رفتن به مطلب

مشکل از کجاست ؟

Firoozeh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتید محترم :)

به تازگی یک مادربرد Asus P5Q Deluxe به همراه یک کارت گرافیک Asus EN 9600GT SILENT خریداری کردم

دیشب هم به خاطر قدیمی بودن پاور یک پاور گرین 580 گرفتم و امروز فرصت شد تا اینها را نصب کنم و تمام اتصالات برق و سیم ها و ... را به طور کامل وصل کردم ولی وقتی دکمه ی پاور را زدم نه بوق تاییدی از بایوس زده شد و نه بر روی مانیتور تصویری وجود داشت در ابتدا رم را جدا کردم که بوق مخصوص خرابی رم زده شد ولی تصویری وجود نداشت و بعد هم فقط کارت گرافیک را برداشتم باز هم نه بوق تاییدی و نه تصویری ! این در حالیه که فن سی پی یو کار می کنه

حالا از دوستان می خواستم منو راهنمایی کنید که مشکل میتونه از کجا بشه ؟

ممنون :(

ویرایش شده توسط Firoozeh
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید محترم :)

به تازگی یک مادربرد asus p5q deluxe به همراه یک کارت گرافیک asus en 9600gt silent خریداری کردم

دیشب هم به خاطر قدیمی بودن پاور یک پاور گرین 580 گرفتم و امروز فرصت شد تا اینها را نصب کنم و تمام اتصالات برق و سیم ها و ... را به طور کامل وصل کردم ولی وقتی دکمه ی پاور را زدم نه بوق تاییدی از بایوس زده شد و نه بر روی مانیتور تصویری وجود داشت در ابتدا رم را جدا کردم که بوق مخصوص خرابی رم زده شد ولی تصویری وجود نداشت و بعد هم فقط کارت گرافیک را برداشتم باز هم نه بوق تاییدی و نه تصویری ! این در حالیه که فن سی پی یو کار می کنه

حالا از دوستان می خواستم منو راهنمایی کنید که مشکل میتونه از کجا بشه ؟

ممنون :(

با سلام

دوست خوبم یک بار cpu رو در بیارید و دوباره جا بزنید به احتمال خیلی زیاد باید سیستم بالا بیاد .

لینک به دیدگاه

خوب دوست من یک بار تمام فطغات رو در بیارید و دوباره جا بزنید . و از تمام اتصالات کابلها به جای مربوطه مطمئن بشید . اگر مشکل حل نشد اینجا مطرح کنید تا اندیشه ای کنیم

لینک به دیدگاه

خوب دوست من یک بار تمام فطغات رو در بیارید و دوباره جا بزنید . و از تمام اتصالات کابلها به جای مربوطه مطمئن بشید . اگر مشکل حل نشد اینجا مطرح کنید تا اندیشه ای کنیم

آقای حسینی اما بهتره اول از cpu شروع کنند آخه این قضیه گیر دادن cpu مد شده من بارها با این مشکل برخوردم و بیشتر این مشکل وقتی پیش میاد که برای اولین بار روی یک سیستم نو بسته میشه.

لینک به دیدگاه

آقای حسینی اما بهتره اول از cpu شروع کنند آخه این قضیه گیر دادن cpu مد شده من بارها با این مشکل برخوردم و بیشتر این مشکل وقتی پیش میاد که برای اولین بار روی یک سیستم نو بسته میشه.

اوکی موافقم خوب اگر هر مشکلی هر چه راحتتر حل بشه بهتره و کم هزینه ترو وقت کمتری میبره

لینک به دیدگاه

سی پی یو و تمام قطعات را در آوردم و دوباره جا زدم ولی افاقه نکرد در ضمن مدل سی پی یو هم celeron D 2.8 است که چون دیدم مادربرد از سی پی یو های سلرون پشتیبانی می کند فعلا عوض نکردم

لینک به دیدگاه

سی پی یو و تمام قطعات را در آوردم و دوباره جا زدم ولی افاقه نکرد در ضمن مدل سی پی یو هم celeron D 2.8 است که چون دیدم مادربرد از سی پی یو های سلرون پشتیبانی می کند فعلا عوض نکردم

دوست خوبم درسته که نوشته ولی فکر نمیکنم با این سری از cpu بالا بیاد من هم قبلا یه مینبورد p5kc داشتم که با این سریها سیستم بوت نمیشد و بالا نمیومد ولی با سری pentium 4 بالا میومد شما با یه cpu دیگه امتحان کنید مثلا اگر میتونید با یه e2180 امتحان کنید و اگر باز هم سیستم بالا نیومد مراحل بعدی رو پیش میریم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

یک کار دیگه رو هم امتحان کنید:

اگر برای برق مین برد از سوکت 8تایی پاور استفاده کردین اون رو جدا کنید و از 4تایی استفاده کنید، فقط به جای اون توجه کنید!

لینک به دیدگاه

یک کار دیگه رو هم امتحان کنید:

اگر برای برق مین برد از سوکت 8تایی پاور استفاده کردین اون رو جدا کنید و از 4تایی استفاده کنید، فقط به جای اون توجه کنید!

سوکت خود مادر برد 8 تایی است که 4 تاش بسته و من از ورودی برق 4 تایی استفاده کردم

لینک به دیدگاه

دوست خوبم درسته که نوشته ولی فکر نمیکنم با این سری از cpu بالا بیاد من هم قبلا یه مینبورد p5kc داشتم که با این سریها سیستم بوت نمیشد و بالا نمیومد ولی با سری pentium 4 بالا میومد شما با یه cpu دیگه امتحان کنید مثلا اگر میتونید با یه e2180 امتحان کنید و اگر باز هم سیستم بالا نیومد مراحل بعدی رو پیش میریم.

موفق باشید.

حالا میرم با یک سی پی یوی دیگه امتحان کنم ببینم چی میشه :)

لینک به دیدگاه

با سلام

وقتی سوکت 8 تایی رو نصب میکنند که قصد اورکلاک پردازنده رو داشته باشند و قصد دادن ولتاژ بیشتری رو داشته باشند .

راستی با یه cpu دیگه امتحان کردی ؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوست خوبم شما باید اکثر قطعاتتون رو از رم شروع کنید برید بالا تست کنید . اگر اینها نبود در اخر به مادربورد مراجعه کنید . ولی اینجور ارور ها امکانش رم هستش . بوغ هم که نمیزنه .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان :)

امروز یک سی پی یوی Intel Dual-Core E5200 - 2.5 گرفتم و نصب کردم سیستم به راحتی بالا آمد و فعلا مشکل حل شد .

ممنون از همه ی دوستان گلم که منو راهنمایی کردید :o:(@};-

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان :)

امروز یک سی پی یوی intel dual-core e5200 - 2.5 گرفتم و نصب کردم سیستم به راحتی بالا آمد و فعلا مشکل حل شد .

ممنون از همه ی دوستان گلم که منو راهنمایی کردید :o:(@};-

خدا رو شکر و به تجربه ای هم بر ما شد

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم خدا رو شكر كه مشكلتون حل شد ولي خيلي برام عجيبه جرا روي جعبه اكثر مادربردها درج شده كه با cpu هاي رده بايين مشكلي نداره ولي اينطور نيست و سابورت نميشه

غلط املايي ها رو ببخشيى ويندورم فارسي نداره

موفق باشيد.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

عزیزم فکر می کنم باید کارهای زیر و باید انجام بدی

قطعات اصلی رو فقط وصل کن یعنی فقط چهار قطعه اصلی وصل باشند ( مادربرد - cpu - رم - گرافیک و یک عدد پاور )

مشکلی که شما گفتید امکان دارد از هر قطعه ای باشد اول رم سپس گرافیک بعد cpu و پاور و در انتها مین را امتحان کنید

=D>

لینک به دیدگاه

عزیزم فکر می کنم باید کارهای زیر و باید انجام بدی

قطعات اصلی رو فقط وصل کن یعنی فقط چهار قطعه اصلی وصل باشند ( مادربرد - cpu - رم - گرافیک و یک عدد پاور )

مشکلی که شما گفتید امکان دارد از هر قطعه ای باشد اول رم سپس گرافیک بعد cpu و پاور و در انتها مین را امتحان کنید

=D>

سلام

دوست عزیز ایشون در ساپورت cpu مشکل داشتند مینشون ساپورت نمیکرد که با تعویض cpu مشکلشون حل شده.

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید نمیدونم مشکلم سخت افزاریه یا نرم افزاری

من یه مشکلی پیدا کردم لطفا کمک کنید

وقتی ویندوز رو در حالت stand boy میزارم

و بعدا میام روشنش کنم . هر کلیدی میزنم روشن

کیبورد و موس ... نمیشه و باید ریستش کنم

مشکل از چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویندوز رو هم عوض کردم درست نشد.

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید نمیدونم مشکلم سخت افزاریه یا نرم افزاری

مشکل از چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل از ویندوزه از چه نسخه ای استفاده میکنید؟؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام

وقتی سوکت 8 تایی رو نصب میکنند که قصد اورکلاک پردازنده رو داشته باشند و قصد دادن ولتاژ بیشتری رو داشته باشند .

راستی با یه cpu دیگه امتحان کردی ؟؟؟

سلام

فکر میکنم با ورژنهای پایین تر بایوس مادربرد ایشون میتونستند با همون سلرون هم کار کنند البته مطمئن نیستم

ولی یک سوال من هم مین که دارم Maximus 2 Fomula روی برد 8پین برق میخوره میتونم سوکت 8 تایی رو متصل کنم؟ چه تاثیری داره و چه تسهیلاتی به کاربر میده اینکار؟پاور هم 780 گرین

البته در این عکس بطور مثال روی 4 پین روکش کشیده شده بصورت فابریک اما اگر راهنمایی کنید که بدونم به چه کاری میاد ممنون میشوم:)

asusmaximus2formula.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

فکر میکنم با ورژنهای پایین تر بایوس مادربرد ایشون میتونستند با همون سلرون هم کار کنند البته مطمئن نیستم

ولی یک سوال من هم مین که دارم maximus 2 fomula روی برد 8پین برق میخوره میتونم سوکت 8 تایی رو متصل کنم؟ چه تاثیری داره و چه تسهیلاتی به کاربر میده اینکار؟پاور هم 780 گرین

البته در این عکس بطور مثال روی 4 پین روکش کشیده شده بصورت فابریک اما اگر راهنمایی کنید که بدونم به چه کاری میاد ممنون میشوم:)

asusmaximus2formula.jpg

با سلام

بله دوست عزیز به این طریق هم میشه و احتمال داره که با ورژنهای پایینتر کار کنه.

در کل وقتی قصد ولتاژدادن بیشتر در حین اورکلاک پردازنده رو داشته باشید باید سوکت 8 پین رو نصب کنید تا راحت تر بتونید ولتاژ مورد نیاز پردازندتون رو تامین کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مشکل از چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

انواع ویندوز رو هم امتحان کردم درست نشد

کسی نیست بدونه مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مشکل از چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

انواع ویندوز رو هم امتحان کردم درست نشد

کسی نیست بدونه مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توی صفحه قبلی هم جوابتون رو دادم و گفتم مشکل از ویندوزه.

لینک به دیدگاه

ویندوز رو هم عوض کردم درست نشد

سلام

دوست عزیز نگفتید چی نصب کردید ؟؟؟

من خودم هم دقیقا این مشکل رو با وبندوز xp x64 دارم ولی با دیگر ویندوزها این مشکل رو ندارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...