رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کارت گرافیک برای گیم

ST92
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من یه سال پیش کارت گرافیکم نیمسوز شد و برا گارانتی فرستادم و بر نگشت.الان میخوام یه کارت گرافیک با بودجه حدود 120 تا 160 تومن بخرم ترجیحا دست دوم، ولی نمیدونم چی بهتره.بی زحمت راهنمایی کنین.

من میخوام گیمهایی مثل Assassins Creed 3 و NFS Most Wanted و3 FarCry رو بازی کنم و برام این مهمه که گیم لگ نزنه و حتی قبلا با رزولوشن 640 در 480 هم گیم بازی میکردم:دی.مشکلم با مینبورد هست و نمیدونم میکشه یا نه.ولی خیلی هم قدیمی نیست.مشخصات سیستمم از این قراره:

MainBoard: ECS Elite Group A740GM-M V7.0

مینبورد DDR 2 هستش و احتمالا PCI Express 2.0 یا 2.1 باشه ولی یکم شک دارم.رو جعبه نوشته PCI/PCI-E x1/PCI-E x16:2/1/1 و قبلا گرافیک 9500GT 1GB 128Bit روش بود که فک کنم PCI-E 2 بوده باشه.

و تو دفترچه یه همچین چیزی نوشته:

The PCI Express x16 slot is used to install an external PCI Express graphics card that is fully compliant to the PCI Express Base Specification revision 1.1

این یعنی اینکه برا pci-e 1.1 بهینه شده؟منظور این نیست که pci-e 1.1 هستش؟این یکم منو به شک انداخت.

الان سوال اصلیم اینه که کارت DDR 3 یا DDR 5 مشکلی نداره با این مینبورد؟ و اینکه ترجیح میدم یه کارت 256 بیت بگیرم تا بتونه رزولوشن مانیتور رو کامل و روون پشتیبانی کنه.

Monitor Resolution: 1600x900

3GB DDR2 Ram

CPU: AMD AthlonII X250 3GHz

Power: 480Watt Green

ترجیح خودم ATI 4850 یا 4870 هست که تو همین رنج قیمته و ترجیحا نمیخوام بیشتر از 150 خرجش کنم و دو سال برام یکم کار کنه بسه.زیاد هم گیم بازی نمیکنم.شاید همین سه چهار تا گیم رو بازی کنم و چند ماه بازی نکنم،ولی میخوام روونتر بازی کنه و فوقش تا 1280 در 720 بکشم پایین

لطفا پیشنهادای با علت و تخصص بدین.ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یک GTS250 پیدا کنی با قیمت 150-160 خوبه و کارت رو راه میندازه.

چون 4850 و 4870 درایور گرافیکی جدید نمی گیرن و احتمال داره تو بازی ها خیلی اذیتت کنن یا اصلا اجراشون نکنن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

طبق سوال و جواب خودش :

Question
Does this motherboard support PCI-Express V2.X graphics card?

Answer
The motherboard has one PCI-Express x16 slot, is fully compliant to the PCI-Express Base Specification V1.1. So it doesn’t support PCI-Express V2.X graphics card. The Graphics card Support Table is the PCI-Express graphical card that ECS had tested and qualified, we strong suggest user to use them when you would like to install additional graphics card.

از نسخه 2 پشتیبانی نمیکنه  !!!

و گفته که پیشنهاد میشه از این گرافیکها استفاده بشه

=========================

من از دوستان پرسیدم که اگه گرافیک نسخه 3 رو روی نسخه 2 برد بندازم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟ فرمودن که تواناییش میاد در حد نسخه 2

ولی حالا اینکه 2 رو روی اکسپرس 1 بندازی که خودشم گفته پشتیبانی نمیکنه !!! 

لینک به دیدگاه

گرافیک قبلیم 9500GT بود با pci-e 2

اینطوری که من بررسی کردم 4870 تقریبا از همه ی گرافیکای تو این رنج قیمت قویتره و اینکه یعنی میگین خیلی گیم ها رو باز نخواهد کرد کلا یا اینکه با گرافیک کمتر میشه بازشون کرد؟

من معمولا نید فور اسپید و کال آف دیوتی و اسسینس کرید رو فقط بازی میکنم و میخوام همینا رو بکشه.پس باید بشینم ببینم مین بورد هم چی میتونم پیدا کنم با این حساب.

اگه مثلا همین 4870 رو بندازم رو pci-e 1 قدرتش چقدر پایین میاد؟ نصف؟

ولی ممنون.خیلی خوب جواب دادین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا نیدوفور اسپید ران بود که تا درایور جدید گرافیکی نصب نمی کردی نمیذاشت بازی رو اجرا کنی.

اگر نید فور اسپید بازی سراغ 4870 نرو.این قضیه تقریبا برای اساسین هم صدق می کنه.ضمنا این کارت از سقف بودجه شما هم بالاتر هست قیمتش و چون کارت نسبتا داغی هم بودند این دو کارت (4850،4870)خریدشون منطقی نیست الان.

لینک به دیدگاه

توی عکس اون ESC N8800 GTX - 768MX رو که گذاشته و لینک کارخونه رو هم روش گذاشتم، 384 بیته و دی دی آر 3 و ساپورت دایرکس 10.با این حساب 250GTS رو سیستم من ساپورت میکنه دیگه؟

امروز رفتم گشتم و دیدم که اطلاعات خودم از همه بیشتره!یکی میگفت نمیکشه.یکی میگفت میکشه.یکی میگفت مین عوض کن.خلاصه اینکه فک کنم بهتره یه 8800 یا 250 نصب کنم.فقط مشکلم اینجاست که میترسم یه جنسی بخرم از اینجا و بعدش رو سیستم من کار نکنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اون لیست رو نگاه نکن . قدیمیه و به روز نیست . حتی کارت خودتون هم توش نیست . کارتهایی که ورژن بالاتر از 1 هستن کار میکنن . ولی با سرعت ورژن 1 . یعنی نمیتونی از تمام توانشون استفاده کنی.  مشکلی براتون پیش نمیاد . کارتهایی هم که قصد خریدشون رو داری بایسد دست دوم تهیه کنی که در صورت بروز ناهماهنگی هم ضرری نمیکنی . چون به همون قیمت میتونی بفروشی . شما همون کارت 250 رو بگیر . برات مناسب تره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بخدا منم ليست رو از قسمت پرسش و پاسخ خود برد توي وب سايت در آوردم لينكشم هست برين ببينيد /

:blink:  :(

حتي آپديت بايوس هم داشت و ميشه گفت جديد بودش ولي برا گرافيك چيزي نديدم

:(

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

سلام

بخدا منم ليست رو از قسمت پرسش و پاسخ خود برد توي وب سايت در آوردم لينكشم هست برين ببينيد /

آقا دستت همتون درد نکنه.شما هم راست میگی.اون پرسش و پاسخه و اون اکسه تو صفحه ی مینبورد من بود ولی اصلا اونجا رو نگا نکرده بودم.

به نظرم با حساب همون عکسه بهترین انتخاب برام یه 250GTS باشه که آقا حامد هم گفتن چون تو اون لیست 8800 بود و معماری 250 با 8800 یکیه.بچه ها ممنون.فقط اول از یکی دو نفر پرس و جو میکنم ببینم این کارتو دارن یا نه.اگه پیدا نکردم همین انجمن یه تاپیک میذارم برا خریدش.

فقط خدا نشون نده حالیت نباشه و تو این ارومیه بخوای یه سیستم جمع کنی.یه جوابایی بهم میدادن که خندم میگرفت.یعنی الان بدم برام سیستم جمع کنن یه یه تومنی حد اقل میذارن رو دستم سر هیچی!

آخه یکی از بچه ها یه 4850 یا 4870 داره یادم رفته دقیق مدلشو که میخواد بفروشه و 250 میگفت.البته خودشم زیاد از قیمتا خبر نداشت.یه 8800 هم داشت.برا این اون 4870 رو میپرسیدم و حالا که زیاد به دردم نمیخوره دیگه اونو بیخیال.فقط قیمت این کارتایی که میگه حدودا چند میشه؟ البته تو بخش خودش تاپیک گذاشتم پرسیدما.ولی حالا اگه خبر دارین همین جا هم بگین ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام

عطا جان شما تقصیری نداری . اون پرسش و پاسخش قدیمی بود ;)

روی خود جعبه کارتها هم زده که با ورژن های پایینتر PCI-E کار میکنن .

لینک به دیدگاه

آقا دستت همتون درد نکنه.شما هم راست میگی.اون پرسش و پاسخه و اون اکسه تو صفحه ی مینبورد من بود ولی اصلا اونجا رو نگا نکرده بودم.

به نظرم با حساب همون عکسه بهترین انتخاب برام یه 250GTS باشه که آقا حامد هم گفتن چون تو اون لیست 8800 بود و معماری 250 با 8800 یکیه.بچه ها ممنون.فقط اول از یکی دو نفر پرس و جو میکنم ببینم این کارتو دارن یا نه.اگه پیدا نکردم همین انجمن یه تاپیک میذارم برا خریدش.

فقط خدا نشون نده حالیت نباشه و تو این ارومیه بخوای یه سیستم جمع کنی.یه جوابایی بهم میدادن که خندم میگرفت.یعنی الان بدم برام سیستم جمع کنن یه یه تومنی حد اقل میذارن رو دستم سر هیچی!

آخه یکی از بچه ها یه 4850 یا 4870 داره یادم رفته دقیق مدلشو که میخواد بفروشه و 250 میگفت.البته خودشم زیاد از قیمتا خبر نداشت.یه 8800 هم داشت.برا این اون 4870 رو میپرسیدم و حالا که زیاد به دردم نمیخوره دیگه اونو بیخیال.فقط قیمت این کارتایی که میگه حدودا چند میشه؟ البته تو بخش خودش تاپیک گذاشتم پرسیدما.ولی حالا اگه خبر دارین همین جا هم بگین ممنون میشم.

معماری 8800 که با 250 فرق میکنه . ولی ورژن PCI-E هر دو فکر میکنم 2 باشه .

قیمت 250 دست دوم حدود 170-160 باید باشه نهایتا . بستگی به برند و انصاف فروشنده داره .

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دوستام یه گرافیک sapphire 4870 512 داره میخواد بفروشه(3 سال میشه که دارتش)

میخواستم بدونم قیمت چند بخرم خوبه ؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دوستام یه گرافیک sapphire 4870 512 داره میخواد بفروشه(3 سال میشه که دارتش)

میخواستم بدونم قیمت چند بخرم خوبه ؟؟؟

ممنون

والا من که خبر ندارم زیاد.برو تو تاپیک خودش بپرس بهت میگن

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

من بعضی از بازیها رو که اجرا میکنم

مثل Assassins Creed IV Black Flag

Remember Me

batman ARKHAM CITY

Assassin's Creed Brotherhood

call of duty mw3

The Amazing Spider-Man 2

BATTLEFIELD BAD COMPANY 2

Dead Island Game

بعضی از بازیها

تو بازی که میرم دموی بازی عادیه ولی وارد بازی میشه کند میشه

مشکلش با چی حل میشه

چی ارتقاع بدم کندیش خوب میشه دیگه کند نمیشه راحت اجرا میشه

-------------------------------

فقط بخرم Intel Core 2 Duo E8400 3.00Ghz پرازنده با مشخصات این

یا

باید گرافیک با پرازنده عوض کنم با این مشخصات

---------------------------------

گرافیکم خودم الان عکسش میفرستم

با کل مشخصات کامپیوترم

البته گرافیکم فعلا انبرد استفاده میکنم

ولی میتونم قطعه اضافه کنم جای کارت

PCI

داره

-------------------------------------------

این سیستم الان دارم اینه

مادربردم DDR3

RAM : 2 GB DDR3

Cpu intel celeron 430 1.8ghz پرازنده : CPU

VGA : 1024 MB

گرافیک با 2 تا ویندوز فرستادم یکی 7 یکی اکسپی

-------------------------------------------

http://uupload.ir/files/8sqx_9.jpg

http://uupload.ir/files/toaa_10.jpg

http://uupload.ir/files/kn5t_5.jpg

http://uupload.ir/files/tzev_dfgdf.jpg

http://uupload.ir/files/eumj_snapshot_2014-08-14_061233.jpg

http://uupload.ir/files/l7vz_1.jpg

http://uupload.ir/files/lpk_2.jpg

http://uupload.ir/files/8npm_4.jpg

http://uupload.ir/files/f83w_dsc_0001.jpg

--------------------------------

CPU: intel Core2 Duo E8500 3.16ghz Socket LGA775 speed 1333MHz

یا

CPU: Intel core2 Duo E8400 3.00ghz Socket LGA775 Speed 1333MHz

این 2 تا پرازنده گفتم ساپورت میکنه رو سیستمم

من منظورم کدومش ساپورت میکنه

این 2 پرازنده گفتم همش 2 هسته ای ؟؟

---------------------------------

بیشترین رم ساپورت میکنه رو سیستم من چند گیگ هست لینک فرستادم

با گرافیک و پرازنده

----------------------------------------

تو بازی بیشتر استفاده کدوم میبره باعث اجر ا شدن یا برای سرعت بالا بازی میشه

مگه بیشترین کار پرازنده نمیکنه ؟؟؟

-------------------------------------

.من مشکلم بیشتر کند شدن بازی چکار کنم کند نشه

-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...