رفتن به مطلب

آیا مشکل سیستم من از پاور؟

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

دوستان من سیستم جدید بستم ولی روشن نمیشه!

پاورم هم کولرمستر سایلنت پرو گلد 1000 وات هستش که تازه خریداری شده...

حدس من این بود که مشکل از پاوره و چون پاور نداشتم که باهاش تست کنم,بعد از جدا کردن تمام کابل های پاور از قطعات,اقدام به تست اتصال کوتاه بین پین 15 و 16 و 16 و 17 کردم ولی در این حالت فن پاور روشن نشد,به همین دلیل حدس میزنم مشکل از پاور باشه!

آیا حدس من درسته؟

ببرم گارانتی قبول میکنن؟ گارانتی دریا کامپیوتر داره تا 2017

آیا شامل DOA میشه؟ یا بایست یه هفته برم تخت طاووس و بیام!؟

سپاس

لینک به دیدگاه

سلام مجید جان. بورد رو رو کیس بستین یا نه؟

بهتره قبل بستن به کیس تست کنید. چون احتمال اتصال کوتاه وجود داره.

جهت تست پاور هم 24 پین پاور رو رنگ سبز رو بزن به یکی از سیاه ها. یه دونه رنگ سبز هست. (بهتره به سیاه کناریش بزنی)

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجید جان. بورد رو رو کیس بستین یا نه؟

بهتره قبل بستن به کیس تست کنید. چون احتمال اتصال کوتاه وجود داره.

جهت تست پاور هم 24 پین پاور رو رنگ سبز رو بزن به یکی از سیاه ها. یه دونه رنگ سبز هست. (بهتره به سیاه کناریش بزنی)

سلام داداش رو کیس بستم. اتصال کوتاه؟! مگه پیچ های زیر مادربرد برا جلوگیری اتصال کوتاه نیست؟

پاور رو به همین روش تست کردم , پین شماره 16 همون پینی هستش که به سیم سبز وصله! دقیقا زدم به کناری هاش. ینی به سیم پین 17 و 15 که هر دوشون سیاه هستن. ولی فن پاور روشن نشد!

امین جان ببرمش گارانتی دیگه؟! نبریم ضایع شیم :دی

لینک به دیدگاه

یه بار مادربورد رو خارج از کیس امتحان کن . گاهی اوقات جای پیچ مادربورد اتصال میده . از واشر حتما استفاده کن . از استندهای محل پیچ فقط تو جاهایی استفاده کن که مادربورد پیچ میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه بار مادربورد رو خارج از کیس امتحان کن . گاهی اوقات جای پیچ مادربورد اتصال میده . از واشر حتما استفاده کن . از استندهای محل پیچ فقط تو جاهایی استفاده کن که مادربورد پیچ میشه .

حامدجان بالاخره پاور سالمه؟! چون الان پاور به نظر مورد دار میاد...

آقا مادربرد من کلا 8 جای پیچ داره که با کیسم مچ میشه.در اون 8 جا از پیچ مخصوص مادربرد استفاده کردم.واشر اصلا نداره تو تجهیزات کیس.(کیسم استورم تروپر هست)

لینک به دیدگاه

نه خب در صورتی که فن نچرخه پاور مورد داره!

البته بعضی پاور ها با دما فنشون به کار می افتن. باید ببینین پاور شما هم فنش با دما هست یا نه!

راحت ترین کار تست با یه پاور دیگست اگه دسترسی داشته باشی.

لینک به دیدگاه

سلام داداش رو کیس بستم. اتصال کوتاه؟! مگه پیچ های زیر مادربرد برا جلوگیری اتصال کوتاه نیست؟

پاور رو به همین روش تست کردم , پین شماره 16 همون پینی هستش که به سیم سبز وصله! دقیقا زدم به کناری هاش. ینی به سیم پین 17 و 15 که هر دوشون سیاه هستن. ولی فن پاور روشن نشد!

امین جان ببرمش گارانتی دیگه؟! نبریم ضایع شیم :دی

در مورد اتصال کوتاه که حامد جان توضیح دادند، باید توضیح بدم که هدف این پیچ ها در اصل همون جدا کردن مادر برد از بدنه فلزی کیس هست اما ممکنه به دلایلی و سهوا مادر برد دقیقا در محل خودش قرار نگیره و اتصال کوتاه ایجاد بشه. از طرفی خیلی وقتها ممکنه مشکل از مارد برد باشه و یک تعداد قطعه خوب لحیم نشده باشند یا یک قطعی در مدار وجود داشته باشه . وقتی شما مادر برد را به کیس پیچ . محکم میکنی، بر ااثر فشار امکان داره بین قطعاتی که لحیم کاری درست ندارند و مادر برد فاصله بیفته و یا اینکه قطعی مدار بیشتر بشه به نحوی که دیگه هیچ اتصال در فیبر مدار چاپی وجوئ نداشته باشه. برای همین هست که دوستان توصیه کردند که مادر برد را از کیس جدا کنی و بعدش تست بگیری

لینک به دیدگاه

فکر میکنم فن پاور شما از نوع هوشمند باشه و با افزایش دما روشن بشه . یا اینکه برای فن باید برق بگیری از خود پاور . زیاد روی فن تاکید نکن . مادربورد رو بیرون کیس امتحان کن ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد اتصال کوتاه که حامد جان توضیح دادند، باید توضیح بدم که هدف این پیچ ها در اصل همون جدا کردن مادر برد از بدنه فلزی کیس هست اما ممکنه به دلایلی و سهوا مادر برد دقیقا در محل خودش قرار نگیره و اتصال کوتاه ایجاد بشه. از طرفی خیلی وقتها ممکنه مشکل از مارد برد باشه و یک تعداد قطعه خوب لحیم نشده باشند یا یک قطعی در مدار وجود داشته باشه . وقتی شما مادر برد را به کیس پیچ . محکم میکنی، بر ااثر فشار امکان داره بین قطعاتی که لحیم کاری درست ندارند و مادر برد فاصله بیفته و یا اینکه قطعی مدار بیشتر بشه به نحوی که دیگه هیچ اتصال در فیبر مدار چاپی وجوئ نداشته باشه. برای همین هست که دوستان توصیه کردند که مادر برد را از کیس جدا کنی و بعدش تست بگیری

والا تا جایی که منم میدونم جنس این نوع پیچ ها غیر رسانا هستن.موقع پیچ کردن هم خود پیچ ها رو به کیس که پیچ کردم سفتشون کردم ولی وقتی میخواستم پیچ های مادربرد رو سوار کنم سفت نبستم که مشکلی پیش نیاد.

یه علت دیگه هم که به پاور شک کردم این بود که وقتی سیم برق پاور رو بهش وصل میکنم هیچ صدایی شنیده نمیشه(همون صدای جرقه ریزی که معمولا شنیده میشه) حالا بازم خارج کیس امتحان میکنم و اطلاع میدم.

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد

آقا با یه پاور دیگه تست کردم و چراغ مادربرد روشن شد! پس مطمئن شدم که مشکل از پاوره...

حالا فردا که میخوام ببرمش گارانتی,تمام محتویات کارتن رو هم با خودم ببرم؟ یا خود پاور + کارت گارانتی کفایت میکنه؟!

حالا که نو هستش چطور ثابت کنم بهشون که شامل DOA بشه؟

لینک به دیدگاه

فاکتور خرید رو ببر با خودت . بهتره که همه لوازم رو ببری که اگر تعویض شد بهت گیر ندن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...