رفتن به مطلب

چرا كامپيوتر هنگام روشن‌شدن بوق مي‌زند

EVOLUTION
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱

یک کارشناس فناوری اطلاعات به کاربران رایانه هشدار داد: صدا و بوق‌هایی را که هنگام روشن کردن کامپیوتر از درون کیس به گوش می‌رسد، جدی بگیرید.

سعیده آزادی در گفت‌وگو با (ایسنا) اظهار کرد: تفاوت این بوق‌ها در نوع آن و تعداد آن‌هاست که بیان‌گر یک مشکل در مادربورد است و وقتی کامپیوتر روشن شده و برای بالا آمدن آماده می‌شود و یا هنگامی که کامپیوتر Reset می‌شود، BIOS سیستم شخص با عملکردی به نام POST به تست کردن سخت‌افزار سیستم می‌پردازد تا از درستی اتصال انواع Deviceها مطلع شود.

وی تصریح کرد: در این صورت اگر سیستم با مشکلی مواجه شود، POST برای BIOS پیغام خطا می‌فرستد. این‌ بوق‌ها هستند که باعث اطلاع کاربر از پیش آمدن مشکل می‌شوند، بنابراین بهتر است کاربران با این‌گونه بوق‌ها آشنا شوند و در صورت هرگونه ایرادی، خود کاربر در صورت امکان به رفع اشکال سیستم ‌پردازد، البته همان‌طور که BIOSهای سیستم از سوی شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند.

آزادی در ادامه به برخی بوق‌ها اشاره کرد و افزود: برای نمونه یک بوق که نشان‌گر اشکال از DRAM است و بنابراین مشکلی در حافظه سیستم به وجود آمده است و حالت بعدی دو بوق است که بیان‌گر این مشکل است که حافظه فاقد تعادل است و تساوی گردش در حافظه به درستی کار نمی‌کند.

به گفته او سه بوق نشان‌گر این مشکل است که 64 کیلوبایت مورد نیاز برای شروع و راه‌اندازی سیستم در دسترس نیست که به RAM سیستم برمی‌گردد و همچنین 4 بوق نیز نشان می‌دهد که تایمر سیستم شخص با مشکل مواجه شده است که مانع از درستی هم‌زمان عملکرد مادربورد می‌شود.

این کارشناس فناوری اطلاعات، 5 بوق را نشانه‌ای برای بیان بروز مشکل در CPU دانست و افزود:6 بوق نیز بیان می‌کند که Controller ورودی A20/Keyboard با مشکل مواجه است و IC کنترل کننده کی‌بورد با مشکل مواجه شده است و مانع از ورود A20 برای سوئیچ کردن پردازنده می‌شود.

آزادی، 7 بوق و 8 بوق را نیز به ترتیب نشان‌گر وجود مشکل در حافظه مجازی Virtual و بروز مشکل در حافظه کارت ویدئو دانست و خاطرنشان کرد: زمانی که ROM سیستم دچار مشکل باشد و چیپ BIOS ROM روی Motherboard دچار خطا شود، مادربرد سیستم 9 بوق خواهد زد و همچنین در صورت بروز 10 بوق CMOS مشکل دارد و ایرادی در Motherboard مانع از فعل و انفعال با CMOS می‌شود و همچنین 11 بوق نیز نشان‌گر مشکل در Cache در Level 2 حافظه است.

http://itanalyze.com/news/2012/10/15/19125.php

لینک به دیدگاه

راستش مادربرد منم بوق ميزنه،‌ ولى نه براى اين چيزها . . . . واسه چاق سلامتى و احوال پرسى با كامپيوتر همسايه!! ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم برای من چرا بوق نمیزنه

البته اول ها میزد ولی الان هیچ صدایی در نمیاد ازش

میخواستم تاپیک راهنمایی بزنم ولی دیدم مهم نیست بیخیال شدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز دیگه دوران بوق زدن تمام شد...

Led debug مادربورد شما؟

لینک به دیدگاه

مین msi p67ac45 هم اگه آپدیتش نکنی سه چارتا بوق میزنه بعد که bios رو اپ کردیم یه بوق میزنه ولی اینم یکم طولانی تر از سایر سیستمها بوق میزنه! معلوم نیست این بوق طبیعیه یا غیر طبیعی! نکنه مشکل از cpu یا یه چیزی که وظیفه تست حافظه رو داره!؟

اینم تاپیکش که قبلا زدم :

http://lioncomputer....=10#entry144697

صداشم هست میتونید گوش بدید ببینید آشناست ؟

ویرایش شده توسط Undefined
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز دیگه دوران بوق زدن تمام شد...

Led debug مادربورد شما؟

این مدل هست

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3

لینک به دیدگاه

سیستم قبلیه من همیشه موقع روشن شدن یه بوق میزد

یه روز یه بوق دو تا بوق بلند شد و روشن نشد

دلیلشم این بود که سیستمو برداشته بودم کابل کشی به صورت خوشگل کرده بودم و مادربورد خم شده بود رم از جاش بیرون پریده بود

ولی خوب تو نت که سرچ کردم گفته بود یا از رم یا از گراف هست

کلا این بوقا تو مینا با هم فرق دارن ولی لیست کلیش تو نت موجوده

سیستم جدیده که تو امضامه کلا بوق نمیزنه

دو تا ال ای دیش روشن میشن و سیستم عین گاو وحشی شروع به کار میکنه البته بی صدا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب این بنده خدا هم دل داره دیگه . از کله سحر تا بوق سگ یه سره داره میکوبه اونم

مفتو مجانی حالا دوتا بوقم نزنه ؟!!

والا انصافم خوب چیزیه !!

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...