رفتن به مطلب

مشاوره خرید کابل LAN Cat 6

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

من میخوام چند متر کابلا LAN Cat 6 بخرم و توی اینترنت هم گشتم دیدم کابل های نِگزانس و لِگرانت بسیار معروف هستند منتها من واقعا نمیدونم چطوری باید تشخیص بدم که این کابل ها اصل فرانسه هستند یا تولید داخل یا تولید چین🤔، چون برخی جاها گفتن که همین کابل ها را در داخل تولید میکنند و یک روکش نارنجی یا آبی بهش میزنند و با همون برند و اسم میفروشن😐.

ممنون میشم دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه برای خرید کابل LAN Cat 6 و اینکه چه نکاتی رو باید بدونم و بررسی کنم🙏.

مصرف هم فعلا 15 20 متر هست ممکنه بعدا بیشتر بشه اما فعلا همینقدر نیازه برای اتصال از فیبرنوری به پی سی با لن 2.5گیابیتی هست

لینک به دیدگاه

پچ کورد cat6 وینتریپ مدل ch 

من این مدل رو دارم البته به طول 1.5 متر و راضی هستم

و یکی از مهم ترین  پارامتر ها برای کابل لن این هستش که با افزایش طول دچار افت کیفیت نشه

ویرایش شده توسط rambo01
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Master گفته است:

کابل های نِگزانس و لِگرانت

سلام

اکثر اینها تقلبی‌شون زیاده

بنده تخصصم شبکه هست، توصیه میکنم از مارک اشنایدر کابل شبکه بگیرین اگه کابل درجه یک میخواین

اگه کابل معمولی می‌خواین دی‌لینک و بعد هایک‌ویژن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
4 ساعت قبل، Master گفته است:

سلام دوستان.

من میخوام چند متر کابلا LAN Cat 6 بخرم و توی اینترنت هم گشتم دیدم کابل های نِگزانس و لِگرانت بسیار معروف هستند منتها من واقعا نمیدونم چطوری باید تشخیص بدم که این کابل ها اصل فرانسه هستند یا تولید داخل یا تولید چین🤔، چون برخی جاها گفتن که همین کابل ها را در داخل تولید میکنند و یک روکش نارنجی یا آبی بهش میزنند و با همون برند و اسم میفروشن😐.

ممنون میشم دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه برای خرید کابل LAN Cat 6 و اینکه چه نکاتی رو باید بدونم و بررسی کنم🙏.

مصرف هم فعلا 15 20 متر هست ممکنه بعدا بیشتر بشه اما فعلا همینقدر نیازه برای اتصال از فیبرنوری به پی سی با لن 2.5گیابیتی هست

درود

اگر میخواید پچ کورد بگیرید که باید از همین برند های معتبر مثل یوگرین و ... تهیه کنید، چون اکثر پچ کورد های بی نام و نشون بی کیفیت هستن.

اگه میخواید کلاف بزرگ بگیرید، 3 تا نکته میگم که اگه رعایت کنید، صد در صد کابل با کیفیتی میتونید تهیه کنید. شاید کابل برند اصلی نباشه و فقط اسمش روش درج شده باشه، ولی حتما با کیفیت هست.

اول اینکه کابل cat 6 باید پیچشش در حد هر سه میلیمتر باشه و در مرکزش هم یک فیلتر پلاستیکی هست.

image.thumb.png.972fc26d86acfcd946d7f46e8afe863b.png

همونطور که توی عکس مشخص هست، وسط کت6 یه زائده پلاستیکی هست که نقش فیلتر رو داره. در هم تابیدگی جفت سیم ها هم باید مطابق عکس باشه. البته کابل توی عکس sftp هست فک کنم، مدل udp که مرسوم تر هست، فویل و اون تک سیم رو نداره. کابل cat 6 udp هم تا 100 متر سرعت 10 گیگ رو تضمین میکنه.

نکته دوم که شما موقع خرید، یک سوکت cat 5 به همراه داشته باشید، سیم cat6 وارد سوکت cat 5 نمیشه، اگر رشته سیم ها داخل سوکت کت5 رفت، کابلی که دارید میگیرید، سطح مقطع نازک تر از استاندارد داره.

سوم هم دو نوع مغزی هست، یکی تمام مس ccc یکی روکش مس cca، توی کارکرد تفاوت انچنانی نداره، اما روکش مس به دلیل اینکه مغزیش آلومینیوم هست، شکننده هست و در صورت انعطاف زیاد کابل، از وسط راه قطعی پیدا میکنه. برای تشخیص اینکه مغزی کابل چی هست، با یه فندک میتونید تست کنید، سیم رو لخت کنید، فندک بگیرید، اگر سرخ شد و بعد رنگ مغزی تیره شد و شعله به سبز زد، یعنی مس خالص هست، اگر مثل قلع آب شد و ریخت، یعنی مغزی آلومینیوم هست.

زیاد به برند ها توجه نکنید، فقط این نکته ها رو موقع خرید رعایت کنید بهترین کابل میاد دستتون.

در آخر هم چه کابل تست فلوک داشته باشه، چه نداشته باشه، بعد از سوکت زدن دو سر کل کلاف 500 یا 300 متری، باید با تستر های ساده، تست رو پاس کنه و قطعی بین راه نداشته باشه.

من کارم رو که توی شبکه شروع کردم، یکی از آشنا ها حدود 100 متری کابل بی نام و نشون داد بهم که خیلی کیفیتش خوب بود و تمام موارد بالا رو شامل میشد.

اولین تجربه خودم توی خرید قرقره 300 متری از برند لگراند رو میگم، اولا که فقط اسمش لگراند بود و اصلی نبود کلا. دوما سطح مقطعش کمتر از استاندارد بود و سوکت کت 5 هم بهش میخورد، باعث میشد که موقع سوکت زدن، سیم ها توی سوکت لق بزنه و پین ها درست سر جاش نشینه، شده حتی 4 بار یه سوکت رو میزدم تا درست بشینه. مورد بعدش هم اینکه در هم تنیدگیش کمتر بود و حدود هر 7 8 میل یه تاب خورده بود که در نهایت متراژ کابل کمتری توش مصرف شده بود. ولی حداقل خداروشکر تمام مس بود و مسافت 70 متری هم باهاش کشیدم، خوب جواب داد.

image.thumb.png.0628bd30573e553bcd4c78b6b47f0fdb.png

کابلی که من گرفتم این بود، از همین سایت هم بود، در هم تنیدگی این کابل، با استاندارد cat 6 نمیخونه و کمتر هست. حتما باید مثل عکس اولی که فرستادم، کاملا به هم تاب خورده باشه کابل

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

سلام.من هر هفته دارم از این کابلها استفاده می کنم شما سعی کنید متراژی بگیرید بعد بدهید سوکت بزند البته سوکت خوب جواب کار شما رم دهد .

درضمن شما هر کابلی بگیرید جواب  کار شما رو می دهد .من خودم بیشتر کابل جنس همدان و کرمان رو استفاده می کنم که هر دو تست فلوک دارند.البته برای شما کابل بدون تست بگیرید مشکلی ندارد

لینک به دیدگاه

با درود، از برند یوگرین تهیه کنید، هم کیفیت بالاست و هم تقلبی نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...