رفتن به مطلب

خاموش شدن صفحه مانیتور و عدم پاسخگویی سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان

سیستم من مدتی هست که با یک مشکل مواجه شده 

زمانی که می‌خوام سیستم رو روشن کنم گاهی اوقات بوت نمیشه و چراغ سفید مادربرد که مربوط به VGA  هست روشن میمونه و با خاموش و روشن کردن مجدد دوباره روشن میشه و گاهی وقتها هم در حین کار صفحه مانیتور خاموش میشه و مجبورم که سیستم رو ریستارت کنم.قبلا گاهی همچین مشکلی بود اما به این شدت نبود.مشخصات سیستم: 

Asus x470 f gaming

Ryzen 7 2700 x

1080ti

1050 ocdg green

دوستان عزیز اگر راه حلی دارند لطفاً عنوان بفرمایید

متشکرم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سه مورد باید به صورت جدا تست بشن 

مادربرد 

کارت گرافیک 

و پاور 

اگر بایوس اپدیت نیست اونم اپدیت کنید شاید مشکل برطرف شد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این موارد هم بد نیست به عنوان راهکار دم دستی انجام بدین

پایه های کارت گرافیک رو نگاه کنید ببینید سولفاته نشده باشه

برای اطمینان با دستمال و الکل پایه ها رو تمیز کنید

کابل hdmi رو تعویض کنید یا حتی سعی کنید از خروجی های دیگه کارت گرافیک تصویر بگیرید

سیستم رو روی تلویزیون تست کنید

کابل تغذیه گرافیک رو عوض کنید و از یکی از خروجهای دیگه پاور برق رو بگیرید

امیدوارم با این راهکارهای ساده مشکلتون حل بشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۱۹ در 19:49، vahidsamaili63@gmail.com گفته است:

سلام به همه دوستان

سیستم من مدتی هست که با یک مشکل مواجه شده 

زمانی که می‌خوام سیستم رو روشن کنم گاهی اوقات بوت نمیشه و چراغ سفید مادربرد که مربوط به VGA  هست روشن میمونه و با خاموش و روشن کردن مجدد دوباره روشن میشه و گاهی وقتها هم در حین کار صفحه مانیتور خاموش میشه و مجبورم که سیستم رو ریستارت کنم.قبلا گاهی همچین مشکلی بود اما به این شدت نبود.مشخصات سیستم: 

Asus x470 f gaming

Ryzen 7 2700 x

1080ti

1050 ocdg green

دوستان عزیز اگر راه حلی دارند لطفاً عنوان بفرمایید

متشکرم 

مشکلی که داری به احتمال زیاد مربوط به کارت گرافیک یا اسلات PCIe مادربرد میشه. با توجه به اینکه چراغ VGA روی مادربرد روشن می‌مونه و سیستم بوت نمیشه، چندین عامل رو باید بررسی کنی:

1. مشکل در اتصال کارت گرافیک: کارت گرافیکت رو از اسلات PCIe دربیار و دوباره با دقت و محکم جا بزن. گاهی اوقات کارت گرافیک به درستی متصل نیست و باعث مشکلات بوت میشه. همچنین کابل‌های برق کارت گرافیک رو بررسی کن که درست وصل باشن.

2. تست کارت گرافیک: کارت گرافیکت رو روی یه سیستم دیگه تست کن یا یه کارت گرافیک دیگه رو روی سیستم خودت امتحان کن تا مطمئن بشی که مشکل از کارت گرافیک نیست. چون سیستم با 1080Ti و 1050 کار می‌کنه، باید مطمئن بشی که هر دو کارت درست کار می‌کنن.

3. آپدیت BIOS: ممکنه مشکل به خاطر قدیمی بودن BIOS باشه. سایت ASUS رو چک کن و ببین که آیا برای مادربردت آپدیت BIOS جدید منتشر شده یا نه. آپدیت BIOS می‌تونه مشکلات ناسازگاری سخت‌افزاری رو حل کنه.

4. بررسی درایورهای کارت گرافیک: مطمئن شو که آخرین نسخه درایورهای کارت گرافیک نصب شده باشن. درایورهای قدیمی یا ناسازگار می‌تونن باعث ایجاد مشکل در نمایش تصویر بشن.

5. مشکل پاور (PSU): اگه پاور سیستم ضعیف باشه یا به اندازه کافی توان نده، ممکنه باعث قطع و وصل شدن کارت گرافیک و خاموش شدن مانیتور بشه. با توجه به اینکه دو کارت گرافیک داری (1080Ti و 1050)، باید مطمئن بشی که پاور سیستم توان کافی داره. یه پاور با وات مناسب برای این سیستم پیشنهاد میشه.

6. بررسی دمای سیستم: مشکلات دما هم می‌تونن باعث خاموش شدن مانیتور بشن. دمای کارت گرافیک و پردازنده رو با نرم‌افزارهای مانیتورینگ مثل HWMonitor چک کن و مطمئن شو که سیستم به‌طور مداوم بیش از حد داغ نمیشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...