رفتن به مطلب

ویستا به سیستم شما چه امتیازی داده ؟

بازنده
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ! راستش نمیدونم مکان مناسبی رو برای درج این تاپیک انتخاب کردم یا نه ؟ به هر حال امیدوارم مشکلی نداشته باشه !

دوستان ! خواهش میکنم امتیازاتی که توسط ویستا به سیستم تون تعلق گرفته رو در این تاپیک عنوان کنید ! همچنین لطف کرده و نام قطعات رو هم بفرمایید ! تا بتونیم یک نتیجه گیری سطحی از قطعات ست و مچ با ویستا داشته باشیم ! البته شخصا بیشتر مایلم تا بدونم بیشترین امتیاز داده شده ی ویستا چند هستش ! و تا جاییکه شنیدم امتیازی بیشتر از 5.9 نداده ! و اقرار میکنم بیش از هر چیز ! جنبه فان موضوع برام جالب و مهم بوده !

در ضمن امیدوارم سعید اقا حین تست و بنچ گیری از سیستم های های اند ! نیگاهی به این موضوع انداخته باشند ! مثلا اینکه چه امتیازی به 3 تا GTX 280 یا 2 تا 4870 X2 تعلق میگیره ؟ و اگه نه ! از این پس لطف کنن و در تست های اینده ! نیم نگاهی هم به امتیاز انها داشته باشند !

( چون بر خلاف میل شخصیم ! فکر میکنم ! ارزش تست این کارت ها ! تنها بدلیل مطلع شدن از امتیاز دریافت شده انها توسط ویستا ! به جهت مشغله کاری ایشان ( سعید اقا ) ! خیلیم ضروری نباشه )

همچنین پیشنهاد میکنم دوستان در صورت تمایل ! تصویری از امتیازات شون رو در کنار اسامی قطعات مورد نظر ! قرار بدن ! خب حقیر بعنوان اولین نفر اسامی قطعات و تصویری از امتیازات سیستمم رو در زیر قرار میدم !

امیدوارم این موضوع مورد توجه دوستان واقع بشه !

قطعات سیستمم :

CPU : Q6600 / G0 / 2.40 / OC @ 3.40

RAM : CORSAIR / XMS3 / DHX / DDR3 / 1333 / 2GB / OC @ 1500

VGA : ASUS / 8800 GTX / AQUATANK / OC

HDD : HITACHI / DESKSTAR / 500GB

5eaxx8w75um3x5i7fiqx.jpg

با تشکر / فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام فرامرز جان

آخه من با یک سی پی یو 4000x2 با یک گیگ رم و کارت 8500 چه امتیازی می تونم به سیستمم بدم :confused:

و فرارمز جان اگر میشه عکساتونو تو tiny pic آپلود نکیند چون برا من یکی که نمیاد و عکسایی که قبلآ هم در جاهایی دیگر گذاشته اید نمیاد

ازفضای آپلود دیگری استفاده کنید لطفآ

متشکر

موفق و موید باشید

رضا مقدم

ویرایش شده توسط alireza_moghadam
لینک به دیدگاه

سلام فرامرز جان

آخه من با یک سی پی یو 4000x2 با یک گیگ رم و کارت 8500 چه امتیازی می تونم به سیستمم بدم :confused:

رضا مقدم

درود

رضا جان امتیاز رو لازم نیست شما به قطعات بدید بلکه ویستا به سخت افزار شما امتیاز میدهد.

و اما از امتیازی که ویستا به سخت افزار بنده داده

CPU:AMD ATHLON 5200X2/2600/2MB L2

RAM:4GIG/800/CL5/PATRIOT

HARD:250 SATA2/16MB/SAMSUNG

VGA:9800 GT ZOTAC 512 DDR3

1930.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام فرامرز جان

و فرارمز جان اگر میشه عکساتونو تو tiny pic آپلود نکیند چون برا من یکی که نمیاد و عکسایی که قبلآ هم در جاهایی دیگر گذاشته اید نمیاد

ازفضای آپلود دیگری استفاده کنید لطفآ

متشکر

موفق و موید باشید

رضا مقدم

سلام اقا رضا ! این حرفا چیه دوست من ! در ضمن قرار نیست که خودمون امتیاز بدیم ! این ویستا ست که به بعضی از قطعات اصلی سیستم امتیاز میده ! با اینکه مطمئنم تمامی دوستان بیشتر و بهتر از من جریان رو میدونن !

ولی برای عزیزانی که همچون خودم تجربه کافی در این زمینه ندارند ! ادرس صفحه امتیاز دهی ویستا رو میذارم تا از امتیاز سیستم مون مطلع بشیم !

CONTROL PANEL / Performance Information and Tools ایکون برنامه در فهرست کنترل پنل

vk630l1eh8onf1gpwbla.jpg

بعدش برای اطمینان بیشتر یکبار روی REFRESH یا UPDATE MY SCORE کلیک میکنیم و صبر میکنیم تا امتیاز سیستم مون رو بده !

در مورد اپلود عکس هم ! چشم اقا رضا ! از این پس سعی میکنم در اپلود سنتر سایت خودمون اپلود کنم ! البته گاهی بدلیل ارور حجم تصاویر ! توسط اپلود سنتر لیون ! اجبارا باهاس در جای دیگه ای اپلود کرد !

دوست شما / فرامرز

لینک به دیدگاه

درود

آقا من دیگه تست نگیرم خوب:D مشخصه که چقدر امتیاز میده اما به خاطر روی گل آقا فرامرز که تاپیک رو ایجاد کردند این هم تست:

9x2unri6bx54im9z5rh.jpg

لینک به دیدگاه

درود

در کل امتیازاتی که ویستا به سخت افزار سیتم میدهد زیاد منطقی نیست .چرا که ظاهرا بیش از 5.9 براش تعریف نشده ولی کلا تا حدی هم با سنجیدن نسبت های این امتیازات میشه فهمید که کدام قطعه در سیستم از ضعف بیشتری در پارا متر آزمایش شده برخوردار هست.به عنوان مثال در سیستم بنده امتیازات بیانگر این هست که از لحاظ پارامتر آزمایشی محاسبات بر ثانیه پردازنده بنده نسبت به سایر قطعات تا حدی ضعیف هست.یا مثلا در سیستم آقا فرامرز عزیزمون در پارامتر آزمایشی نرخ انتقال اطلاعات هارد دیسکشون تا حدی نسبت به سایر قطعات ضعیفتر هست.

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان خوبم ! اقایونه : مستر پی سی / اقا رضا / و vivid عزیز !

دوستان من موندم چرا به هارد جناب مستر پی سی 5.9 داده ولی به هارد من 5.6 و همون باعث شده تا در کل امتیاز کامل رو نگیرم :D ! از دوستان کسی دلیلشو میدونه ؟ حداقل اگه بافر هارد ایشون 32 میبود باز یه چیزی !

فکر کنم بافر هارد منم 16 باشه !

نام کامل هارد من اینه : Hitachi / deskstar / hdt725050vla360

همچنین دوستان و اساتید نمیدونن چطوری باهاس بافر هارد رو فهمید ؟ چون روی هارد من چیزی بنام بافر قید نشده ! ایا برنامه ای هستش که بتونه بافر هارد رو مشخص کنه ؟

در پایان از تمامی دوستانی که در این تاپیک شرکت کرده اند تشکر میکنم و از باقی عزیزان هم درخواست همکاری دارم ! در ضمن اگه از بیشترین امتیازی که ویستا داده مطلع هستید لطف کنید و ما رو هم در جریان بذارید ! من در یکجایی و از قول کسی خوندم که امتیاز 9.9 هم داده ولی به صحت این گفتار اطمینان ندارم ! به هر حال میشه در اینترنت یه سرچی کرد فقط باید به زبان انگلیسی کمی مسلط بود که ..... :cool: / :D / :D

دوستدار شما / فرامرز

لینک به دیدگاه

دوستان ویستا به سیستمی که در امضا بنده است امتیاز 5.9 را داده است، که در زمان خودش قویترین سیستم بود :D

کلا شیوه سنجش ویستا استاندارد نیست، اگر شما سیستم را با یک سیستم که 2 تا CPU Xeon دارد تست بزنید رتبه بالا

8 میدهد:D

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان خوبم ! اقایونه : مستر پی سی / اقا رضا / و vivid عزیز !

دوستان من موندم چرا به هارد جناب مستر پی سی 5.9 داده ولی به هارد من 5.6 و همون باعث شده تا در کل امتیاز کامل رو نگیرم :D ! از دوستان کسی دلیلشو میدونه ؟ حداقل اگه بافر هارد ایشون 32 میبود باز یه چیزی !

فکر کنم بافر هارد منم 16 باشه !

نام کامل هارد من اینه : hitachi / deskstar / hdt725050vla360

همچنین دوستان و اساتید نمیدونن چطوری باهاس بافر هارد رو فهمید ؟ چون روی هارد من چیزی بنام بافر قید نشده ! ایا برنامه ای هستش که بتونه بافر هارد رو مشخص کنه ؟

در پایان از تمامی دوستانی که در این تاپیک شرکت کرده اند تشکر میکنم و از باقی عزیزان هم درخواست همکاری دارم ! در ضمن اگه از بیشترین امتیازی که ویستا داده مطلع هستید لطف کنید و ما رو هم در جریان بذارید ! من در یکجایی و از قول کسی خوندم که امتیاز 9.9 هم داده ولی به صحت این گفتار اطمینان ندارم ! به هر حال میشه در اینترنت یه سرچی کرد فقط باید به زبان انگلیسی کمی مسلط بود که ..... :confused: / :D / :D

دوستدار شما / فرامرز

درود

در مورد امتیاز 5.9 به هارد دیسک بنده شاید علتش این باشه که ظرفیت هارد بنده 250 گیگابایتی هست و البته تقریبا 90 درصدش خالی هست.شایدم پارتی بازی شده باشه :cool: (شوخی)

با برنامه hd tune میتونید بافر هاردتون و سایر اطلاعاتشو مشاهده کنید.در مورد امتیاز بالاتر از 5.9 بنده هنوز در اینترنت یا جای دیگر مشاهد نکردم

لینک به دیدگاه

به نظرم اگر یکی از دوستان تاپیکی ایجاد کند با تست های نرم افزارهای معتبر همچون PC Mark که نرم افزار جهانی هست و تست کامل تمام قطعات هم هست خیلی بهتره این نرم افزار که ورژن 2004 یا 2005 نهایت 35 مگابایت هم هست بهتر میتونه امتیاز واقعی به سیستم شما بدهد اونجاست قدرت واقعی سیستم شما مشخص خواهد شد:D:o

لینک به دیدگاه

اینم لیست قطعات و امتیاز سیستم من:

CPU: Core2 Quad Q9300 2.5GHz

Ram: CORSAIR XMS2 4GB (2x2GB) DDR2 800-CL4

VGA: Connect3D HD4870 Extreme OC

Main: ASUS-P5Q

Power Supply:Green GP580B-580W Active PFC

HDD : Seagate 500GB_32MB Buffer

Maxtor 320GB_16MB Buffer

2j0hvr6.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

این هم امتیاز بنده .

24ccmf5.jpg

MAIN : ASUS MAXIMUS FORMULA

RAM : 4GB DDR2 1066 CRUSIAL

VGA : RADEON HD 4850

CPU : E2180 3GHZ

HARD : 80GB MAXTOR

POWER : GREEN GP1030

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوستان من این تاپیکو همین الان دیدم.فرامرز جان ویستا به قطعات تک تک امتیاز میده اما میانگین نمیگیره که عزیزم.خوب زیر امتیازو بخون.از پایین ترین امتیازی که یک قطعه گرفتن دترمینان میگیره.

یعنی ضعیفترین قطعه امتیازش میشه امتیازه سیستم شما.در تصویر زید سیستم منو ببینید

vu72d6l9qtk2l8ve5lwu.jpg

همینطوری که میبینید پردازنده توانا وقدرتمند من که Q9550 هست امتیاز عالیه7.3 رو گرفته .حتی هارد من که رید0 هست امتیازش 5.9 هست وبقیه قطعاتم هم همینطور کارت گرافیکم هم 9800GT هست اما جالبه که رم من دومیناتور هست امتیاز 5.5 گرفته وچون امتیازش از بقیه کمتره ازش دترمینان گرفته امتیاز رم من شده امتیاز سیستم در کل ویستا وویندوز 7 منظورشون از امتیاز امتیاز ضعیفترین قطعه هست.ولی فکر کنم چون حجم رم من 2گیگ هست امتیازش کم شده

لینک به دیدگاه

سلام

اینم لیست کامل قطعات و امتیاز سیستم من:

2m4c8yw.jpg

9pp9jl.jpg

دوستان اینم یه نمونه همینطوری که گفتم ویستا به امتیاز ضعیفترین قطعه امتیاز کل سیستمو میده الان پردازنده ایشون 5.6 گرفته واز همه ضعیفتره وامتیازش شده امتیاز 5.6

لینک به دیدگاه

خوب یکی از دوستان سوال کرده بود که چرا به هاردش امتیاز کمتری تعلق گرفته

بررسی ها به دو صورت هست و نتیجه میشه امتیاز هارد

یکی از این تست ها تست زمان دسترسی هست که هرچی پایینتر باشه امتیاز بیشتری میگیرید

متد دوم سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات هست که هرچه بیشتر باشه امتیاز نیز بیشتر میشه

بعد این دو باهم جمع میشه و میان گیر گرفته میشه

هارد هایی که حجم اونها پر هست سرعت پایین تری نسبت به موقع خالی بودن دارند

سوالی بود در خدمتم

:)

لینک به دیدگاه

خوب یکی از دوستان سوال کرده بود که چرا به هاردش امتیاز کمتری تعلق گرفته

بررسی ها به دو صورت هست و نتیجه میشه امتیاز هارد

یکی از این تست ها تست زمان دسترسی هست که هرچی پایینتر باشه امتیاز بیشتری میگیرید

متد دوم سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات هست که هرچه بیشتر باشه امتیاز نیز بیشتر میشه

بعد این دو باهم جمع میشه و میان گیر گرفته میشه

هارد هایی که حجم اونها پر هست سرعت پایین تری نسبت به موقع خالی بودن دارند

سوالی بود در خدمتم

دوست عزیز این قضیه اصلا میانگین نیست.

زیر امتیاز نگاه کنید نوشته

Determinaned by Lowest SubScore

معنیش یعنی دترمینان با پایینترین امتیاز.نه میانگین داره نه چیزی یعنی پایینترین امتیاز امتیاز کل سیستم است

راستی در مورد امتیاز هارد هم مخالفم اولا پر وخالی ربطی نداره چون در هر دو حالت واسه من 5.9 هست.بعدش امتیاز رو بی خودی میده چون هارد من دوتاست ورید شده و سرعتش دوبرابر سرعت هارد های بقیست ولی هممون به جز یکی امتیازمون5.9 هست

بازهم تاکید میکنم دترمینان از پایین ترین امتیاز

لینک به دیدگاه

من موضوع دیگه ای رو گفتم دوست عزیز

شما امتیاز کلی رو میگید من امتیاز هارد رو فقط گفتم کاری هم ندارم کدوم ضعیفتر و کدوم نیست

در مورد هارد هم میتونید با قسمت پشتیبانی ماکروسافت تماس بگیرید از خودشون بپرسید

هارد شما وقتی RAID باشه سرعتش از یک هارد عادی بیشتره بعلاوه سرعت Copy و Paste فرق داره با سرعت اصلی هارد .

شما اگر RAID هم کرده باشید سرعت Read و Write تون در حالت پر بودن هارد با خالی بودنش فرق میکنه

نرم افزارهای زیادی هستن که این موضوع رو میتونید باهاش تست کنید

این افت سرعت در اثر پر بودن شامل هارد های مکستور ، سیگیت و هیتاچی میشه

سامسونگ و وسترن شامل این حال نمیشوند

اگر توضیحات بیشتر خواستید در خدمتم ولی در این تاپیک بیشتر از این بحث نمیکنم

ویرایش شده توسط Destiny
لینک به دیدگاه

من موضوع دیگه ای رو گفتم دوست عزیز

شما امتیاز کلی رو میگید من امتیاز هارد رو فقط گفتم کاری هم ندارم کدوم ضعیفتر و کدوم نیست

در مورد هارد هم میتونید با قسمت پشتیبانی ماکروسافت تماس بگیرید از خودشون بپرسید :)

هارد شما وقتی RAID باشه سرعتش از یک هارد عادی بیشتره بعلاوه سرعت Copy و Paste فرق داره با سرعت اصلی هارد .

شما اگر RAID هم کرده باشید سرعت Read و Write تون در حالت پر بودن هارد با خالی بودنش فرق میکنه

نرم افزارهای زیادی هستن که این موضوع رو میتونید باهاش تست کنید

این افت سرعت در اثر پر بودن شامل هارد های مکستور ، سیگیت و هیتاچی میشه

سامسونگ و وسترن شامل این حال نمیشوند

اگر توضیحات بیشتر خواستید در خدمتم ولی در این تاپیک بیشتر از این بحث نمیکنم

من هاردم مکستور هست 32 مگ بافر دوتا هارد 500 رو رید0 کردم.هم در حالت خالی با HD Tune تست گرفتم که میانگین سرعت159 بود الانم که هاردم از 1ترابایت 911گیگ پر هست باز همون سرعته منکه فرقی ندیدیم.

راستی اینطوری که من تو این مدت تو این فروم دیدم اطلاعات خیلی ها در مورد هاردهای جدید مکستور 32 مگ بافرها کمه خیلی ها هنوز مکستور رو بی کیفیت میدونن اما توصیه من اینه یه بار این هاردو تست کنن.هرچند از مبحث تاپیک خارج شدیم که اشتباه است.بخاطر همین دیگه بهتره ادامه ندیم اما من با بنچ مارک حاظرم ثابت کنم الان فرقی با زمانی که هاردم خالی بود نداره

لینک به دیدگاه

گویا توجه نکردید چی گفتم

سرعت اصلی هارد با سرعت کپی و چسباندن فرق میکنه

هارد مسکتور بی کیفیت نیست ( اگر جای شما بودم هیچوقت با اطمینان حرفی رو نمیزدم )

خودم ضربه بدی از برادر مسکتور یعنی سیگیت خوردم ( 295 گیگ اطلاعاتم به ... رفت همراه با خود هارد )

مکستور بهتر از سیگیت هست ولی احتیاط هم چیز خوبیه

زمان دسترسی شما 12 ایناست این مورد باعث میشه امتیاز خوبی بهتون بده

لینک به دیدگاه

جالبه امتیازم توی ویندوز 7 کمتر شده البته این امتیاز رم هست که کم شده ولی بقیه قطعات امتیاز بیشتری گرفتن

این نشون میده که ویندوز 7 میتونه از توانایی کارت گرافیک و سی پی یو به صورت بهینه تری استفاده کنه و سازگار تره.

2i9qgls.png

1109769.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...