رفتن به مطلب

شب های محرم

Mohammad.J
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

به اذن حضرت زهرا(س)

السلام علیک یا اباعبدالله

ای کشتگان راه خدا یادتان بخیر

یاران سیدالشهدا یادتان بخیر

شب چهارم:

اصحاب امام حسین(علیه السلام)

هرشب آپدیت میشود.

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

گرچه ابن الحسنم پرشدم از ثارالله

بنویسید مرا یابن ابی عبدالله

شب پنجم:

عبداالله بن الحسن (ع)

صلوات

لینک به دیدگاه

با معذرت از همه دوستان

حال به همزن ترین شب های سال

تو این زمونه ای که همه چی شده تزویر و ریا،،شما حق داری که حالت بهم بخوره.

ولی نمیدونم این حق رو هم دارید...

آخه دوست من خیلی ها بهش معتقدن،از جمله خود من.و بهتره که به اعتقادات بقیه احترام بگذاریم.

لینک به دیدگاه

با معذرت از همه دوستان

حال به همزن ترین شب های سال

درود

دوست عزیز اعتقادات هر شخصی به خودش مربوطه.شاید شما اصلا مسلمان نباشید یا مسیحی باشید یا .. که اون به ما ربطی نداره. ولی اینجا اکثر اعضای فروم مسلمان هستند و حتی به ظاهر هم شده به این ایام احترام میگذارند. تکرار نشه لطفا وگرنه مجبور به اعمال قانون هستم.

لینک به دیدگاه

هر کس قلبا با حسین بود....حسین با اوست...

حسین همیشه در قلبها نفوذ میکنه نه در افکار...

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان منم نظر شخصی خودم بیان کردم

اما صحبت در مورد اسلام شد جالبه بدونید در زندگی پیامبرو ایمه نمونه ای برای عزاداری به این شکل وجود نداره

اینگونه غم و اندوه اتفاقا هیچ جایگاهی در اسلام نداره حالا در مورد مسیحیت اطلاع ندارم شاید داشته باشند

اینکه منو به خاطر عقایدم نکوهش کنید اهمیت نداره اما سلایق شخصی خودتون را به اسلام نچسبونید لطفا

لینک به دیدگاه

خب دوست من کجای اسلام و قرآن نوشته این عزاداری ها اجبارین؟

فردی که کسی رو از دست میده از روی اجبار عزا می گیره؟ فکر نمیکنم لازم باشه بگم این همه عشق و ارادت خودجوشه

قبول دارم صدای نوحه فلان جا تا فلان جا میره اما همه که ...

لینک به دیدگاه

اما صحبت در مورد اسلام شد جالبه بدونید در زندگی پیامبرو ایمه نمونه ای برای عزاداری به این شکل وجود نداره

اینگونه غم و اندوه اتفاقا هیچ جایگاهی در اسلام نداره حالا در مورد مسیحیت اطلاع ندارم شاید داشته باشند

اینکه منو به خاطر عقایدم نکوهش کنید اهمیت نداره اما سلایق شخصی خودتون را به اسلام نچسبونید لطفا

آخه عزیز شما به شب گیر دادین، نه به نحوه ی عزاداری. اینا 2 مقوله ی جدا از همه.

مطمئنا دوستان شمارو برای عقایدتون نکوهش نکردند بلکه انتظار برخورد محترمانه تری از شما داشتند که متاسفانه در پیام اول دیده نشد.

این نحوه ی عزاداری در فرهنگ ما جا افتاده و بسیاری از مردم به این شکل عزاداری میکنند و اگر انتقادی نسبت به شیوه ی عزاداری باشه جاش اینجا نیست چون اینطور که از پست اول به نظر میاد مقصود صاحب تاپیک اینگونه بحث ها نیست. وانگهی زمانش هم زمان مناسبی نیست.

@};- @};-

لینک به دیدگاه

نمی خوام این بحثو ادامه بدیم چون جاش تو فروم نیست مخصوصا این فروم که من برای یک یک اعضا و مدیریتش احترام خاصی قایلم

ختم صحبت همین که چطور ملتی که به اندازه یک ارزن حسین و ارمانهاش رو نشناخته میتونه حسین را دوست داشته باشه و اصلا اون چه دوست داشتنیه

جالبتر از اون اینه که از هر کدوم از دوستان در مورد ابوالفضل بپرسی کله معلوماتش یک خط هم نمیشه اما معتقده دوسش داره نمی دونم...

حرف زدن اسونه عمل کردنه که هزینه داره

ویرایش شده توسط rommatti
لینک به دیدگاه

نمی خوام این بحثو ادامه بدیم چون جاش تو فروم نیست مخصوصا این فروم که من برای یک یک اعضا و مدیریتش احترام خاصی قایلم

ختم صحبت همین که چطور ملتی که به اندازه یک ارزن حسین و ارمانهاش رو نشناخته میتونه حسین را دوست داشته باشه و اصلا اون چه دوست داشتنیه

جالبتر از اون اینه که از هر کدوم از دوستان در مورد ابوالفضل بپرسی کله معلوماتش یک خط هم نمیشه اما معتقده دوسش داره نمی دونم...

درود

متاسفانه در این مورد حق با شماست شاید تعداد زیادی از افرادی که اظهار علاقه و ارادت به امام حسین و حضرت ابولفضل میکنند شناخت درستی از هدف قیام امام حسین و عاشورا نداشته باشند یا اگر دارند موقع عمل کردن حاضر به گذشتن از کوچکترین چیزی از خودشون نباشند و بالاخره هر جنسی تا محک نخوره درجه خلوصش معلوم نمیشه ، در حالی که در قیام عاشورا امام حسین هر چه داشت در راهی که شایسته ادامش بود از دست داد .فکر نمیکنم انسان چیزی بالاتر از فدا کردن فرزندان و برادر و اسارت اعضای خانواده و بالاتر از همه جون خودش داشته باشه که امام حسین همه اینها رو برای پیروزی اسلام دریغ نکرد و البته که مقام بسیار بالایی نظیر امام حسین و سایر شهدای عاشورا هیچ نیازی به عزاداری ما ندارند بلکه این ما هستیم که با برگزاری این مراسم سعی در بخشش گناهان خودمون یا حتی بیدار شدن از خواب غفلت ی که ممکنه با گذر زمان بر ما مسلط بشه داریم . ولی دلیلی که بنده هم در پست قبلیم نوشتم حتی به ظاهر احترام میگذاریم همینه و این ارزشها شاید اخرین چیزهایی باشه که از اسلام اصیل زمان پیامبر باقی مونده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله دوست من متاسفانه اصل حماسه عاشورا رو فرعیات داره میپوشونه منم با پست اول شما مخالفم چن اعتقادات هر قومی باید مورد احترام قرار بگیره حتی اگه این ایام بخاطر رفتار و نوع برداشت مردمی مورد توجه شما قرار نگیره بهتره چیزی نگی خدا شاهده یکی دو روز پیش تو شهرداری ناحیه 3 منطقه 17 بودم با یه صحنه .... مواجه شدم

سریند دیروز

razmande.jpg

اینم سربند امروز

post-94-0-69666600-1353391771_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله دوست من متاسفانه اصل حماسه عاشورا رو فرعیات داره میپوشونه منم با پست اول شما مخالفم چن اعتقادات هر قومی باید مورد احترام قرار بگیره حتی اگه این ایام بخاطر رفتار و نوع برداشت مردمی مورد توجه شما قرار نگیره بهتره چیزی نگی خدا شاهده یکی دو روز پیش تو شهرداری ناحیه 3 منطقه 17 بودم با یه صحنه .... مواجه شدم

سریند دیروز

razmande.jpg

اینم سربند امروز

post-94-0-69666600-1353391771_thumb.jpg

post-94-0-95063300-1353391880_thumb.jpg

سربندها رو از رو نرده های اویزون کردن به اون متصدی میگم مرد حسابی مگه اتاق تولد داری درست میکنی این یعنی چی؟؟

اینا رو جونهای مردم میبستند و میرفتن جون میدادن الان شما اینا رو آویزون کردی که چی رو ثابت کنی یعنی بیرق وپرچم دیگه تموم شده حالا نوبت آویزون کردن سربندها شده حتما فردا هم با پول بیت امال بادکنک مشکی میخرینو و از در و دیوار شهرداری آویزون میکنی روز عاشورا هم بادکنک ها رو ((استغفرا...)) به عشق امام حسین هوا میکنی

بابا این نیست

به دین این نیست

به پیغمبراین نیست

پیام عاشورا این نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود فراوان

واقعیت اینه که من خودم به شخصه به امام حسین بدلیل ازادگی که داشتند بسیار احترام قائلم

و همینکه بخاطر جاه و مقام بسمت دشمنانشون سر تعظیم فرود نیاوردند و با کمال رشادت

شهادت را قبول کردند برای من یک استوره محسوب میشند .ولی خوب واقعیت اینه که در دوره

و زمانیه ای هم بسر میبریم که متاسفانه تذویر و ریا توش زیاده ! و از حتی اعتقادات پاک نیز

ممکنه سو استفاده بشه . ولی نباید اجباری تو این امر باشه و بایستی گذاشت که فقط و فقط قلبها

بر این موضوع قضاوت داشته باشند . مسئله جهل ونادانی هم که در درجه اول بزرگترین دشمن خود مردم

بشمار میره یه بحث کاملا مفصلیه که امید وارم هرچه زودتر از میان ما رخت بر بنده و جاشو به

اگاهی و معرفت بده که در انصورت بسیاری از مشکلات ما هم صد در صد حل خواهد شد و واقعیت

اینه که بدترین ضرباتی که ما داریم میخوریم بر اثر همین جهل و نادانی توده های مردمه .

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

من کاملا با حرفات موافقم ولی هرکس اعتقداتی داره . ما کل سال گناه میکنیم ولی این چند شب حداقل یه بهونه داریم واسه گناه نکردن . من به شما اشتباهی الان منفی دادم ولی تو همین فروم جبران کردم واست.

لینک به دیدگاه

سلام آخر قاسم به زحمتت انداخت

مرا که طفل یتیمم جواب لازم نیست

شب ششم:

قاسم بن الحسن(ع)

صلوات

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر کس قلبا با حسین بود....حسین با اوست...

حسین همیشه در قلبها نفوذ میکنه نه در افکار...

درود و دو صد درود بر تو ای دوست عزیزم

مطمئن باش این سخنت بسیار بر دلم نشست واشک از دیدگانم جاری ساخت دوست گرامی . @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

طفلی که با اشاره ای از خواب می پرید

با لای لای تیر سه شعبه به خواب شد

شب هفتم:

علی اصغر(ع)

صلوات

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

خوبین انشاالله ؟؟

عزیز دل برادر ، یکی یک بشقاب غذا میخوره سیر میشه ؛ یکی هم چند بشقاب

راستی اون منبعی که خوندین ؛ دیدین که اینگونه غم و اندوه اتفاقا هیچ جایگاهی در اسلام نداره و یا مورد اسلام شد جالبه بدونید در زندگی پیامبرو ایمه نمونه ای برای عزاداری به این شکل وجود نداره ، میشه لطف کنین برا من هم بگین !! ؟؟

ما هم نمیگیم همه باید اینجوری سوگواری کنن ، گفتم که هرکسی سیر شدنش فرق داره

مثلاً فامیل های مادرم برا مجلس ترحیم تمیز و شیک لباس میپوشن مثل اینکه میرن عروسی و ریش 3 تیغ شده میرن مسجد ماله بابام ریش میزارن 10 کیلو سیاه میپوشن مثل سیاهی شب

شما هم نباید اینجوری خورده بگیرین ( حالا نظرتون بود ؛ محترم ،، ولی هر نظری رو نباید هرجایی گفت )

انشاالله که موفق باشین

عطا

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هنوز مونده بفهمیم کسی که کتاب شعر میخونه شاعر نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هنوز مونده بفهمیم کسی که کتاب شعر میخونه شاعر نیست .

:clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

در محرّم ، اهل ري خود را دگرگون مي كنند

از زمين آه و فغان را زيب گردون مي كنند

گاه عريان گشته با زنجير ميكوبند پشت

گه كفن پوشيده ،‌ فرق خويش پرخون مي كنند

گه به ياد تشنه كامان زمين كربلا

جويبار ديده را از گريه جيحون مي كنند

وز دروغ كهنه ي « يا لیتنا كنّا معك»

شاه دين را كوك و زينب را جگرخون مي كنند

خادم شمر كنوني گشته، وانگه ناله ها

با دو صد لعنت ز دست شمر ملعون مي كنند

بر “يزيد” زنده ميگويند هر دم، صد مجيز

پس شماتت بر يزيد مرده ی دون مي كنند

پيش ايشان صد عبيدالله سر پا، وين گروه

ناله از دست “عبيدالله مدفون” مي كنند

حق گواه است، ار محمد زنده گردد ورعلي

هر دو را تسليم نوّاب همايون مي كنند

آيد از دروازه ی شمران اگر روزي حسين،

شامش از دروازه ی دولاب بيرون مي كنند

حضرت عباس اگر آيد پی يك جرعه آب،

مشك او را در دم دروازه وارون مي كنند

گر علي اصغر بيايد بر در دكانشان

درد و پول آن طفل را يك پول مغبون مي كنند

ور علي اكبر بخواهد ياري از اين كوفيان،

روز پنهان گشته، شب بر وي شبيخون مي كنند

لیک اگر زین ناکسان خانم بخواهد ابن سعد

خانم ار پیدا نشد، دعوت ز خاتون میکنند

گر يزيد مقتدر پا بر سر ايشان نهد،

خاك پايش را به آب ديده معجون مي كنند

سندی شاهک بر زهادشان پیغمبر است

هی نشسته لعن بر هارون و مامون میکنند

خود اسيرانند در بند جفاي ظالمان،

بر اسيران عرب اين نوحه ها چون مي كنند؟

در طول تاریخ انسان های بی شماری با عقایدی متفاوت و از سرزمین های گوناگون خون خودشون رو فدای عقیدشون کردن. سالها از خودم می پرسیدم واقعا چه تصویری از آینده لیاقت فدا شدن بالاترین سرمایه ی انسان که زندگیش هست رو داره. چه صلحی از سرمایه ی زندگی پیشی می گیره ؟ تا اینکه جوابی که سالها در کتاب ها ، کلاس ها ، سخنرانی ها و مراسم های نفرت انگیزی که به اجبار خانواده مهمترین دوران کودکی و نوجوانیم رو تلف کردم، جوابی که سالها در هیچکدوم از اون فضاها و رابطه های انتسابی پیدا نکردم رو در تصویر زیر پیدا کردم. پیدا کردن این قطعه ی پازل فهمم بیش از 20 سال زجر و فشار به همراه داشت اما عدالتی که در این تصویر چشمانم دید به تمامی درد و نفرتی که این همه سال حمل می کردم لبخند زد و به جای شکار شدن توسط خاطرات گذشته سرانجام در زندگی پیش رفتم. همه و همه به خاطر چیزی که چشمانم در این تصویر دید :

32273114307847295377.jpg

راز خون در آنجاست که همه ی حیات به خون وابسته است. اگر خون یعنی همه ی حیات و از ترک این وابستگی دشوار تر هیچ نیست پس بیشترین از آنِ کسی هست که دست به دشوارترین عمل بزند.

راز خون در آنجاست که محبوب خود را به کسی می بخشد که این راز را دریابد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نگرفتم یعنی چی اینا /

میشه ساده بگی منظورت چی بود ؟؟؟ :huh:

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نقل قول :

"

راز خون در آنجاست که همه ی حیات به خون وابسته است. اگر خون یعنی همه ی حیات و از ترک این وابستگی دشوار تر هیچ نیست پس بیشترین از آنِ کسی هست که دست به دشوارترین عمل بزند.

راز خون در آنجاست که محبوب خود را به کسی می بخشد که این راز را دریابد " @};-

مقاله بسیار زیبایی بود فقط اگه لطف میکردی منبع رو هم زکر میکردی عالی میشد دوست عزیز .

البته شعر رو میدونم که از ملک الشعرا ی بهار است و بلا نسبت عده ای .

ولی واقعا از عکس لذت بردم !

لینک به دیدگاه

بدون شک در زمان شهادت شهدای صدر اسلام مجلس عزا و سوگواری وجود داشته است و عزاداری و گریه حضرت رسول خدا(ص) بر بدن عمویش حمزه سید الشهداء در تمام کتابهای شیعه و سنی آمده است که وقتی خانواده های شهدای احد هر کس برای شهید خودش عزاداری می کرد رسول خدا به منزل عمویش حضرت حمزه(ع) تشریف بردند و در آنجا مشغول عزاداری و گریه بر حضرت حمزه(ع)و وقتی علت را از آنحضرت پرسیدند که چرا به خانه حمزه تشریف آوردید آنحضرت فرمود:

«فان عمی حمزه فلا یباکی له» همانا عموی شهیدم حضرت حمزه (ع) گریه کنی در خانه ندارد و من گریه کن عمویم هستم.

====

پيامبر اكرم(ص) اولين بانی مجلس عزاداری حسينی(ع) بود

وی تصريح كرد: يكی از نكات عجيبی در خصوص عزاداری پيامبر(ص) و سفارشات اكيد حضرت برای عزاداری برای امام حسين(ع)، می‌توان به آن اشاره كرد عزاداری حضرت در منزل ام سلمه است؛ ايشان در خانه ام سلمه مجلس عزاداری برپا كردند و اين امر را به اين بانوی بزرگوار سفارش كردند و سپس خاكی از تربت محل شهادت حضرت به وی دادند و عرضه داشتند كه زمانی كه اين خاك خونين شد، بدان كه حسين(ع) به شهادت رسيده است و نكته جالب اين است كه زمانی كه امام حسين(ع) به سمت كربلا می‌رفتند، ام سلمه اين داستان را برای ايشان تعريف كرد كه حضرت نيز برای وی صحنه كربلا را به تصوير كشيدند و كل ماجرا را به رويت ايشان رساندند و قطعه‌ای خاك تربتشان را نيز به اين بانوی بزگوار دادند.

====

نويسنده كتاب « س‍ب‍ط اك‍ب‍ر؛ روای‍ت‍ی‌ از زن‍دگ‍ی‌ ال‍ه‍ی‌ س‍ی‍اس‍ی‌ ام‍ام‌ ح‍س‍ن‌ م‍ج‍ت‍ب‍ی‌ (ع)» ابراز كرد: پس از ولادت حضرت امام حسين(ع) جبرئيل امين داستان زندگانی حضرت را برای پيامبر(ص) عرض كرد و چگونگی شهادت ايشان را نيز بيان كرد؛ پس از آن پيامبر اين ماجرا را برای اهل بيت به جز حضرت زهرا(س) بيان كردند و به شخصی كه قنداقه را به حضرت دادند فرمودند كه اين ماجرا را فعلا به حضرت زهرا(س) اطلاع ندهيد و از در همان حين نيز روضه خوانی برای حضرت امام حسين(ع) به انحای مختلف جاری شد.

ا

ویرایش شده توسط mahdi8063
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...