رفتن به مطلب

پرینتر لیزری رنگی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان.

من دنبال یک پرینتر لیزری رنگی خوب هستم.

تا 300 تومن هم میدم....

برای مصرف خونگی میخوام.عکس,نوشته...

ممنون از همه

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان.

تا 300 تومن هم میدم....

ممنون از همه

در کل هزینه پرینتر های لیزری رنگی خیلی بالاست . مثلا هر کارتریجش 75 تومانه و 4 تاش 300 تومان در میاد یعنی از خود پرینتر گرونتر میشه :D

الان توی این رنج قیمت hp 1600 هستش که خودمون توی دفتر داریم ازش استفاده میکنیم قیمتش هم حدودا 217 تومانه

لینک به دیدگاه

خب این شارژ کردنش نسبت به ج.هر افشان به صرفه تر هست؟یعنی شارژش بیشتر برام کار می کنه لیزری؟

آقا لپ کلا:

من یک پرینتر رنگی می خوام که مصرف کارترجش خیلی پایین باشه.

تا 300 هم میدم.

لینک به دیدگاه

خب این شارژ کردنش نسبت به ج.هر افشان به صرفه تر هست؟یعنی شارژش بیشتر برام کار می کنه لیزری؟

آقا لپ کلا:

من یک پرینتر رنگی می خوام که مصرف کارترجش خیلی پایین باشه.

تا 300 هم میدم.

متاسفانه توی رده 300 تومان همین 1600 هستش که 217 تومانه حدودا . ولی اگر قویتر میخواید میره بالای 400 تومان که مدل 3600 هستش که یه مقدار کمه توی بازار

لینک به دیدگاه

کیفیت چاپ عکس رنگی این 1600 در چه حدی هست؟

نمونه می تونی ازش بزاری؟

به جوهر افشان می رسه؟!

لینک به دیدگاه

کیفیت چاپ عکس رنگی این 1600 در چه حدی هست؟

نمونه می تونی ازش بزاری؟

به جوهر افشان می رسه؟!

خوب به نظر من کیفیت لیزری به جوهر افشان نمیرسه . ولی هزینه لیزری کمتره . در مورد نمونه عکس اگر خواستید و تهران بودید میتونید بیاید اینجا و یک عکس براتون پرینت بگیریم و نمونه رو ببیند . ولی اگر اسکن کنیم خوب اسکن هم کیفیت رو تغییر میده .

لینک به دیدگاه

پس چی میگفتن که پرینتر لیزری ار بس کیفیتش بالاست که باید مجوز براش گرفت؟!!!

لینک به دیدگاه

پس چی میگفتن که پرینتر لیزری ار بس کیفیتش بالاست که باید مجوز براش گرفت؟!!!

شایعه بوده مسعود جان

لینک به دیدگاه

آخه من هرچی میگردم همه میگن لیزری کیفیتش پایین تر از جوهر افشان هست!!

این کارتریج های که بهش میگن تانک جریانش چیه؟

لینک به دیدگاه

آخه من هرچی میگردم همه میگن لیزری کیفیتش پایین تر از جوهر افشان هست!!

این کارتریج های که بهش میگن تانک جریانش چیه؟

ببنید کیفیت لیزری از نظر رزولیشن پایینتر از جوهر افشان نه از نظر کیفیت ساخت . حالا اگر میخواید کارهای حرفه ای روی عکس انجام بدید و کیفیت رنگ و اینجور چیزها براتون خیلی مهمه جوهر افشان بخرید و اگر اینها براتون مهم نیست لیزری بخرید

لینک به دیدگاه

نظر من که جوهر افشان دارم رو بخوای میگم لیزی بگیر چون دیگه دغدغه خشک شدن رنگ و زود تموم شدنش رو نداری

لینک به دیدگاه

من نمی خوام کار حرفه ای انجام بدم.در حد خونگی هست.

چه نوع پرینتر لیزری پیشنهاد می کنید؟

لینک به دیدگاه

من نمی خوام کار حرفه ای انجام بدم.در حد خونگی هست.

چه نوع پرینتر لیزری پیشنهاد می کنید؟

ببیند من نظرم اینه . اگر تعداد پرینترهای رنگیتون کمه میتونید یک دستگاه جوهر افشان تا 50 تومان برای این کار بخرید وبرای پرینت عمده و متن از لیزری تا 100 تومان استفاده کنید

لینک به دیدگاه

CLP315.jpg[/img]

سلام به همه دوستان.

تا 300 تومن هم میدم....

ممنون از همه

به نظر من پرینتر رنگی لیزری سامسونگ clp315 که تازه به بازار آمده بخر. قیمت اون 175 هزار تومن. برای عکس

رنگی نسبت به قیمتش خیلی خوبه. قیمت کارتریج 35 الی 40 هزار تومنه. 4 عدد کارتریج می خوره برای چهار رنگ مختلف قرمز آبی زرد و سیاه. هر کارتریج رو میشه 3 بار شارژ کر د. قیمت شارژ 6 الی 8 هزار تومان.

C7646364-2.jpg

ویرایش شده توسط koorosh2500
لینک به دیدگاه

clp315.jpg[/img]

به نظر من پرینتر رنگی لیزری سامسونگ clp315 که تازه به بازار آمده بخر. قیمت اون 175 هزار تومن. برای عکس

رنگی نسبت به قیمتش خیلی خوبه. قیمت کارتریج 35 الی 40 هزار تومنه. 4 عدد کارتریج می خوره برای چهار رنگ مختلف قرمز آبی زرد و سیاه. هر کارتریج رو میشه 3 بار شارژ کر د. قیمت شارژ 6 الی 8 هزار تومان.

c7646364-2.jpg

کوروش جان انتخاب بدی نیست ولی تعداد پرینتی که میگیره چند تاست ؟ این خیلی مهمه اگر تعداد پرینتش بالا باشه با قیمت کارتریجهاش انتخاب خوبیه

لینک به دیدگاه

کوروش جان انتخاب بدی نیست ولی تعداد پرینتی که میگیره چند تاست ؟ این خیلی مهمه اگر تعداد پرینتش بالا باشه با قیمت کارتریجهاش انتخاب خوبیه

آره اگه این مورد رو هم ذکر کنی خیلی عالی میشه کوروش جان...

(در ضمن,اون خانومه رو به عنوان اشانتیون میدن؟ :D )

لینک به دیدگاه

(در ضمن,اون خانومه رو به عنوان اشانتیون میدن؟ :D )

نه عزیزم روی خرید اون خانوم یه پرینتر اشانتیوم میده

لینک به دیدگاه

بسته به اینکه از چه چیزی شما بخواهید پرینت بگیرید مصرف کاتریج فرق می کند. من حدود یک ماه است که این پرینتر را خریده ام و به این نتایج رسیده ام:

اگر بخواهیم فقط از متون معمولی و سیاه و سفید پرینت بگیریم باید پرینتر را روی سیاه و سفید تنظیم کنیم تا از کارتریجهای رنگی استفاده نکند و فقط از کارتریج مشکی استفاده کند و با یک کارتریج مشکی میتوانید 1500 صفحه a4 را پرینت بگیرید. یعنی با یک کارتریج اورجینال مشکی به قیمت 40 هزار تومان (یا کارتریج شارژ شده با هزینه 8 هزار تومان) می شود 1500 صفحه سیاه و سفید متنی پرینت گرفت.

اگر بخواهید از تصاویر تمام رنگی مثل تصاویر طبیعت و ... پرینت بگیرید پرینتر را روی رنگی تنظیم می کنید

که از تمام کارتریجهای رنگی استفاده می کند که با سه کارتریج رنگی زرد و قرمز و آبی می توانید حدود 1000 الی 1100 صفحه a4 پرینت بگیرید. بنابراین نتیجه می گیریم که برای 1000 صفحه عکس تمام رنگی اگر بخواهیم از کارتریج های اورجینال استفاده بکنیم باید حدود 110 هزار تومان (هر کارتریج تک رنگ 35 هزار تومان) هزینه بکنیم اما اگر بخواهیم از کارتریجهای شارژ شده استفاده بکنیم باید حدود 24 هزار تومان (هر کارتریج تک رنگ 8 هزار تومان) هزینه بکنیم.

در مورد شارژ کارتریج پرینترهای لیزری بعضی ها می گویند که هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر چند دفعه می توانید کارتریج را شارژ بکنید اما نمایندگی سامسونگ که من دستگاه را از او خریدم می گوید شما هر کارتریج را سه مرتبه بیشتر شارژ نکنید. (در دفترچه راهنمای دستگاه نوشته فقط از اوریجینال استفاده بکنید و اصلا شارژ نکنید!!) ولی در هرحال باید شخص مطمئنی کارتریج را شارژ بکند. ضمنا کارتریج مشکی از کارتریج رنگی گرانتر است.

ویرایش شده توسط koorosh2500
لینک به دیدگاه

بسته به اینکه از چه چیزی شما بخواهید پرینت بگیرید مصرف کاتریج فرق می کند. من حدود یک ماه است که این پرینتر را خریده ام و به این نتایج رسیده ام:

اگر بخواهیم فقط از متون معمولی و سیاه و سفید پرینت بگیریم باید پرینتر را روی سیاه و سفید تنظیم کنیم تا از کارتریجهای رنگی استفاده نکند و فقط از کارتریج مشکی استفاده کند و با یک کارتریج مشکی میتوانید 1500 صفحه a4 را پرینت بگیرید. یعنی با یک کارتریج اورجینال مشکی به قیمت 40 هزار تومان (یا کارتریج شارژ شده با هزینه 8 هزار تومان) می شود 1500 صفحه سیاه و سفید متنی پرینت گرفت.

اگر بخواهید از تصاویر تمام رنگی مثل تصاویر طبیعت و ... پرینت بگیرید پرینتر را روی رنگی تنظیم می کنید

که از تمام کارتریجهای رنگی استفاده می کند که با سه کارتریج رنگی زرد و قرمز و آبی می توانید حدود 1000 الی 1100 صفحه a4 پرینت بگیرید. بنابراین نتیجه می گیریم که برای 1000 صفحه عکس تمام رنگی اگر بخواهیم از کارتریج های اورجینال استفاده بکنیم باید حدود 110 هزار تومان (هر کارتریج تک رنگ 35 هزار تومان) هزینه بکنیم اما اگر بخواهیم از کارتریجهای شارژ شده استفاده بکنیم باید حدود 24 هزار تومان (هر کارتریج تک رنگ 8 هزار تومان) هزینه بکنیم.

در مورد شارژ کارتریج پرینترهای لیزری بعضی ها می گویند که هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر چند دفعه می توانید کارتریج را شارژ بکنید اما نمایندگی سامسونگ که من دستگاه را از او خریدم می گوید شما هر کارتریج را سه مرتبه بیشتر شارژ نکنید. (در دفترچه راهنمای دستگاه نوشته فقط از اوریجینال استفاده بکنید و اصلا شارژ نکنید!!) ولی در هرحال باید شخص مطمئنی کارتریج را شارژ بکند. ضمنا کارتریج مشکی از کارتریج رنگی گرانتر است.

درود

کوروش جان وقتی میگیم که پرینتر چند تا برگ میزنه قانونش اینه که یک برگ رو به صورت متوسط و عمومی حساب میکنن که چقدر رنگ استفاده شده . نه اینکه یک برگه که کاملا رنگی و کاملا از رنگها در تمام صفحه استفاده شده باشه .

توضیحات شما تکمیل بوده و به نظر من با قیمتی که داره و قیمت خوب کارتریج انتخاب خوبیه

لینک به دیدگاه

ممنون کورش جان.

گارانتی هم داره؟

بله. یک سال گارانتی سام سرویس.

لینک به دیدگاه

درود

کوروش جان وقتی میگیم که پرینتر چند تا برگ میزنه قانونش اینه که یک برگ رو به صورت متوسط و عمومی حساب میکنن که چقدر رنگ استفاده شده . نه اینکه یک برگه که کاملا رنگی و کاملا از رنگها در تمام صفحه استفاده شده باشه .

توضیحات شما تکمیل بوده و به نظر من با قیمتی که داره و قیمت خوب کارتریج انتخاب خوبیه

صحبت شما درست است. درایور پرینتر یک برنامه ای دارد به نام Smart Panel که وقتی پرینتر روشن است می گوید چند درصد از هر کدام از کارتریجها باقی مانده است. مثلا اگر در عکسهای شما از رنگ آبی زیاد استفاده شده باشد

مشاهده می کنید از کارتریج Cyan درصد بیشتری استفاده شده است. ضمنا برای اینکه عکس شما خوب از آب در بیاید باید در تنظیم رنگها و نور و تنظیم saturation و .... دقت بکنید.

لینک به دیدگاه

82295_samsung-CLP-315K-and-CLX-3175FNK.jpg

Samsung_CLP315K_3.jpg

:D:D:D:D:D:D:D:D

این مدل چند کاره از این نوع پرینتر هست؟

قیمتش چنده؟

اینو نگیرم؟

ویرایش شده توسط Ma3ouD
لینک به دیدگاه

82295_samsung-clp-315k-and-clx-3175fnk.jpg

samsung_clp315k_3.jpg

:D:D:d:d:d:d:d:d

این مدل چند کاره از این نوع پرینتر هست؟

قیمتش چنده؟

اینو نگیرم؟

از این مدل چند کاره اصلا اطلاعی ندارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...