رفتن به مطلب

تکمیل گند زدم به کامپیوتر یکی راهنمایی کنه

amirff1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر همه

یه جورایی گند زدم تکمیل ، رفت!

میدونید چه شد؟

داستان از این قراره که اومدم رم هامو اور کنم، ویندوز بالا نیومد، کلی تلاش و کوشش کردم ، نیومد، گفتم با یه ویندوز دیگه که تو کی از هاردامه بیام با اونم بالا نیومد گفتم خوب یه هارد دیگه میارم

رفتم اونم آوردم زدم نیومد فهمیدم مشکل از اورکلاک رم هست، بایوز رو ریست کردم کلا ، سیستم روشن نشد، بعد رفتم تو کیس دنبال مشکل گشتم اتفاقی یه دونه از این بیلک بیلکا که بین دوسه تا از پین ها میزارن ( اسمشو یادم نیست) جابه جا کردم سیستم بالا اومد، بعد که خاموشش کردم دیگه بالا نیومد ، بعد اومدم اونو بکنم افتاد تو کیس ، گفتم حالا بزار دستی اتصال بدم ببینم بالا میاد، دو تا شونو وصل کردم یهو فن گرافیک رو آخرین صدا و از این حرفا سیستم اومد روشن بشه در جا خاموش کردم

بعد با کلی بد بختی از وسط کیس پیداش کردم ، زدم ر جاش سیستم بالا اومد ولی ، گرافیک مجتمع سی پی یو رو نمیشناسه، تست هم گرفتم قبلا با گرافیکم به صورت عادی تست برنامه ی ام اس آی که الان اسمشو یادم نیست، 68 فریم میداد، الان پنجاه میده

خلاصه گند زدم نمیدونم به چی و چه جوری و اینکه چی کار کردم

کسی میدونه چی شده؟

لینک به دیدگاه

یه دور بایوس رو ریست کن . از دکمه کلیر سیموس استفاده کن . اگر نداره میتونی باطری بایوس رو در بیاری و قطب مثبت و منفی جای باطری رو اتصال بدی به هم . 3 ثانیه نگه داری ریست میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یه دور بایوس رو ریست کن . از دکمه کلیر سیموس استفاده کن . اگر نداره میتونی باطری بایوس رو در بیاری و قطب مثبت و منفی جای باطری رو اتصال بدی به هم . 3 ثانیه نگه داری ریست میشه .

در تکمیل حرف حامد گل اضافه کنم که سیستم و پاور حتما خاموش باشه و  کابل برق رو هم جدا کنید.ضمنا زمانی که جای جامپر رو عوض کردید سیستم رو روشن نکنید که به مینتون آسیب میزنه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من غیر از مواردی که دوستان گفت چیزی به ذهنم نمیاد داداش

اما دعا می کنم که به سیستمت آسیب نرسیده باشه و صحیح سالم بهتر از روز اول کار کنه :)

لینک به دیدگاه

در تکمیل حرف حامد گل اضافه کنم که سیستم و پاور حتما خاموش باشه و  کابل برق رو هم جدا کنید.ضمنا زمانی که جای جامپر رو عوض کردید سیستم رو روشن نکنید که به مینتون آسیب میزنه.

موفق باشید

آفرین اسمش همین بود جامپر:دی

عجیبه آخه روشن نمیشد ، ااینو که عوض کردم یهو روشن شد ، بعد اصلا یه وضعی!

دستتون درد نکنه

میرم ببینم چه کنم!

لینک به دیدگاه

امير جان نترس داداش مادربرد كه به اين راحتى خراب نميشه. (*)  (*)

لینک به دیدگاه

امير جان نترس داداش مادربرد كه به اين راحتى خراب نميشه. (*)  (*)

امید وارم:(دوست دارم فلش بک بزنم برم به خودم بگم آخه لامصب واسه چی میخوای اور کنی:|

رفتم بایوز رو ریست کردم

ویرتو رو پاک ردم

دوباره آخرین آپدیت بایوز رو ریختم

گرافیک مجتمع رو نشناخت:|

هی خدا :(

لینک به دیدگاه

آخرین خبر ها اینکه تو اون برنامه ی ام اس آی کومبوستر(اگر اشتباه نکنم) دوباره 68-69 فریم میگیرم

ولی گرافکیک مجتمع گم شد

فکر کنم وقتی داشتم کیسو تکون میدادم که جامپر رو پیدا کنم ، گرافیک مجتمع افتاد زمین گم شد:| !

لینک به دیدگاه

امید وارم :(دوست دارم فلش بک بزنم برم به خودم بگم آخه لامصب واسه چی میخوای اور کنی :|

رفتم بایوز رو ریست کردم

ویرتو رو پاک ردم

دوباره آخرین آپدیت بایوز رو ریختم

گرافیک مجتمع رو نشناخت :|

هی خدا :(

امير من هنوز فكر ميكنم مادربردت سالمه ولى باوركن هميشه از همين خراب كردن هاست كه آدم پيشرفت ميكنه. تو همه كارى همينطوره. 

يادمه اولين بار كه فن CPU رو جا زدم اينقدر فشار آوردم كه مادربرد وراومد و خراب شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1- کیس رو کلا از برق دربیار و دکمه پاورش رو خاموش کن و صبر کن جریان برق از سیستم بره بیرون حالا گرافیکت رو در بیار ازتو سیستم

2- جامپر رو از حالت 1و2 دربیار و به زن به حالت 2.3 و 30 ثانیه صبر کن و دوباره به حالت اول برش گردون

3- باطری مادربرد رو در بیار و چند لحظه صبر کن و دوباره بزن جا .

4- حالا برق پاور رو وصل کن و پاور رو روشن و بعدش هم سیستم روشن کن . کارت گرافیک رو جا نزنی ها !!

5- اگه سیستم تصویر داد که یعنی مادربردت سالمه و الان دیگه iGPU رو میشناسه .

6- حالا دوباره سیستم رو از برق بکش و گرافیک رو وصل کن

7- حالا باید سیستم جفت گرافیک ها رو بشناسه

8- MVP رو هم یادت نره روشن کنی :دی

لینک به دیدگاه

امير من هنوز فكر ميكنم مادربردت سالمه ولى باوركن هميشه از همين خراب كردن هاست كه آدم پيشرفت ميكنه. تو همه كارى همينطوره. 

يادمه اولين بار كه فن CPU رو جا زدم اينقدر فشار آوردم كه مادربرد وراومد و خراب شد.

:( نگو

حالا چیش به مشکل خورده بااین حساب؟؟ کسی میتونه حدس بزنه؟

گرافیک مجتمع به چی مربوط میشه؟شاید یه چیزیش شده

اتفاقا رو من تاثیر برعکس داره

دیگه عمرا وارد بایوز بشم:دی

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

انشاالله که باشه

میگم بیاین به قول ویندوز ترابلشوت کنیم ببینیم مشکل از کجاس:دی

کسی میدونه گرافیک مجتمع مربوط به چی میشه؟؟یعنی کجا این بخشو فعال میکنه؟

لینک به دیدگاه

1- کیس رو کلا از برق دربیار و دکمه پاورش رو خاموش کن و صبر کن جریان برق از سیستم بره بیرون حالا گرافیکت رو در بیار ازتو سیستم

2- جامپر رو از حالت 1و2 دربیار و به زن به حالت 2.3 و 30 ثانیه صبر کن و دوباره به حالت اول برش گردون

3- باطری مادربرد رو در بیار و چند لحظه صبر کن و دوباره بزن جا .

4- حالا برق پاور رو وصل کن و پاور رو روشن و بعدش هم سیستم روشن کن . کارت گرافیک رو جا نزنی ها !!

5- اگه سیستم تصویر داد که یعنی مادربردت سالمه و الان دیگه iGPU رو میشناسه .

6- حالا دوباره سیستم رو از برق بکش و گرافیک رو وصل کن

7- حالا باید سیستم جفت گرافیک ها رو بشناسه

8- MVP رو هم یادت نره روشن کنی :دی

دستت درد نکنه آقا امیر محمود

اینم تست میکنم انشاالله که جواب بده

خواستم تشکر کنم گفت تشکرای امروزت به پایان رسیده:| به روح اعتقاد نداره:دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام امیر خان احتمالا تو تنظیمات بایوس disable کردی و باید enable کنی گرافیک رو...

سلام برو بچ لیون ما برگشتیم خونه :lol: 

2 ماهی آموزشی بودیم چه خبر؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

سلام امیر خان احتمالا تو تنظیمات بایوس disable کردی و باید enable کنی گرافیک رو...

سلام برو بچ لیون ما برگشتیم خونه :lol: 

2 ماهی آموزشی بودیم چه خبر؟

نه ، رفتم اینیبل کنم ، اصلا نیست! یعنی کاملا وجود خارجی نداره الان گرافیک مجتمعم:دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این حساب اگه جای دیگه گزینه دیگه ای واسه تنظیمات igp نیست , شاید با دوباره سوار کردن cpu مشکل شما حل بشه... شاید و شاید و شاید...

ببین اگه میتونی گرافیک روی سیستمت رو بردار و یک clear cmos بکن و با وصل کابل مانیتور به مادربور ببین چه اتفاقی میوفته...

لینک به دیدگاه

امیر جان یک نکته.

وقتی بایوس را آپدیت کردی ، این کار را یک بار انجام دادی یا 2 بار؟

چون برای مادر برد های ایسوس ، باید فایل بایوس را 2 بار نصب کنی.  نمی دونم دلیلش چیه .  !!! خود سایت ایسوس همین مسئله را اشاره کرده.  شما بویس را یک بار دیگه آپدیت کن ببین گزینه igpu دیده میشه یا نه؟!! -_- :blink:

لینک به دیدگاه

خوب سیستمتو مورد عنایت قرار دادیا مگه رمات چش بود اور کردی : دی :D

اگه میزون نشد کل مادربرد رو در بیار پردازنده و رما رو بیار بیرون باتری رو در بیار دوقطبشو بچسبون بهم و سوییچ پاور برد رو دو بار برای 1 ثانیه بزن

جامپر رو مثل اول بزار سر جاش و قطعات رو با دقت تمام اسمبل کن ببین مشکلت حل میشه یا نه

بازم مشکل داشتی دیگه ناچاری باید به یه حرفه ای رجوع کنی! :wub:

لینک به دیدگاه

ممکنه گرافیک مجتمع جامپر داشته باشه . (نمی دونم مدل شما داره یا نه ولی بعضی مدلها داشت ) ممکنه وقتی داشتی با جامپر ها ور می رفتی جامپر اون رو هم جا به جا کرده باشی .

توی بعضی بایوسها ctrl + f1  منوی تنظیمات پیشرفته رو باز می کنه تو بعضیهای دیگه هم تو همون صفحه اول یه shortcut  برای advanced settings  نوشته .  نمیشه که یهو گرافیک غیب شه .

لینک به دیدگاه

دوستان اون کاری که آقا امیر محمود گفتنم کردم نشد!به فنا رفتم؟

لینک به دیدگاه

الان پستای بقیه ی دوستانو دیدم دیگه خودتون جوابو پیدا کنید:دی

خوب.یه جامپر بیشتر نیست اونم تو دفترچشو نگاه کردن واسه کلیر سی ام او اس هست

والا تنظیمات پیشرفته رو رفتم.قبلا هم رفته بودم میدونم کجاش بود.دیگه نیست !

کلا گزینه ی اورکردن گرافیک مجتمع و همه چیزای مربوطه رفته!

والا یه دفعهپایه ی جامپرو عوض کردم برگردوندم طبق گفته ی دوستم. بازم نشد.والا بایوز آپدیت بود.دوباره همون قبلی رو نصب کردم

دوباره هم میکنم

به نظرتون برم سایت ایسوز بپرسم؟

لینک به دیدگاه

تو سایت ایسوس یک قسمتی داره  مثل فروم لیون  که همه سوال و جواب می پرسن. فکر کنم اسمش  vip asus  بود.  اول داخلش رو بگرد شاید جوابت رو پیدا کنی . در غیر اینصورت  سوال را مطرح کن.

در مئرد آپدیت کردن  2 بار پست سر هم  دقت کن. حتما باید این کار رو انجام بدی . چون bios  نصفه و نیمه نصب میشه. شاید برای همینه که اصلا یکسری گزینه ها رو نداری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی نتوستی با CPU خالی تصویر بگیری ؟

لینک به دیدگاه

نه نتونستم تصویر بگیرم:(

باشه دو بار نصب بایوز رو امتحان میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اختمالا سیستمت می خواسته تنبیهت کنه این قابلیت رو ازت گرفته...انشاله رفع مبشه نگران نباش :D

.....................

می گم سی پی یو رو یه بار دراوردی دوباره جا بزنی... شاید درست شد یهویی...! :blink:

....................

راستی نری بزنی خارشو(همون چیزای ریز سوزنی زیرش) اباد کنی یا سیستم بالا نیاد بگی تو گفتی، یه خاطره بدی از این بابت دارم من!!! :-j (یکی نیست بگه فضولی میای دخالت می کنی)

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...