رفتن به مطلب

Recommended Posts

لازم دیدم این تاپیک رو ایجاد کنم تا همه افراد بتونن قیمت قطعات دست دوم رو داشته باشند

همیشه اشخاصی مثل خود من وجود دارند که به جای خرید لوازم نو برای کامپیوتر به دنبال دست دوم تمیز میگردند و البته آدمهایی مثل من دلایل خودشون رو هم دارند .

به هر حال از تمام کسایی که قطعه کارکرده خودشون رو میخوان بفروشن خواهش میکنم قیمت و مدل اون رو (درصورتی که عکس هم وجود داشته باشه خیلی بهتره ) بنویسن

البته جناب آقای حسینی هم یه لطفی کنن اگه قیمتی رو دارن با هزینه ارسالش بنویسن

با تشکر فراوان

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

درود همکار گرامی

تصور میکنم تاپیک مفیدی را که شما ایجاد نمودید اگر به بخش بازارچه انتقال پیدا کند بهتر باشد.ضمنا جناب حسینی فکر میکنم کلا این بخش بحث در مورد قطعات دست دوم یک بخش اضافی باشد چرا که اگر کاربران احتیاجی به مشاوره یا بحث در مورد یک قطعه داشته باشند در بخش بحث در مورد انواع قطعات سخت افزاری مطرح میکنند و قطعه دسته اول با قطعه دست دوم از لحاظ سخت افزار هیچ تفاوتی ندارد مگر از لحاظ قیمت فقط که ان هم باز باید در بخش بازارچه مطرح شود.موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان قبل از هر چیزی باید بگم که قطعات دست دوم قیمتشون توافقیه و مثلا نمیشه گفت که قیمت ثابت داره البته یه قیمتی میشه داد ولی قیمت دست دوم مثل نو نیستش . البته خرید قطعات دست دوم مثلا اگر یک رم 10000 خریدش باشه فروشش توی بازار 15000 تومانه پس سود بیشتری براش باید در نظر گرفت چون مشکلاتی که برای اونها به وجود میاد بیشتر از نو هستش و گارانتی نداره . مثلا خیلی وقتها شده که یک قطعه دست دوم رو خرید میکنیم و بعد از چند وقت که میخوایم بفروشیم اگر خراب باشه ضرر به پای خود خریداره . و فروشنده هیچ مسئولیتی قبول نمیکنه .

معمولا قطعات دست دوم بر طبق توافق از 24 تا 48 ساعت محلت تست داره .

در اینجا هر قطعه ای رو که میخواید دست دوم بفروشید و یا بخرید اینجا مطرح کنید و ما در خدمتتون هستیم .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوستان من ميخواستم اين قطعات رو دست 2 بخرم نظرتون چيه ؟

رم Sd 256 mb رو 22 تومان قيمت دادند.

رم sd 512 mb رو باگارانتي 34 تومان قيمت دادند . البته اين يكي نو بود .

من رو سيستمم يه رم 256 sd دارم به نظرتون اون 512 كنارش نصب ميشه يا نه بايد دو تا رم يه جور باشند ؟

ماردبورد هم اينه : asus cuv4x-c

اگه يه گرافيك هم براي اين مادربورد معرفي كنيد ممنون ميشم . اسلات اين بورد AGP 4x هست ؟

با تشكر از همه دوستان

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ، به نظر من که اون رم 256 اینقد نمی ارزه ، نهایتا تا 17 تومن . رم 512 ه بازم یه کمی گرونه .

ولی خوب به عنوان یه توصیه عرض میکنم که بهتره که برای این جور سیستم ها زیاد هزینه نکنید چون قطعاتشون روز به روز داره کم یاب تر میشه و تولید نمیشه . به خاطر همین اگه دوباره یه مشکل دیگه ایی بر بخورید باید کلی هزینه کنید برای قطعاتی که اینقدر ارزش ندارن .

بهتره که به صورت کلی قطعاتتونو عوض کنید که مطمئن باشید در طول زمان این بیشتر به نفع شماست .

شما الان میتونید رم 512 ddr2 رو بین 12-14 تومن بگیرید که قابل مقایسه با sd نیست از نظر کارایی و همین اختلاف قیمت ها رو به اضافه یه مقداری دیگه که ارزش داره هزینه کنید و مادربرد و سی پی یو تونم عوض کنید. مثلا میتونید یه مادر برد گرافیک onboard تهیه کنید که هزینه گرافیک هم نداشته باشید . برای نمونه من یه مثال از یه سیستم مناسب میزنم . قیمت های اونو میتونید از آقای حسینی بگیرید .

Main board ABIT AN-M2SV

cpu : LE-1100 am2

ram 512 DDR2 kingstone orginal

شاید چیزی در حدود 103 تومن بشه . بهتر نیست ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان من ميخواستم اين قطعات رو دست 2 بخرم نظرتون چيه ؟

رم Sd 256 mb رو 22 تومان قيمت دادند.

رم sd 512 mb رو باگارانتي 34 تومان قيمت دادند . البته اين يكي نو بود .

من رو سيستمم يه رم 256 sd دارم به نظرتون اون 512 كنارش نصب ميشه يا نه بايد دو تا رم يه جور باشند ؟

ماردبورد هم اينه : asus cuv4x-c

اگه يه گرافيك هم براي اين مادربورد معرفي كنيد ممنون ميشم . اسلات اين بورد AGP 4x هست ؟

با تشكر از همه دوستان

با سلام

دوست عزیزم اول که دوستمون mr.linux نظر خوبی دادن و سیستم شما یه مقدار قدیمی هستش و اگه زیاد از حد براش خرج کنید ضرر کردید پس اگه RAM 256mb کارتون رو راه میندازه بخرید البته قیمتی که بهتون اعلام کردن یه مقدار بالاست . باید اونو حدودا بین 12000 تومان تا 15000 تومان بخرید .

در مورد کارت گرافیک الان کارت گرافیک 4x قوی نمیتونید پیدا کنید اگر سیستمتون رو اینجا اعلام کنید که چیه شاید بشه راه بهتری رو دوستان بهتون نشون بدن .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیزم اول که دوستمون mr.linux نظر خوبی دادن و سیستم شما یه مقدار قدیمی هستش و اگه زیاد از حد براش خرج کنید ضرر کردید پس اگه RAM 256mb کارتون رو راه میندازه بخرید البته قیمتی که بهتون اعلام کردن یه مقدار بالاست . باید اونو حدودا بین 12000 تومان تا 15000 تومان بخرید .

در مورد کارت گرافیک الان کارت گرافیک 4x قوی نمیتونید پیدا کنید اگر سیستمتون رو اینجا اعلام کنید که چیه شاید بشه راه بهتری رو دوستان بهتون نشون بدن .

موفق باشید

با تشكر

من نظر شما رو قبول دارم ولي من هم زياد نميخوام خرج كنم يعني حدود 50 تومان كه 20 تومان رم و 30 تومان براي گرافيك . تا سيستمم از اين حالت در بياد . چون سيستم رو براي كارهاي معمولي ميخوام .

مشخصات سيستم هم اينه :

mb: ASUS cuv4x-c

cpu: pentium3 1gh

ram: sd 256

vga: radeon 32mb

اگه نظر بهتري داريد خوشحال ميشم بگيد ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ، به نظر من که اون رم 256 اینقد نمی ارزه ، نهایتا تا 17 تومن . رم 512 ه بازم یه کمی گرونه .

ولی خوب به عنوان یه توصیه عرض میکنم که بهتره که برای این جور سیستم ها زیاد هزینه نکنید چون قطعاتشون روز به روز داره کم یاب تر میشه و تولید نمیشه . به خاطر همین اگه دوباره یه مشکل دیگه ایی بر بخورید باید کلی هزینه کنید برای قطعاتی که اینقدر ارزش ندارن .

بهتره که به صورت کلی قطعاتتونو عوض کنید که مطمئن باشید در طول زمان این بیشتر به نفع شماست .

شما الان میتونید رم 512 ddr2 رو بین 12-14 تومن بگیرید که قابل مقایسه با sd نیست از نظر کارایی و همین اختلاف قیمت ها رو به اضافه یه مقداری دیگه که ارزش داره هزینه کنید و مادربرد و سی پی یو تونم عوض کنید. مثلا میتونید یه مادر برد گرافیک onboard تهیه کنید که هزینه گرافیک هم نداشته باشید . برای نمونه من یه مثال از یه سیستم مناسب میزنم . قیمت های اونو میتونید از آقای حسینی بگیرید .

Main board ABIT AN-M2SV

cpu : LE-1100 am2

ram 512 DDR2 kingstone orginal

شاید چیزی در حدود 103 تومن بشه . بهتر نیست ؟؟؟؟؟

دوست عزيز ممنون از راهنماييت

بله حرف شما كاملا درسته ؟ولي من در حدود 50 تا 60 تومان بيشتر نميخوام خرج كنم .چون سيستم قوي دارم .

و اين سيستم رو براي اينكه كنار ننداز م ميخوام در حد همين 50 تومان ارتقا بدم .

ميشه مشخصات اين cpu كه معرفي كرديد بذاريد تابه حال چيزي ازش نشنيدم . amd هست ديگه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزيز ممنون از راهنماييت

بله حرف شما كاملا درسته ؟ولي من در حدود 50 تا 60 تومان بيشتر نميخوام خرج كنم .چون سيستم قوي دارم .

و اين سيستم رو براي اينكه كنار ننداز م ميخوام در حد همين 50 تومان ارتقا بدم .

ميشه مشخصات اين cpu كه معرفي كرديد بذاريد تابه حال چيزي ازش نشنيدم . amd هست ديگه ؟؟؟

بله دوست من . این سی پی یو ای ام دی هست و چند وقتی هست که به بازار اومده در اصل میشه گفت همون سمپرونه . سوکت am2 هم هست و مشخصاتش و قیمتش رو میتونید از این قسمت سایت مشاهده کنید .

http://www.lioncomputer.ir/themes/shop/2007/11/post_8.php#more

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام دوباره

قیمت مانیتورهای 15 و 17 قدیمی Lg الان در چه حدودی باید باشه ؟

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

درود همکار محترم

قیمت 15 اینچ و 17 اینچ بستگی به مدلشون فرق میکنه و فلت بودن و نبودن.اما حدودا قیمت 15 اینچ برای یوزر اگر خیلی سالم و تمیز باشه 50_55 و 17 اینچ هم اگر با کارتن و تمیز باشه از 70 الی 85.موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

با سلام

خرید و فروششون با هم فرق داره .

و بستگی به مدل داره .

خرید حدود 10000 تومان پایینتر از فروشه .

ما در اینجا 15 رو مثلا مدل 585 و 575 lg رو 38000 تومان داریم میفروشیم . و 17 هم مدل 775 54000 تومان

البته در بعضی مواقع بالاتر هم فروش میره و دوستمون mr pc قیمتهای نهایی رو بهتون اعلام کردن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

قیمت سی پی یو 478 رو بگید

2,4 cel

2,8 cel

2,4 full

با سلام

لطفا مشخص کنید که این کالاها رو میخواید بفروشید یا میخواید بخرید . چون این دو گزینه خیلی مهمه .

مسئله مهمتر چه سوکتی باشه و اگر سوکت 478 بود A باشه یا D چون هر مادربوردی ساپورت نمیکنه .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

D

والبته برای قیمتشون برای خرید رو میخواستم بدونم

شرمنده که بیشتر توضیح ندادم

لینک به دیدگاه

سلام

اين cpu 3500 amd am2 البته دو هسته اي نيست ها معمولي هست که سال گذشته مهرماه 1385 خريدم با گارانتي فکر کنم سه سال F.C.C چند مي ارزه الان بخواهم بفروشم مي خواستم ببينم ارزش فروش داره ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

D

والبته برای قیمتشون برای خرید رو میخواستم بدونم

شرمنده که بیشتر توضیح ندادم

با سلام

دوست خوبم خواهش میکنم این حرفها چیه .

در مورد خرید بستگی به شهرتون داره که این کالا ها چقدر داره خرید و فروش میره چون قیمت قطعات دست دوم توی هر شهری متفاوته .

در تهران این قیمتها میخرن

cel 2.4 = 15000

2.8 cel = 18000 تا 22000

2.4 full = 25000

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

اين cpu 3500 amd am2 البته دو هسته اي نيست ها معمولي هست که سال گذشته مهرماه 1385 خريدم با گارانتي فکر کنم سه سال F.C.C چند مي ارزه الان بخواهم بفروشم مي خواستم ببينم ارزش فروش داره ؟

با تشکر

با سلام

دوست عزیز م فکر کنم که ازش استفاده کنید بهتر باشه . چون الان 3600X2 رو دارن با فنش 54000 تومان نو اعلام میکنن و چنین چیزی توی بازار مفت میخرن و شما ضرر میکنید

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز م فکر کنم که ازش استفاده کنید بهتر باشه . چون الان 3600X2 رو دارن با فنش 54000 تومان نو اعلام میکنن و چنین چیزی توی بازار مفت میخرن و شما ضرر میکنید

منظور من هم با فنش بود يعني کلا cpu box من اين رو خودم زياد نخريدم مي خواستم بفروشم و يک 4000 x2 بگيرم گفتم اگه سي تومان بيشتر بخرند تا بفروشمش دو سال گارانتي اش هم مونده

با تشکر

لینک به دیدگاه

منظور من هم با فنش بود يعني کلا cpu box من اين رو خودم زياد نخريدم مي خواستم بفروشم و يک 4000 x2 بگيرم گفتم اگه سي تومان بيشتر بخرند تا بفروشمش دو سال گارانتي اش هم مونده

با تشکر

با سلام

خوب اینتل رو توی بازار بهتر میخرن و قیمت دادنش راحتتره . ولی درمورد AMD باید از بچه هایی که دست دوم کار میکنن بپرسم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم تفاوت کار آیی این دوتا چندان زیاد نیست که ارزش تغیرر رو داشته باشه و البته من فکر میکنم که سی پی یوی شما دوهسته ای های سری اول باشن

من X2 4000 و X2 4200 رو شخصاً تست کردم و کار زیادی هم ازش گرفتم . با اتلون ها هم سابقاً کار میکس میکردم . باور بکن که برای مصرف شخصی حتی متوجه تفاوت سرعت بین این قطعات هم نمیشی

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم تفاوت کار آیی این دوتا چندان زیاد نیست که ارزش تغیرر رو داشته باشه و البته من فکر میکنم که سی پی یوی شما دوهسته ای های سری اول باشن

من X2 4000 و X2 4200 رو شخصاً تست کردم و کار زیادی هم ازش گرفتم . با اتلون ها هم سابقاً کار میکس میکردم . باور بکن که برای مصرف شخصی حتی متوجه تفاوت سرعت بین این قطعات هم نمیشی

درود

انتخاب یک قطعه بیشتر بستگی به خود کاربر داره که چه نیازی داره و به نظر من موقعی ارتقا درستی انجام دادیم که قدرت سیستممون رو به طور کلی و کم کمش به اندازه 30 درصد به بالا افزایش قدرت داده باشیم

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان میخواستم بدونم قیمت یک پاور دست دوم چند هست و اینکه فقط پاور باشه مقدار وات اصلا مهم نیست و فقط ارزون بودن و پاور بودن مهم هست ولاغیر و البته بشه توی کیسهای امروزی جاش داد . و اینکه از کجا میشه تهیه کرد .

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان میخواستم بدونم قیمت یک پاور دست دوم چند هست و اینکه فقط پاور باشه مقدار وات اصلا مهم نیست و فقط ارزون بودن و پاور بودن مهم هست ولاغیر و البته بشه توی کیسهای امروزی جاش داد . و اینکه از کجا میشه تهیه کرد .

با تشکر

با درود

دوست خوب و فعالم من چندتایی موجود دارم و میتونم تقدیمتون کنم اگر تهران هستید من براتون پیکش میکنم ( هیچ هزینه ای براتون نداره )

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با درود

دوست خوب و فعالم من چندتایی موجود دارم و میتونم تقدیمتون کنم اگر تهران هستید من براتون پیکش میکنم ( هیچ هزینه ای براتون نداره )

موفق باشید

با سلام

سعید جان از توجه شما تشکر میکنم و اینکه این هیچ هزینه ای براتون نداره اگرمنظورتون نگرفتن وجهی باشه که دوست من نیکی پرسش و من تهرانم احتمالا یادتون هست که دفه قبل برای تهران پیک کردین و حتی خودم میتونم بیام و بگیرم از اون لحاظ مشکلی نیست

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...