رفتن به مطلب

صدای وزوز فن کارت گرافیک در دور پایین!

Alien87
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر عزیزان

الان یک ماهی شده که یکی از فن های کارت msi 3080 ti suprim x در دور پایین صدای رو اعصابی مثل وزوز میده! در کل به صدای سیستم حساسم و همیشه تمام قطعات رو اندرولت میکنم تا دور فنها زیر 50% باشه و 90% موارد حتی تو گیم هم صدایی از سیستم در نمیاد! حالا این صدای وزوز فن کارت گرافیک رفته رو اعصاب! 😅 وقتی فنو یکم فشار میدم برای چند ساعت صدایی ازش در نمیاد ولی بعدش دوباره شروع میشه! از لحاظ کارکرد اوکیه و دما مثل قبله! کارت تا سه ماه دیگه گارانتی آونگ داره! ولی خوب بخوام بفرستم گارانتی و برگرده طول میکشه و من به کارت گرافیک برای کارم نیاز دارم! عزیزانی که تجربه داشتن راه حلی داره مثلا فنو باز کنم و روغن کاری کنم؟ یا فن اصلی این سری پیدا میشه خودم بخرم جایگزین کنم؟ تشکر

لینک به دیدگاه

درود

چرا این پست صفحه اصلی نمیره؟ لطفاً بررسی کنید ممنون

@ARMIN

لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، Alien87 گفته است:

درود

چرا این پست صفحه اصلی نمیره؟ لطفاً بررسی کنید ممنون

@ARMIN

چون در محل اشتباه تاپیک زدین. منتقلش کردم بخش درست.

لینک به دیدگاه

سلام نیاز به گریس زدن داره پیچای رو فن رو باز کن ببین پشتش بست حلقه ای داره پشت برچسب یا ن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۱۳ در 12:26، Alien87 گفته است:

درود بر عزیزان

الان یک ماهی شده که یکی از فن های کارت msi 3080 ti suprim x در دور پایین صدای رو اعصابی مثل وزوز میده! در کل به صدای سیستم حساسم و همیشه تمام قطعات رو اندرولت میکنم تا دور فنها زیر 50% باشه و 90% موارد حتی تو گیم هم صدایی از سیستم در نمیاد! حالا این صدای وزوز فن کارت گرافیک رفته رو اعصاب! 😅 وقتی فنو یکم فشار میدم برای چند ساعت صدایی ازش در نمیاد ولی بعدش دوباره شروع میشه! از لحاظ کارکرد اوکیه و دما مثل قبله! کارت تا سه ماه دیگه گارانتی آونگ داره! ولی خوب بخوام بفرستم گارانتی و برگرده طول میکشه و من به کارت گرافیک برای کارم نیاز دارم! عزیزانی که تجربه داشتن راه حلی داره مثلا فنو باز کنم و روغن کاری کنم؟ یا فن اصلی این سری پیدا میشه خودم بخرم جایگزین کنم؟ تشکر

سلام

به گارانتی مراجعه کنید . این روش های مثل گریس زدن موقتی هست . فن خراب باید تعویض بشه و باز کردن هم ممکنه باعث ابطال گارانتی کارت شما بشه .

لینک به دیدگاه

با سلام.

۳۰۷۰ti msi همین سری سوپریم برای دوستم خریدم بعد از ۶ ماه یکی از فن هاش شرو کرد صدای نویز ایجاد کردن.

فرستادیم گارانتی.

فن رو تعویض کردن و بعد از ۱ سال مجددا صدای نویز برگشت.

از اونجایی که دوست بنده هم به شدت به صدای نویز حساس بودن باز کردیم فن رو و با روغن موتور ۱۰ ۴۰ ماشین قسمت بلبرینگ رو پر از روغن کردیم و الان چند ماهی هست بی مشکل داره استفاده میکنه.

اگر نهایت یک سال دیگه گرافیک رو تعویض میکنید بفرستید گارانتی.

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است:

با سلام.

۳۰۷۰ti msi همین سری سوپریم برای دوستم خریدم بعد از ۶ ماه یکی از فن هاش شرو کرد صدای نویز ایجاد کردن.

فرستادیم گارانتی.

فن رو تعویض کردن و بعد از ۱ سال مجددا صدای نویز برگشت.

از اونجایی که دوست بنده هم به شدت به صدای نویز حساس بودن باز کردیم فن رو و با روغن موتور ۱۰ ۴۰ ماشین قسمت بلبرینگ رو پر از روغن کردیم و الان چند ماهی هست بی مشکل داره استفاده میکنه.

اگر نهایت یک سال دیگه گرافیک رو تعویض میکنید بفرستید گارانتی.

سلام 

تشکر عزیز ، چند روز طول کشید تا از گارانتی برگرده؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۱۹ در 19:21، Alien87 گفته است:

سلام 

تشکر عزیز ، چند روز طول کشید تا از گارانتی برگرده؟

اگر درست یادم مونده باشه حدود ۶ روز طول کشید کارت رو بدن.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۱۳ در 12:26، Alien87 گفته است:

درود بر عزیزان

سلام

فن جاذب گرد و خاک هست

اگر ماهی 2-3 بار با کمپرسور هوا (با حفظ فاصله) شکاف زیر پره رو خاک گیری نکنید خاک ممکنه روی bearing یا shaft فن تاثیر بذاره و باعث ایجاد نویز و کندی سرعت میشه

اگر به صدا افتاده راحت ترین حالت اینه که اگر کارت پلمب پیچ نداره فن رو کلا از بدنه جدا کنید و بگذارید در آب و مایع ظرفشوری 10 دقیقه بمونه بعد پره ها رو با دست به آرومی بچرخونید همونطور که در آب هست.

بعد از 5 دقیقه که اینکارو کردید آبکشی کنید و شکاف بین پره و بدنه فن به سمت بالا زیر آب بگیرید تا کامل شسته بشه.

بگذارید جلوی پنکه 1 روز کامل خشک بشه و جهتشو نسبت به پنکه تغییر بدید

بعدش با سورنگ انسولین و روغن موزر اصلاح (نه هر روغنی و گریس اصلا) اگر برینگ یا شفت قابل دیدن هست در حد 3 الی 4 قطره نه بیشتر تزریق کنید به هسته برینگ و با دست پره رو بچرخونید.

به احتمال 95% اگر مشکل خاک باشه حل میشه.

راه ساده تر خرید فن نو از بازار هست.

ویرایش شده توسط AloneStar
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...