رفتن به مطلب

نیازمند کمک دوستان در مورد ( پاور سوزی هستم )

ranji
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

بنده یه سیستم کار کرده خریداری کردم

سیستم تمیز و از نظر ظاهری عالی بود

ولی بعد از 6/7 ساعت که روشن بود پاورش سوخت
یه پاور دیگه انداختیم اونم تو همین تایم سوخت !

اون اولی 1/2 بار هم تا پر شدن 6 ساعت جرقه زده
حالا می خوام بدونم مشکل از مین بورده ؟ یا چیز دیگه ای هم میتونه باشه ؟

الان دیگه پاور نندازم روش ؟ ( مکان کیس از شرکت به منزل تغییر کرده )

چون کارم ضروری و شرکت به سیستم احتیاج داره مزاحم شدم و واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

از برق منزل مطمئن هستید ؟ محافظ برق گزاشتید ؟

لینک به دیدگاه

درود :

از برق منزل مطمئن هستید ؟ محافظ برق گزاشتید ؟

درود بر شما

خیلی ممنون

والا خودم هم اول همین فکر و می کردم

ولی می گفتن از همون سه راهی که این سیستم وصله 1 سیستم دیگه هم داشته کار می کرده ! البته سادس و محافظ نداره !!!!!!!!

الان اوردمش خونه

بنظر شما ارزش داره یه بار دیگه امتحانش کنم و 5/6 ساعت ازش کار بکشم ؟ ( ینی احتمال داره اگه از داخل باشه دوباره پاور بسوزه و یا بیشتر اسیب ببینه )

اگه راه دیگه ای نباشه همین کارو می کنم

ویرایش شده توسط ranji
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشخصات دقیق سیستمت و پاورهانو بده

لینک به دیدگاه

خدمت شما :

CPU: Intel P4 3.0GHz/2M/HT (Code 631) ,,
RAM: 2x1GB DDR2 800 Dual Kingstone ,,
HDD: 250GB SataII 7200rpm Hitachi HDT725025VLA380 ,,
MB: ECS G31T-M (Core 2 Quad/Core 2 Duo Support) ,,
DVD-RW: Pioneer DVR-212 ,,
Key & Mouse Set: Farasso FCM-8880 ,,
Modem: Fax Modem Gigabyte 56K ,,
Case: Tonb Model: TCH-510 Black-Silver ,,
Power: NEXT Model: PSU 500WP4 ,,
LCD: Samsung 1732N (1280 x 1024) ,,

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از اونجایی که میگید 5 ساعتی سیستم کار کرده بعد پاور سوخته کم احتمال میره از قطعات داخلی باشه . بیشتر میتونه بر برق ورودی باشه .

شما یه محافظ خوب بگیر سیستم رو وصل نکن بهش همینجور بزن به برق ساختمون ببین چقدر سبز میمونه اگه هیچ وقت قرمز نشد نشون میده برق ساختمون مشکلی نداره . (یکی دو ساعتی تست کن) .

فعلا سیستم رو وصل نکن این تست رو انجام بدید تا بهتون بگم .

لینک به دیدگاه

مصرف سیستمتون نزدیک به 300 وات هستش و از اونجایی که پاورتون 500 وات Real نیست ، وقتی سیستم روی لود می ره ، پاور غیر استانداردتون که هیچ پروتکشنی نداره بهش فشار میاد و می ترکه (اینجا میزان ریل پاور اگر 250 باشد می بایستی در صورتی که واتیج شما از 250 بیشتر شد، پروتکشن OPP یا Over Power Protection فعال بشه ولی نمی شه) یک مورد و درصد بالای احتمال سوختن به خاطر غیر استاندارد بودن پاور هستش. دومین حالتی که پیش میاد وقتی هستش که شما ورودی پاورت رو از UPS می گیری که خروجی اون UPS شبه سینوسی نیستش ... توی این حالت هم ممکن پاور به مشکل بخوره. سومین حالت هم باز بر می گرده به پاور غیر استاندارد که توی بخش فیلترینگ ورودی هیچ بخش محافظتی نداره. وقتی برق ورودیت نوسان می کنه و از اونجایی که پاورهای Active PFC ورودی و خروجیشون کاملاً از هم ایزوله هستش این نوسان رو تحمل می کنند و از اونجایی که فول رنج هستند از 115 تا 230 ولت رو تحمل می کنند ولی پاور شما به این شکل نیستش.

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مصرف سیستمتون نزدیک به 300 وات هستش و از اونجایی که پاورتون 500 وات Real نیست ، وقتی سیستم روی لود می ره ، پاور غیر استانداردتون که هیچ پروتکشنی نداره بهش فشار میاد و می ترکه (اینجا میزان ریل پاور اگر 250 باشد می بایستی در صورتی که واتیج شما از 250 بیشتر شد، پروتکشن OPP یا Over Power Protection فعال بشه ولی نمی شه) یک مورد و درصد بالای احتمال سوختن به خاطر غیر استاندارد بودن پاور هستش. دومین حالتی که پیش میاد وقتی هستش که شما ورودی پاورت رو از UPS می گیری که خروجی اون UPS شبه سینوسی نیستش ... توی این حالت هم ممکن پاور به مشکل بخوره. سومین حالت هم باز بر می گرده به پاور غیر استاندارد که توی بخش فیلترینگ ورودی هیچ بخش محافظتی نداره. وقتی برق ورودیت نوسان می کنه و از اونجایی که پاورهای Active PFC ورودی و خروجیشون کاملاً از هم ایزوله هستش این نوسان رو تحمل می کنند و از اونجایی که فول رنج هستند از 115 تا 230 ولت رو تحمل می کنند ولی پاور شما به این شکل نیستش.

@};-

پوریا جان پوکیده ترین پاور ها هم موقعی که زیر فشار قرار میکیرند ریست میشند . ایشون 2 تا پاور روی سیستم سوخته .

نمیتونیم بیگم که چون مصرف سیستمشون 030 وات هست و پاورشون real نیست زیر فشار سوخته !! :blink:

در ضمن این سیستم یه سره که زیر لود نبوده :mellow:

لینک به دیدگاه

محمد جان پاورهایی که غیراستاندارد هستند زیر فشار می ترکند :

http://www.aparat.com/v/OUvJF

دیگه از 460 کولرمستر که دیگه بهتر نیستش پاورشون ;)

اگر ترکیدگی توی بخش سوئیچ های خروجی (بعد ترانس مرکزی) یا بخش سوئیچ های ورودی باشه دلیل انفجار فشار زیاده. اگر خازن های ورودی ترکیده باشه ممکن هستش از ورودی باشه ممکن هم هستش باز هم از فشار زیاد باشه.

OPPو OCP که عمل نکنه این اتفاق میوفته.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمد جان پاورهایی که غیراستاندارد هستند زیر فشار می ترکند :

http://www.aparat.com/v/OUvJF

دیگه از 460 کولرمستر که دیگه بهتر نیستش پاورشون ;)

اگر ترکیدگی توی بخش سوئیچ های خروجی (بعد ترانس مرکزی) یا بخش سوئیچ های ورودی باشه دلیل انفجار فشار زیاده. اگر خازن های ورودی ترکیده باشه ممکن هستش از ورودی باشه ممکن هم هستش باز هم از فشار زیاد باشه.

OPPو OCP که عمل نکنه این اتفاق میوفته.

اون ویدئو رو دیده بودم قبلا .

همیشه که این اتفاق نیفتاده . بنده هم از اونجایی که میگن 2 تا پاور روی سیستم بستن و هردوتا ترکیدن میگم احتمال اینکه بگیم از فشار زیاد بوده خیلی خیلی پایین هستش .

پس بجای اینکه به ایشون بگیم پاورتون کم آورده ترکیده برید یه پاور توان بالا بگیرید بزارید بهتره بگیم ابتدا برق ساختمون رو بررسی کنند .

لینک به دیدگاه

از پاسخ گویی همه ی دوستان واقعا ممنونم در رابطه با همه موارد چون از هممشون استفاده ی کافی بردم

من با اجازه ی اساتید الان یه پاور دلتا 230 که واقعا پاور ضعیفی هست :دی رو روی سیستم بستم الان روشن میذارم

ولی کاری باش نمی کنم که مصرفش بالا بره

اگه الان که تو خونه هستیم مشکلی ایجاد نکرد دو حالت داره 1 : پاور ها ضعیف بوده ( که احتمالش کمتره چون با همین نکست 2 سال کار می کرده

2 : برق شرکت نوسان داشته یا اینکه اتصالاتی تو ی سیم پاور بوده ( الان عوض کردم سیمو )

با این تفاسیر بعد از این 6/7 ساعت تست یه پاور 330 گرین میگیرم و میندازم روش تا دیگه خیلام راحت باشه و واسه شرکت هم ازین محافظ سه راهیا میگیرم

اگه کار دیگه ای باید بکنم بفرمایین تا انجام بدم چون این نظر منه اماتوره

به هر حال واقعا از همه ی دوستان تشکر می کنم بابت راهنمایی و کمک هاتون

امیدوارم دیگه اذیتم نکنه تا مزاحم شما هم نشیم

لینک به دیدگاه

چراغ دیمر دار دارید تو محیط؟

از این چراغ ها که به جای پریز قطع و وصل مثل ولوم کم و زیاد میکنن شدت نور چراغ رو.

این جور وسایل هم فشار زیادی به پاور میاره و پاور رو به صدا میندازه و معیوب میکنه.

ولی احتمالی که من میدم و دو تا پاور سوخته، وجود اتصالی در یکی از قطعات شماست. اتصال نه چندان قوی. مثلا dvd driver سوکت برقش یکم خورده شده و دو تا پین مسی به هم نزدیک شدن و ...

بعد از مدتی کار حرارت سیم ها و پاور رو چک کنید (با لمس ) اگه زیاد گرم بود در حدی که گرما به راحتی احساس شد، احتمال این مورد بیشتره

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز یه پاور استاندارد با وت بالای 400 ببند . مثلا گرین 430

یه بار منم یه سیستم برای دوستم چند سال پیش بستم بعد چند ساعت بوی بادمجون سوخته اومد و بعدشم پیسسسسس !!!!!

پاورش سوخت

یه 685 گرین انداختیم روش هنوز که هنوزه مثل بنز کار میکنه.

به خاطر این گفتم گرین باشه چون تو پاور های استاندارد ارزونتره.

لینک به دیدگاه

نمیدونم مشکلش واقعا از کجا بود

و فکر می کنم یا از نوسانات برق شرکت یا از سیم پاور بوده

چون تو خونه با پاور 230 delta :دی 10/15 ساعت روشن بود چند ساعت هم ازش کار کشیدم ! 2/3 تا موزیک ویدیو هم زمان پخش می کرد ( سی پی یو یوزیج 70-100 بود)

با این تفاسیر بعید می دونم از پاورش باشه !

و چون واسه شرکت یا سیستم اکه دیگه گرفتیم نمی تونم زیاد هزینه کنم روش !

در حد 30/40 تومنم گرین گیر نمیاد (مگر کار کرده که بازم اگه کسی داشت خریدارم )

بازم سپاس بابت راهنمایی های مفیدتون

ارادت مند :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...