رفتن به مطلب

فریز و ریست شدن سیستم

vzsoft
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

نویدجان این قسمت که قرمز کردم ممنون میشم اگه یه توضیحی بدین. چون بعد از آپدیت پی تی من با کروم نمیتونم از پی تی استفاده کنم و مجبورم با فایرفاکس برم اونجا.ولی من هم چند بار با مشکل هنگ کردن چند ثانیه ای مواجه شدم.جریان چیه؟ بیشتر با IDM این مشکل برام پیش میاد

----

دوستان یه توضیح هم در مورد سیم ارت بدید.من کیسم رو روی میز گذاشتم ولی بعضی وقتا که پشت دستم به کیس نزدیک میکنم احساس میکنم کمی برق داره.خطرناک نیست؟ برق نگیرمون جوون مرگ شیم.یا سیستم به باد بره.خیلی ممنون

من با idm  رو میدونم برای چی هنگ میکنه یه فایلی هست که الان اسمش درست یائم نیست ولی فکر کنم ie monitor  باشه که یه نوع تروجان هست  و هنگامی که دانلود سنگین داشته باشیم ممکنه که اختلال بزنه تو روند دانلود و خرابش کنه بهترین کار اینه که از طریق یه بوت cd اون فایل رو delete کنید و بعدش متوجه میشید که بهتر کار میکنه و دیگه هنگ نمیزنه .

سیم ارت هم در کشور هایی مثل آمریکا یا اروپا برای وسایل برقی استفاده میشه که بار به زمین تخلیه میکنه و موجب برق گرفتگی نمیشه . حالا اگر کیست از خودش برق میده شاید مشکل پاورت باشه که برق دزدی میکنه .

چون پسر خالمم پاورش برق دزدی داشت و نیمه سوز بود که یه چنین حالتی داشت کیسش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود دوست گلم . مشکل فریز شدن از آدرس دهی رمها پیش میاد . که البته این مشکل برای رمهای شما نباید به وجود بیاد .

ممکنه کنترلر حافظه که روی مادربورد شما هست در فرکانس های بالا توانایی آدرس دهی داده نداشته باشه . خودم هم یدونه مادربورد p55 داشتم و یک سی پی یو i7870 رمهای من از نوع g.skill pi بود ولی وقتی رو بالاترین فرکانس میبردم که همون 2200 مگاهرتز بود با اینکه پروفایل xmp فعال بود . اما فریز میداد . اونم پی در پی .

من فکر میکنم کنترلر حافظه مادربورد که در فرکانس های بالا آدرس دهی میکنه مشکل داره . 

چون من همون رمهابی خودم رو روی یه مادربورد دیگه تست کردم مشکلی نداشت و اصلا فریز نمیسشد .

میفرمایید از چه مرورگر اینترنتی استفاده میکنید ؟؟؟

اگر از فایرفاکس استفاده میکنید برای مدتی با IE کار کنید ببینید این مشکل باز هم پیش میاد ( به هیچ عنوان از MOZILA) تو این مدت استفاده نکنید

نویدجان این قسمت که قرمز کردم ممنون میشم اگه یه توضیحی بدین. چون بعد از آپدیت پی تی من با کروم نمیتونم از پی تی استفاده کنم و مجبورم با فایرفاکس برم اونجا.ولی من هم چند بار با مشکل هنگ کردن چند ثانیه ای مواجه شدم.جریان چیه؟ بیشتر با IDM این مشکل برام پیش میاد

----

دوستان یه توضیح هم در مورد سیم ارت بدید.من کیسم رو روی میز گذاشتم ولی بعضی وقتا که پشت دستم به کیس نزدیک میکنم احساس میکنم کمی برق داره.خطرناک نیست؟ برق نگیرمون جوون مرگ شیم.یا سیستم به باد بره.خیلی ممنون

من با idm  رو میدونم برای چی هنگ میکنه یه فایلی هست که الان اسمش درست یائم نیست ولی فکر کنم ie monitor  باشه که یه نوع تروجان هست  و هنگامی که دانلود سنگین داشته باشیم ممکنه که اختلال بزنه تو روند دانلود و خرابش کنه بهترین کار اینه که از طریق یه بوت cd اون فایل رو delete کنید و بعدش متوجه میشید که بهتر کار میکنه و دیگه هنگ نمیزنه .

سیم ارت هم در کشور هایی مثل آمریکا یا اروپا برای وسایل برقی استفاده میشه که بار به زمین تخلیه میکنه و موجب برق گرفتگی نمیشه . حالا اگر کیست از خودش برق میده شاید مشکل پاورت باشه که برق دزدی میکنه .

چون پسر خالمم پاورش برق دزدی داشت و نیمه سوز بود که یه چنین حالتی داشت کیسش .

دوستان توجه نمی کنید که تاپیک برای انتهای شهریور و ابتدای مهر هست. ;)

ولی در هر صورت یک چندتا نکته بگم :

-مموری کنترلر ها از برد به داخل پردازنده منتقل شدن چه اینتل دونسل هست و AMD هم که خیلی وقته.

-بحث عدم سازگاری رم یا همون کامفلت هست که نباید باشه ولی هست :دی.برای نمونه رم تیم گروپی که روی یک مین برد یک خط در میون صفحه آبی میداد روی مین دیگه بدون هیچ مشکلی کار میکرد.

-برای مطمئن شدن از عدم مشکل از رمها ،رمها رو باید تک تک تست گرفت(چندوقت پیش اینو متوجه شدم)یعنی وقتی رمها دوال بود تو برنامه تست هیچ اروری نمی داد ولی صفحه آبی داشت ولی تک ماژول تک ماژول که گرفتم ارور داد و معلوم شد کدوم ماژول مشکل داره! :blink:

-اون به هیچ عنوان رو نوید جان برای این به کار بردن که از روش آزمون و خطا معلوم میشه که مشکل از مرورگر بوده یا خیر. چون موارد زیادی BSOD با مرورگر موزیلا گزارش شده بود و خودم  هم دیدم؛ که خوشبختانه در نسخه های جدید من مشکلی ندیدم.در هر صورت استفاده از گوگل کروم رو به همه توصیه می کنم. :-B

-در مورد سیم ارت تا اونجا که خاطرم هست : رسانش سیم از بدن بیشتر هست جریان از مسیر کم مقاومت تر(سیم) بجای بدن انسان که مقاومت بیشتری نسبت به سیم داره عبور می کنه.در مورد برق گرفتگی هم خیالتون راحت معمولا ولتاژها در حدی نیست که بتونه به انسان آسیب وارد کنه :-j

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون.

منم حواسم بود :دی اولشم نوشته بودم تاریخ آخرین پست سه ماه پیش بوده ولی موقع ارسال ویرایش کردم گفتم بیخیالش :دی

در مورد برق گرفتگی چند سال پیش موقعی که میخواستم درب کیس یکی از دوستام باز کنم (سیستم قدیمی بود کیس از این سیلورها) دچار رقص بندری شدیم و بوی کباب ترکی فضا را مطبوع کرد :دی یعنی دقیقا دست چپم سوخت!!! :( و ...

دیگه از اونموقع چشمم ترسیده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اوه اوه برق سه فاز بوده :دی

یه حالت میشه اونم تو قسمت ورودی اتصال جایی باشه که همون 220 شهری متصل شده باشه ولی قطعات می پوکن همچین ولتاژی بهش برسه؟

لینک به دیدگاه

سیم اتصال زمین الان جزو ملزومات ساختمان های جدید هست:D (پیام بازرگانی):D

تو هر سیستمی همیشه مقداری برق تو بدنه هست. حالا اگه شما دستتون رو به دیوار یا پنجره بزنید( یا پاتون برهنه بر روی سرامیک باشه) چون جریان از بدن تخلیه میشه میزان برق بیشتر میشه. دست رو روی بدنه سر بدین متوجه وجود برق میشین.

که این برق طبیعی هست. (جریان همون برق منفی بدنه تو ماشین هاست)

حالا اگه به این مورد حساس هستید، میتونید با یک سیم مسی که به یک قسمت از فلز کیس وصل هست، اون رو انتقال بدید به جایی مثل رادیاتور منزل یا یک پنجره. و از همه بهتر اگه خونه تیرآهنه به تیرآهن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معمولا این جریان برق در کیس رو پاور های رده بالا محسوس تره چون برق بیشتری میکشند . معمولا هم از 700 800 وات به بالا این جریان برق رو به کیس منتقل می کنند

لینک به دیدگاه

دوستان توجه نمی کنید که تاپیک برای انتهای شهریور و ابتدای مهر هست. ;)

ولی در هر صورت یک چندتا نکته بگم :

-مموری کنترلر ها از برد به داخل پردازنده منتقل شدن چه اینتل دونسل هست و AMD هم که خیلی وقته.

-بحث عدم سازگاری رم یا همون کامفلت هست که نباید باشه ولی هست :دی.برای نمونه رم تیم گروپی که روی یک مین برد یک خط در میون صفحه آبی میداد روی مین دیگه بدون هیچ مشکلی کار میکرد.

-برای مطمئن شدن از عدم مشکل از رمها ،رمها رو باید تک تک تست گرفت(چندوقت پیش اینو متوجه شدم)یعنی وقتی رمها دوال بود تو برنامه تست هیچ اروری نمی داد ولی صفحه آبی داشت ولی تک ماژول تک ماژول که گرفتم ارور داد و معلوم شد کدوم ماژول مشکل داره! :blink:

-اون به هیچ عنوان رو نوید جان برای این به کار بردن که از روش آزمون و خطا معلوم میشه که مشکل از مرورگر بوده یا خیر. چون موارد زیادی BSOD با مرورگر موزیلا گزارش شده بود و خودم  هم دیدم؛ که خوشبختانه در نسخه های جدید من مشکلی ندیدم.در هر صورت استفاده از گوگل کروم رو به همه توصیه می کنم. :-B

-در مورد سیم ارت تا اونجا که خاطرم هست : رسانش سیم از بدن بیشتر هست جریان از مسیر کم مقاومت تر(سیم) بجای بدن انسان که مقاومت بیشتری نسبت به سیم داره عبور می کنه.در مورد برق گرفتگی هم خیالتون راحت معمولا ولتاژها در حدی نیست که بتونه به انسان آسیب وارد کنه :-j

درود بر آقا معین .

1- بنده حواسم هست که کنترلر رم از مادربورد به داخل پردازنده منتقل شده . ولی این کنترل در معماری آیوی بریدج دیگه نهایتا تا فرکانس 1600 مگاهرتز ساپورت میکنه و عملا از بالاتر از اون برای پردازنده یکنوع اورکلاک به حساب میاد و در واقع منظورم از مموری کنترلر مادربورد همون کنترل در فرکانس های بالای 2000 هست 

2- حواسم به تاپیک اصلا نبود .

3-مشکل برق دزدی پاور و برق دادن به کیس به طبق گفته شما در حد اونقدر زیادی نیست که به انسان آسیبی برسونه . سیم ارت هم بله فرمایشات شما درسته و من هم در صحبتم گفتم که جریان به جای اینکه از بدن عبور کنه و دچار برق گرفتگی بشیم از سیم عبور میکنه و در زمین بار ها تخلیه میشن .

با تشکر از آقا معین بابت توجهشون .

ویرایش شده توسط AGREEN
لینک به دیدگاه

درود دوست گلم . مشکل فریز شدن از آدرس دهی رمها پیش میاد . که البته این مشکل برای رمهای شما نباید به وجود بیاد .

ممکنه کنترلر حافظه که روی مادربورد شما هست در فرکانس های بالا توانایی آدرس دهی داده نداشته باشه . خودم هم یدونه مادربورد p55 داشتم و یک سی پی یو i7870 رمهای من از نوع g.skill pi بود ولی وقتی رو بالاترین فرکانس میبردم که همون 2200 مگاهرتز بود با اینکه پروفایل xmp فعال بود . اما فریز میداد . اونم پی در پی .

من فکر میکنم کنترلر حافظه مادربورد که در فرکانس های بالا آدرس دهی میکنه مشکل داره . 

چون من همون رمهابی خودم رو روی یه مادربورد دیگه تست کردم مشکلی نداشت و اصلا فریز نمیسشد .

سپاس دوستان

متاسفانه بدون xmp هم این مشکل وجود داره ولی خیلی کمتر مثلا 2 هفته یک بار

الان با یک رم دیگه دارم کار می کنم و مشکلی وجود نداره

حالا باید بگردم یه سیستم پیدا کنم رم ها رو بزارم روش ببینم رم ها واقعا مشکل دارن یا نه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...