رفتن به مطلب

کاستاریکا یا مالزی؟؟؟

291 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کیفیت ساخت سی پی یو (اینتل) کدام کشور بالاتر است؟

• کاستاریکا
      100
    • مالزی
      38
    • چین
      7
    • هیچ فرقی نمیکند
      146

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان

در چندین فروم خوندم که فروشنده هنگام فروش سی پی یو خود میگوید

که سی پی یو ساخت کاستاریکا میباشد و از کیفیت ساخت بهتری نسبت به چین و مالزی بهره میبرد.

میخواستم از اساتید جویا بشم آیا همچین حرفی درسته؟

ممنون

دوست گرامی هیچ فرق بین محصولات تولید این شرکت نیست این خط تولید ریزپردازنده است نه مثلا محصول خوراکی یا چیز های عادی دیگه. تمام  قطعه ها از استاندارد ها ی اینتل بهر میبرن اینجور نیست که بگیم توی چین مثلا لب خیابون درست میکنن توی مثلا مالزی توی کارخونه! همه یک کیفیت دارن البته بعضی مواقع توی سری ‍‍پردازنده های k این شرکت بعضی cpu ها میتونن به  فرکانس های بالاتری موقع اور کلاک شدن دسترسی پیدا کننُ بعضی هاشون نه که این تفاوت توی سری haswell بیشتر به چشم میاد

لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

فقط در درجه اول چینی نباشه که از این کشور خیلی بدم میاد !

حالا بگذریم که همه چیز رو هم قبضه کرده ! و دومین قدرت

اقتصادی دنیا هم متاسفانه شده !!

سلام دوست عزیز

من با نظرتون موافق نیستم.اتفاقا باید چین رو تحسین کرد که تونسته انقدر تو اقتصاد قوی ظاهر بشه

اینکه جنس چینی بد هست قبول دارم نه تو هر چیزی. تو زمینه تولید و اسمبل تکنولوژی اصلا تولیداتشونو بد نمیدونم چون با کفش و دمپایی :D  فرق داره و نظارت دقیق تری روش هست

ما ایرانی ها چشم دیدن پیشرفت کسی رو نداریم . کاش ما هم مثل چینی ها بودیم

من یه گوشی htc hd2 چینی دارم 4 ساله مثل :lol: .....بوق....... :lol:   داره کاره میکنه 

لینک به دیدگاه

دوست گرامی هیچ فرق بین محصولات تولید این شرکت نیست این خط تولید ریزپردازنده است نه مثلا محصول خوراکی یا چیز های عادی دیگه. تمام  قطعه ها از استاندارد ها ی اینتل بهر میبرن اینجور نیست که بگیم توی چین مثلا لب خیابون درست میکنن توی مثلا مالزی توی کارخونه! همه یک کیفیت دارن البته بعضی مواقع توی سری ‍‍پردازنده های k این شرکت بعضی cpu ها میتونن به  فرکانس های بالاتری موقع اور کلاک شدن دسترسی پیدا کننُ بعضی هاشون نه که این تفاوت توی سری haswell بیشتر به چشم میاد

خوب اگه از به استاندارد پیروی میکنند چرا باید در زمینه اورکلاک متفاوت باشند ؟

پس قاعدتا تفاوتهایی وجود داره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب اگه از به استاندارد پیروی میکنند چرا باید در زمینه اورکلاک متفاوت باشند ؟

پس قاعدتا تفاوتهایی وجود داره!

دوست خوب این مربوط به موضوع لو ولتاژو های ولتاژ بودن cpu هستش و ربطی به کشور سازنده نداره .سری k اینتل همیشه اجازه میده به کاربر که با افزایش ضریب مولتی پلایر که به صورت آزاد گذاشته شده توی این نسخه تا حد بالاتری  نسبت به مدل های دیگه اورکلاک کنه.حالا بعضی مواقع بعضی از این پردازنده  ها توی ولتاژ پایین تر به کلاک  بالاتر میرسن بعضی مواقع توی کلاک های بالاتر به فرکانس بالاتر میرسن و کاملا این موضوع اتفاقیه برای همین کسانی که میخوان همش اور کلاک کن دنبال cpu لو ولتاژ هستن حالا اینکه cpu ساخت کجاست مهم نیست.من خیلی پردازنده لو ولتاژ دیدم ساخت مالزی خیلی هم بوده ساخت کاستاریکا.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان از کجا میشه فهمید که مال کجاست

روی جعبه و روی خود cpu مینویسه ساخت کدوم کشوره

لینک به دیدگاه

بهتر بود این نظر سنجی قدیمی یک گزینه اضافه تر داشت به عنوان : کاستاریکا و مالزی

(چون هیچ فرقی نمیکند) شامل چین هم میشه

به نظر من هر دو(کاستاریکا و مالزی) یه کیفیت دارند اما هیچ وقت چینیش رو نمیخرم

ویرایش شده توسط امیر شاهان
لینک به دیدگاه

دوستان در جریان هستید که اینتل داره کارخونه کاستاریکا رو هم تعطیل می کنه دیگه؟؟؟

و متاسفانه قراره 1500 نفر از کارگران این کارخونه اخراج بشن، البته فکر کنم اینتل گفته 1000 نفرشون رو می تونه مجدد در مکان دیگه ای به کار بگیره. @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

بله آقا پوریا در جریان هستیم متاسفانه

البته برای کاربران عادی و نیمه حرفه ای تفاوتی نمیکنه ولی تو اور سنگین تولیدات کاستاریکا درصد کوچولویی فرکانس زنی بهتری داشتن

لینک به دیدگاه

بله آقا پوریا در جریان هستیم متاسفانه

البته برای کاربران عادی و نیمه حرفه ای تفاوتی نمیکنه ولی تو اور سنگین تولیدات کاستاریکا درصد کوچولویی فرکانس زنی بهتری داشتن

سلام

دوست گلم مطمئن باشید اگر برای اینتل اثبات میشد که سی پی یوهای ساخت کاستاریکا برای اورکلاک های حرفه ای بهتر میباشد

هرگز تصمیم به تعطیلی کارخانه اسمبل و تست خود در کاستاریکا نمیشد.

لینک به دیدگاه

داش بنظرم خيلي خيلي مهم است براي اوركلاك مخصوصا در غير اينصورت هيچ فرقي نميكنند و همه با كيفيت خاصي برخورد هستن

و  بهترين سازنده كاستريكا هست

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام . دوستان عزیز من تو یه تاپیک خارجی دیدم که این دو کشور رو با هم مقایسه کرده بودن و طی آزمایشاتی به این نتیجه رسیده بودن که شن های سواحل کاستاریکا درصد سیلیکون بالاتری داره

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

کاستاریکا و مالزی به کنار

خیلی خنده دار تر از جریان کاستاریکا و مالزی اینه که برخی دوستان فکر میکنن اگر گفته میشه یک بچ نامبر خوبه یعنی تمام پردازنده های اون بچ نامبر خوب هستن که متاسفانه همون دوستان این موضوع رو هم به دیگران منتقل میکنن بطوریکه طرف بدون باز کردن پردازنده از باکسش احساس میکنه که میتونه بطور قطع بگه پردازنده لو ولتاژه یا نه...

و یا اینکه یه نفر از یک بچ خاص دیده جایی تست گذاشتن و خوب بوده , بعدش میبینه که یه نفر از همون بچ نامبر یه پردازنده برای فروش گذاشته و اعلام میکنه چونکه یه جا این بچ رو تست کردن لو ولتاژ بوده پس پردازنده شما هم خوب و لو ولتاژه

اگه اینطوری بود که اورکلاکرهای سرتاسر دنیا بیکار نبودن که از یک بچ نامبر 20-30 تا بخرن...

وقتی گفته میشه یک بچ نامبر خاص بچ نامبر خوبیه دلیل نمیشه که همه پردازنده های اون بچ خوب باشن! تنها معنیه اون عبارت اینه که اگه از این بچ نامبر چند عدد بخرید شانس پیدا کردن لو ولتاژ توش بیشتره! نه اینکه هر دونش رو برداری لو ولتاژ در بیاد!

لینک به دیدگاه

خیلی خنده دار تر از جریان کاستاریکا و مالزی اینه که برخی دوستان فکر میکنن اگر گفته میشه یک بچ نامبر خوبه یعنی تمام پردازنده های اون بچ نامبر خوب هستن که متاسفانه همون دوستان این موضوع رو هم به دیگران منتقل میکنن بطوریکه طرف بدون باز کردن پردازنده از باکسش احساس میکنه که میتونه بطور قطع بگه پردازنده لو ولتاژه یا نه...

و یا اینکه یه نفر از یک بچ خاص دیده جایی تست گذاشتن و خوب بوده , بعدش میبینه که یه نفر از همون بچ نامبر یه پردازنده برای فروش گذاشته و اعلام میکنه چونکه یه جا این بچ رو تست کردن لو ولتاژ بوده پس پردازنده شما هم خوب و لو ولتاژه

اگه اینطوری بود که اورکلاکرهای سرتاسر دنیا بیکار نبودن که از یک بچ نامبر 20-30 تا بخرن...

وقتی گفته میشه یک بچ نامبر خاص بچ نامبر خوبیه دلیل نمیشه که همه پردازنده های اون بچ خوب باشن! تنها معنیه اون عبارت اینه که اگه از این بچ نامبر چند عدد بخرید شانس پیدا کردن لو ولتاژ توش بیشتره! نه اینکه هر دونش رو برداری لو ولتاژ در بیاد!

فرجام جان البته یک معنی دیگه هم میده که به شخصه تجربه کردم در مورد خرید 3-4 عدد پردازنده :)

اون هم این هست

احتیاط.... ! اگر شانس خوبی ندارید با احتیاط و رعایت فاصله طولی گذر کنید! :excl: :excl:

:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان البته یک معنی دیگه هم میده که به شخصه تجربه کردم در مورد خرید 3-4 عدد پردازنده :)

اون هم این هست

احتیاط.... ! اگر شانس خوبی ندارید با احتیاط و رعایت فاصله طولی گذر کنید! :excl: :excl:

:D

آره خب :دی

تازه بدترین مسئله اینه که تا یکبار بدشانسیه بزرگ نیاری متوجه نمیشی که بدشانسی :دی

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به دلیل اینکه همه سی پی یوها از یک نوع فناوری استفاده میکنند فرقی نمیکند فقط کیفیت ان بستگی به خلوص هسته ان دارد

لینک به دیدگاه

از این به بعد روی CPU ها نوشته USA حالا ببینیم چه حرفی میمونه برای گفتن !!!!!!!!

لینک به دیدگاه

سلام آقا فرجام،جدیدا کم پیدایی؟حسابی با 1150 مشغول شدی آ !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام جمعه CPU سلرون 1820 داشتم مموری رو به راحتی تا 2400 میتونستم ببرم و ساخت کاستاریکا بودش

دیروز i3 4330 ساخت مالزی گرفتم به سختی با CL افتضاح روی 2133 استیبل میمونه

نتیجه اخلاقی در همه چی رقابت وجود داره حتی بین اورکلاکر ها و کاربران معمولی

بهتر هست بدنبال ساخت کاستاریکا باشید

نظر شخصی میباشید

1zcaoh99y6j51irkgg1.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوست عزیز فناوری ساخت اتومبیلها هم یکی هست همشون 4 تا چرخ دارن و با سیستمی مشابه با کمی تفاوت کار میکنن

ایا از نظر شما ماشینهای ساخت مرسدس بنز با ایرانخودرو فرقی نداره ؟ یا همون بنز اگر در چین تولید بشه با نمونه مشابه ساخت المان یا امریکا فرقی نداره ؟

جنسی که تجار ایرانی تو چین سفارش میدن با نمونه مشابهی که تجار امریکا سفارش میدن فرقی نداره ؟ اگر شما در موقعیت تولید کننده جنسی باشی میفهمی چه فرقی دارن و کیفیت یعنی چی

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

فعلا که ویتنام هم اضافه شد !!!!  :D

برای 4790k

لینک به دیدگاه

کاستاریکا توی امریکای مرکزی هست و فاصله ای با کارخونه مادر نداره ولی مالزی در خاور دور هست .مسلما کاستاریکا بهتر و با کیفیت تر است تولیداتش 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

من خودم به کاستاریکا رای دادم

ولی حقیقتا نمیتونم دلیلی واسه انتخاب بیارم ، من هر 8 صفحه رو خوندم اینجا هم هیچ کس مستند حرف نزده و بر اساس شنیده ها نظر میدن 

ولی کلا اعتقاد دارم هر چند جزئی یه تفاوتی باید باشه  :D

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...