رفتن به مطلب

برند پرستی؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان

یه بحث جالبی رو میخواستم مطرح کنم امید وارم دست فروشنده های سود جو نرسه:دی!

بنده یه 6870 ورتکس رو به این دلیل که کسی خریدار این مارک نبود نو خریدم 270 زمانی که نوش 330 بود

بعدا دسته دو فروختم 350

اون آقایی که باهاشون معمله کردم ، این کارت رو با هکارت سافایر 6870 به فروش گذاشتند ، جفتشون رفرنس با کولر غیر رفرنس بودن

ورتکس 320 مشتری داشت و سافایر 410! این در حالیست که خود این دوستمون تست گرفتن ، سافایر 51 فریم (در کومبوستر) و ورتکس 52 فریم داده بود:دی

جالبه نه؟!

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس چی ؟ شما فکر می کنی چرا انقدر از هارد های معروف مثل بوفالوو یا ... کم وارد میشه چون مردم فقط بلدن بگن WD یا سیگیت . و این باعث شده که وارد کننده ها دیگه این برند های فوق العاده رو وارد نکن . یا مثلا چرا مادربرد EVGA نمیاد چون همه می گن ASUS و کمتر کسی از مردم عادی این برند رو به عنوان مادربرد زنی میشناسن

لینک به دیدگاه

منم که حرفی ندارم منم میگم مردم ما برند پرستن:دی

شما میگی اوگا

اوگا تعداد مین های هر چیپش فوقش دو تاس:دی که اونم قیمتش بالاس

ازراکو بگو:دی

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Sapphire :Not Worthy:

لینک به دیدگاه

اینه دیگه:دی اینجوری میکنن که اینطوری میشه:دی

لینک به دیدگاه

من تقریبا بیشتر برند هارو تست کردم میتونم بگم در هریک ویژگی خاصی هست نباید یکطرفه بهشون نگاه کرد باید هم خوبی هاشون و هم بدی هاشون رو دید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

امیر جان واقعا به موضوع خوبی اشاره کردی / موضوعی که ما فروشنده ها باید هر روز به دلیل اطلاعات کم خریداران اعصابمون خرد بشه و یک ساعت با مشتری کلنجار بریم که برند با برند هیچ فرقی نداره به جز فرق کوچیک

گاهی وقتا میبینی مشتری مثلا میاد کالایی رو میخواد بدون اینکه اطلاعات کافی داشته باشه و میگه باید فلان باشه یا باید اون برند باشه در اینجاست که ما اگه همون کالا رو با تغییر برند ولی با کیفیت دوبرابرو حتی تظمین هم بکنیم و به مشتری تقدیم کنیم بازم میگن این خوب نیست و 1000 تا ایراد میگیرن که این اصلا خوب نیست

یه شرکت ثروتمنده و میتونه خیلی خوب تبلیغات کنه و یه شرکتم برعکس و این میشه که همه جا اسم فلان برند رو بیشتر میشنوی بی درنگ فک میکنی دیگه به غیر از این هیچ برند با کیفیتی وجود نداره / اینه که مهمه کیفیته نه برند متاسفانه ما عاشق برند هستیم و اسم شرکت و فک کنم اینو نمیشه کاری کرد / قبول دارم بعضی شرکتها مثل ایسوس یا گیگا یا .... محصولات با کیفت تری تولید میکنن ولی شرکتهای دیگر هم محصولات خوب وحتی خوبتر تولید میکنن که متاسفانه ماها اونارو نمیبینیم

امیرجان بنده میتونم بگم evga جزو بهترین و با کیفیت ترین و از لحاظ قیمت هم مناسبترین محصولاته و در اون هیچ شکی نیست ولی واردکنندگان هم با نیاز مردم وارد میکنن و طبق نیاز بازار

به نظر من از تمام محصولات باید تو بازار موجود باشه تا مشتری بدون هیچ اجباری جنس دلخواهش رو بخره ولی متاسفانه تو بازار ایران چند قلم بیشتر برند وجود نداره و مشتری که مثلا میاد مادربرد بخره میگه یا ایسوس باشه یا

گیگابایت که این نوعی میشه گفت مجبوریه چون برند دیگه ای نیست که سر زبونا باشه !!!

امیدوارم این موضوع به خوبی جا بیوفته و شاهد ورود محصولات متنوع تر و عالی بشیم که مشتری از انتخابشون لذت ببرن

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

سلام

امیر جان واقعا به موضوع خوبی اشاره کردی / موضوعی که ما فروشنده ها باید هر روز به دلیل اطلاعات کم خریداران اعصابمون خرد بشه و یک ساعت با مشتری کلنجار بریم که برند با برند هیچ فرقی نداره به جز فرق خیلی خیلی کوچیک

گاهی وقتا میبینی مشتری مثلا میاد کالایی رو میخواد بدون اینکه اطلاعات کافی داشته باشه و میگه باید فلان باشه یا باید اون برند باشه در اینجاست که ما اگه همون کالا رو با تغییر برند ولی با کیفیت دوبرابرو حتی تظمین هم بکنیم و به مشتری تقدیم کنیم بازم میگن این خوب نیست و 1000 تا ایراد میگیرن که این اصلا خوب نیست

یه شرکت ثروتمنده و میتونه خیلی خوب تبلیغات کنه و یه شرکتم برعکس و این میشه که همه جا اسم فلان برند رو بیشتر میشنوی بی درنگ فک میکنی دیگه به غیر از این هیچ برند با کیفیتی وجود نداره / اینه که مهمه کیفیته نه برند متاسفانه ما عاشق برند هستیم و اسم شرکت و فک کنم اینو نمیشه کاری کرد / قبول دارم بعضی شرکتها مثل ایسوس یا گیگا یا .... محصولات با کیفت تری تولید میکنن ولی شرکتهای دیگر هم محصولات خوب وحتی خوبتر تولید میکنن که متاسفانه ماها اونارو نمیبینیم

امیرجان بنده میتونم بگم evga جزو بهترین و با کیفیت ترین و از لحاظ قیمت هم مناسبترین محصولاته و در اون هیچ شکی نیست ولی واردکنندگان هم با نیاز مردم وارد میکنن و طبق نیاز بازار

به نظر من از تمام محصولات باید تو بازار موجود باشه تا مشتری بدون هیچ اجباری جنس دلخواهش رو بخره ولی متاسفانه تو بازار ایران چند قلم بیشتر برند وجود نداره و مشتری که مثلا میاد مادربرد بخره میگه یا ایسوس باشه یا

گیگابایت که این نوعی میشه گفت مجبوریه چون برند دیگه ای نیست که سر زبونا باشه !!!

امیدوارم این موضوع به خوبی جا بیوفته و شاهد ورود محصولات متنوع تر و عالی بشیم که مشتری از انتخابشون لذت ببرن

گفتید اجبار:دی

من کل تابستون رو منتظر وایسادم که شرکت شاب محصولات زد هفتاد و هفت ازراکو بیاره

آخر تابستون زنگ زدم تازه طرف گفته ما دگیه نماینده ی ازارک نیستیم

میخواستم بگم مردتیکه من اول تابستون میتونتم ایسوزبگیرم 400 الان باید 600 پولشو بدم، به خاطر شماها وایسادم:|!

اصلا اینجا یه وضعی هستا!! آدم اعصابش به هم میریزه:دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا اون برند VTX که داشتی زیر مجموعه پاور کالر هست.

ببینید تفاوت ها زمانی ایجاد میشه که 580 رفرنس رو بذاری کنار 580 لایتنینگ!؟

از یه لحاظ دیگه هم فرق می کنه اونم برای اور کلاکر هاست.کارتهای MSI،EVGA و...رو با زوتاک و گین وارد مقایسه کنید.

زوتاک آمریکایی و گین وارد هم آلمانی هست ولی خداییش کارتهای MSI که تایوانی هست جون میدن برای اکستریم اور.

یکسری برند ها هم اینقدر بار فیک تو بازار داشتند کلا از چشم خریدار و فروشنده کلا افتادند.مثل پلیت Palit که الان سری کولر جت استریمش فوق العاده هست ولی اگر وارد کننده ای وارد کنه بعید میدونم با اون کولر ها بتونه پول رفرنس مدل اسوس رو بگیره !؟

لینک به دیدگاه

برند Over Group کسی شنیده؟

یه 9500 جی تی ازش داشتم تا مرز 700 مگاهرتز روی ایر اورش کردم

فرکانس خودش هم 550 بود خیلی خر جواب میداد! جالبی اینجاست مدار کارت به این سبکی 4 فاز بود! :blink: 

لینک به دیدگاه

حالا برند پرستی یه وجه قضیه هست، وجه دوم ضدیت با برند خاصه، مثلا" اگر عالم و آدم بیان بگن فلان برند خوبه، طرف عمرا" قبول نمیکنه و اگر شده جنس آشغالی هم بخره عمرا" طرف اون برند خاص که ازش متنفره نمیره. B)

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین دو سه ساعت پیش یه 6870 VTX به رحمت خدار فت دوستان

ولی 6870 دوستم که سافایر و رفرنس هست مثل شیر( توی قفس)داره کار میکنه

راستی الان گارانتی ش رو کجا باید ببرن ؟؟؟

خلاصه اینکه برند پرستی هم بعضی جا ها مهم هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حالا برند پرستی یه وجه قضیه هست، وجه دوم ضدیت با برند خاصه، مثلا" اگر عالم و آدم بیان بگن فلان برند خوبه، طرف عمرا" قبول نمیکنه و اگر شده جنس آشغالی هم بخره عمرا" طرف اون برند خاص که ازش متنفره نمیره. B)

درسته آرمین جان یک همکار داریم که نماینده سازگار هست و از برند MSI اصلا خوشش نمیاد و برعکس عاشق اسوس هست.درسته خیلی مواقع اسوس خوب عمل میکنه ولی خداییش MSI هم برند دست و پا بسته ای نیست.

برای نمونه کارتهای لایتنینگ و مین Z77-GD65 رو مثال میزنم.

کارت های مذکور که نیاز به تعریف و توصیف اضافه ندارند و برای همه واضح هست و مین که معرفی کردم در بدو ورود چیپ Z77 رکورد های خوبی به جای گذاشت.ناگفته نماند مین های سری P67 ام اس آی خیلی بد بودند و باید کلی بهشون ور میرفتی تا قلقشون درست بیاد دستت و نه مثل ایسوس میتونستند فرکانس بالا بزنند و برای اور رم ه خیلی عالی نبودند ولی در Z68 کمی مشکلات رفع شد و در سری Z77 کاملا قدرتمند ظاهر شدند.

در مادربرد اگر اسم یک برند بد در رفته بخاطر اینکه واقعا ضعیف عمل کرده.مثل Jetway،J&W،ECS و در چند سال گذشته شاهد بودیم خیلی برندها نتونستند انطور که اسوس و گیگا طرفدار پیدا کردند خود نمایی کنند و در آخر دیگه اثری ازشون نیست.مثل DFI,ABIT که اصلا ادامه حیات ندادند و یکسری مثل Foxccon یا XFX تولیداتشون رو در زمینه مادربرد خیلی محدود کردند چون خریداری برای کالاشون وجود نداره.

لینک به دیدگاه

همین دو سه ساعت پیش یه 6870 VTX به رحمت خدار فت دوستان ولی 6870 دوستم که سافایر و رفرنس هست مثل شیر( توی قفس)داره کار میکنه راستی الان گارانتی ش رو کجا باید ببرن ؟؟؟ خلاصه اینکه برند پرستی هم بعضی جا ها مهم هست

گارانتیش با فارس بود . همون که EVGA رو گارانتی میکرد . ولی فکر کنم الان دیگه پشتیبانی نداره و یک شرکت دیگه خدماتش رو به عهده گرفته .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
گارانتیش با فارس بود . همون که EVGA رو گارانتی میکرد . ولی فکر کنم الان دیگه پشتیبانی نداره و یک شرکت دیگه خدماتش رو به عهده گرفته .

بله شرکت هماهنگ هست که ظاهرا خدمات درستی هم نمیده.

یکسری محصول دیگه هم با گارانتی فارس بود و گارانتی لازم!

مثل پاورهای FSP که متاسفانه خرابیش کم هم نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث برند پرستی خیلی مطرح نیست بین دوستانی که حرفه ای هستند

مردم  باید یاد بگیرن با توجه به نیازشون یک مدل خاص رو تهیه کنن به عنوان مثال در مورد کارت gtx580

اگه فقط برای گیم میخوای هر مدل رفرنسش رو هم بگیری جواب میده و تفاوت آنچنانی نداره ! اگه برات صدا و گرمای کمتر مهمه میری lightning یا direct cu میخری. میتونی یک رفرنس بگیری و براش کولر تهییه کنی. اگر هم جرات اورکلاک نداری باز هم لایتنینگ و ایسوس میگیری که اورکلاک کارخونه ای هستن و قدرتشون کمی بیشتره

اگه برای اورکلاک روی ایر میخوای بعضی از برندهای رفرنس هم کارتهای خوبی دارن مثل evga که با یک کولر خوب معمولا همه کور 1000 و مموری 1190 میزنن و با کولر رفرنسشون هم با دمای نرمال کور 940 میزنن ! اگه برای اورکلاک سنگین میخوای باز هم لایتنینگ و ایسوس دایرکت سی یو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها در اصل فرجام میخواد بگه که لایتنینگ برای همه خوبه ولی اگر نون نگیره خوب نیست :دی

من که نمیگم وتا 580 لایتنینگ رو هوا زدی اینقدر ازش خوشت اومده.که هم خنکه ،هم بیصداس،هم اور میشه و هم اور شده. :دی

گذشته از شوخی جالب گفتی عزیز.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...