رفتن به مطلب

کشف سیاره ای مملو از الماس توسط دانشمندان

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%85%D9%84%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86.jpg

سیاره ۵۵ Cancri e اولین بار در سال ۲۰۰۴ میلادی شناخته شد، اما در آن زمان دانشمندان فکر می کردند که این سیاره همانند زمین از آب و سنگ پوشیده شده باشد، ولی اکنون ما می دانیم که احتمالا این موضوع درست نمی باشد. جالب ترین یافته در مورد این سیاره در لایه های زیرین سطح سیاره است.

اندازه گیری های دقیق تر نشان داده که درجه حرارت سطح آن نزدیک به ۴۰۰۰ درجه فارنهایت می باشد و البته تراکم بسیار بالاتر به نسبت سیاره ما، دانشمندان را به این نتیجه رسانده که در واقع سیاره Cancri e 55 تقریبا بطور کامل از کربن با چگالی بالا یا به عبارت دیگر الماس جامد تشکیل شده است.

سیاره Cancri e 55 با قطری که حدود دو برابر قطر زمین است به حول یک ستاره با نام Cancri a 55 می چرخد. این ستاره بخشی از صورت فلکی سرطان است و از زمین با چشم غیر مسلح قابل رویت می باشد، هر چند این سیاره بسیار کوچک بوده و رویتش سخت می باشد. هر دو در حدود ۴۰ سال نوری از زمین فاصله دارند، بنابراین شانس بدست آوردن این الماسها بسیار اندک است.

pcwar

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا هرکی میخواد ثروتمند بشه با من بیاد بریم شکار الماس ( هرکی بخواد بیاد لوازم ورزشی به همراه داشته باشه چون ممکنه پیاده بریم ) پ خ کنید :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا نمیتونن به سرعت نور برسن؟ چه موانعی داره؟

شاید بتونیم این موانع ُ از سر راه برداریم خودمون بریم الماس صاحاب شیم

لینک به دیدگاه

هر دو در حدود ۴۰ سال نوری از زمین فاصله دارند، بنابراین شانس بدست آوردن این الماسها بسیار اندک است.

pcwar

احتمالش اندکه یا ابدا غیر ممکن؟ :D

به این مریخ که بیخ گوشمونه نمیتونیم بریم چه برسه به 40 سال نوری :D

چرا نمیتونن به سرعت نور برسن؟ چه موانعی داره؟

خوبی مجید جان؟

کسی که بتونه به سرعت نور برسه یعنی در زمان معلق شده!

با مثال بگم شما یک ثانیه با سرعت نور بری و برگردی زمین، تو زمین میلیون ها سال گذشته!

دوما اگر شی به سرعت نور برسه طولش n برابر میشه!

سوما به فرض به سرعت نور رسید شخصی. باید 40 سال بره تا برسه. و 40 سال باید طول بکشه که برگرده و الماس ها رو بفروشه (حداقل از 20 سالگیش بره که آموزش فضانوردی ببینه :D ) اومدنی میشه 100 ساله که به قولی سر پیری و معرکه گیری؟ :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز اگه کسی بتونه به سرعت نور برسه یعنی تبدیل به انرژی بشه, دیگه طول نداره در واحد زمان...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوبی مجید جان؟

کسی که بتونه به سرعت نور برسه یعنی در زمان معلق شده!

با مثال بگم شما یک ثانیه با سرعت نور بری و برگردی زمین، تو زمین میلیون ها سال گذشته!

دوما اگر شی به سرعت نور برسه طولش n برابر میشه!

سوما به فرض به سرعت نور رسید شخصی. باید 40 سال بره تا برسه. و 40 سال باید طول بکشه که برگرده و الماس ها رو بفروشه (حداقل از 20 سالگیش بره که آموزش فضانوردی ببینه :D ) اومدنی میشه 100 ساله که به قولی سر پیری و معرکه گیری؟ :lol:

به به داداش گل خودمون که خیلی ارادت داریم سلام عرض شد. @};-

آقا میشه روبات بفرستن بجا آدم. اون مشکل حل میشه. ولی الان بزرگترین مشکلشون اینه که اگه به سرعت نور برسن,مثلا بدنه شاتل یا موشک,بر اثر اصطکاک با مولکول های هوا نابود میشه! مگه آلیاژی بسازن که مقاومتش خیلی بالا باشه ولی بازم بعیده.جالب اینجاس که بعضیا میگن اگه به سرعت نور برسی و بتونی حتی از سرعت نور هم پیشی بگیری, زمان معکوس میشه! ینی آدم جوون میشه و زمان برمیگرده عقب...

حالا فکرامونو بذاریم روی هم بلکم فرجی شد یه الماسی گیرمون اومد.یه سیستم های اند پدر مادر دار بخریم :دی

آقا راستی این مدت ما فراموش کردیم یه احوالی از شما بپرسیم , حمل بر بی معرفتی نباشه

لینک به دیدگاه

یه سوتی دادی که تو فضا هوا نیست که بخواد با بدنه سفینه مون اصطکاک برقرار کنه :lol:

در ضمن فکر الماس هارو نکن چون الان همه رو بردن :D

این نوری که الان به زمین رسیده نور 40 سال پیشه که از اون سیاره اون زمان ساتع شده بود(نور از ستاره ساتع میشه حالا این سیاره چون پارتی و ثروت داشته به کنار :D )

جدا از شوخی با نگاه به آسمان انسان همیشه گذشته رو میبینه. تمام اون ستارگانی که بالا سر ما هستن تصویری از گذشته خودشون در زمان حال ما هستن. (با هزاران و گاهی میلیارد ها سال اختلاف) اینجاست که قدرت خدا آشکار میشه و نشانه هاش که میگه ما زندگی شما رو عیناً براتون جلوی چشمتون میاریم!

دورترین ستاره ها و کهکشان هایی که کشف شدن بیش از 20 میلیارد سال نوری با ما فاصله دارن. یعنی ما الان اتفاقی رو در اون ستاره ها میبینیم که 20 میلیارد سال قبل در اون ها رخ داده! و الان معلوم نیست چی به سرشون اومده

این هنوز نوری هست که از فاصله 20 میلیارد سال نوری به ما رسیده. ببین اونایی که اون ور ترن و انسان کشف نکرده چی هستن.

و چقدر این عالم گسترده هست ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هوا هست تو فضا ولی کمه و ترکیباتش فرق میکنه! خلا محض وجود نداره.

خوب درسته این نور برای زمان قبله. ولی وقتی بتونی از سرعت نور سریعتر حرکت کنی, بر میگردی به گذشته! مثلا 40 برابر سرعت نور بتونی حرکت کنی , یک سال دیگه بر میگردی به گذشته 40 سال پیش اون سیاره...

البته اینا تئوریه و اثبات نشده...

فکر کنم کلا 1 درصد فضا رو تا حالا رصد کردن! ببین چه عظمتیه.

لینک به دیدگاه

چقدر مطالب اشتباه !

اولین مورد : طبق نظریه انیشتین وقتی جسمی به سرعت نور برسه زمان براش متوقف می شه. این به این معنی نیستش که یعنی شما 1 ثانیه با سرعت نور حرکت کنی ، یعنی اینکه میلیون ها سال طول می کشه برای کسانی که با نور حرکت نمی کنند. وقتی شما با سرعت نور حرکت کنی فقط شما پیر نمی شید، بقیه اون تایمی که شما در سرعت نور بودی پیر می شن. اگه 10 ثانیه بری ، از بقیه مرد دنیا 10 ثانیه جونتر می مونی، اگه 40 بری ، فقط 40 سال از بقیه جونتر می مونی.

دومین مورد : در رابطه با برخورد مولکولی ، که البته توی فضا وجود نداره ولی سیاراتی که دارای جو هستند (بسته به رقیق یا غلیظ بودن جو) برخورد مولکولی دارید که باعث تخریب می شه.

سومین مورد : این بحث خیلی سنگینه ، شاید درکش برای همه ممکن نباشه ، از لحاظ تئوری می شه با سرعت نور حرکت کرد ولی این امر فقط در حالتی به وجود میاد که تمامی مولکول ها و اتم های یک جسم (مثلاً بدن انسان) در دستگاهی به انرژی نوری تبدیل بشه (مثلاً سوزانده بشه) ، توجه کنید که همه مولکول ها و اتم ها باید تبدیل به انرژی بشن و هیچ خاکستر و زائده ای باقی نمونه ، بعد این انرژی که نور هستش از مکانی به مکان دیگه منتقل بشه ، و وارد دستگاهی بشه که این انرژی رو تبدیل به جسم بکنه و عین روز اولش اتم ها رو بچینه سر جاشون .... با تکنولوژی که فعلاً بشر داره حتی نمی تونه تمامی جرم یک جسم رو به نور تبدیل کنه ، چه برسه به اینکه بتونه بر عکس این فرآیند رو انجام بده.

در حال حاضر بشه با جسم هایی که داره به زور روی سطح زمین به ماخ 2 (2 برابر سرعت صوت) رسیده و فعلاً سرعت نور دست نیافتنی هستش. البته دارند با شتاب دهنده های اتمی یکسری حرکاتی مزنند ولی فکر نکنم تا یک قرن آینده کسی بتونه با نور حرکت کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ساده ترش اینه که برای رسیدن به سرعت نور باید بی جرم بود یا جرم ناچیز داشت نه جرم یک فضا پیما چندتنی!؟

البته شدنی هست برای بشر ولی چقدر بکشه خدا میدونه!؟مثلا 2080 البته اگر به انتهای دنیا نرسیده باشیم تا اون زمان!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چقدر مطالب اشتباه !

اولین مورد : طبق نظریه انیشتین وقتی جسمی به سرعت نور برسه زمان براش متوقف می شه. این به این معنی نیستش که یعنی شما 1 ثانیه با سرعت نور حرکت کنی ، یعنی اینکه میلیون ها سال طول می کشه برای کسانی که با نور حرکت نمی کنند. وقتی شما با سرعت نور حرکت کنی فقط شما پیر نمی شید، بقیه اون تایمی که شما در سرعت نور بودی پیر می شن. اگه 10 ثانیه بری ، از بقیه مرد دنیا 10 ثانیه جونتر می مونی، اگه 40 بری ، فقط 40 سال از بقیه جونتر می مونی.

دومین مورد : در رابطه با برخورد مولکولی ، که البته توی فضا وجود نداره ولی سیاراتی که دارای جو هستند (بسته به رقیق یا غلیظ بودن جو) برخورد مولکولی دارید که باعث تخریب می شه.

سومین مورد : این بحث خیلی سنگینه ، شاید درکش برای همه ممکن نباشه ، از لحاظ تئوری می شه با سرعت نور حرکت کرد ولی این امر فقط در حالتی به وجود میاد که تمامی مولکول ها و اتم های یک جسم (مثلاً بدن انسان) در دستگاهی به انرژی نوری تبدیل بشه (مثلاً سوزانده بشه) ، توجه کنید که همه مولکول ها و اتم ها باید تبدیل به انرژی بشن و هیچ خاکستر و زائده ای باقی نمونه ، بعد این انرژی که نور هستش از مکانی به مکان دیگه منتقل بشه ، و وارد دستگاهی بشه که این انرژی رو تبدیل به جسم بکنه و عین روز اولش اتم ها رو بچینه سر جاشون .... با تکنولوژی که فعلاً بشر داره حتی نمی تونه تمامی جرم یک جسم رو به نور تبدیل کنه ، چه برسه به اینکه بتونه بر عکس این فرآیند رو انجام بده.

در حال حاضر بشه با جسم هایی که داره به زور روی سطح زمین به ماخ 2 (2 برابر سرعت صوت) رسیده و فعلاً سرعت نور دست نیافتنی هستش. البته دارند با شتاب دهنده های اتمی یکسری حرکاتی مزنند ولی فکر نکنم تا یک قرن آینده کسی بتونه با نور حرکت کنه.

میشه اون قسمتی رو که میگید اگه با سرعت نور حرکت کنیم زمان متوقف میشه رو بیشتر توضیح بدید واسه چی این اتفاق میفته ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خیلی توضیح خوبی بودش پوریا جان.

دقیقا وقتی سرعت شی به سرعت نور نزدیک میشه مولکولهاش نا پایدار میشه و در اخر به نور تبدیل میشه که برای جایجایی با این سرعت انسان باید بتونه طبق تئوری هایی که هست اول با یه دستگاهی خودشو به سرعت و خود نور تبدیل کنه بعد با تابش اون شخص تبدیل شده به نور به سمت دستگاه معکوس مانندش از این دستگاه به اون دستگاه با سرعت نور حرکت کنه.

این که میگن طرف با سرعت نور پیر نمیشه به این خاطر هست که انرژِی از بین نمیره و فقط تبدیل میشه و وقتی شما تبدیل به نور بشی دیگه انسان نیستی که عمر و تاریخ مصرف و انقضایی داشته باشی و از وقتی تبدیل میشی به نور تا برگشت به حالت عادی برات یه لحظه می گذره که برای مسافرتی 40 ساله داداشت 40 سال از عمرش میگدزه اما شما یه لحظه از عمرت گذشته الیته نه اینکه100% یه لحظه باشه چون همیشه یه خطاهایی تو عمل هست نسبت به محاسبات.

لینک به دیدگاه

میشه اون قسمتی رو که میگید اگه با سرعت نور حرکت کنیم زمان متوقف میشه رو بیشتر توضیح بدید واسه چی این اتفاق میفته ؟

محمد جان من اطلاعاتم ناقص هستش هستش و سعی می کنم اظهار نظر نکنم ولی زمان از 2 عامل وجودی تشکیل می شه که لازمه زمان هستش. 1) ماده 2) حرکت

فکر کنید تمامی مولکول ها ، اتم ها ، الکترون ها ، کوآنتم ها و ... در دنیا و در کل کائنات از حرکت بیفتند !!! چه اتفاقی می افته؟ هیچ چیزی پیر نمی شه و در اصل زمان متوقف می شه. شما اگر یک فاکتور از 2 فاکتور بالا رو از زمان بگیرید ، زمان متوقف می شه. توی حرکت با سرعت نور شما در اصل ماده رو دارید از زمان می گیرید ولی حرکت وجود داره ، پس زمان متوقف می شه (قانون تبدیل ماده به انرژی) !!! برای توقف زمان می شه حرکت رو هم از ماده گرفت که این اتفاق توی صفر مطلق صورت می گیره.

برای گرفتن هر یک از این 2 فاکتور شما باید 2 کاری رو انجام بدید که دقیقاً عکس همدیگه هستند ، برای اینکه ماده رو بگیرید باید گرم کنید تا انرژی بشه ، برای اینکه حرکت رو بگیرید باید سرد کنید تا حرکت متوقف بشه . یکم بحث پیچیدست و مربوط می شه به فیزیک ولی اگر خوب راجبش فکر کنید به بزرگی و قدرت خدا پی می برید که چطور کل این دنیا رو در حالت کاملاً بالانسی خلق کرده ...

قبل از بیگ بنگ هم زمان تعریف نشده بوده ، چون فقط ماده بوده و حرکتی وجود نداشته ، انرژی به این ماده وارد شده ، منفجر شده و به حرکت در اومده ، اون انرژی چی بوده ؟؟؟ از کجا اومده ؟ اگر دوست دارید می تونید اسمش رو خدا بگذارید. @};-

لینک به دیدگاه

آقا پوریا دمت گرم واقعا عالی و قابل فهم توضیح میدی ..میشه بیشتر توضیح بدی..همچین خیلی خیلی خوشمون اومده از این بحث ..چون روون و قابل فهم توضیح میدی خداییش ....اون تیکیه ای اسم خدا رو بردی همچین کلی مور مور شدم ...ای ولا ..کاشکی یه تاپیک باز میکردی همینطوری روون در مورد فیزیک و بیگ بنگ و این موضوعات توضیحات میدادی و بحث میشد..منه بچه روستایی سرم از کوفت در نمیاد شما ها رو که میبینیم از زندگی نا امید میشم ...برق بزنه به بیسوادی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس اینکه میگن اگه با سرعت بیشتر از نور حرکت کنی زمان به عقب بر میگرده کاملا غلط هست :-?

در اصل اصلا ربطی به حرکت با سرعت نور نداره این درسته ؟ یه جورایی فقط واسه تبدیل شدن به انرژی و باز دباره بازیابیش و تبدیلش به ماده هست که میگیم زمان تغییری نکرده I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مجدد

حرکت به جلو رو گفتم... :blink:

حالا برگشت به زمان یجور فتوشاپ هست... حالا چطوری؟؟؟ :blink: 8-X

وقتی بتونی خودتو جدا کنی از خودت و تبدیل بنور کنی خودتو همونجور که خودتو تو یه عکس جا می کنی و تو کار یه عکاس دخالت می کنی شاید بتونی که ذره وجودی خودتو در زمان گذشته بنحوی باز سازی کنی که وقتی یه تصویری از گذشته سیارات به ما میرسه خودتم تو اون عکس باشی و بتونی خودتو تو گدشته جا کنی!!! و چون واقعا ذره ی وجودت در گذشته هم بوده پس با توجه به پیشرفت علم خودتو تو گذشته باز سازی می کنی بصورتی که حالا هستی، که اینکار خب عواقبی داره که اون ذراتت اون موقع کجا هست یا چجوری اون ذراتت درست میشه و سر هم میشه... که این کار واقعا کار خدا هست وممکن هست انسان یه روزی به علم خداوندی یه روزی دست پیدا کنه که بازم من فکر می کنم پیش علم واقعی بازم هیچ بحساب می اید... :-@ :Not Worthy:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس اینکه میگن اگه با سرعت بیشتر از نور حرکت کنی زمان به عقب بر میگرده کاملا غلط هست :-?

در اصل اصلا ربطی به حرکت با سرعت نور نداره این درسته ؟ یه جورایی فقط واسه تبدیل شدن به انرژی و باز دباره بازیابیش و تبدیلش به ماده هست که میگیم زمان تغییری نکرده I%20Do%20not%20Know.gif

دقیقا سیستمش طوری هست بقول پوریا جان همونطوز که می دونید با سرد کردن انسان سعی دارن که اونو به کما ببرن و چندین سال بعد اونو بهوش بیارن... در واقع این روش بر عکی هست و به اترژی و نور و گرما تبذیل می شی و بعد دوباره ...! :D

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا دست خوش از این به بعد مطالب علمی مربوط به فضا و فیزیک رو زیاد میزارم .... من نمیدونستم این همه دوستدار فضا و فیزیک داریم ( با وجود شما دوستان تحصیل کرده انیشتین کیلویی چند ؟ ) دست گلتون درد نکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مجدد

حرکت به جلو رو گفتم... :blink:

حالا برگشت به زمان یجور فتوشاپ هست... حالا چطوری؟؟؟ :blink: 8-X

وقتی بتونی خودتو جدا کنی از خودت و تبدیل بنور کنی خودتو همونجور که خودتو تو یه عکس جا می کنی و تو کار یه عکاس دخالت می کنی شاید بتونی که ذره وجودی خودتو در زمان گذشته بنحوی باز سازی کنی که وقتی یه تصویری از گذشته سیارات به ما میرسه خودتم تو اون عکس باشی و بتونی خودتو تو گدشته جا کنی!!! و چون واقعا ذره ی وجودت در گذشته هم بوده پس با توجه به پیشرفت علم خودتو تو گذشته باز سازی می کنی بصورتی که حالا هستی، که اینکار خب عواقبی داره که اون ذراتت اون موقع کجا هست یا چجوری اون ذراتت درست میشه و سر هم میشه... که این کار واقعا کار خدا هست وممکن هست انسان یه روزی به علم خداوندی یه روزی دست پیدا کنه که بازم من فکر می کنم پیش علم واقعی بازم هیچ بحساب می اید... :-@ :Not Worthy:

اخه اون چه که ما از میلیون ها سال پیش میبینیم نور سیارات هستش #-o حالا ما خودمون رو هم توش جا بدیم که توی گذشته تغییری ایجاد نمیشه :confused:

لینک به دیدگاه

خیلی حال کردم با تاپیک.

central_core

اگر طولمون n برابر بشه (یه سوال بی شخصیتی) زود تر نیم رسیم؟ کش می آییک دیگه؟ چرا انسان نمی تونه به این سرعت برسه؟ ما فرمول ریاضی فهمیدن که اگر با سرعت نور حرکت کنه انرژی می شه یا هر چی؟(البته این آخرین سوال جوابشو می دونم :p)

لینک به دیدگاه

نگاه کن بحث الماس و یک سیاره به کجا رسید !!! :lol:

بچه ها این مطالب به تاپیک مربوط نمی شه !!!

می گم من هم مطالعاتم و هم علمم در حد یک فرد ترم یکی هستش که نجوم و فیزیک می خونه هستش نمی تونم نظر از خودم بدم ، فقط نقل قول می کنم. اینم نقل قول از انیشتین هستش : انیشتین همون طور که این مسئله رو به صورت نظریه درآورد، گفت که سرعت بالاتر از سرعت نور هم غیر ممکن هستش.

شما باید فرق نظریه و قانون و رویا و توهم رو بدونید برای این بحث. نظریه به چیزی اطلاق می شه که به صورت تئوری قابل اثبات هستش. قانون چیزی هستش که به صورت تئوری و عملی ثابت می شه.

رسیدن به سرعت نور نظریه هستش و یک جورایی هم رویا که ثابت شده هستند و قابل دسترسی (شاید الان نه) . انیشتین نظریه تئوری خودش رو با این مفاهیم به اثبات رسوند و همین طور هم اشاره کرد که سرعتی بالاتر از سرعت نور تعریف نشده هستش. دانشمندها هم امروز عقیده دارند سرعتی بالاتر از سرعت نور چیز تعریف نشده ای هست پس ذهنتون رو درگیرش نکنید. چون وقتی به سرعت نور می رسه تبدیل به انرژی می شه ، بعدش اگه بخواد هم سرعتش بیشتر بشه که نمی شه بایستی چی بشه ؟!!! (این جمله رو نمی تونم بیان کنم ، زبانم قاصره )

نمی شه به عقب برگشت. چرا ؟

شاید 2 دلیل اصلی ترین دلایل باشند :

1) اگر بشه به عقب برگشت ، باید بشر بهش دست پیدا کنه ، مثلاً بشر در سال 2057 میلادی به این دست پیدا می کنه ، اگر بشر بتونه به عقب برگرده باید تاحالا یکی از آینده (مثلاً سال 2057 میلادی) می یومد به سال مثلاً 1997 یا 2011 میلادی و کل دنیا راجبش الان داشتند حرف می زدند.

2) فکر کنید با دستگاهی یا روشی برگردید به 100 سال قبل ، جد خودتون یا پدربزرگ خودتون رو پیدا کنید و بکشیدش ، اون وقت فلسفه وجودی خودتون زیر سوال می ره !!! شما از چه کسی متولد شدید ؟؟؟

یک مقدار ذهن باز رو می طلبه.

برگشت به زمان گذشته رو از ذهن تون بیرون کنید ، چون با عدله های زیادی رد شده هستش.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

انگار پوریا یه قسمت از سوالات منو جواب داده. دمت گرم. مــرد :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی من هر وقت فکر میکنم و فرضیه میچینم آخر به این نتیجه میرسم که زمان نه گذشته هست نه آینده فقط زمان حال هست که وجود داره :-? بقیه تصویری که خودمون توی ذهنمون از بقایای زمان ساختیم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پوریا جان واقعا خوشحالم که چنین دوستای عاشق فضا دارم و کنجکاو در موردحل معماهای فیزیک و هسته و.... واقعا به خودم افتخار میکنم

نگاه کن بحث الماس و یک سیاره به کجا رسید !!! :lol:

بچه ها این مطالب به تاپیک مربوط نمی شه !!!

می گم من هم مطالعاتم و هم علمم در حد یک فرد ترم یکی هستش که نجوم و فیزیک می خونه هستش نمی تونم نظر از خودم بدم ، فقط نقل قول می کنم. اینم نقل قول از انیشتین هستش : انیشتین همون طور که این مسئله رو به صورت نظریه درآورد، گفت که سرعت بالاتر از سرعت نور هم غیر ممکن هستش.

شما باید فرق نظریه و قانون و رویا و توهم رو بدونید برای این بحث. نظریه به چیزی اطلاق می شه که به صورت تئوری قابل اثبات هستش. قانون چیزی هستش که به صورت تئوری و عملی ثابت می شه.

رسیدن به سرعت نور نظریه هستش و یک جورایی هم رویا که ثابت شده هستند و قابل دسترسی (شاید الان نه) . انیشتین نظریه تئوری خودش رو با این مفاهیم به اثبات رسوند و همین طور هم اشاره کرد که سرعتی بالاتر از سرعت نور تعریف نشده هستش. دانشمندها هم امروز عقیده دارند سرعتی بالاتر از سرعت نور چیز تعریف نشده ای هست پس ذهنتون رو درگیرش نکنید. چون وقتی به سرعت نور می رسه تبدیل به انرژی می شه ، بعدش اگه بخواد هم سرعتش بیشتر بشه که نمی شه بایستی چی بشه ؟!!! (این جمله رو نمی تونم بیان کنم ، زبانم قاصره )

نمی شه به عقب برگشت. چرا ؟

شاید 2 دلیل اصلی ترین دلایل باشند :

1) اگر بشه به عقب برگشت ، باید بشر بهش دست پیدا کنه ، مثلاً بشر در سال 2057 میلادی به این دست پیدا می کنه ، اگر بشر بتونه به عقب برگرده باید تاحالا یکی از آینده (مثلاً سال 2057 میلادی) می یومد به سال مثلاً 1997 یا 2011 میلادی و کل دنیا راجبش الان داشتند حرف می زدند.

2) فکر کنید با دستگاهی یا روشی برگردید به 100 سال قبل ، جد خودتون یا پدربزرگ خودتون رو پیدا کنید و بکشیدش ، اون وقت فلسفه وجودی خودتون زیر سوال می ره !!! شما از چه کسی متولد شدید ؟؟؟

یک مقدار ذهن باز رو می طلبه.

برگشت به زمان گذشته رو از ذهن تون بیرون کنید ، چون با عدله های زیادی رد شده هستش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فک کنم باید منتظر باشم که به اتفاق دوستان به کشف ناشناخته های فضا و این کهکشان بریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...