رفتن به مطلب

کدوم کارت گرافیک؟

اشتراک گذاری

کروم کارت گرافیک بهتره؟  

1 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کروم کارت گرافیک بهتره؟

• HIS HD 4830
      6
    • HD 4670
      3
    • GeForce 8800
      1
    • GeForce 9600
      1
    • GeForce 9800
      7
    • HD 4830 From Another Brand - Not HIS
      3

Recommended Posts

سلام دوستان.

من می خوام به غیر از این سیستم خونه یه سیستم جدید دیگه جمع کنم.نمی دونم کارت گرافیکمو چی بخرم.

کارت گرافیک فعلی من his hd 4830هسته خیلی هم ازش راضی هستم.واسه این سیستم جدید چه کارت گرافیکی بندازم خوبه؟

یه نظر بدید.(سیستمی هم که می خوام جمع کنم مشخصات بالاست و همه کارت گرافیک ها رو ساپورت می کنه)

اگه کارت گرافیک دیگه ای تو رنج قیمت 180 هست بگین.

در ضمن کارت گرافیک رو واسه گیم می خوام.

ویرایش شده توسط AlleN
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به نظر من باز تو این رنج 180 تومان 4830 عالی هستش

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

با 30 تومان هزنیه بیشتر HD4850 بخر و اگر نمیتونی اینقدر هزینه کنید یا 4830 یا 9800gt بگیرید .

لینک به دیدگاه

درود

همه جای دنیا 4830 با قیمت 110 تا 150 (البته به پول ایران)فروخته میشه.چرا تو ایران 170000 .

من میگم قیمت 4850 تو ایران به روزتر از 4830 هست همین سایت خودمون هم Connect3D HD4850 Extreme OC رو با قیمت مناسبی میفروشه.دقت کنید این کارت اور هست فنش هم یکی از بهترین ها هست.

تازه یه زمانی آقای حسینی میگفت قیمت ها برای اعضای سایت پائینتره.(الان هم اینجوریه آقای حسینی)

لینک به دیدگاه

ببخشید آقای حسینی این 4830 که شما از برند his آوردین با فن غیر رفرنس با مدل icq4 چه فرقی داره؟

ایشا الله که باز هم آقای حسینی میترکونه و قیمت 4830 رو توی ایران تک میکنه :confused:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

این سایتو یک سری بزنید همه کارت گرافیک ها هستن http://www.techpowerup.com/reviews/Leadtek/GeForce_GTX_285

اختلاف زیادی بین hd 4830 و 9800GT نیست هر کدومو انتخاب کردین فرقی نیمکنه

ولی بین Zotac 9800GT و His 4830 نظر من روی Zotac 9800GT هستش

در کل انتخاب با شماست.

با تشکر

لینک به دیدگاه

ببخشید آقای حسینی این 4830 که شما از برند his آوردین با فن غیر رفرنس با مدل icq4 چه فرقی داره؟

ایشا الله که باز هم آقای حسینی میترکونه و قیمت 4830 رو توی ایران تک میکنه :confused:

متاسفانه این کارت HIs رو من نیاوردم و گارانتیه ما نیستش و خرید قبلیه اقا کیوانه . البته پایننتر هم میدم نارحات نباشید .

تازه یه زمانی آقای حسینی میگفت قیمت ها برای اعضای سایت پائینتره.(الان هم اینجوریه آقای حسینی)

همیشه اینطوریه و تخفیف برای بچه های گل فروم وجود داره :confused:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فقط به 4850 فکر کنید اگر قراره تا 180 هزینه کنید یه خورده دیگه هم بزارید و یه 4850 بردارید .

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام. درود بر همگی...

این قیمتی که واسه 4850 زدین از بهترین مدلشه ؟ یعنی his ? قیمت 9600gt/1gig الان چنده ؟ ارزونترین سیستم برای این این کارت رو معرفی کنین.

میشه حداقل سیستم مورد نیاز این 4850 رو بگین ؟ ارزونترین مادر برد و سی پی یو برای کارت گرافیک 4850 رو معرفی کنین.

من فقط واسه گیم میخوام سیستم ارتقا بدم.واسم مهم نیست که حتما بازیهارو در حالت high یا در رزولیشن های بالا بازی کنم.فقط میخوام گرافیکی باشه که بازیها رو بدون تیک واسم اجرا کنه.مثلا الان گرافیک 8500/512 راحت همه بازیهارو اجرا میکنه با قیمت 80 تومن.ولی من میخوام طوری باشه که تا 3-4 سال دیگه کارت گرافیکم بازیهارو اجرا کنه حالا low یا high بودن مهم نیست.

با تشکر فراوان از زحمات شما

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ! با اجازه منم نظرمو میگم ! اول اشاره کنم که نمیشه توان لازم برای اجرای بازی های چند سال اینده رو پیش بینی کرد ! حتی در حالت low ! چرا که ممکن بازی های جدیدی در اینده بیان که نیاز به تکنولوژی جدید و روز اون موقع رو داشته باشند ! به هر حال شما چاره ای ندارید تا فعلا و با توجه به توان مالی تون ! کارت مناسبی رو تهیه کنید و امیدوار باشید که انچه مد نظر دارید ! در اینده محقق بشه ! البته مطمئنا در حال حاضر هر چقدر کارت قویتر و پر توان تری رو انتخاب کنید ! در اینده با ریسک کمتری مواجه خواهید بود !

در مورد انتخاب بین کارت های مد نظرتون هم ! بنظر من و با توجه به انتظارات جنابعالی ! کمترین کارت ممکن ! همون 4850 ست ! هر چند که حقیر کارت +9800gtx رو ترجیح میدم ! ولی کمتر از این 2 کارت ! و با توجه به نیاز و کاربرد شما ! ریسک بیشتری رو بدنبال خواهد داشت ! در ضمن اگر هزینه اختصاص یافته شما برای گرافیک ! همون 180 تومانه ! اکیدا توصیه میکنم با اضافه کردن مبلغ ناچیزی ! میتونید خیلی بیشتر و بهتر به منظورتون دست یابید ! چرا که همین چند هزار تومان تغییر و افزایش بازدهی درخوری رو بهمراه خواهد داشت ! ( همچنین اگه اشتباه نکنم میشه با حدود 220 تومان کارت +9800GTX رو خریداری کردالبته از برند های ارزون قیمت )

در مورد انتخاب پردازنده یا مادربرد هم ! در ظاهر نیاز به قطعات خاصی نیست و جدای وجود pci expres 2.0 در مادربرد منتخب تان ! مورد خاص دیگه ای وجود نداره ولی نکته حائذ اهمیت این موضوع ! بر میگرده به ست و مچ بودن قطعات تون ! چرا که اگه هر یک از اونها از نظر توان ! نسبت به سایر قطعات ! از بازدهی کمتری برخوردار باشند ! باعث پایین امدن پرفورمانس کل سیستم خواهد شد و بزبان ساده تر ! باعث میشه سایر قطعات سیستم که دارای توان بیشتری هستند ! نتوانند از تمامی و حداکثر توان خود استفاده کرده و در نتیجه باعث کاهش پرفورمانس کل سیستم میشوند ! بعنوان مثال اگر پردازنده شما نسبت به کارت گرافیک تون ضعیفتر باشه ! باعث میشه نتونید از تمامی توان کارت تون بهرمند شید و یا بالعکس اگر کارت تون ضعیفتر بوده و پردازنده در حد و اندازه های اون نباشه ! باعث میشه قسمتی از توان پردازنده در مواقع لزوم و مرتبط ! بلا استفاده بمونه ! پس دقت و تامل در انتخاب قطعات همگون الزامی ست ! ( البته در این بین ! نوع کاربرد سیستم هم بی تاثیر نیست )

و در نهایت اینکه قطعاتی همچون پردازنده / کارت گرافیک / رم و پاور ! باید در حد و اندازه های یکدیگر بوده تا بتوان از تمامی توان سیستم بهرمند شد ! پیشنهاد اخرم اینکه با توجه به نوع کاربرد شما که مربوط به استفاده گیمینگ از سیستم ست ! سوای انتخاب پردازنده - گرافیک و پاور که مسلما رابطه تنگاتنگی با هزینه اعمال شده شما خواهند داشت ! فراموش نکنید که حداقل حجم رم مورد نیاز ! برای یک سیستم گیم ! 4گیگ میباشد و کمتر از این مقدار بهیچ وجه توصیه نمیشود ! و باتوجه به قیمت های مناسب رمها ! هزینه چندانی را در پی نخواهد داشت و مطلوبتر اینه که نسبت به هزینه ای که برای انها در نظر گرفته میشه ! بیشتر به مقدار حجم ایشان توجه بشه تا نوع شون !

مثلا در حال حاضر رم های ddr2 نسبت به رم های ddr3 از قیمت بسیار معقول تری برخوردارند و منطقی تر اینه که از این رم ها استفاده بشه ! و بجای سرعت بیشتر ! حجم بیشتر مورد نظر واقع شه ! مگر اینکه پس از انتخاب سایر قطعات ! هزینه اضافی در کار باشه والا اگه از هزینه قطعاتی همچون پردازنده یا گرافیک بکاهید تا نوع رم هاتون رو ارتقا بدید ! بهیچ وجه توجیهی نداشته و در عمل به پرفورمانس مطلوبی دست نخواهید یافت !

چون بیشتر بحث مربوط به انتخاب کارت گرافیک بود ! بد نیست به نکته مهم دیگه ای اشاره کنم ! اینکه موقع انتخاب کارت گرافیک و مهمتر موقع انتخاب مانیتور ! به توان کارت و در حالت دیگه و بالعکسش ! به اندازه و اینچ مانیتور ! دقت کنید ! چرا که هر چقدر این اندازه و اینچ ! بیشتر و بالاتر باشه ! به همون نسبت قدرت و توان بیشتری رو از کارت تون میطلبه !

نکته اخرم این که اگر حجم رم سیستم تون رو 4 گیگ در نظر گرفتید ! برای استفاده از حداکثر توانایی انها ! چاره ای جز استفاده از ویندز های 64 بیتی ندارید ! چون ویندز های 32 بیتی قابلیت ادرس دهی بیشتر از 3 گیگ رم رو ندارن ! و نهایتا مقداری از حافظه سیستم بلا استفاده خواهند ماند ! و همچنین تجربه به من نشون داده که اجرای بازیها در ویندز های 64 بیتی ! از کیفیت بالاتری برخوردار بوده ! و در کل ویندز های 64 بیتی ! بستر مناسب تری رو برای بکارگیری حداکثر توان سیستم در اختیار میگذارند ! ( البته در صورت استفاده از قطعاتی با ان ویژگی همچون پردازنده های 64 بیتی ! )

شرمنده که وقت تون رو گرفتم ! و موفق باشید !

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام. دوست عزیز...

مرسی توضیح خیلی خوبی دادی...

من یه چیزایی حالیم هست ولی شما چیزای جدید یادم دادین نمی دونستم سیستم 64 بیتی تو گیم بهتر عمل میکنه...

دوسته عزیز حالا شما سیستم مورد نیاز اون دوتا گرافیک(4850/9600) رو که با هم ست هم باشن با قیمت بگین ما یه کاریش می کنیم...

منتظر توضیحات کامل شما هستم...

لینک به دیدگاه

سلام دوست من ! قابلی نداشت عزیز ! ولی برای راهنمایی بیشتر ! بهتره شما قطعات سیستم قبلی تونو که قصد تعویض و ارتقا شون رو ندارید و همچنین قطعاتی که میخواید ارتقا داده و خریداری نمایید رو برای ما روشن کنید تا حقیر و اساتید حاضر ! بهتر بتونن راهنمایی تون کنند ! ( همونطور که دوست و استاد ارجمند مون اقا ارش عزیز ( zerowat ) در قسمت مشابه دیگری ازتون خواسته بودند ) !

در ضمن هزینه مورد نظرتون رو هم بطور دقیق بیان کنید ! ( البته تا جایی که یادمه هزینه ای در حدود 550 تومن اعلام کرده بودید ! )

در هر صورت تنها راهی که میشه شما رو راهنمایی کرد اینه که بدونیم شما با اون مبلغ ! قصد خرید چه قطعاتی رو دارید ! پس نکات طرح شده رو روشن بفرمایید تا دوستان بتونن بیشتر و بهتر پاسخگو باشند ! با تشکر / بازنده

لینک به دیدگاه

با درود

مرسی...

قطعاتم(main-cpu - vga-ram-power)

حداکثر تا 550 میتونم بدم...

فقط برام کارت گرافیکش مهمه...

دوسته عزیز حالا شما سیستم مورد نیاز اون دوتا گرافیک(4850/9600) رو که با هم ست هم باشن با قیمت بگین ما یه کاریش می کنیم...

منتظر توضیحات کامل شما هستم...

لینک به دیدگاه

دوستان لطفآ برای مشاوره در قسمت خود مشاوره سیستم مشاوره کنید اینجا بحث مگر فقط انظر سنجی نبوده !

چون هرکی میاد برای خودش هرجا یک پستی میده باعث قر قاطی شدن پستها میشه !

متشکر (شرمنده ها )

یا علی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سلام ! چشم جناب مقدم ! تمام پست های مربوطه خودمو ! به قسمت مورد نظر انتقال دادم ! از راهنمایی شما سپاسگذارم و بازم عذر میخوام !

پست های حقیر به اینجا منتقل شدند !

بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من يك سيستم با اين مشخصات ميخواهم بخرم cpu:e7300 2.66ghz ram:patroit 4gig grafic:9600gt 1gb motherboard:p5k/epu فقط تو اين مورد شك دارم:9600gt يا4830

لینک به دیدگاه

سلام من يك سيستم با اين مشخصات ميخواهم بخرم cpu:e7300 2.66ghz ram:patroit 4gig grafic:9600gt 1gb motherboard:p5k/epu فقط تو اين مورد شك دارم:9600gt يا4830

سلام

دوست من 4830 رو با 9800gt مقایسه میکنند نه با 9600 شما بودجه مورد نظر خودتون رو مشخص کنید برای گرافیک تا پیشنهاد بهتری داده بشه :D ولی در کل 4830 قویتر از 9600

لینک به دیدگاه

سلام!

4830 خيلي Performance زياد تري نصبت به 9600GT داره و اصلا قابل مقايسه با هم نيستند! و اصلا 2 Profile جدا هستند!

در ضمن PSU هم مشخص كنيد!؟

لینک به دیدگاه

بودجه براي كرافيك در حدود 180000تومان

سلام

تا این حدود میتونید 9800gt و یا 4830 بردارید که از نظر قدرت فرق زیادی با هم ندارند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...