆😆

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...