رفتن به مطلب

آپدیت های کوچک، تفاوت های بزرگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

این مبحث رو ایجاد کردم تا تفاوت هایی که در هر آپدیت کاتالیست داده میشه رو نشون بدم

خط زیر مربوط به فریم گیری بازی درت showdown با برنامه ی fraps هست با کاتالیست 12.11بتا 4

2013-01-08 13:25:08 - showdown_avx
Frames: 11998 - Time: 132601ms - Avg: 90.482 - Min: 73 - Max: 109

خطر زیر مربوط به همین بازی با همان برنامه در کاتالیست 12.11 بتا 11

2013-01-11 08:16:36 - showdown_avx
Frames: 147 - Time: 1373ms - Avg: 107.065 - Min: 101 - Max: 112

همینطور که میبینید فقط با نسخه ی بتا این تغییر بزرگ به وجود اومده نه اینکه نسخه ی 12 بشه 13 یا حتی 12.11 بشه 12.12 بلکه 12.11 بتا 4 شده 12.11 بتا 11 که 17 فریم در میانگین تفاوت داشته!
خیلی خوبه! من که راضیم:دی
کانفیگ سیستم تو امضام هست
تازه اون دفعه اولی که 90 فریم گرفتم با فرکانس 960 مگا هرتز برای هسته و 1410 برای رم بوده و دومی با فرکانس 940 مگاهرتز دیفالت کارت برای هسته ی و فرکانس دیفالت 1375 برای رم بوده!
ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیر جون یه برداشت دیگه هم میشه کرد!!!

که AMD مثل همیشه تو درایور دادن افتضاحه و بعداز اینکه درایور رو میده با ایراداتی که یوزرها ازش میگیرن میاد و مشکلاتش رو تا حدودی برطرف میکنه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالب بود برام / ولی همیشه فرکانس بالا نمیتونه فریم بیشتری بده!

باز + من تموم شد/

لینک به دیدگاه

جالب بود برام / ولی همیشه فرکانس بالا نمیتونه فریم بیشتری بده!

تنها در صورتی که ولتاژ کمتر از مقدار مورد نیاز باشه ولی به اندازه ای نباشه که صفحه کرش کنه کارایی کاهش پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

آخه اون اورم که اور نبود :دی همش 20 مگا هرتز ناقابل:دی

ولتاژشم بالا برده بودم در حد 20 میلی ولت!:دی

لینک به دیدگاه

امیر جون یه برداشت دیگه هم میشه کرد!!!

که AMD مثل همیشه تو درایور دادن افتضاحه و بعداز اینکه درایور رو میده با ایراداتی که یوزرها ازش میگیرن میاد و مشکلاتش رو تا حدودی برطرف میکنه...

:D  معلومه دل پری از ای ام دی داریدا:دی ;)

آخه تازگی ها فقط رو مد پیشرفت هست

منتظر نسخه ی 13 هستم احتمالا 200 فریم بده:دی :lol:

لینک به دیدگاه

تنها در صورتی که ولتاژ کمتر از مقدار مورد نیاز باشه ولی به اندازه ای نباشه که صفحه کرش کنه کارایی کاهش پیدا میکنه

درود!

البته من این مشکل رو برعکس هم داشتم! یعنی ولتاژ بیشتر از نیاز بهش دادم در کمال تعجب با همون فرکانس ها فریم ریت در Furmark اومد پایین! خیلی تعجب کردم ولی واقعیت داره!!!

لینک به دیدگاه

درود!

البته من این مشکل رو برعکس هم داشتم! یعنی ولتاژ بیشتر از نیاز بهش دادم در کمال تعجب با همون فرکانس ها فریم ریت در Furmark اومد پایین! خیلی تعجب کردم ولی واقعیت داره!!!

بله ممکنه بستگی به کارت هم داره ولی خیلی کم پیش میاد-مدار نمیتونه اون ولتاژی که شما توی ویندوز تنظیم کردید رو به کارت بده به همین دلیل یا ولتاژ بر میگرده به مقدار استوک یا بر میگرده به مقدار قابل تنظیم یک احتمال دیگه هم هست که در برنامه های اور یک گزینه وجود داره که در صورت اینکه نتونه ست بکنه اروم اروم فرکانس ها و ولتاژ کم میشه(ممکنه اصلا یکی از خاصیت های کارت باشه من یک 6870 دیدم این شکلی بود اگر خیلی نا معقول ست میکردید در هنگام فشار به جای اینکه کرش کنه اروم کم میشد)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه منظور من ولتاژ نیست / کلاً در حالت اورکلاک ایده آل میگم/ ولتاژ کمتر از اونی باشه که کلاک مورد نظرش هستش دیگه این نمیشه اورکلاک عاملی / این میشه ناعامل

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
:D  معلومه دل پری از ای ام دی داریدا:دی ;)

آخه تازگی ها فقط رو مد پیشرفت هست

منتظر نسخه ی 13 هستم احتمالا 200 فریم بده:دی :lol:

آره زدی وسط خال...

خودم که 6950 داشتم زندگیم رو به خاک و خون کشیده بود بخاطر مشکلات درایور...

یه خریتی کردیم و واسه یکی از رفقا بجای GTX 670 اومدیم AMD 7970 گرفتیم که نسبت به گرافیک قبلیش که GTX 470 بود نزدیک 15 تا حداکثر 35 درصد افزایش فریم پیدا کرد توی بازیها که آبروی مارو برد و درایورهاش اصلا روی ویندوز 8 جواب نمیدادن و عملا بازیهارو اجرا نمیکردن...

لینک به دیدگاه

آره زدی وسط خال...

خودم که 6950 داشتم زندگیم رو به خاک و خون کشیده بود بخاطر مشکلات درایور...

یه خریتی کردیم و واسه یکی از رفقا بجای GTX 670 اومدیم AMD 7970 گرفتیم که نسبت به گرافیک قبلیش که GTX 470 بود نزدیک 15 تا حداکثر 35 درصد افزایش فریم پیدا کرد توی بازیها که آبروی مارو برد و درایورهاش اصلا روی ویندوز 8 جواب نمیدادن و عملا بازیهارو اجرا نمیکردن...

:( اوه!  ویندوز هشت که کلا ول معطل هست بی خیالش:دی

ولی خوب واسه من که مشکل نبوده! ولی شاید در آینده منم رفتم انویدیا:دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
:( اوه!  ویندوز هشت که کلا ول معطل هست بی خیالش:دی

ولی خوب واسه من که مشکل نبوده! ولی شاید در آینده منم رفتم انویدیا:دی

امیر جان یه نگاه به این پست بنداز

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15118&p=164870

ویندوز 8 امتیازش شده 1.57 و وینودز 7 شده  1.35  فقط برا پردازنده بودش/ احتمالاً مشکل توی ویندوز8 ی هستش که زدین/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15118&p=164870

ویندوز 8 امتیازش شده 1.57 و وینودز 7 شده  1.35  فقط برا پردازنده بودش/ احتمالاً مشکل توی ویندوز8 ی هستش که زدین/

حالا موضوع تاپیک رو منحرف نکنیم ولی یه شکل دیگه هم میشه گفت که شاید ویندوز 7 شما مشکل داشته!!! نه؟؟؟؟

من که خودم 2تا ویندوز 8 رو تست کردم All In One و یک pro که لینکش رو خود مایکروسافت واسم فرستاده بود...

مشکل 100% از درایورهای AMD روی ویندوز 8 بود...

میخوام بگم که افزایش فریم 7970 نسبت به 470 مثلا روی Crysis 2 با آخرین جزئیات از 32 فریم به 43 فریم رسیده بود که البته این جایی بود که فریم بازی پایین میومد ولی جایی که فریم بالا میرفت به 60 چسبیده بود که اصلا اهمیتی نداشت...

لینک به دیدگاه

نه منظور من ولتاژ نیست / کلاً در حالت اورکلاک ایده آل میگم/ ولتاژ کمتر از اونی باشه که کلاک مورد نظرش هستش دیگه این نمیشه اورکلاک عاملی / این میشه ناعامل

من ندیدم دوست عزیز این اتفاق بدون مشکل در ولتاژ بیافته اگر همونطور که گفتم باشه فقط تعداد فریم بالاتر میره اگر همه چی درست باشه حتما مشکل از یکجای دیگست(جز کارت)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای کاش به صورت نموداری می زاشتیش

لینک به دیدگاه

حالا موضوع تاپیک رو منحرف نکنیم ولی یه شکل دیگه هم میشه گفت که شاید ویندوز 7 شما مشکل داشته!!! نه؟؟؟؟

من که خودم 2تا ویندوز 8 رو تست کردم All In One و یک pro که لینکش رو خود مایکروسافت واسم فرستاده بود...

مشکل 100% از درایورهای AMD روی ویندوز 8 بود...

میخوام بگم که افزایش فریم 7970 نسبت به 470 مثلا روی Crysis 2 با آخرین جزئیات از 32 فریم به 43 فریم رسیده بود که البته این جایی بود که فریم بازی پایین میومد ولی جایی که فریم بالا میرفت به 60 چسبیده بود که اصلا اهمیتی نداشت...

ایول خوشم میاد شما همیشه قضایا رو از ته هم نگاه میکنید:دی فکر خوبیه!
لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15118&p=164870'>http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15118&p=164870

ممن کلا با ویندوز هشت خیلی مشکل داشتم و با اینکه آپدیتش میکردم ولی بازم خراب بود و دوباره برگشتم
لینک به دیدگاه

ای کاش به صورت نموداری می زاشتیش
بعد از امتحانا میزارم

یه تست کامل:دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بعد از امتحانا میزارم یه تست کامل:دی

اومدیمو حالا حالا تموم نشد اونوقت تکلیف ما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

تکلیف شما صبر و بردباری و جهاد با نفس در راه خداست:دی

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

این مبحث رو ایجاد کردم تا تفاوت هایی که در هر آپدیت کاتالیست داده میشه رو نشون بدم

خط زیر مربوط به فریم گیری بازی درت showdown با برنامه ی fraps هست با کاتالیست 12.11بتا 4

2013-01-08 13:25:08 - showdown_avx
Frames: 11998 - Time: 132601ms - Avg: 90.482 - Min: 73 - Max: 109

خطر زیر مربوط به همین بازی با همان برنامه در کاتالیست 12.11 بتا 11

2013-01-11 08:16:36 - showdown_avx
Frames: 147 - Time: 1373ms - Avg: 107.065 - Min: 101 - Max: 112

همینطور که میبینید فقط با نسخه ی بتا این تغییر بزرگ به وجود اومده نه اینکه نسخه ی 12 بشه 13 یا حتی 12.11 بشه 12.12 بلکه 12.11 بتا 4 شده 12.11 بتا 11 که 17 فریم در میانگین تفاوت داشته!
خیلی خوبه! من که راضیم:دی
کانفیگ سیستم تو امضام هست
تازه اون دفعه اولی که 90 فریم گرفتم با فرکانس 960 مگا هرتز برای هسته و 1410 برای رم بوده و دومی با فرکانس 940 مگاهرتز دیفالت کارت برای هسته ی و فرکانس دیفالت 1375 برای رم بوده!

درود

امیر جان تست زمانی معتبر هست که برای دو چیز متغیر و بقیه شرایط برابر باشه!

اینجا شما در تست اول 132 ثانیه تست رو ادامه دادید در حالی که در تست دوم فقط 1 ثانیه تست کردید!؟اون مینیمم 73 در تست طولانی مدت در 12.11 هم اتفاق می افته.اینطوری شما فقط دارید دیدگاه همه رو به چالش می کشید و دچار اشتباه و سردرگمی می کنید.

اگر میخوای مقایسه درستی داشته باشی.یک مسابقه رو یکبار با کاتالیست بتا 4 انجام بده و لاگش رو بذار و همون مسابقه رو دوباره با کاتالیست بتا 11 انجام بده و لاگش رو بذار.

پ ن :

AMD هم فعلا فهمیده سر کم کردن کیفیت رنگ ها لو رفته تو نسخه های جدید کاتالیست فعلا مونده چیکار کنه؟همینه که چند وقته خبری نیست از کاتالیست!

لینک به دیدگاه

درود

امیر جان تست زمانی معتبر هست که برای دو چیز متغیر و بقیه شرایط برابر باشه!

اینجا شما در تست اول 132 ثانیه تست رو ادامه دادید در حالی که در تست دوم فقط 1 ثانیه تست کردید!؟اون مینیمم 73 در تست طولانی مدت در 12.11 هم اتفاق می افته.اینطوری شما فقط دارید دیدگاه همه رو به چالش می کشید و دچار اشتباه و سردرگمی می کنید.

اگر میخوای مقایسه درستی داشته باشی.یک مسابقه رو یکبار با کاتالیست بتا 4 انجام بده و لاگش رو بذار و همون مسابقه رو دوباره با کاتالیست بتا 11 انجام بده و لاگش رو بذار.

پ ن :

AMD هم فعلا فهمیده سر کم کردن کیفیت رنگ ها لو رفته تو نسخه های جدید کاتالیست فعلا مونده چیکار کنه؟همینه که چند وقته خبری نیست از کاتالیست!

والا من اصلا قطع نکردم چون وسط بازی میزنم شروع کنه و خودش تموم شده نمیدونم چرا این کارو کرده! ولی همیشه آخر بازی از داخل افتر برنر میرم فریم ریت رو نگاه میکنم و با این نتیجه مقایسه میکنم که درست بود!

بله به قول دوستان خود کاتالیست توییک و تقلب میزنه:دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...