رفتن به مطلب

مرجع آموزش و پرسش و پاسخ درباره ریکاوری و بازیابی فایل‌های حذف شده (فایل، فولدر، درایو، رم گوشی، هارد و ...) + تجربیات کاربران

sinaset
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان 2 عدد هارد 4 ترا راید صفر بود و به علتی کاملا نامعلوم پارتیشن پرید! (2 تاش با هم یک پارتیشن بود و از طریق بایاس راید شده بود)

خلاصه هیچ جوره شناخته نمیشد و مجبور شدم فرمت کنم.حالا اطلاعات رو با هر چیزی ریکاوری میکنم ناقص هست و مثلا به آهنگ رو چند تیکه ریکاور میکنه. (همش به خاطر راید صفر هست)

با نرم افزارهای DiskGetor Data Recovery  و Ontrack EasyRecovery Enterprise و Recuva Professional  و Runtime GetDataBack Simple  موفق به ریکاوری نشدم.

کسی تجربه ای راهی داره لطفا راهنمایی کنه.تشکر

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • ارسال 450
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان

نمازو روزه هاتون قبول باشه

دوستان من یه سری فیلم و سریال با فرمت های مختلف داشتم که به اشتباه از درایو c و درایو های دیگم  حذف شدن (شیف دلیت و دلیت) شده

با برنامه wonder show Recovery ,وAuslogics File Recovery برشون گردوندم منتهی باز باز یه مهندسی به اشتباه زد فولدری ریکاوری رو شیف دلیت کرده

و بدونه اینکه در جریان باشه تو اون درایو ها فایل های دیگری ریخته

یه بار دیگه بعد اون موضوع هم با اون برنامه ها زدم ریکاوری دیگه چیزی نیومد

آیا برنامه ای هست که بتونم باهاش تمام فایل ها رو بدون مشکل برگردونم  (100 تا 300گیگ فایله):4_joy:

اگر راه حلی کسی میدونه  ممنون میشم راهنمایی کنه:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

البته بگم یک سری برنامه های دیگه که تو سایت soft98  بود رو هم نصبیدم  اونا هم که همشون بدرد نمیخوردن

اگر برنامه ای قوی هست هر چقد هم طول بکشه کارش موردی نداره

ویرایش شده توسط Shantiya
لینک به دیدگاه

درود

چون فایل در درایو کپی شده احتمال بازگرداندنش خیلی کمه. با این حال اگر مهمه برنامه های زیر رو بیازما

Easeus recovery wizard

Active file recovery

Rstudio ne

..................

اون مهندس احیانا همکلاسی دکتر ا.ن و دکتر ح.ر نبوده؟ O.o

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/26, 15:50:04، سعید بهمنیان گفته است :

درود

چون فایل در درایو کپی شده احتمال بازگرداندنش خیلی کمه. با این حال اگر مهمه برنامه های زیر رو بیازما

Easeus recovery wizard

Active file recovery

Rstudio ne

..................

اون مهندس احیانا همکلاسی دکتر ا.ن و دکتر ح.ر نبوده؟ O.o

ممنون دوت عزیز از راهنمایتون

فایلها رو تونستم  برگردونم   فرمتشونم mp4   هستش همشون حجمشون درسته ولی تو کام پلیر که میزارم ارور  میده

بنظرتون با یه برنامه دیگه تست کنم پخشش رو با مدیا خود ویندوز هم همینه

Capture.JPG

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Shantiya گفته است :

فایلها رو تونستم  برگردونم   فرمتشونم mp4   هستش همشون حجمشون درسته ولی تو کام پلیر که میزارم ارور  میده

درود

با چه برنامه ای برگردانده ای؟ با media player clasic هم پخش نمی کنه؟

لینک به دیدگاه

درود من هم به شما

والا با همون برنامه ای که خودتون گفته بودین

Active file recovery 

مدیا رو تست نکردم الان دارم دانلودش میکنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Shantiya گفته است :

سلام دوستان

منم یه بار همچین مشکلی برام پیش اومد

یکی از رم های دوربین رو داشتم کپی میکردم(ساعت 2 شب بعد از تموم شدن مراسم عروسی? ) وسط کپی کنسلش کردم گفتم فردا کپیش میکنم چون زیاد طول میکشید

فردا رمو دوباره زدم به سیستم format disk آورد و رمو شناسایی نمیکرد و من در حال بدبخت شدن بودم:(

با Recovery My Files و Activer File Recovery چندین بار ریکاوری کردم ، فایلها رو میاورد با حجم و اسم فایل واقعی خودش ولی پخش نمیشد

به اصلاح فایلها corrupted  شده بودن 

زنگ زدم به یکی از دوستام که دستگاه مخصوص ریکاوری داره و رمو بهش دادم

فایلهای corrupted  شده رو بصورت سالم تحویل داد بهم دیگه نمیدونم چطوری درستشون کرد

ولی گفت احتمال درست شدنشون کم شده بود به خاطر اینکه خودم با برنامه های ریکاوری باهاش زیاد ور رفته بودم

اگه فایلها براتون مهمه و میخواید درصد بازگردانیشون بیشتر بشه زیاد باهاش ور نرید و همینجوری تحویل یه نفر کاربلد بدید

هیچ فایلی هم کپی نکنید

---------------------------------

ویرایش

همین الان این برنامه ها رو پیدا کردم برای درست کردن فایلهای corrupted 

http://fa.datarecovery.wondershare.com/video-repair/repair-damaged-mp4-file.html

http://www.downloadsoftware.ir/stellar-phoenix-video-repair.php

خودم تست نکردم و نمیدونم مشکل رو حل میکنه یا نه

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است :

سلام دوستان

منم یه بار همچین مشکلی برام پیش اومد

یکی از رم های دوربین رو داشتم کپی میکردم(ساعت 2 شب بعد از تموم شدن مراسم عروسی? ) وسط کپی کنسلش کردم گفتم فردا کپیش میکنم چون زیاد طول میکشید

فردا رمو دوباره زدم به سیستم format disk آورد و رمو شناسایی نمیکرد و من در حال بدبخت شدن بودم:(

با Recovery My Files و Activer File Recovery چندین بار ریکاوری کردم ، فایلها رو میاورد با حجم و اسم فایل واقعی خودش ولی پخش نمیشد

به اصلاح فایلها corrupted  شده بودن 

زنگ زدم به یکی از دوستام که دستگاه مخصوص ریکاوری داره و رمو بهش دادم

فایلهای corrupted  شده رو بصورت سالم تحویل داد بهم دیگه نمیدونم چطوری درستشون کرد

ولی گفت احتمال درست شدنشون کم شده بود به خاطر اینکه خودم با برنامه های ریکاوری باهاش زیاد ور رفته بودم

اگه فایلها براتون مهمه و میخواید درصد بازگردانیشون بیشتر بشه زیاد باهاش ور نرید و همینجوری تحویل یه نفر کاربلد بدید

هیچ فایلی هم کپی نکنید

---------------------------------

ویرایش

همین الان این برنامه ها رو پیدا کردم برای درست کردن فایلهای corrupted 

http://fa.datarecovery.wondershare.com/video-repair/repair-damaged-mp4-file.html

http://www.downloadsoftware.ir/stellar-phoenix-video-repair.php

خودم تست نکردم و نمیدونم مشکل رو حل میکنه یا نه

ممنون از لطفتون دوست عزیز   دانلود میکنم ببینم   حیف اینهمه حجم  برگشته ولی  نمیشه دید

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

با چه برنامه ای برگردانده ای؟ با media player clasic هم پخش نمی کنه؟

با کلاسیک هم نشد

لینک به دیدگاه

ی

ک مشکل دیگه هم که دارم مرورگر موزیلام با اینکه  فک کنم اخرین ورژن باشه چون یه ماه قبل جدیدش کردم

ولی بیشتر صفحات وب رو باز نمیکنه سرچ گول رو همین لیون رو هم با هزارزور باز کرد چ ایرانی چ خارجی سایت   همین مشکل

رو دارم نظری ندارین حتی نمیتونم ورژن جدیدتر برنامه رو بگیرم شاید رفع بشه

لینک به دیدگاه

سلام داداش

با این نرم افزار هم تست کن فقط قبلش حتما کرکش بکن

DiskGetor Data Recovery 3.58

موفق باشی:x

لینک به دیدگاه

به ترتیب با برنامه‌‌های rstudio network edition و recuva   بیازما. برای وقتی که فایلها آسب دیده باشند کاراترند.

برای خرابی مرورگر با برنامه‌ی advanced uninstaller خودش و پسماندهاش رو پاک کن و از نو نسخه‌ی جدید بنصب و یا اصلا از کروم یا اپرا استفاده کن. 

لینک به دیدگاه

والا تا جایی که من میدونم ، هر نرم افزار ریکاوری اصولا تو یک سری از فرمتها خوب عمل میکنه برا ریکاوری فایل . مثلا یه برنامه خوب فایلهای مالتی مدیا رو ریکاوری میکنه یکی دیگه آفیس و ...

در ضمن با هربار ریکاوری ، شانس ریکاوری صحیح در دفعات بعد رو کمتر میکنید 

یه مقدار کار تجربی هست بیشتر که کدوم نرم افزار و با چه تنظیماتی و چطوری بهتر جواب میده. بدین بیرون به افراد متخصص بهتره به نظرم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

من یه اس اس دی دارم مقداری عکس ریختم روش و فورمت کردم با چی ریکاوری کنم که بیشترین مقدار برگرده فقط کسانی که واقعا تجربه دارن اطلاعات بدن حیاتی هست

Sent from my Lenovo TB3-850M using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام اگه بعد از فرمت روش چیزی نریخته باشین با این نرم افزار به طور کامل برمیگرده هم

http://p30download.com/fa/entry/73034/

لینک به دیدگاه

سلام اگه بعد از فرمت روش چیزی نریخته باشین با این نرم افزار به طور کامل برمیگرده هم
http://p30download.com/fa/entry/73034/

ظرفیتش ۴۶۰ بوده الان ۳۶۵ هست اون دیتا هم پنجاه گیگ بوده

لینک به دیدگاه

سلام بعد از فرمت کردن ssd داخلش فایل ریختین؟؟؟

اره ویندوز و سی گیگ فایل

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

اره ویندوز و سی گیگ فایل

چون بعد از فرمت فایل ریختین ممکنه تعدادی از فایلها ناقص ریکاوری بشه

ولی باز هم با نرم افزار MiniTool Power Data Recovery  امتحان کنین

لینک به دیدگاه

یه نرم افزار کاربردی بهتون پیشنهاد میکنم که هم سرعت سیستمو میبره بالا هم کش هارو پاک میکنه هم میتونین تم دلخواهتونو درست کنید و.و.و....

این نرم افزار یه قسمتم داره که میتونین باهاش فایل هاتون رو بازیابی کنین. حتی فایل های نصفه نیمه هم بازیابی میکنه اما نتیجش دیگه معلومه!

اسم نرم افزار که من چندین ساله استفادش میکنم البته نسخه های مختلف : AVG PC TUNE UP  پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

با سلام خدمت کاربرای عزیز لیون

اگه جای نامناسبی تاپیک زدم عذرخواهی میکنم نمیدونم برای این مورد کجا مناسب تره.(لطفا مدیران منتقل کنند)

حدود دو هفته پیش بود که برای یکی از دوستان ما که در حال تایپ کردن کتابشون در ورد بودند مشکلی پیش میاد "ظاهرا اول ورد کرش میکنه و بسته میشه و بعد اون ویندوز مشکل پیدا میکنه و کامپیوتر خاموش یا ریستارت میشه" و بعد از بالا اومدن ویندوز اون فایل ورد که روی دسکتاپ بوده پریده، یکی رو میارند برای ریکاوری که با یسری نرم افزار تلاش میکنه و یک سری فایل با همون نام برمیگردونه ولی هیچ کدوم باز نمیشند و حجمشون هم بعضا خیلی کمتر از فایل اصلی بوده تلاش برای تعمیر هم ظاهرا تاحدودی انجام دادند ولی نتیجه ای نداشته. بهش پیشنهاد دادم به مرکز بازیابی اطلاعات بفرسه ظاهرا فرستاده و گفتند نمیشه. از فایل هم هیچ نسخه دیگه ای وجود نداره.

حالا نظر شما دوستان چیه؟ آیا امیدی هست؟ چیکار باید کرد تا فایل برگرده؟ و اینکه اگر کسی رو میشناسید که توی این کار تجربه و تخصص کافی دارند لطف کنید معرفی کنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

یه نکته که نباید ازیاد برود اینه که:در درایوی که ناغافل فرمت شده یا فایلی ناخواسته حذف شده  برای عمل بازیابی(ریکاوری)نباید بعد از آن چیزی نوشته شده باشد.حتی یک بیت!!!.چون بزعم بنده اور رایت(over write)میشود.فقط اینجوری امیدی هست.

آخه آدم سند به این مهمی رو توی دسکتاپ مینویسه و بکآپ هم نمیگیره؟

و السلام

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Elderado گفته است :

یه نکته که نباید ازیاد برود اینه که:در درایوی که ناغافل فرمت شده یا فایلی ناخواسته حذف شده  برای عمل بازیابی(ریکاوری)نباید بعد از آن چیزی نوشته شده باشد.حتی یک بیت!!!.چون بزعم بنده اور رایت(over write)میشود.اونجوری امیدی هست.

آخه آدم سند به این مهمی رو توی دسکتاپ مینویسه و بکآپ هم نمیگیره؟

و السلام

دیگه والا چه عرض کنم منم خودم اینا رو میدونم به خودش هم گفتم ولی چون خیلی براش مهمه گفتم اینجا مطرح کنم شاید دوستان راه حلی بلد باشند.

لینک به دیدگاه

درود

اگر تهرانی dgrc.ir

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر تهرانی dgrc.ir

خیلی ممنون از لطفتون ولی با شماره های داخل سایت تماس میگیرم کسی پاسخگو نیست، بنظرتون هنوز فعالیت میکنند؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...