رفتن به مطلب

مشاوره خرید محافظ برق برای کامپیوتر

Recommended Posts

سلام و عرض شب بخیر خدمت دوستان محترم 

بنده قصد خرید سیستم در حد ۷۰ تومن دارم و فعلا دارم درباره صفر تا صد ملزوماتش تحقیق میکنم. الان رسیدم به بخش ایمنی کار، دنبال یه محافظ برق چند شاخه هستم که واقعا خاصیت surge protection مناسب رو داشته باشه چون دیدم بعضی برندا الکی زدن محافظ درحالی که فقط چند شاخه س. بهترین برند بازار تو این زمینه کدومه؟ طبیعتا برا سیستم ۷۰ تومنی نباید اینجور جاها ریسک کرد

یدونم میخوام مطمئن شم برق خونه ارث داره یا نه، پریزارو چک کردم اتصال به ارث دارن بالا و پایین شون ولی نمیدونم سازنده ساختمون واقعا چاه ارث زده یا ماسمالی کرده و فقط پریزارو مدرن دراورده. راهی ساده هست برای بررسی؟ 

پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیز درست درمون میخوای محافظ پکیج 30 آمپری بگیر حدود 5-6 دقیقه طول میکشه تا برقو آزاد کنه بعد هر قطعی ، نمایشگر ولتاژ داره در کل بازه نرمال واسه محافظ ها 175-250 هست و کمتر بیشتر از این قطع میکنن (تایم نرمال برای محافظ های معمولی هم حدود 30 ثانیه تا 1.30 هست)

پارت الکترونیک و گرین استفاده کردم از پارت راضی تر بودم حتی میتونی بزنی به بعد کنتور کل خونه محافظت میشه

لینک به دیدگاه

شیوا امواج

مدل محافظ یخچال برای کامپیوتر چندساله استفاده میکنم، خوبه مشکلی نداشته، وصلش کردم به یک رابط 8پریز خارجی.

حداقل و حداکثر ولتاژ قابل تنظیمه (در حالت دیفالت اوکیه)

بعضا موقع آمدن برق نوسان برق وجود داره محافظهای کامپیوتر 30ثانیه یا 1دقیقه ای هستن، بهتره مدل محافظت یخچال بگیری که تایمر 5 دقیقه ای داره

6پریز هم داره

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

یه چیز درست درمون میخوای محافظ پکیج 30 آمپری بگیر حدود 5-6 دقیقه طول میکشه تا برقو آزاد کنه بعد هر قطعی ، نمایشگر ولتاژ داره در کل بازه نرمال واسه محافظ ها 175-250 هست و کمتر بیشتر از این قطع میکنن (تایم نرمال برای محافظ های معمولی هم حدود 30 ثانیه تا 1.30 هست)

پارت الکترونیک و گرین استفاده کردم از پارت راضی تر بودم حتی میتونی بزنی به بعد کنتور کل خونه محافظت میشه

چک کردم ۳۰ آمپری فقط ازونا که ورودی کل خونه میزنن بود ، محافظ عادیای پارس الکتریک همون ۱۰ امپر بودن انگار

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، AloneStar گفته است:

شیوا امواج

مدل محافظ یخچال برای کامپیوتر چندساله استفاده میکنم، خوبه مشکلی نداشته، وصلش کردم به یک رابط 8پریز خارجی.

حداقل و حداکثر ولتاژ قابل تنظیمه (در حالت دیفالت اوکیه)

بعضا موقع آمدن برق نوسان برق وجود داره محافظهای کامپیوتر 30ثانیه یا 1دقیقه ای هستن، بهتره مدل محافظت یخچال بگیری که تایمر 5 دقیقه ای داره

6پریز هم داره

ترب چک کردم اون قوی ۳۰ آمپری فقط تک پریزه ۶ پریز نبود

پس همون تک پریزو وصل کنم به ی رابط ۴ پریز ساده مشکلی پیش نمیاد؟ 

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

ترب چک کردم اون قوی ۳۰ آمپری فقط تک پریزه ۶ پریز نبود

پس همون تک پریزو وصل کنم به ی رابط ۴ پریز ساده مشکلی پیش نمیاد؟ 

از سایت سازنده و دیجی کالا احتمالا قابل خریده

خودم وصل کردم به رابط Brennenstuhl PRL 08 DE V2 Power Strip فکر نمیکنم توی بازار باشه الان.

ولی جنس با کیفیت ایرانی هم هست پلیت ها رو اگر آلیاژ ضعیف کار نکرده باشن آمپر بالا مشکلی پیش نمیاد.

اگر تنها برای کامپیوتر و وسایل جانبی هست اوکیه.

لینک به دیدگاه

من یک سری اطلاعات بدم شاید به درد بقیه هم بخوره

چون من از ابتدا روی قضیه برق حساس بودم همیشه سعی کردم پایدارترین و مطمئن ترین برق رو به منزل برسونم

من از ابتدا برای منزل ترانس استابلایزر 3 فاز گرفتم ( چون برق منزل 3 فاز هست )

ولی خب حدود 3 سال پیش اتفاقی افتاد که متوجه شدم سارنده گرامی برق ارث دار رو فقط به آشپزخانه انشعاب داده

مجبور شدم سیمکش بیارم و اون بیچاره هم با کلی زحمت پریزهای باقی منزل رو ارث دار کرد و پریز ها هم تعویض شد و این مشکل هم حل شد

البته این مشکل روی این منطقه نبود از ابتدا ولی یکی در منطقه کار غیر اصولی کرده بود و باعث شده بود فاز روی نول بیوفته

ببینید الان بیشترین مشکل شبکه برقی ما پایین بودن کاها" شدید ولتاژ خصوصا" در تابستان هست یا بالا بودن و یا هنر نمایی ساکنین و یا ساخت و سازهای ساختمان های اطراف شما

که مثلا" طرف از ژنراتور استفاده نمیکنه و داره برای شما یک برج رو جوشکاری میکنه و آمپر میکشه از شبکه و یا یکی داره برق ذزدی انجام میده در منطقه

لپ کلام خدمتتون بگم شما تا زمانیکه استابلایزر نذاشته باشید که برق رو برای شما استیبل 220 تحویل بده

و نویز و اسپایک شبکه رو بگیره هیچ کاری فایده چندانی نداره و عملا" محافظ دکوری بیشتر نخواهد بود و فقط همون نقش چند راهی برق رو داره

و فقط برق پایین تر از 180یا بالاتر از 240 بیاد رو قطع میکنه و برق رو با توجه به مدل با تاخیر 3 الی 7 دقیقه ای بعد از وصل مجدد برق وصل میکنه

که اون هم اگر ارث دار پایه سرامیکی بگیرید تمامی وسائلی که وصل میکنید ارث دار میشن

آمپر هم برای استفاده هم زمان وسائل از اون پریز هست و برای یک سیستم که شما بخوای بهش وصل کنی اصلا" مهم نیست

استابلایزر ها که بخواهید از شرکت پدر مادر دار بگیرید

الان در حال حاضر 3 فاز حدود 60 میلیون هست و تک فاز حدود 42 میلیون و مدل ارزونتر هم حدود 18 میلیون

اگر بخواهید فقط برای سیستم کامپیوتری بگیرید حدود 4 الی 5 میلیون هزینه داره

از من به شما نصیحت اگر استابلایزر ندارید در تابستان زیاد از کامپیوتر استفاده نکنید و موکول کنید به آخرهای شب

چون بالا یا پایین بودن ولتاژ در دراز مدت و حتی در کوتاه مدت میتونه وسائل برقی شما خصوصا تلویزیون رو مرخص کند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این بودجه یه چیز بگیرید تایمرش کوتاه باشه. محافظ داشتن بهتر از هیچی نداشتنه. قرار نیست برقو تصفیه کنه، قرارم نیست عمر دستگاهیو افزایش بده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

چک کردم ۳۰ آمپری فقط ازونا که ورودی کل خونه میزنن بود ، محافظ عادیای پارس الکتریک همون ۱۰ امپر بودن انگار

اره پریز اینا نداره ، یه سیم ورودی بهش میره و سیم خروجی در میاد

من یه دو شاخه صعنتی گرفتم کابل 2.5 بهش وصل کردم یه طرفشم به محافظ بعد خروجی هم همینطور کابل 2.5 وصل شده ته سیم هم یه مادگی برای وصل دو شاخه سه راهی ( به مادگی هم یه محافظ لوازم برقی وصل کردم)

برق وقتی میره اول محافظ پکیج درگیر میشه بعد اون محافظ سه راهی

ولتاژ هم چک کنید اگه نوسان زیادی داشته باشید باید استابلایزر بگیرید ترجیحا سروو موتوری

مثلا منطقه ما صبح و ظهر عصر خوبه بعد غروب خورشید که مصرف بالاتر میره یکمی ولتاژ کمتر میشه مثلا از 220 میشه 218-215 که قابل چشم پوشی هست جمعه ها تا 211 هم پایین میاد بازم اوکی هست البته من به یه کنتور دیگه وصل کردم که مصرف کنندش خودم هستم و 220 فیکس استفاده میکنم 

حتی واسه استفاده جاروبرقی سه راهی 16 آمپر گرفتم کابل 4- 10 متری گرفتم براش که وصله ، یکی از علل افت ولتاژ هم طولانی بودن متراژ سیم و قطر کم سیم هاست مخصوصا اگه خونه قدیمی باشه الان با همین سه راهی کاستوم جارو برقی کمتر داغ میکنه و مدت زمان بیشتری میشه استفاده کرد

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

که اون هم اگر ارث دار پایه سرامیکی بگیرید تمامی وسائلی که وصل میکنید ارث دار میشن

منظورتون از اون محافظاییه که بعد فیوز وصل میشن برای کل خونه؟ اونا بهترن یا عادیاش که مستقیم به پریز وصل میشن؟ و اگه چاه ارث هم نداشته باشیم بازم با اینی که گفتین همه وسائل ارث دار میشن؟ از پریز راهی هست چک کنم که سیم ارث بالا و پایینش واقعا به ارث وصل هستن یا ماسمالی کرده سازنده ساختمون؟

7 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

اگر بخواهید فقط برای سیستم کامپیوتری بگیرید حدود 4 الی 5 میلیون هزینه داره

استابلایزر مخصوص سیستم؟ ممکنه مدلشو بگید؟ باز این هزینش منطقی تره برای سیستم 70 میلیونی

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

اره پریز اینا نداره ، یه سیم ورودی بهش میره و سیم خروجی در میاد

من یه دو شاخه صعنتی گرفتم کابل 2.5 بهش وصل کردم یه طرفشم به محافظ بعد خروجی هم همینطور کابل 2.5 وصل شده ته سیم هم یه مادگی برای وصل دو شاخه سه راهی ( به مادگی هم یه محافظ لوازم برقی وصل کردم)

برق وقتی میره اول محافظ پکیج درگیر میشه بعد اون محافظ سه راهی

ولتاژ هم چک کنید اگه نوسان زیادی داشته باشید باید استابلایزر بگیرید ترجیحا سروو موتوری

مثلا منطقه ما صبح و ظهر عصر خوبه بعد غروب خورشید که مصرف بالاتر میره یکمی ولتاژ کمتر میشه مثلا از 220 میشه 218-215 که قابل چشم پوشی هست جمعه ها تا 211 هم پایین میاد بازم اوکی هست البته من به یه کنتور دیگه وصل کردم که مصرف کنندش خودم هستم و 220 فیکس استفاده میکنم 

حتی واسه استفاده جاروبرقی سه راهی 16 آمپر گرفتم کابل 4- 10 متری گرفتم براش که وصله ، یکی از علل افت ولتاژ هم طولانی بودن متراژ سیم و قطر کم سیم هاست مخصوصا اگه خونه قدیمی باشه الان با همین سه راهی کاستوم جارو برقی کمتر داغ میکنه و مدت زمان بیشتری میشه استفاده کرد

ما خونمون ی ساختمون 3 طبقه تازه ساخت تو زنجانه که خوشبختانه کل این تابستون که همه جا قطعی زیاد بود ما کلا 2 3 بار قطعی داشتیم حالا نمیدونم کل زنجان وضعش اینطور خوب بوده یا فقط این منطقه. کولر 30 هزار داریم که کار کردنی هر چند دقیقه یهو انگار آمپر میکشه و لامپای خونه کم نور میشن 1 ثانیه نمیدونم نرماله یا نه. نگرانیم اینه که صاحب ساختمون چاه ارث نزده باشه و ماسمالی کرده باشه 

ولتاژ رو با چه وسیله ای و کجا چک کنم؟

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

استابلایزر مخصوص سیستم؟ ممکنه مدلشو بگید؟ باز این هزینش منطقی تره برای سیستم 70 میلیونی

استابلایزر فاراتل بگیر سراغ برندهای دیگه هم نرو مگه برندهای کره ای . به نظر من محافظ بیشتر آسیب میزنه تا محافظت، چون پاور ها توی یک رنج ولتاژی میتونن کار کنن اما محافظ توی اون رنجی که پاور میتونه کار کنه میزنه برق رو قطع میکنه .اما استابلایزر خروجی رو بهت ۲۲۰ میده که موجب میشه عمر پاور دستگاه افزایش پیدا کنه از طرفی هم به خاطر جلوگیری از قطع شدن به دلیل نوسان ولتاژ ، عمر کلی سیستم رو افزایش میده.

لینک به دیدگاه

سلام به نظر بهترین برند استابلایزر سارا است 

شما فقط باید مدلی بگرید که سرو موتور داشته باشد .یک نو هستند که با رله کار می کنند زیاد قابل اعتماد نیستند البته قیمت پایین تر دارند .

خواستید خرید کنید بپرسید سیم پیچ مس است یا آلومینیوم.

Servo-Stabilizer-LG-1P-0.5K-V-LG-1P-1K-V-LG-1P-1.5K-V-Goldstar-04.jpg

ویرایش شده توسط HEGMATANE
لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

استابلایزر فاراتل بگیر سراغ برندهای دیگه هم نرو مگه برندهای کره ای . به نظر من محافظ بیشتر آسیب میزنه تا محافظت، چون پاور ها توی یک رنج ولتاژی میتونن کار کنن اما محافظ توی اون رنجی که پاور میتونه کار کنه میزنه برق رو قطع میکنه .اما استابلایزر خروجی رو بهت ۲۲۰ میده که موجب میشه عمر پاور دستگاه افزایش پیدا کنه از طرفی هم به خاطر جلوگیری از قطع شدن به دلیل نوسان ولتاژ ، عمر کلی سیستم رو افزایش میده.

مدل STB 2000M که تو سایتش هست منظورتونه؟

نکته خوبی گفتین منم تازه دیدم، مثلا پاوری که درجه یکه و روش زده 170تا230 ولت محدوده ولتاژ کاریشه آیا تو نوسان برق از 220 به مثلا 200 یا به 225 براش مشکلی پیش میاد؟ اصولا نباید عمرشو کم کنه دیگه چون براش طراحی شده

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام به نظر بهترین برند استابلایزر سارا است 

شما فقط باید مدلی بگرید که سرو موتور داشته باشد .یک نو هستند که با رله کار می کنند زیاد قابل اعتماد نیستند البته قیمت پایین تر دارند .

خواستید خرید کنید بپرسید سیم پیچ مس است یا آلومینیوم.

Servo-Stabilizer-LG-1P-0.5K-V-LG-1P-1K-V-LG-1P-1.5K-V-Goldstar-04.jpg

سرو موتور چیه چه تاثیری داره؟ و مس بهتره یا آلومینیوم؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، zexer2020 گفته است:

سرو موتور چیه چه تاثیری داره؟ و مس بهتره یا آلومینیوم؟

عکس شو قرار دادم

.خوب قطعا مس بهتر است

روی سیم پیچ یک درجه مانند هستند وقتی ولتاژ تغییر کند بالا پایین می شود و ولتاژ رو تثبت می کند.

IMG_۲۰۲۴۰۸۱۸_۱۲۴۳۵۱.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

ما خونمون ی ساختمون 3 طبقه تازه ساخت تو زنجانه که خوشبختانه کل این تابستون که همه جا قطعی زیاد بود ما کلا 2 3 بار قطعی داشتیم حالا نمیدونم کل زنجان وضعش اینطور خوب بوده یا فقط این منطقه. کولر 30 هزار داریم که کار کردنی هر چند دقیقه یهو انگار آمپر میکشه و لامپای خونه کم نور میشن 1 ثانیه نمیدونم نرماله یا نه. نگرانیم اینه که صاحب ساختمون چاه ارث نزده باشه و ماسمالی کرده باشه 

ولتاژ رو با چه وسیله ای و کجا چک کنم؟

ولت متر

ولی همون محافظ پکیج نمایشگر ولتاژ داره بعضی محافظ ها هم دارن

یه نمونه بود که ادم رفته بود چی بود مدل و اسمش امکانات فراوانی داشت از جمله اینکه مقدار مصرف برق هم نشون میداد ولی اون زمان که محافظ پکیج خریدم 125 هزار تومن ، اون 1200 قیمتش بود واسه همین منصرف شدم !

اگه توان خرید استابلایزر داری بهترین انتخاب همونه

لینک به دیدگاه

درود

https://jbh-co.com/power-protection/voltage-and-current-protector/

یسر به این سایت بزن من یدونه خریدم 1 تومن 63 آمپر هست. نمایشگر ولتاژ و امپر داره. محافظ بدرد بخوریه. گارانتی هم داره 

ویرایش شده توسط RAMIN VAMP
لینک به دیدگاه

پیشنهادم اینه محافظ هادرون هم بررسی کنید چندساله دارم به مشکلی هم بر نخوردم. شش راه رو وصل میکنید به خود محافظ ازش استفاده میکنید.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

ولت متر

ولی همون محافظ پکیج نمایشگر ولتاژ داره بعضی محافظ ها هم دارن

یه نمونه بود که ادم رفته بود چی بود مدل و اسمش امکانات فراوانی داشت از جمله اینکه مقدار مصرف برق هم نشون میداد ولی اون زمان که محافظ پکیج خریدم 125 هزار تومن ، اون 1200 قیمتش بود واسه همین منصرف شدم !

اگه توان خرید استابلایزر داری بهترین انتخاب همونه

توان خرید که خب آدم میگه همون 5 تومنو میشه گزاشت رو بودجه گرافیک یا مانیتور و مثلا بجای 2k برم 2k ultrawide بگیرم که تاثیر خیلی بیشتری داره. اگه استابلایزر ضروری باشه میارزه از بودجه کم کنم

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، HesamHa گفته است:

پیشنهادم اینه محافظ هادرون هم بررسی کنید چندساله دارم به مشکلی هم بر نخوردم. شش راه رو وصل میکنید به خود محافظ ازش استفاده میکنید.

این زمان تاخیرش کلا 5 ثانیه س خیلی کمه فک کنم

32 دقیقه قبل، RAMIN VAMP گفته است:

درود

https://jbh-co.com/power-protection/voltage-and-current-protector/

یسر به این سایت بزن من یدونه خریدم 1 تومن 63 آمپر هست. نمایشگر ولتاژ و امپر داره. محافظ بدرد بخوریه. گارانتی هم داره 

بررسی میکنم ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
43 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

توان خرید که خب آدم میگه همون 5 تومنو میشه گزاشت رو بودجه گرافیک یا مانیتور و مثلا بجای 2k برم 2k ultrawide بگیرم که تاثیر خیلی بیشتری داره. اگه استابلایزر ضروری باشه میارزه از بودجه کم کنم

اگه نوسان برق داری حتما باید بخری ، خونه هم کولر گازی استفاده میکنید هر چی مصرف بیشتر باشه ولتاژ پایینتر میاد

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

مدل STB 2000M که تو سایتش هست منظورتونه؟

نکته خوبی گفتین منم تازه دیدم، مثلا پاوری که درجه یکه و روش زده 170تا230 ولت محدوده ولتاژ کاریشه آیا تو نوسان برق از 220 به مثلا 200 یا به 225 براش مشکلی پیش میاد؟ اصولا نباید عمرشو کم کنه دیگه چون براش طراحی شده

بله منم از همین مدل دارم و با توجه به نوسان و کاهش ولتاژ زیادی که مخصوصا هنگام استفاده از کولر گازی دارم تا الان خیلی خوب کار کرده 

بله منظورم همینه. پاور وقتی خوب باشه توی یک رنج ولتاژی که براش تعریف شده کار می‌کنه و اینطوری طراحی شده و مشکلی هم نداره اما شما میایی محافظ میزاری سر راهش و محافظ میزنه برق رو توی ولتاژ تعریف شده برای ورودی پاور، قطع می‌کنه 

پس یا محافظ نگیرید یا اگه مثل من حساس هستید استایلایزر بخرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

بله منم از همین مدل دارم و با توجه به نوسان و کاهش ولتاژ زیادی که مخصوصا هنگام استفاده از کولر گازی دارم تا الان خیلی خوب کار کرده 

بله منظورم همینه. پاور وقتی خوب باشه توی یک رنج ولتاژی که براش تعریف شده کار می‌کنه و اینطوری طراحی شده و مشکلی هم نداره اما شما میایی محافظ میزاری سر راهش و محافظ میزنه برق رو توی ولتاژ تعریف شده برای ورودی پاور، قطع می‌کنه 

پس یا محافظ نگیرید یا اگه مثل من حساس هستید استایلایزر بخرید 

محافظ عموما ولتاژ 175 و 250 قطع میکنه دیگه پایینتر و بالاتر از این سیستم میترکه ، 175 هم به نظرم خیلی پایینه باید رو 190 میذاشتن و ولتاژ بالا 240

نوسان برق پدر پاور در میاره ، محافظ کاری نمیکنه یه تاخیر 30 ثانیه (یکم این ور اونور) یه قطعی توی محدوده ولتاژ تعیین شده میکنه اونم اگه درست عمل کنه !

لینک به دیدگاه

سلام. شما اگر پاور از برند معتبر با گارانتی طولانی مدت تهیه کنید لازم نیست دیگر ذهن خود را این قدر درگیر این موضوع کنید. طبق تجربه شخصی، محافط ولتاژ از برند خیام الکتریک تهیه کنید و پیشنهاد می کنم که سراغ محافظ دیجیتال نروید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...