رفتن به مطلب

مشکل کارت گرافیک Rtx 3080

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

برای دفتر کاریمون یک 3080 tuf asus دست دوم خریداری کردیم که این کارت تا امروز سالم بود ولی از امروز سیستم شروع کرد به انواع ارور و کرش که فکر کردیم مشکل از ویندوزه و تعویض شد  ولی خب دیدیم با گرافیک داخلی پردازنده سیستم بدون مشکل بالا اومد

کارتو آوردم رو سیستم شخصیم تو خونه تست کنم که به یه چیز عجیب رسیدم!

با نصب آخرین نسخه از درایور انویدیا دو مورد نصب نمیشن اول اینکه درایور حالت سه بعدی یا همون 3d و دوم انویدیا کنترل پنل که این  دومی نصب میشه ولی اجرا نمیشه حتی رو راست کلیک هم نمیبینمش

همینطوری نسخه های مختلفو تست کردم تا رسیدم به نسخه 466.77 که درسته همچنان کنترل پنل انویدیا کار نمیکنه ولی حداقل فضا 3d نصب میشه و سیستم روان کار میکنه رو همین حالت یک ساعت آنچارتد بازی کردم رو بالاترین تنظیمات و اوکی بود

مشکل کجاست به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این گرافیک پاور حداقل ۷۵۰ وات میخواد 

مورد دوم 

احتمالا بایوس مادربرد ناهمخوانی داره 

یه چک کنید ببینید برای این ناسازگاری شرکت تولید کننده مادربرد بایوس جدید داده

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، WINNER گفته است:

سلام

این گرافیک پاور حداقل ۷۵۰ وات میخواد 

مورد دوم 

احتمالا بایوس مادربرد ناهمخوانی داره 

یه چک کنید ببینید برای این ناسازگاری شرکت تولید کننده مادربرد بایوس جدید داده

رو دو سیستم تست شده ناسازگاری نباید حداکثر روی یک سیستم رخ بده؟

پاور سیستم خودم 1050 ocdg گرینه که روش 3080ti Msi ران کردم بدون مشکله

بایوس هم بخاطر مشکلاتی که برای نسل جدید اینتل پیش اومده به آخرین نسخه آپدیت شده

ویرایش شده توسط Mahdi ZMS
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

درود

برای دفتر کاریمون یک 3080 tuf asus دست دوم خریداری کردیم که این کارت تا امروز سالم بود ولی از امروز سیستم شروع کرد به انواع ارور و کرش که فکر کردیم مشکل از ویندوزه و تعویض شد  ولی خب دیدیم با گرافیک داخلی پردازنده سیستم بدون مشکل بالا اومد

کارتو آوردم رو سیستم شخصیم تو خونه تست کنم که به یه چیز عجیب رسیدم!

با نصب آخرین نسخه از درایور انویدیا دو مورد نصب نمیشن اول اینکه درایور حالت سه بعدی یا همون 3d و دوم انویدیا کنترل پنل که این  دومی نصب میشه ولی اجرا نمیشه حتی رو راست کلیک هم نمیبینمش

همینطوری نسخه های مختلفو تست کردم تا رسیدم به نسخه 466.77 که درسته همچنان کنترل پنل انویدیا کار نمیکنه ولی حداقل فضا 3d نصب میشه و سیستم روان کار میکنه رو همین حالت یک ساعت آنچارتد بازی کردم رو بالاترین تنظیمات و اوکی بود

مشکل کجاست به نظرتون؟

کلین ان اینسال کردن درایور رو درحالت سیف بوت بدون اینترنت امتحان کنید. به نرم افزار نییاز هست برای این کار

ویرایش شده توسط mohamad_re
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، mohamad_re گفته است:

کلین ان اینسال کردن درایور رو درحالت سیف بوت بدون اینترنت امتحان کنید. به نرم افزار نییاز هست برای این کار

با ddu این کارو کردم ولی همچنان بی فایدست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت رو دو سیستم متفاوت ایراد داده ، مشخصه کارت مشکل داره

کارتو باز کنید خمیر و پد چک کنید باید به یه تعمیرکار نشون بدید

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

با ddu این کارو کردم ولی همچنان بی فایدست

rog armory رو نصب کنید  اون فریم ورک کارت رو اپدیت میکنه، اگر اپدیتی نداشت کارت رو بردارد و ذوباره بزارید

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

کارت رو دو سیستم متفاوت ایراد داده ، مشخصه کارت مشکل داره

کارتو باز کنید خمیر و پد چک کنید باید به یه تعمیرکار نشون بدید

با استفاده از یوتوب تونستم به صورت غیر استاندارد نسخه 517 رو نصب کنم ولی gpu z و افتربارنر همون 466 رو نشان میدن ولی کنترل پنل انویدیا 517 نشان میده در واقع ابتدا 517 رو نصب کردم بعدا تو سیف مود همون 466 رو نصب کردم منتها از قسمت کاستوم فقط درایور رو انتخاب کردم و نگذاشتم محتویات درایور قبلی پاک بشن.  تست بنچمارک گرفتم از بازی استیبل بود خیلی عجیبه تا الان به چنین موردی برنخوردم

کارت پلمپه و دمای چیپ و هات اسپات مناسبه همچنان اقدام کنم برا سرویسش؟

دوستان اگه تعمیرکار خوب تو کرج سراغ دارین ممنون میشم معرفی کنید

4 ساعت قبل، mohamad_re گفته است:

rog armory رو نصب کنید  اون فریم ورک کارت رو اپدیت میکنه، اگر اپدیتی نداشت کارت رو بردارد و ذوباره بزارید

آرموری رو دارم رو سیستم کامل هم شناسایی میشه آپدیت ولی نداره ظاهرا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

احتمال زیاد کارتتون ماینی بود 

وایراد از مموری های گرافیکه 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ferdosi گفته است:

سلام 

احتمال زیاد کارتتون ماینی بود 

وایراد از مموری های گرافیکه 

سلام

واقعیتش این کارت و 3 تا 3080 دیگه بعلاوه یک 3080ti مجموعا یک ریگ 5 کارتی بودند که ما خریدیم چند ماه قبل به غیر از این مابقیشون فعلا مشکلی ایجاد نکردن حتی 3080ti رو من برا سیستم شخصیم برداشتم.و مابقی کارت ها رفتن دفتر برا رندر های سنگین.

چیزی که برام عجیبه الان 3 روزی میشه این کارت دست منه و پارگی تصویر یا ارتیفکت اصلا نداده رو گیم هم عملکردش استیبله مشکل فقط درایوره

لینک به دیدگاه

بایوس کارت رو سویچ کنید و یا بایوس خود کارت رو هم میتونید آپدیت کنید و با برنامه Geforce Experience داریو رو بگیرید.

کانکتور PCI کارت هم چک کنید کثیف نباشه.

اگه باز مشکل داشتید باید مشکل سخت افزاری باشه دیگه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
13 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

با استفاده از یوتوب تونستم به صورت غیر استاندارد نسخه 517 رو نصب کنم ولی gpu z و افتربارنر همون 466 رو نشان میدن ولی کنترل پنل انویدیا 517 نشان میده در واقع ابتدا 517 رو نصب کردم بعدا تو سیف مود همون 466 رو نصب کردم منتها از قسمت کاستوم فقط درایور رو انتخاب کردم و نگذاشتم محتویات درایور قبلی پاک بشن.  تست بنچمارک گرفتم از بازی استیبل بود خیلی عجیبه تا الان به چنین موردی برنخوردم

کارت پلمپه و دمای چیپ و هات اسپات مناسبه همچنان اقدام کنم برا سرویسش؟

دوستان اگه تعمیرکار خوب تو کرج سراغ دارین ممنون میشم معرفی کنید

آرموری رو دارم رو سیستم کامل هم شناسایی میشه آپدیت ولی نداره ظاهرا

اگه دما اوکیه دست نزدید

امکانش باشه رو یه سیستم دیگه هم تست کنید ترجیحا نسل 13-14 نباشه

راه های دوستان هم امتحان کنید اگه مموری به فنا رفته هیچی چون از لحاظ دمای مموری کارت داغی هست

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۳۱ در 01:30، Mahdi ZMS گفته است:

مشکل کجاست به نظرتون؟

مشکل خرید کارت ماین شده است. یه کارت دیگه تهیه کنید، ترجیحا نو باشه که به مشکل نخورید.

لینک به دیدگاه

رو هر دو مود بایوس با GPU Z چک کن ببین بایوس اصلی روش خورده یا نه 

معمولا تو بایوس های ماد شده فرکانس مموری ثبت شده تو GPU Z بالاتر از دیفالتشه

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Kiarash گفته است:

image.png.9a1572ffa82b91d81a6fe6a03039fa82.pngبا اجازه از صاحب تایپک بغلی 

توی GPU Z باید چنین فرکانس هایی ببینید

لینک به دیدگاه

پوزش بابت اسپم، چون احساس کردم کمک کنه مطرح میکنم.اتریوم و اکثر کوین ها بخاطر مموری محور بودن بار زیادی را روی مموری میذاشتن و از اونجایی که هشریت بیشتر به پهنای باند کارت مرتبط بود با اورکلاک مموری همراه بود. از طرفی هم میدونیم پهنای باند کارت از فرکانس چیپ مموری* تعداد چیپ و 32 ( پهنای باند هر چیپ) بدست میاد. از اونجایی که پهنای باند ثابته ما فقط تعداد چیپ را داریم و فرکانس. حالا شما در نظر بگیرید کارت 580 و 5700، 6800 الی 6900 . 3060ti الی 3070ti همگی 8 تا چیپ مموری دارن و هشریت بیشتر همه ی این کارتها نسبت به 580 بخاطر فرکانس کاری بالاتر مموریش هست که بصورت تجربی خودش را تو دمای بالاتر نشون میده. کارتهای 3070ti الی 3090 بدترین حالت بعد از اون سری 6000 ای ام دی. بعد هم مابقی 3000 ها و 5700xt. دلیل اینکه کارت 580 نسبت به این کارتها با دوام تر بوده همین هست.این را هم در نظر بگیرید که برای ماین مموری ها اور میشن( به مثال کارت 3080 تا 1000 مگاهرتز تو ویندوز اور میشد) من شخصا تجربه ماین با اکثر این کارتها را داشتم در بهترین شرایط و تهویه به سختی میشد دمای مموری کارت 3080 را پایین نگه داشت.در زمستان دمای مموری تا حوالی 100 حتی تو بهترین مدلها میرفت. تو تابستون هم به سختی میشد از پس دمای مموری بر اومد. این را هم اضافه کنید اواخر دوره ماین داخل هایو دمای مموریها اضافه شده و تا قبل اون کسی نمیدید و چون دمای کور خیلی پایین بود ممکن بود خیلی ها فکر کرده باشن دمای مموری هم پایینه یا خیلی ها هم حتی فکر کردن فقط همون دما وجود داره. سری 580 طلایی بود که فقط برای ماین ساخته شده بود

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۱ در 05:44، Hassan.SK گفته است:

اگه دما اوکیه دست نزدید

امکانش باشه رو یه سیستم دیگه هم تست کنید ترجیحا نسل 13-14 نباشه

راه های دوستان هم امتحان کنید اگه مموری به فنا رفته هیچی چون از لحاظ دمای مموری کارت داغی هست

از کجا میشه فهمید مموری آسیب دیده؟

22 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

مشکل خرید کارت ماین شده است. یه کارت دیگه تهیه کنید، ترجیحا نو باشه که به مشکل نخورید.

اگه نتونیم ازش پرفورمنس سابق رو بگیریم احتمالا با یک 4070 نو جایگزینش میکنیم

20 ساعت قبل، Kiarash گفته است:

20 ساعت قبل، Kiarash گفته است:

image.png.9a1572ffa82b91d81a6fe6a03039fa82.pngبا اجازه از صاحب تایپک بغلی 

توی GPU Z باید چنین فرکانس هایی ببینید

مقادیر بایوس همگی درست هستن الا یک مورد ورژن بایوسی که این نرم افزار نشون میده رو من تو هیچ سایتی پیدا نکردم عجیب نیست؟

20 ساعت قبل، Ali-- گفته است:

پوزش بابت اسپم، چون احساس کردم کمک کنه مطرح میکنم.اتریوم و اکثر کوین ها بخاطر مموری محور بودن بار زیادی را روی مموری میذاشتن و از اونجایی که هشریت بیشتر به پهنای باند کارت مرتبط بود با اورکلاک مموری همراه بود. از طرفی هم میدونیم پهنای باند کارت از فرکانس چیپ مموری* تعداد چیپ و 32 ( پهنای باند هر چیپ) بدست میاد. از اونجایی که پهنای باند ثابته ما فقط تعداد چیپ را داریم و فرکانس. حالا شما در نظر بگیرید کارت 580 و 5700، 6800 الی 6900 . 3060ti الی 3070ti همگی 8 تا چیپ مموری دارن و هشریت بیشتر همه ی این کارتها نسبت به 580 بخاطر فرکانس کاری بالاتر مموریش هست که بصورت تجربی خودش را تو دمای بالاتر نشون میده. کارتهای 3070ti الی 3090 بدترین حالت بعد از اون سری 6000 ای ام دی. بعد هم مابقی 3000 ها و 5700xt. دلیل اینکه کارت 580 نسبت به این کارتها با دوام تر بوده همین هست.این را هم در نظر بگیرید که برای ماین مموری ها اور میشن( به مثال کارت 3080 تا 1000 مگاهرتز تو ویندوز اور میشد) من شخصا تجربه ماین با اکثر این کارتها را داشتم در بهترین شرایط و تهویه به سختی میشد دمای مموری کارت 3080 را پایین نگه داشت.در زمستان دمای مموری تا حوالی 100 حتی تو بهترین مدلها میرفت. تو تابستون هم به سختی میشد از پس دمای مموری بر اومد. این را هم اضافه کنید اواخر دوره ماین داخل هایو دمای مموریها اضافه شده و تا قبل اون کسی نمیدید و چون دمای کور خیلی پایین بود ممکن بود خیلی ها فکر کرده باشن دمای مموری هم پایینه یا خیلی ها هم حتی فکر کردن فقط همون دما وجود داره. سری 580 طلایی بود که فقط برای ماین ساخته شده بود

ممنون بابت توضیحات کامل و مفیدتون. راهی هست برا تشخیص مموری آسیب دیده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان کارت شما درایور ارور داره یعنی مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری

رو دو تا سیستم تست شده و ایراد داده ، کارت هم دست دو ماینی هست یعنی احتمال بیشتر مشکل سخت افزاری ، دمای مموری تو لود چقدر میشه ؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

راهی هست برا تشخیص مموری آسیب دیده؟

برنامه memory automated test system

mods mats

پست شماره 40 و پست آخر از حقیر شماره 131

مطالعه شود

@masooyan

لینک به دیدگاه

با درود 

دوستان اشاره کردن اگر در دیوایس منیجر درایور گرافیک ارور داره مشکل از مموری هاس و ممکنه مسیر بین مموری تا چیپ هم مشکل داشته باشه و در هر صورت خود شما نمیتونید تعمیرش کنید.

و بهتره ببرین یه تعمیرکار حرفه ای ببینه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مموری هم میتونید با برنامه OCCT تست کنید نمیدونم در چه حدی قابل اتکا هست ولی یه تستی بزنید ببینید نتایج چی میاره

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

مقادیر بایوس همگی درست هستن الا یک مورد ورژن بایوسی که این نرم افزار نشون میده رو من تو هیچ سایتی پیدا نکردم عجیب نیست؟

درود 

اگه بایوس کارت توسط ماینر فلش شده باشه مشکل میتونه از اون باشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۲ در 11:16، Elderado گفته است:

برنامه memory automated test system

mods mats

پست شماره 40 و پست آخر از حقیر شماره 131

مطالعه شود

@masooyan

یه موردی که هنگام بوتیبل نرم افزار برام پیش اومد این بود که سیستم کلا هنگ کرد و مجبور شدم دستی ریستارت کنم

در ۱۴۰۳/۶/۲ در 11:36، masooyan گفته است:

با درود 

دوستان اشاره کردن اگر در دیوایس منیجر درایور گرافیک ارور داره مشکل از مموری هاس و ممکنه مسیر بین مموری تا چیپ هم مشکل داشته باشه و در هر صورت خود شما نمیتونید تعمیرش کنید.

و بهتره ببرین یه تعمیرکار حرفه ای ببینه.

بله در دیوایس منیجر ارور میده با یک تعمیرکار حرف زدم و احتمال از قطعی مسیر مموری تا چیپ رو زد اگه با تعویض بایوس هم مشکل برطرف نشد کارت رو به تعمیرکار تحویل میدم

23 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

مموری هم میتونید با برنامه OCCT تست کنید نمیدونم در چه حدی قابل اتکا هست ولی یه تستی بزنید ببینید نتایج چی میاره

تست 3dmark زدم با درایور پایین تر پایداری 98 درصدی ثبت کرد با این نرم افزار هم باز چک میکنم ممنون

5 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

درود 

اگه بایوس کارت توسط ماینر فلش شده باشه مشکل میتونه از اون باشه

فایل بایوس اصلی رو دارم چطور روش نصب کنم؟

ویرایش شده توسط Mahdi ZMS
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

والا اینو دقیق نمیدونم ولی یوتیوب سرچ کنید حتما میاره

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

https://www.techpowerup.com/forums/threads/guide-for-flashing-bios-of-nvidia-gpu.119955/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...