رفتن به مطلب

آموزش اورکلاک vga

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من کارت Connect3D HD 4870 Extreme OC خودم رو با RivaTuner 2.24 به صورت زیر اورکلاک کردم

و در تست با برنامه ATI Tool هم بعد از 15 دقیقه هیچ Error ای مشاهده نکردم.

حداکثر دمای کارتم هم 60 درجه بود.

می خواستم ببینم همه چیز خوبه و اینکه این مقدار اورکلاک خطرناک نیست؟

درضمن به نظرتون خوب اورکلاک کردم؟

البته من فقط برای تست اورکلاک کارتم این کار رو کردم و نمی خوام در این حالت اورکلاک نگهش دارم.

14izy2b.jpg

اینم عکس کارت :

C3DHD4870EX_01.jpg

سلام Persian Warrior عزیز .

کارتتون رو خوب اور کردید و کارتتون از کولینگ خوبی برخورداره و این مقدار اور خطرناک نیست به شرطی که همیشه روی فرکانسهای بدست آمده نگهش ندارید و فقط در گیم فرکانسها رو بالا ببرید البته اون هم در صورت نیاز .

لینک به دیدگاه

• ارسال 107
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز ابتدا با یک کاتالیست دیگه امتحان کنید مثلا 9.4 اگر مشکلی نداشته باشه احتمالش زیاده کاتالیستی که نصب میکنید (9.5 )مشکل داشته باشه البته اگر اطمینان دارید که کاتالیست سالم هست و کامل دانلود شده یک بار هم ویندوز رو تعویض کنید .

من با 9.2 9.4 و 9.5 امتحان کردم

سر همه یه پیغام warning میده و مینویسه : can not load rivatuner64.sys

لینک به دیدگاه

من با 9.2 9.4 و 9.5 امتحان کردم

سر همه یه پیغام warning میده و مینویسه : Can not load rivatuner64.sys

خوب پس در این صورت احتمال داره مشکل از ویندوز باشه یک بار ویندوز رو عوض کنید و به احتمال زیاد باید نصب بشه .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
این مقدار اور خطرناک نیست به شرطی که همیشه روی فرکانسهای بدست آمده نگهش ندارید و فقط در گیم فرکانسها رو بالا ببرید البته اون هم در صورت نیاز .

ببخشيد رضا جان ميشه در مورد اين بيشتر توضيح بديد . من نفميدم !!!

لینک به دیدگاه

edit

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

يعني هر وقت بخوايم بازي كنيم Memory Clock رو بزاريم روي مثلا 1100 . اما وقتي بازي نكردي بزاريمش روي حالت معمولي خودش آره !!!؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

يعني هر وقت بخوايم بازي كنيم Memory Clock رو بزاريم روي مثلا 1100 . اما وقتي بازي نكردي بزاريمش روي حالت معمولي خودش آره !!!؟؟؟؟

بله درسته .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان عزیز. من بعد از اینکه این درایور جدید انویدیارو (186.18 ) رو نصب کردم برنامه riva tuner این درایورو نمیشناسه و ساپورت نمی کنه.البته این مشکل با چند تا دیگه از درایورهای انویدیا هم وجود داره.از دوستان کسی با این مشکل مواجه شده؟ با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز. من بعد از اینکه این درایور جدید انویدیارو (186.18 ) رو نصب کردم برنامه riva tuner این درایورو نمیشناسه و ساپورت نمی کنه.البته این مشکل با چند تا دیگه از درایورهای انویدیا هم وجود داره.از دوستان کسی با این مشکل مواجه شده؟ با تشکر

سلام

عزیز با آخرین نسخه ریوا تیونر امتحان کردی ؟ اگر نه با اخرین نسخه امتحان کن.

لینک به دیدگاه

با سلام

همون طور که خودتون اشاره کردید درایور به روز رسانی شده پس این نسخه جدید است حال انکه ریواتیونر شما نسخه قدیمی بوده و قادر نیست درایو جدید را شناسایی کند

برای حل مشکل 2 راه پیش رو دارید

1-به روز رسانی برنامه ریواتیونر

2-شما می توانید درایور جدید را به ریواتیونر بشناسونید یعنی درایور جدید را درون ریواتیونر تعریف کنید

برای این کار در پنجره اصلی ریواتیونر وارد قسمت Power User شوید و در انجا در قسمت Riva Tuner نام system را جست و جو کنید و سپس ان را باز کنید

در این قسمت گزینه ای به نام Forcedriverversion وجود دارد کافی است که در جلوی این قسمت نام درایور خود را وارد کنید مثلا 185/85

با این کار درایور برای ریوا تیونر قابل شناسایی می شود

فقط به این نکته توجه داشته باشید که در منوی Power User و در تنظیمات پایین ان نحوه نمایش مقادیر روی حالت Hexadecimal نباشد.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
کسی میدونه gts 250 1gb چقدر اور میشه؟

علی جان بهتره از دوستانی که این کارت رو دارند سوال کنید ولی تا حدودی هم به برند وابسته است.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...
  • کاربر ویژه

سلام به بچه های لیونی عزیز.

من امروز میخام این کارت گرافیک رو اور کنم.

به نظر شما با این فنی که داره اور انجام بدم مشکلی پیش نمیاد ؟

نرم افزار msi after burner و Precision evega هم نصب دارم .

با تشکر از همه دوستانی که کمک میکنند.

zerb8gd7g8onme2sukc6.jpg

gdv.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

میکاییل جان بنده یه 9500 داشتم از گیگا فنش عین همین بود ولی فلزی که مقاومتش نسبت به این از لحاظ تئوریک بیشتر میشه

ولی فقط دقت کن دما خیلی بالا نره معمولا این کارت ها خیلی ارزش اور ندارند یعنی تاثیر به سزایی دریافت نمیکنین مگر اینکه ولت مود شوند!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به بچه های لیونی عزیز.

من امروز میخام این کارت گرافیک رو اور کنم.

به نظر شما با این فنی که داره اور انجام بدم مشکلی پیش نمیاد ؟

نرم افزار msi after burner و Precision evega هم نصب دارم .

با تشکر از همه دوستانی که کمک میکنند.

zerb8gd7g8onme2sukc6.jpg

gdv.png

درود

اگه ولتاژ رو دستکاری نکنی مشکلی پیش نمیاد ولی اگه میخوای ولتاژ بدی من اعتقاد دارم این فن اصلا پاسخگو نیست.

لینک به دیدگاه

سلام

کارت 9500GT مذکور بیشتر به فرکانس مموری وابستگی داره تا فرکانس هسته ، یعنی مثلا با افزایش فرکانس هسته تا 700 مگاهرتز هم شاهد افزایش کارایی محسوسی نخواهید بود ، اما اگر فرکانس مموری رو از 400 به 500 مگاهرتز بالا ببرید شاهد افزایش محسوس در کارایی کارت خواهید شد . اینگونه کارتها قابلیت تغییر ولتاژ هسته رو بصورت نرم افزاری ندارند و تنها راه افزایش ولتاژ استفاده از روش ولت مود هستش که برای این منظور باید دست به هویه شد ...

با توجه به میزان تقریبی اورکلاک این کارت نیازی به استفاده از خنک کننده بهتر نیست چرا که مموری استفاده شده در این کارتها نهایت تا حدود 530 مگاهرتز بصورت کاملا پایدار اورکلاک میشه و تحمل فشار زیاد رو ندارن. ( البته به طبع با فراهم آوردن شرایط و خنک کاری مناسب میشه به فرکانسهای بالاتر دست پیدا کرد اما اصولا این نوع روشها جهت تستهای چند دقیقه ای و ثبت رکورد مناسب هستند و برای حالت دائمی توصیه نمیشوند ).

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام به همه دوستان عزیز و گل.

دوستان گرام گرافیک من evga 460 هست ، می خواستم بپرسم تا چه مقدار می تونم اورکلاک کنم و افزایش ولتاژ تا چه حدی مناسبه و هیچ ضرری نداره؟

دما حداکثر باید چند باشه؟

یعنی جوری که می خوام برای همیشه همین ولتاژ و اورکلاک روی کارت بمونه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگر کارت شما رفرنس هست من این مدل قبل داشتم به راحتی تا فرکانس 850 و حداکثر تا 900اور میشه بهترین حالت برای 24/7 فرکانس 800-820 برای ا کور و فرکانس 1000 برای مموری هستش ماکسیموم دمای این کارت باید زیر 80 درجه و بین 70-تا 75 درجه ایدال هست ولتاز هم باید تست کنید معمولا با 1.15 یا در همین حدود بروی این فرکانس استیبل میشه(ولتاژ کمتر = دمای کمتر)

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگر کارت شما رفرنس هست من این مدل قبل داشتم به راحتی تا فرکانس 850 و حداکثر تا 900اور میشه بهترین حالت برای 24/7 فرکانس 800-820 برای ا کور و فرکانس 1000 برای مموری هستش ماکسیموم دمای این کارت باید زیر 80 درجه و بین 70-تا 75 درجه ایدال هست ولتاز هم باید تست کنید معمولا با 1.15 یا در همین حدود بروی این فرکانس استیبل میشه(ولتاژ کمتر = دمای کمتر)

ممنونم از راهنماییتون.

دما در تست برنامه Kombustor باید زیر 80 باشد یا در حال اجرای بازی؟

ولتاژ در برنامه Afterburner و EVGA Precision X روی 1087 هست و اجازه بیشتر کردن نمیده ، چیکار کنم عزیز؟

من شنیدم ولتاژ بیشتر=دمای کمتر ، پس اشتباه شنیدم.

ویرایش شده توسط vaziri
لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون.

دما در تست برنامه Kombustor باید زیر 80 باشد یا در حال اجرای بازی؟

ولتاژ در برنامه Afterburner و EVGA Precision X روی 1087 هست و اجازه بیشتر کردن نمیده ، چیکار کنم عزیز؟

من شنیدم ولتاژ بیشتر=دمای کمتر ، پس اشتباه شنیدم.

در مورد ولتاژ که اشتباه هست کلا هر چی ولتاژ کمتری داده بشه دما کمتر خواهد بود

در مورد اجازه ندادن برای افزایش ولتاژ هم از اینجا به بعد برای افزایش ولتاژ نیاز به ولت مود شدن کارت هست

دما هم وقتی توی برنامه Kombustor هر مقداری باشه توی بازی بیتشر نخواهد بود مگر مگر توی بازی به دلیل گرمای سی پی یو شما مقداری داخل کیس گرمتر بشه و کمی روی دمای کارت شما تاثیر بزاره

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید

دوستتان کارت من Sapphire 7970 Dual-X OC Editation و یه نرم افزار اور کردن تو DVD خود کارت بود به اسم TRIXX با کمک این نرم افزار یه نیمچه اوری کردم ولی می خواستم ببینم :

1- چقدر دیگه جا داره که بیشتر اور کنم ؟ ( یا به عبارت دیگه بهترین فرکانس اور مموری و هسته واسه این کارت چیه ؟ )

2- این گزینه Board Power Li دقیقا چی کار می کنه ؟

یه عکس هم گزاشتم از مشخصات :

post-11517-0-96623800-1354713191_thumb.jpg

ویرایش شده توسط AshkanP
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...