رفتن به مطلب

شتاب در شهر

rock-star
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بازی رایانه ای شتاب در شهر که از آن با عنوان بازی Need For Speed ایرانی یاد می کنند به زودی رونمایی خواهد شد این بازی از تولیدات مشترک بنیاد ملی بازیهای رایانه ای و شرکت آروین تک است و دارای مسیر و اتومبیل های کاملا ایرانی است

speedincity.jpg

رونمایی از بازی رایانهای شتاب در شهر با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در اهواز انجام می شود. از ویژگی های این بازی می توان به ۱ بازی به صورت Open World و Sand box میباشد: بازیکن میتواند هر طور که میخواهد بازی را تمام کند. بنابراین بازیکن مجبور نیست یک مسیر ثابت را طی کند بلکه طبق سلیقه و علاقه خود میتواند بازی را جلو ببرد. نقشه بازی نیز خیلی بزرگ است (حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع) . بازیکن اصلا حس خستگی به خاطر بسته بودن در یک محیط کوچک مشابه سایر بازی ها پیدا نخواهد کرد!

speedincity1.jpg

۲بازی علاوه بر Game-Play حرفه ای Immediate Game-play نیز دارد : تنها ویژگی که باعث میشود قشر غیر حرفه گیمرها (سنین زیر ۷ سال و یا کسانی که با مکانیک های بازیها آشنایی کمی دارند) نیز از بازی لذت ببرند! رانندگی آزادانه با ماشین های ایرانی و خارجی در شهر بسیار جذاب است و هر کسی میتواند در زمان کوتاه (حتی به مدت ۲ دقیقه) از بازی لذت ببرد . در صورتی که در سایر بازیها (خصوصا ژانرهای Action-adventure, Adventure, RPG, Strategy, Simulation ,…) بازیکن میبایست علاوه بر داشتن مهارت کافی چندین ساعت بازی کند تا بتواند از بازی لذت ببرد.

۳ Game-Play بازی عالیست! بازیکن به هیچ عنوان خسته نمیشود. بارها دیده شده است که تستر ها گذر زمان را متوجه نشده اند. المان ها و مکانیکهای با دقت و طراحی کامل پیاده سازی شده اند.

۴قابلیت اسپورت کردن ماشین از جمله تعویض لاستیک و رنگ ، Level up شدن بازیکن با توجه به Experience بدست آمده پس از انجام موفقیت آمیز مراحل ، کارتهای ستاره ، نگهداشتن و مالکیت چند ماشین برای بازیکن در گاراج، تخریب پذیری محیط و ماشین ها و … از نکات قابل توجه و ارزش ده به بازی هستند.

۵شهر شامل چندین گاراج است که طی مراحل بازی باز میشود. برخی فقط تعمیرگاه ماشین هستند و برخی علاوه بر تعمیر امکان اسپورت کردن را نیز برای بازیکن فراهم میکنند.

۶المانهای مسابقه از جمله تله نیتروژن، توقف زمان، تعمیر و … همه باعث جذابیت بیشتر بازی شده اند.

۷ماشینهای رقیب (سایر رانندگان شهر) از هوش مصنوعی خوبی برخوردار هستند که متناسب با درجه سختی بازی برای بازیکن همواره چالشی در مسابقات هستند. همه بازیکنان شهر(حتی بازیکن اصلی) با ماشین پراید بازی را شروع میکنند (زدن کلید F2 در بازی لیست آنها را نمایش میدهد) . همانطور که بازیکن اصلی خودش را ارتقاء میدهد و در بازی پیشرفت میکند سایر بازیکنان شهر نیز در حال ارتقاء خود و انجام مراحل بازی هستند. بنابراین بازیکن هیچ وقت حس نمیکند در شهر تنها است و در اصل رقیبان زیادی دارد.

۸محیط بازی کاملا داینامیک میباشد. تعجب نکنید اگر با درخت تصادف کردید و برگهای درخت بر روی ماشین ریخت یا به دریچه آب زدید و فشار آب قسمتی از ماشین شما را به بالا فرستاد! منظور ما از داینامیک بودن بازی فقط فیزیک اشیاء ،پارتیکل ها، آب و … نیست بلکه حتی سایه هاو نورپردازی بازی هم کاملا Dynamic است و شما گردش شب و روز ، خورشید ، ماه و ستاره ها را در بازی خواهید دید. نقشه بازی در دو حالت شب و روز طراحی شده است و بازیکن میتواند بازی کردن در هر دوحالت شب و روز را در بازی تجربه کند. اشاره نمود

612133528.jpg

در این بازی شما می توانید از بین خودروهای موجود در جدول مانند پراید ، پژو ۲۰۶ ، سمند ، پژو پارس ، زانتیا و سایر خودرو های موجود برای انجام بازی یک خودرو را انتخاب نمود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنها واکنش من بعد از دیدن این تاپیک

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در برابر بازیهای خارجی که ول معطله اونم با پرایدو سمند!!!!

ولی همینکه دوست عزیزم دیگه سراغ اون سایت مسموم پردیس گیم

مسخره نمیره ازش ممنونم . @};-

راستی من اصلا هیچگونه شناختی نسبت به بازیهای ایرانی ندارم .

و همچنین علاقه ای !

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

رقابت پژو پارس با نیسان جی تی آر بسی دیدنی خواهد بود!!!

کاش یه چند تا عکس از محیط بازی هم می گذاشتن- گرافیکش در چه سطحیه ؟

لینک به دیدگاه

تو گرشاسب با اون محیط افتضاح ...یدند

شمشیر نادر هم با اون مسخره بازیشون تو نصب ...یدند

یبار نشد یه گیم داخلی با یه محیط جذاب ببینیم حالشو ببریم

همشون یه کپیه از موتورهای گرافیکی

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز با توجه به اینکه خیلی وقت نیست ما شروع به بازی سازی کردیم و اینکه موتور بازی اختصاصی نداریم این بازی ها که حتی ضعیف هستند ولی یه پیشرفت حساب میشوند.....به امید بازی خوب .....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتومبیل های کاملا ایرانی است

بعد از توی عکس آئودی و نیسان GTR می بینیم!‌ اینا هم کاملا ایرانی بودن ما نمی دونستیم...

نمی دونم تا کی می خواییم با بزرگنمایی الکی خودمون رو بالا ببریم

برعکس نظر دوستمون من فکر می کنم اینها نه تنها پیشرفت نیست بلکه پسرفته

نسل کنسول های فعلی به آخر خطر رسیده ما هنوز نتونستیم بازی که گرافیک بصری نسل قبل رو داشته باشه بسازیم

اینکه موتور بازی اختصاصی نداریم

خوب موتور اختصاصی بسازیم٬ ماشین کاملا ایرانی که ساختیم دیگه موتورش که نباید کاری داشته باشه... (جمله طنز می باشد)

لینک به دیدگاه

جالبتر از همه اینه که پلاکها همه مال مشهده مگه مشهذیا چی کار میکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

نوشته :

همه بازیکنان شهر(حتی بازیکن اصلی) با ماشین پراید بازی را شروع میکنند

پس با این حساب هیچ بازیکنی به مرحله دوم نمیرسه :D

post-9372-0-54353200-1353401789_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

=))نیسان جی تی آر در برابر زانتیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :lol: =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبلا این بازی رو تست کردم موارد ضعف زیادی داره از texture های بد تا نور پردازی و صدا و ... هندلیگ و فیزیکس بدی نداشت نسبت به بازی های 5-6 سال پیش اگر در نظر بگیریم که ما 10 سالی عقب هستیم در موزد بازی سازی.

با مدیر تولیدشون هم صحبت کردم فکر میکنم اهل اهواز و اون طرف ها بودند ایراد ها رو هم گفتم.

واقعیت آدم میمونه که این بازی ها رو ساپورت کنه یا نه.

من حاظرم یک نسخه از بازی رو بخرم و بندازمش دور که هم وقتم رو هدر ندم و هم اینکه تولید ایرانی رو حمایت کنم اما آدم نمیدونه آیا این داستان ها هم مثل حمایت از صنعت خودرو سازی میشه یا اینکه با حمایت های ما پیشرفتی صورت میگیره.

این همه شنیدیم که خودروی ملی خودروی 100% تولید داخل اما همینکه نسبت برابری ارز به پولمون بالا رفت گندش در اومد که چقد ملی بودن.

لینک به دیدگاه

امیدوارم توش نیسان آبی هم داشته باشه. . :D :D :D

لینک به دیدگاه

همین ماسوانتد 2 که میگین گندشو در آورده اگر بتونیم شبیهش کار کنیم خیلی حرفه

اما نمیدونم یا نمیتونن یا نمیخوان بتونن یه نمونه گرافیک شاخ طراحی کنن :mellow:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مسئله گرافیک شاخ نیست. من به بازی سازی علاقه دارم چند روز پیش توی یکی از کانال های IRC داشتیم در مورد مهندسی معکوس صحبت میکردیم بحث اومد روی کرک بازی ها یکی از دوستان خارجی گفت خبر داری برای بازی ایرانی--فارسی Skidrow کرک ریلیز کرده! تعجب کردم لینک گرفتم دیدم بله بازی ایرانی گرشاسب تو Steam ریلیز شده Skidrow هم کرک کرده.

نکته جالب این بود که یکی که انگار از طرف تولید کننده بازی بود اومده بود تو سایتی که کرک های بازی و Skidrow رو منتشر میکنه کانت میگذاشت که چرا این بازی رو کرک کردین ؟

ما یه تیم کوچیک هستیم با زحمت این بازی رو تولید کردیم و شروع کارمون هست و این صحبتها!

کامنتها در جواب این بود :

- شما یه دمو از گیم پلی بازی منتشر نکردی ما ببینیم اصلا ارزش داره مثلا 5 دلار پول بدیم.

- شما که یه تیم کوچیک هستی چرا سراغ یه کار بزرگ رفتی؟

- اینم 1 بازی از هزاران بازی که کرک میشه :دی

- و ....

آدم واقعا دلش میسوزه برای یه تولید کننده ایرانی که اونجوری کامنت گذاشته بود.

گرافیک شاخ؟ این همه بازی کوچیک با گرافیک سبک:

انگری بیردز- آن مکانیکال- ماشیناریوم و ... که فروش بالا داشتن ( چند صد هزار دلار) با قیمت های 5-10 دلاری

حتما باید بری سراغ یه بازی سنگین مثلا ماشین که کلا چند تا تولید کننده بیشتر نداره بخاطر سنگینی کار؟

اینکه چرا نمیخوان یکسری از اینها حمایتی هستن مثلا یه سازمان سفارش میده یا حمایت میکنه که مثلا یه بازی بساز در مورد دفاع مقدس یه بودجه طرف میگیره میره واسه خودش Modern Warfare درست کنه :دی

یکسری شاید خصوصی باشند اینها محدود میشن به موتور های سورس باز و رایگان و یا شایدم اجاره ای دستشون باز نیست انتخاب اشتباه میکنند.

بعضی کار ها علاوه بر نبوغ باید ایده خاص در حد همون نبوغ هم پشتش باشه تا بشه پیشرفت کرد.

تواناییش رو نداری برو سراغ یک کار سبکتر اینکه یه بازی تولید کنی، دموی گیم پلی بازی رو نگزاری فقط چند تا عکس رندر شده بگزاری و از گیم پلی هم چند تا عکس با رزولوشن پایین بگزاری که کسی متوجه نشه نقاط ضعف رو این میشه هندونه فروشی.

خلاصه داستانش طولانی هست ولی در کل اینها رو نباید مسخره کنیم ایراد هاشون رو بگیم بهتر هست در حد اینکه انتظار نداشته باشن بابت هر مذخرفی پول پرداخت بشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...