رفتن به مطلب

اررور هارد

AmirMahmood
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یعنی لازم نیست نگران باشم ؟؟ یعنی نبرمش گارانتی ؟؟ این مشکل تو کارایی هارد تاثیر گزاره یا نه ؟

لینک به دیدگاه

یعنی لازم نیست نگران باشم ؟؟ یعنی نبرمش گارانتی ؟؟ این مشکل تو کارایی هارد تاثیر گزاره یا نه ؟

با توجه به اینکه هارد رو تازه خریدید اگر تعداد اضافه نشد نیازی نیست ببرید گارانتی. و البته تاثیری هم در کارایی هارد نداره. چون همونطور که خودتون چک کردید بدسکتور نداره. ولی اگه زیاد شد قطعا هارد یه مشکلی داره. اونوقت اول به فکر اطلاعاتتون باشید. بعد به فکر گارانتی باشید. چون امیدی به این شرکت های گارانتی کننده نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هنگ کردن سیستم ممکنه مربوط به هارد باشه ؟؟

لینک به دیدگاه

چرا اتفاقا احتمالش زياد هست ، آيا سيستم شما حالت هنگ كردن داره مخصوصا زماني كه فايل جا به جا ميكنيد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معلوم نبود دقیقا چه مواقعی هنگ می کنه گاهی موقع بازی کردن گاهی موقع نصب فایل . گاهی الکی الکی واسه خودش هنگ می کرد و .... . دلیل اینکه شک دارم اینکه که من ویندوزم رو SSD هست و اون چه ربطی به هنگ کردن داره . واسه هنگ فکر کنم باید یه چیزی تو جایی که سیستم عامل رو نصب کردی لنگ بزنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بارها در مورد این داستان در فروم مطلب نوشته شده.

وقتی هارد درایو روی یک سکتور با مشکل خوندن یا نوشتن یا چک کردن مواجه میشه اون سکتور رو علامت گذاری میکنه و اطلاعاتش رو ترانسفر میکنه که اصطلاحا میگن سکتور reallocated یا remaps .

با زیاد شدن تعداد این سکتور ها سرعت هارد میاد پایین و عملکرد هد با مشکل مواجه میشه به دلیل اینکه هد مجبور میشه برای جستجوی آدرس سکتور remap شده کار اضافی انجام بده..

در نظر بگیر یک مسیری رو داری طی میکنی تا به مقصد برسی در زمان طی مسیر مجبور بشی به عقب یا جلو بری و دوباره برگردی سر جای قبلی و به حرکت ادامه بدی این اتفاقی هست که زمان خوندن اطلاعاتی میشه که در منطقه ذخیره سازی اونها سکتور remap شده وجود داره.

تعداد زیاد یا کم هر چیزی هست اتفاق افتاده و "باید" به دنبال منبع ایراد باشی:

قطعی پاور به هر دلیلی ( مشکلات کابل - منبع تغذیه - برد و ...)

ضربه ایی که باعث ایجاد اشکال در عملکرد هد هارد به صورت لحضه ای بشه

یک عملکرد بد نرم افزاری ( مثل کنسل کردن انجام پارتیشن بندی در زمان انجام کار - ویروس ها - و ...)

ایتدا برسی منابع ایراد و بعد از پیدا کردن منبع ایراد احتمالی، جلوگیری از ایجاد مجدد.

در مورد "رفع" ایراد Reallocated Sector Count بارها در فروم توضیح داده شده که اطلاعاتش کجا ذخیره میشه و قابل برطرف شدن( پاک کردن ) نیست.

این یکی از اون جاهایی هست که صورت مسئله رو نمیشه پاک کرد و خود مسئله رو هم در صورتی که ایراد ها فیزیکی نباشند میشه با نرم افزار هایی که در فروم معرفی شده و دوستان هم اشاره کردند حل کرد.

توصیه من این هست که تا زمانی که منبع ایراد رو برطرف نکردید اطلاعات حساس روی این هارد ذخیره نکنید ممکن هست فردا تعداد اخطار ها زیاد بشه ممکن هست 5 سال دیگه هم همین تعداد بمونه.

خودتون باید برسی بکنید.

خلاصه داستان:

اول پشتیبان گرفتن از اطلاعات حساس.

دوم برطرف کردن منبع ایراد.

سوم استفاده از ابزار های ترمیم هارد درایو.

چهارم چک کردن دوره ایی وضعیت سلامت هارد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوست عزیز از راهنمایی مفیدتون. من دیروز همه ی نرم افزار های مشکل یابی که دوستان معرفی کردن رو امتحان کردم . و تمام چک برای سکتور ها را انجام دادم . تو چک برنامه ها هیچ کدام سکتور خرابی رو پیدا نکردن ولی باز برنامه Ashapoo HDD و HD tune اررور دریافت می کردند. امروز به تعداد این ارور ها 1 عدد اضافه شده بود یعنی از 77 به 78 تبدیل شده بود . می خوام ببرم گارانتی به نظرتون گارانتی قبول می کنه ؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان هارد رو بردم گارانتی اونا هم بی چون و چرا تعویضش کردم ( البت اولش داشتن زیرش می زدن )

به همین راحتی

به همین خوشمزگی

پودر کیک اواژنگ

لینک به دیدگاه

دوستان هارد رو بردم گارانتی اونا هم بی چون و چرا تعویضش کردم ( البت اولش داشتن زیرش می زدن )

به همین راحتی

به همین خوشمزگی

پودر کیک اواژنگ

- معجزه ی قرن - گارانتی هارد رو تعویض کرد!

داداش شیرینیش کو؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین تعطیلات شبرینشن دیگه . اگر من ماشین نمی کشیدم بیرون و برم گارانتی ( من که نه بابام) الان با پدید وارونگی دما مواج نمی شدبم :D

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام

شکرخداماجرا به خوبی وخوشی پایان یافت

یه هارد ۸۰ مکستور ۹ساله که کار میکنه بدون کوچکترین اذیتی هفته پیش یه هارد نوسه ترا وسترن سبزخریدم که دوترا قابل استفاده هست حجم باقی مانده که 746.52 GB هست زده unallocated باپارتیشن مجیک ،ازطریق ویندوز اکس پی وسون، Disk Management ،ازطریق مراحل نصب هردو ویندوز،اخرین راه هم بابرنامه Acronis Disk Director 11 Home انجام دادم که بازم نشد،هارد خالی بدون دیتا ست فعلن،قبلا ازدوستان عزیزی که راهنمائی میکنندتشکرمیکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...