رفتن به مطلب

خراب شدن مدام ویندوز

sadeghdota
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عزیز زبان ویندوز رو فارسی کن تا بتونیم راحت تر پست های شما رو بخونیم. @};-

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

عزیز fastusb و fastboot و کلا این fast هارو نصب نکنی بهتر هستش...

چون طبق تجربه فقط با ورژنهای خاصی ار بایوس کار میکنن و اکثرا هم مشکل بیشتر ایجاد میکنن تا حل کنن...

واسه USB 3 شما میتونی از همون درایور ویندوز 7 استفاده کنی...

راستی شما یه چک درست بکن که بایوسی که میخوای بزاری دقیقا مدل مادربوردی هستش که شما دارید...(جعبه مادربورد رو یه چک کن)...

لینک به دیدگاه

درود صادق جان

در مورد کالاتون تمام نظرات دوستان رو نکته به نکته اجرا بفرمایید اگر درست نشد هر کالایی که فکر میکنید مشکل داره بفرستید واسمون و ما براتون ارسال میکنیم گارانتی .

من از چند تا از مدیران میخوام که به دوست خوبم که در شیراز هستن کمک کنن تا مشکلشون رفع بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نسخه Retail ویندوز 8 حدود 45 روز پیش منتشر شد ( نسخه RTM و ... هم منتشر شده ) و با USB 3 مشکلی نداره بصورت کلی ( تست کردم ) .

ویندوز 8 نسخه Retail :

Yi8K.jpg

شاید تو نت باشه اسم فایل رو جستجو کن وSHA1 فایل ISO رو با این مشخصات چک کن : (از اکانت MSDN هست)

soCZQ.jpg

tnOj.jpg

مشکل شما یه کانفلیک درایوری یا نرم افزاری میتونه باشه .

لینک به دیدگاه

نسخه Retail ویندوز 8 حدود 45 روز پیش منتشر شد ( نسخه RTM و ... هم منتشر شده ) و با USB 3 مشکلی نداره بصورت کلی ( تست کردم ) .

ویندوز 8 نسخه Retail :

Yi8K.jpg

شاید تو نت باشه اسم فایل رو جستجو کن وSHA1 فایل ISO رو با این مشخصات چک کن : (از اکانت MSDN هست)

soCZQ.jpg

tnOj.jpg

-راستش دقیقا نفهمیدم چی کار کنم . تو دی وی دی ویندوز گشتم و این فال sha1 رو پیدا نکردم...

-فکر نمیکنم به خاطر یکی 2تا فایل کانفیگ ویندوز خراب بشه و بالا نیاد ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز ، بوت سکتورهای هاردتون رو بررسی کنید . معمولا وقتی بوت سکتور ویروسی میشه ، ویندوز زود به زود خراب میشه .

نرم افزار مورد نیازNorton Utility(NU)میتونید از کسی که به سیستم عامل Dos آشنایی داره کمک بگیرید . اگر هم موفق نشدید به من پ خ بدید تا راهنمایی کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این ویندوز نسخه retail سالم و دست نخورده است :

en_windows_8_x64_dvd_915440.iso

با SHA1 :

1CE53AD5F60419CF04A715CF3233F247E48BEEC4

SHA1 یعنی Secure Hash Algorithm که 160 بیتی هست .

=

-فکر نمیکنم به خاطر یکی 2تا فایل کانفیگ ویندوز خراب بشه و بالا نیاد ....

فایل کانفیگ نه :

کانفلیک یا عدم سازگاری .

خراب شدن ویندوز یعنی چی ؟

یعنی دیگه بالا نمیاد؟

چه پیغامی میگیرید؟

آخرین فعالیتی که قبل از خراب شدن انجام میدید چی هست؟

نوشتین که:

اول سرعتش میاد پایین بعد آنتی ویروس از کار میوفته(هم بیت دفندر و هم نود32 رو نصب کردم)

این یک نشونه مشخص از ویروسی شدن سیستم هست خصوصا اینکه آنتی ویروس از کار بیوفته.

شما باید سیستم و تمام فایلها رو با یک دیسک نجات یکی به روز از یکی از آنتی ویروس ها به روش بوت کردن با اون دیسک اسکن کامل بکنید.

یعنی در قدم اول باید مطمئن بشید که سیتم آلوده نیست .

در قدم دوم یک ویندوز نسخه نهایی و دستکاری نشده نصب کنید

یک سیستم امنیتی (انتی ویروس - فایروال) نصب کنید و بروز کنید

در قدمبعدی یک تست پایداری از سیستم بگیرید.

اجازه بدید ویندوز درایور ها رو خودش اتوماتیک آپدیت کنه.

از نصب نرم افزار هایی مشکوک و غیره خودداری کنید.

در آخر اگر مشکل باقی بود دقیقا بنویسید که چه پیغامی میگیرید که ویندوز بالا نمیاد

ویندوز 8 بصورت ذاتی از USB3 پشتیبانی میکنه و نیازی به نصب درایور مادامی که خودش تشخیص نده نداره.

همونطور که نوشتم اجازه بدید ویندوز اتوماتیک و از اینترنت درایور هایی که نیاز هست رو نصب کنه.

اگر درایور خاصی بود که نصب نشده بود برید تو فروم همون محصول و موضوع رو مطرح کنید .

لینک به دیدگاه

اگه سی پی یو 2500 داری از بایوس 2105 استفاده کن. این بایوس از تمام بایوس های جدید بهتره.

جدید ها برای 3770k بهینه شدن و برا من با 2500k مشکل داشتن(جزیی) (مثلا 2305 با usb3 مشکل داشت)

مورد بعدی حتما کابل ساتا رو تعویض کن با یه کابل تازه (از کابل های خود بورد) و بقیه کابل ها رو جدا کن از بورد و رو پورت های دیگه تست کن

با بوت ویندوز رم ها رو هم چک کن ببین پاس میکنن؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، بوت سکتورهای هاردتون رو بررسی کنید . معمولا وقتی بوت سکتور ویروسی میشه ، ویندوز زود به زود خراب میشه .

نرم افزار مورد نیازNorton Utility(NU)میتونید از کسی که به سیستم عامل Dos آشنایی داره کمک بگیرید . اگر هم موفق نشدید به من پ خ بدید تا راهنمایی کنم .

سلام ممنون بابت پستتون

آیا وقتی بوت سکتور ویروسی میشه آنتی ویروس از روی ویندوز نمیتونه ویروس رو پاک کنه؟

من همه ی هارد هامو رو کاملا فرمت کردم و بعد ویندوز نصب کردم آیا احتمال داره ویروس از بین نرفته باشه ؟

به دوستانم بگم میخوام از روی داس کامپیوترم رو اسکن کنم؟

Norton Utility آنتی ویروس هست؟

لینک به دیدگاه

این ویندوز نسخه retail سالم و دست نخورده است :

en_windows_8_x64_dvd_915440.iso

با SHA1 :

1CE53AD5F60419CF04A715CF3233F247E48BEEC4

SHA1 یعنی Secure Hash Algorithm که 160 بیتی هست .

=

فایل کانفیگ نه :

کانفلیک یا عدم سازگاری .

یعنی دیگه بالا نمیاد؟

چه پیغامی میگیرید؟

نوشتین که:

شما باید سیستم و تمام فایلها رو با یک دیسک نجات یکی به روز از یکی از آنتی ویروس ها به روش بوت کردن با اون دیسک اسکن کامل بکنید.

یعنی در قدم اول باید مطمئن بشید که سیتم آلوده نیست .

در آخر اگر مشکل باقی بود دقیقا بنویسید که چه پیغامی میگیرید که ویندوز بالا نمیاد

ویندوز 8 بصورت ذاتی از USB3 پشتیبانی میکنه و نیازی به نصب درایور مادامی که خودش تشخیص نده نداره.

همونطور که نوشتم اجازه بدید ویندوز اتوماتیک و از اینترنت درایور هایی که نیاز هست رو نصب کنه.

اگر درایور خاصی بود که نصب نشده بود برید تو فروم همون محصول و موضوع رو مطرح کنید .

-کلا همه ی برنا مه ها خود ویندوز از کار میوفتم مثلا .net farame work دیگه اجرا نمیشد واسه همین با بعضی از برنامه ها مشکل پیدا میکردم آنتی ویروسم سرعتش پایین میومد و اسکن رو به 2-3 ساعت میرسوند و بعدش هم یک ویروس هم پیدا نمیکرد

-سرعت ویندوز به تدریج پاینن میاد و بدون این که نرم افزار جدیدی نصب کرده باشم یه دفعه میبینم 4 گیگ از 8 گیگ رم اشغال شده... در ابتدا مای کامپیتر باز میشد اما بعد از یک ریستارت دیگه اونم باز نشد ویندوز مدام هنگ میکرد

این خراب شدن شدن ویندوز مال ویندوز7 قبلیم بود که ویندوز و آنتی ویروس نود 32 و خود ویندوز آخرین آپدیت ها رو داشت...به هر حال با اون قبلی هم با usb 3.0 مشکل داشتم

-دقیقا از این تعجب میکنم که هیچ نرم افزاری نصب نکردم و این بلا سرم میاد

-قدم اول رو بلد نیستم ولی با کمک دوستانم انجامش میدم اگر هم خودتون راهنمایی کنید که چه بهتر

-بلدم و همین الانم نصب کردم و هیچ نرم افزار دیگری هم نصب نکردم بجز چند تا درایور و 14 مگا بایت آپدیت مال خود ویندوز از سایت ماکروسافت . ویندوز هم هنوز کرک نکردم .

-بلدم هنوز نصب نکردم گفتم ببینم بدون آنی ویروس مشکلم حل میشه یا نه ولی روی تمام ویندوز های قبلی نصب کرده بودم

-این رو هم بلد نیستم ولی با کمک دوستانم انجامش میدم اگر هم خودتون راهنمایی کنید که چه بهتر...

-اجازه میدم

-خودداری کردم

-2تا از قدم های شما رو انجام ندادم

1-شما باید سیستم و تمام فایلها رو با یک دیسک نجات یکی به روز از یکی از آنتی ویروس ها به روش بوت کردن با اون دیسک اسکن کامل بکنید.

2-یک تست پایداری از سیستم بگیرید.

الان که usb 3.0 ها کار نمیکنن(با این که ویندوز آپدیت هست و جدید ترین درایور ها رو از سایت ایسوسز دانلود و نصب کردم)

در مورد خراب شدن ویندوز نمیتونم نظری بدم ممکنه بعد نصب چند نرم افزار مثل فوتوشاپ و افیس و آنتی ویروس و ... این اتفاق بعد از 1-2 هفته بیوفته...

با تشکر

لینک به دیدگاه

اگه سی پی یو 2500 داری از بایوس 2105 استفاده کن. این بایوس از تمام بایوس های جدید بهتره.

جدید ها برای 3770k بهینه شدن و برا من با 2500k مشکل داشتن(جزیی) (مثلا 2305 با usb3 مشکل داشت)

مورد بعدی حتما کابل ساتا رو تعویض کن با یه کابل تازه (از کابل های خود بورد) و بقیه کابل ها رو جدا کن از بورد و رو پورت های دیگه تست کن

-فکر میکنم بهترین جواب جواب شما باشه ...آخه خودمم حس میکنم بایوس های قدیمی بهترن چون خود لیون هم از بایوس های قدیمی واسه من استفاده کرده بود.ورژنی که لیون نصب کرده بوده روی سیستم من رو نمیدونم اما اون موقه(6-7 ماه پیش)

این بایوس های جدید نیومده بوده...کاری که شما گفتین نیاز به نصب مجدد وندوز داره و سر فرصت انجامش میدم

-باشه کابل ساتای ssd رو با hDD عوض میکنم ببنم مشکل حل میشه یا نه

- نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم...ممکنه راهنمایی کنید؟

ویرایش شده توسط sadeghdota
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ممنون بابت پستتون

آیا وقتی بوت سکتور ویروسی میشه آنتی ویروس از روی ویندوز نمیتونه ویروس رو پاک کنه؟

خیر عزیز آنتی ویروس قادر به از بین بردن ویروس های بوت سکتور نیستند.

من همه ی هارد هامو رو کاملا فرمت کردم و بعد ویندوز نصب کردم آیا احتمال داره ویروس از بین نرفته باشه ؟

بله . بایک مثال ساده بیان میکنم.

شما یک تکه آهن زنگ زده دارید . میخایید رنگش کنید ، اما اگر قبلش اون آهن رو سمباده کاری نکنید ، رنگ هیچ وقت خوب نمیچسبه .

این NU همون کار سمباده رو انجام میده .

Norton Utility آنتی ویروس هست؟

آنتی ویروس نیست .

1-روشی هست برای ازبین بردن ویروس های بوت سکتور(هارد ، فلش مموری، SSD)

2- روشی برای حذف فایل ها بطوری که به هیچ وجه نمیشه بازیابی کرد.

3- علامت گذاری سکتورهای مشکل دار هارد دیسک برای غیرقابل استفاده کردنشان .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من هم علاقه مند شدم واسه چک کردن هاردهام با این norton...

لینک دانلود داری؟

کدوم tool از norton utility رو شما میفرمایید؟

درضمن دوست عزیز مشخص که سیستم شما ویروس داره...

از یک آنتی ویروس درسته حسابی استفاده کنید نه نود...

اگه بیت دفندر شما up to date باشه باید همه چیز رو پیدا کنه مگه اینکه ویروس خاصی داشته باشید که آنتی ویروس رو از کار بندازه...

شما یه آنتی ویروس درسته حسابی نصب کن و بعد از چک کردن کل هاردهاتون ویندوز رو عوض کن و بعداز اون دوباره بدون اجرا کردن چیزی آنتی ویروس رو نصب کن از روی DVD یا چیزی که مطمئن هستید ویروس نداره و دوباره کل هاردهتون رو چک کنید واسه ویروس...

یک احتمال هم که هست اینه که بایوس شما ویروس گرفته باشه...

که اگر من بودم بعداز انجام تمام این کارها دوباره بایوس رو فلش میکردم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من هم علاقه مند شدم واسه چک کردن هاردهام با این norton...

لینک دانلود داری؟

خیر قربان .

کدوم tool از norton utility رو شما میفرمایید؟

فرمان diskedit

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
-قدم اول رو بلد نیستم ولی با کمک دوستانم انجامش میدم اگر هم خودتون راهنمایی کنید که چه بهتر

تو فروم جستجو کن :

دیسک نجات

2 تا تاپیک هست که لینک دانلود هم دارند.

-این رو هم بلد نیستم ولی با کمک دوستانم انجامش میدم اگر هم خودتون راهنمایی کنید که چه بهتر...

تو فروم با دقت جستجو کن یا مستقیم برو اینجا

هارد رو فرمت میکنید پس:

فایلهایی که بعد از نصب ویندوز مثل درایور ها و نرم افزار ها و یا فلش دیسک و غیره ممکن هست آلوده باشن.

بعد از نصب ویندوز و چک کردن سیستم با دیسک نجات اولین کار نصب انتی ویروس و آپدیت اون هست.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز لطفا یک عدد cd Hiren Boot cd تهیه کنید و با توجه به عکس هایی که براتون آماده کردم عمل کنید تا هاردتون از هر نظر مورد تست قرار بگیره .

با سی پی hiren سیستم را بوت کنید .

تصویر زیر را می بینید.

46932011237728547605_thumb.jpg

گزینه دوم یعنی Dos programs را انتخاب کنید تا به مرحله بعد بروید .

منوی بعدی (تصویر دوم ) که در این مرحله گزینه Hard disk tools را انتخاب نمایید .

51220225748321984573_thumb.jpg

نرم افزار مورد استفده ما گزینه اول میباشد که در تصویر زیر مشخص است (hdfat Test)

72249497035547009500_thumb.jpg

مرحله بعد انتخاب حالت نرم افزار

ceck and repair bad sector

53231544836359485982_thumb.jpg

ادامه دارد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در این مرحله باید هارد مورد نظر از بین هاردهای نصب شده انتخاب شود

88088209613993273823_thumb.jpg

پس از انتخاب هارد ، نرم افزار شروع به تست تک تک سکتور ها می نماید .

74891735036648977593_thumb.jpg

اگر مشکلی در بوت سکتور یا هر سکتوری از هارد وجود داشته باشد، این نرم افزار بطور خودکار ترمیم میکند.

پیروز و موفق باشید .

ویرایش : کپی برداری از این مطلب باذکر نام لیون کامپیوتر بعنوان منبع ، بلا مانع است .

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی نه رو PC کار کرد و نه رو لپ تاپ یعمی وقتی میزدم hdfat Test می نوشت problem ولی وقتی بردم هاردم رو یه سیستم قدیمی تست کردم درست بود و می زاشت که test کنه بدسکتور ها رو . به نطر شما مشکل از کجاس؟؟

لینک به دیدگاه

این اولین مشکلی هست که تو ویندوز جدیدم که 2 روز پیش عوض کردم پدیدار شده

داشتم دیسک نجات رو

bitdefender-rescue-cd.iso

دانلود میکردم

و میخواستم یک فیلم نگاه کنم که به این مشکل در kmplayer برخوردم

وقتی فیلم رو اجرا میکنم .kmplayer فیلم رو پخش میکنه اما نمیشه فیلم رو جلو عقب برد یا صداش رو کم و زیاد کرد بعد از حدود 10 ثانیه این ارور رو میده که در تصویر میبینید و بعدشم که اوکی میکنم دیگه همه چی درست میشه ولی باز با فیلم جدیدی که میخوام اجرا کنم همین مشکل تکرار میشه...

البته همین الان kmplayer رو نصب کردم

مسلاما مشکل از km player نیست چون روی لپتاپ قدیمیم هم همین ورژن رو نصب کردم و خیلی خوب جواب میده....

از DVDLOTD2012 نصبش کردم

این ارور از چی هست؟

احتما داره مال رم باشه؟

post-10397-0-53885700-1349270242_thumb.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این اولین مشکلی هست که تو ویندوز جدیدم که 2 روز پیش عوض کردم پدیدار شده

داشتم دیسک نجات رو

bitdefender-rescue-cd.iso

دانلود میکردم

و میخواستم یک فیلم نگاه کنم که به این مشکل در kmplayer برخوردم

وقتی فیلم رو اجرا میکنم .kmplayer فیلم رو پخش میکنه اما نمیشه فیلم رو جلو عقب برد یا صداش رو کم و زیاد کرد بعد از حدود 10 ثانیه این ارور رو میده که در تصویر میبینید و بعدشم که اوکی میکنم دیگه همه چی درست میشه ولی باز با فیلم جدیدی که میخوام اجرا کنم همین مشکل تکرار میشه...

البته همین الان kmplayer رو نصب کردم

مسلاما مشکل از km player نیست چون روی لپتاپ قدیمیم هم همین ورژن رو نصب کردم و خیلی خوب جواب میده....

از DVDLOTD2012 نصبش کردم

این ارور از چی هست؟

احتما داره مال رم باشه؟

اقا منم یه شبیه مشکلات شما رو دارم ولی نه به وخیمیه شما . مال من کلا usb های جلویی flash رو نمیشناسه . علامت اینترنت غیر فعاله ولی به شبکه وصله و میتونم استفاده کنم . من فکر کنم از مادربرده چون من از رم و هاردم اطمینان کامل دارم ولی همچنین مشکلاتی دارم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مشکل kmplayer هستش که من هم و چندتا از رفقا این مشکل رو داریم باهاش...

ورژن Kmplayer شما چند هستش؟

آیا ویروس کشی که گفتم رو انجام دادید؟

این به windows Scheme ربط داره که با KMplayer مشکل پیدا میکنه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

اقا منم یه شبیه مشکلات شما رو دارم ولی نه به وخیمیه شما . مال من کلا usb های جلویی flash رو نمیشناسه . علامت اینترنت غیر فعاله ولی به شبکه وصله و میتونم استفاده کنم . من فکر کنم از مادربرده چون من از رم و هاردم اطمینان کامل دارم ولی همچنین مشکلاتی دارم .

اگر فهمیدم مشکل از چی هست تو همین تاپیک میذارم که مشکل شما هم حل بشه دوست عزیز.

حس خوبی دیگه به asus ندارم

مادربورد و مانیتورم ایسوز هست .... با مانیتور زیاد مشکلی ندارم هر چند حس میکنم مانیتور ارزون سامسونگ خیلی بهتر از مانیتور گرون ایسوز هست...ایسوز یکم چشم رو میزنه.مخصوصا موقع مطالعه ی فروم :(

حالا مشکل مادربورم اگه درست بشه با مانیتور کنار میام...

یه تاپیک دیگه همین الان بود یه بنده خدا گرافیک ایسوز داشت که دماش میرفت بالا ...امیدوارم مشکل از خمیر سیلیکنش باشه و نه گرافیکش...

از نظر من که یک مبتدی هستم و زیاد کاری با سخت افزار کامپیوتر ندارم کلا ایسوز برند خوبی نیست...فقط اسم داره...

لینک به دیدگاه

این مشکل kmplayer هستش که من هم و چندتا از رفقا این مشکل رو داریم باهاش...

ورژن Kmplayer شما چند هستش؟

آیا ویروس کشی که گفتم رو انجام دادید؟

این به windows Scheme ربط داره که با KMplayer مشکل پیدا میکنه...

v 3.0.0.1440Final

به احتمال 99 درصد اگه kmplayer جدید رو هم دانلود کنم باز مشکل داره.فکر مینم قبلا این کارو در ویندوز های قبلیم کردم ولی باز kmplayer مشکل داشته.البته مطمئن نیستم که این کارو انجام دادم...احتمالش 99% هست :D

الان دارم دیسک نجات رو دانلود میکنم 379.71 mg هست

طول میکشه تا دانلود شه:|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

v 3.0.0.1440Final

به احتمال 99 درصد اگه kmplayer جدید رو هم دانلود کنم باز مشکل داره.فکر مینم قبلا این کارو در ویندوز های قبلیم کردم ولی باز kmplayer مشکل داشته.البته مطمئن نیستم که این کارو انجام دادم...احتمالش 99% هست :D

الان دارم دیسک نجات رو دانلود میکنم 379.71 mg هست

طول میکشه تا دانلود شه :|

به نظر من اگه می خوای چک کنی هارد و دیسک نجات کسپراسکای رو دانلود کن اونم از گرینه هایی که خودش داره نه به صورت جدا گانه اگه میدونی کجاس که هیچی ولی اگه نمیدونه بگو تا بهت بگم

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه می خوای چک کنی هارد و دیسک نجات کسپراسکای رو دانلود کن اونم از گرینه هایی که خودش داره نه به صورت جدا گانه اگه میدونی کجاس که هیچی ولی اگه نمیدونه بگو تا بهت بگم

میدونم کجاست

ولی الان حدود نصف bitdefender رو دانلود کردم

فکر نمیکنم خیلی فرقی با هم داشته باشن

دستت درد نکنه داداش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...