رفتن به مطلب

اورکلاک 3770K

Pathetique
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوست عزیز لطف کنید یک شات از تست wprime1024 بگذارید و قبلش پنجره نمایش دمای coretemp یا realtemp GT باز باشه و بشه مینیمم و ماکزیمم دما کورها را مشاهده کرد . در شاتتون نرم افزار cpu-z هم باز باشد.

مثل شات زیر :

m152461tm9dibpypt7.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 120
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این شاتی که خواستید :

3sbijhtfgnnx9kivwvz7.jpg

realtemp قبل از اجرای تست باز شده .

45*100 هست در ولتاژ 1.3 و اینکه قبلأ که تست گرفتم 1.26 استیبل بود به صورت کامل دیگه استیبل نیست روی 1.26 هر کاری میکنم . الان روی 1.3 استیبل میشه کامل . 

اون 1600 وقتی لود 0% هست میره رو 1600 .

آیکون های notification رو میبینید ؟ غیب شدن . وقتی میذارم روی 4500 اینطوری میشن . 

ویرایش شده توسط Pathetique
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان تست اول با تستهای پست دوم فرق دارند !

شما فرمودید با ولتاژ 1.26 استیبل نیست ولی تست دوم با ولتاژ 1.26 صورت گرفته .

همینضور که میبینید با ولتاژ 1.26 دما 3-4 درجه پائینتر هست .

دمای محیطتتون چطور هست ؟ اگر یک دما سنج دارید دمای محیط را اندازه گیری نمائید .

اگر دمای محیطتتان 23-24 هست تقریبا دمای با این ولتاز باید همین حدود باشه .

ولی اگر دما 20-21 هست یه مقدار بالاست .

لینک به دیدگاه

بله بعد از اینکه با 1.3 گرفتم گفتم یه تست هم از 1.26 بگیرم شاید شد . دیدم که شد . 

دما چشم میذارم . 

واقعأ آیا همین حدود باید باشه ؟ پس با این دما که نمیشه روی 5 استیبل کرد در حالی که تو تستهایی که صورت گرفته با این کولر این مطلب انجام شده . توی همین تستی که چند صفحه قبل جناب hex گذاشتن دیده میشه که با 4.6 و ولتاژ 1.3 دمای 72 درجه در لود اون هم با کولر d14 که از کولر من مقداری ضعیفتر هست داشته ...

یه جای کار میلنگه ....

تازه موضوعی که هست اینه که 1.26 که تست گرفتم موقع لود 100% به 1.296 و یا 1.288 در cpuz تغییر پیدا میکرد . و همچنین برای 1.3 ولتی که اعمال کرده بودم بیشتر نشون میداد cpuz ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بله بعد از اینکه با 1.3 گرفتم گفتم یه تست هم از 1.26 بگیرم شاید شد . دیدم که شد . 

دما چشم میذارم . 

واقعأ آیا همین حدود باید باشه ؟ پس با این دما که نمیشه روی 5 استیبل کرد در حالی که تو تستهایی که صورت گرفته با این کولر این مطلب انجام شده . توی همین تستی که چند صفحه قبل جناب hex گذاشتن دیده میشه که با 4.6 و ولتاژ 1.3 دمای 72 درجه در لود اون هم با کولر d14 که از کولر من مقداری ضعیفتر هست داشته ...

یه جای کار میلنگه ....

تازه موضوعی که هست اینه که 1.26 که تست گرفتم موقع لود 100% به 1.296 و یا 1.288 در cpuz تغییر پیدا میکرد . و همچنین برای 1.3 ولتی که اعمال کرده بودم بیشتر نشون میداد cpuz ...

اصولا شرایط تست و دمای محیط و مهمتر از همه سی پی یو با سی پی یو فرق داره و دمای کاری سی پی یو های ایوی بریج با هم متفاوت هست .

پست نتایج تست هم میتونه متفاوت باشه .

قبلا هم عرض کردم داستان 5 گیگا هرتز را فراموش کنید چون آنها هم فقط برای چند لحظه این کار را کردند و معقولترین فرکانس برای استفاده روزمره و 7/24 فرکانس 4300-4500 هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دما چشم میذارم . 

یه جای کار میلنگه ....

شایعه بوده(5GHZ) مگر اینکه کیس رو برده باشه تو هوای 0 درجه . در غیر این صورت نمیشه. رو این کولر نمیشه .  همچین فرکانسی رو در دمای عادی خونه استیبل کردو

2- این برای همون تنظیمات DIGI  است . مثلا واسه من رو 1.2 است ولی جوری تنظیم کردم که بیاد پایین ولتاژ . ولی کلا ولتاژ از مقدار استیبل بودن بیشتر شه تو تست ها امتیاز بیشتری می گیری :دی

اینم نتیجه من در فرکانس 4.5 و ولتاژ 1.2 و دمای اتاق 27 درجه ( تو کیس هم بخواتر اون رم ها که داره ولتاژ1.72 و PLX  گرم تره . فکر کنم 30 یا 31 باشه )

bsbxb60dd0rnr3p6o7om.jpg

لینک به دیدگاه

این لینک : http://www.overclock.net/t/1247413/ivy-bridge-overclocking-guide-with-ln2-guide-at-the-end

---------

خوب الان برای شما هم خیلی بهتر از منه . 4.5 در ولتاژ کمتر از 1.2 دماتون روی 65 هست !

تفاوت دمای اتاقمون هم فکر نکنم اونقدری باشه که 10 درجه فرق داشته باشیم اونم با یه همچین تفاوت ولتاژی . الان من میارم روی 1.25 دیگه استیبل کامل نمیشه . wprime ارور میده .

---------

سوال بعدی اینکه چرا لوله های کولرم اصلأ هیچ گرمایی نداره ؟ گرم هم نیست آخه بدبختی چه برسه به داغ .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
این لینک : http://www.overclock.net/t/1247413/ivy-bridge-overclocking-guide-with-ln2-guide-at-the-end

---------

خوب الان برای شما هم خیلی بهتر از منه . 4.5 در ولتاژ کمتر از 1.2 دماتون روی 65 هست !

تفاوت دمای اتاقمون هم فکر نکنم اونقدری باشه که 10 درجه فرق داشته باشیم اونم با یه همچین تفاوت ولتاژی . الان من میارم روی 1.25 دیگه استیبل کامل نمیشه . wprime ارور میده .

---------

سوال بعدی اینکه چرا لوله های کولرم اصلأ هیچ گرمایی نداره ؟ گرم هم نیست آخه بدبختی چه برسه به داغ .

1- این بابا احتمال یکی از بهترین CPU های  3770 داره

2- این کار ایشون فقط واسه ثبت رکود و احتمال 80 درصد زیر لود رندریگ یا intel brun تست بره درجا جا بزنه و دما بترکونه

----------------------------------------

یعنی چی که استیبل نمیشه ؟؟ اررور چی میده ؟؟ یا اینکه کرش می کنه

(این ولتاژ بستگی به کیفیت هسته داره که کامل رو CPU شانسی است )

----------------------------------------

تا حالا رو این مسئله دقت نکرده بودم :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

---------

---------

اول اینکه ایشون IHS رو برداشتند و خمیرش رو عوض کردند که همون باعث میشه 7-8 درجه خنک تر بشه.

دوم اینکه وقتی هسته ها خوب خنک بشن میتونن با ولتاژ کمتر پایدار بمونن.

پردازنده های سندی بریج و آیوی بریج به دمای محیط خیلی حساسند و در دماهای بالای محیط شما دمای بمراتب بالاتری برای پردازنده دارید.

مثلا در دمای اتاق 25 درجه حداکثر دمای پردازنده 75 درجه.در دمای 32 درجه حداکثر دمای پردازنده 85 درجه.دمای محیط 7 درجه بالا رفته ولی پردازنده 10 درجه.

چون تعداد هیت پایپ ها زیاد هست و به خوبی از طریق پره ها گرما دفع میشه شما نمیتونید گرماشون رو بخوبی حس کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اول اینکه ایشون IHS رو برداشتند و خمیرش رو عوض کردند که همون باعث میشه 7-8 درجه خنک تر بشه.

دوم اینکه وقتی هسته ها خوب خنک بشن میتونن با ولتاژ کمتر پایدار بمونن.

جدای IHS . این ولتاژ این بشر(1.4) رو هر CPU نمی تونه 5 تا بیار بالا چه برسه  تست هم بگیره . IHS هم ورداری فکر نکم زیر . 1.500 بتونی تصویر بگیری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
جدای IHS . این ولتاژ این بشر(1.4) رو هر CPU نمی تونه 5 تا بیار بالا چه برسه  تست هم بگیره . IHS هم ورداری فکر نکم زیر . 1.500 بتونی تصویر بگیری

یکسری  خاص از پردازنده ها شاید بتونن و کار هر شخصی هم نیست.چون در اون فرکانس ها باید اکثر ولتاژ ها رو فیکس کرد و خیلی به تنظیمات و رفت ولی مطمئنا به یک لیکویید کولینگ حرفه ای مثل kraken_x60 نیاز هست و حتما هم این جریان تعویض خمیر زیر IHS رو هم عملی کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یکسری  خاص از پردازنده ها شاید بتونن و کار هر شخصی هم نیست.چون در اون فرکانس ها باید اکثر ولتاژ ها رو فیکس کرد و خیلی به تنظیمات و رفت ولی مطمئنا به یک لیکویید کولینگ حرفه ای مثل kraken_x60 نیاز هست و حتما هم این جریان تعویض خمیر زیر IHS رو هم عملی کرد.

منم همینو گقتم دیگه . جدای خنکا . کار هر CPU نیست که بتونه رو 1.4 رو فرکانس 5 استیبل شه و البته شخصش هم مهمه

لینک به دیدگاه

پس با این حساب باید دمای اتاق رو بگیرم ببینم چنده بعد اینجا بذارم . 

امروز میخوام پنجره رو باز کنم ببینم دما چطوری میشه .

-------

کرش نمیکنه . هر سری که توی طول تست ارور بده یکی از هسته ها که داغه رو از تست خارج میکنه . مثلأ اگه 2 تا داغ بود 2 تاشو میذاره بیرون و لود میشه 50% ...

راستی من همیشه شنیده بودم بلو اسکرین برای رم هست . اینجا چرا سی پی یو کم میاره بلو اسکرین میده ؟ رمم هم بد نیست Crucial CL8 1333 هست .

-----

الان لوله ها برای شما گرما داره وقتی دست میزنید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
راستی من همیشه شنیده بودم بلو اسکرین برای رم هست . اینجا چرا سی پی یو کم میاره بلو اسکرین میده ؟ رمم هم بد نیست Crucial CL8 1333 هست .

در پلتفرمهای جدید کنترلر مموری ها داخل سی پی یو میباشد و هر گونه unstable بودن در کارکرد سی پی یو درعملکرد این کنترلر اختلال ایجاد میکند که نتیجه آن بلو اسکرین میباشد .

لینک به دیدگاه

پس منطقی هست بلو اسکرین .

فقط میمونه بحث دمای اتاق --- ثابت کردن یک ولتاژ و فرکانس برای 24/7 --- انتخاب یک رم خیلی عالی برای این سیستم ( که طبق تست هایی که دیدم نظرم روی Enhance Corsa 1600 هست که 4*4 رو در یک تست روی 2133 به راحتی استیبل کرده بودن ) البته روی Crucial Elite 2133 هم چشم دارم . دیگه وقتی نمیشه با اون قیمتهای فضایی Gskill خرید مجبوریم دیگه .

لینک به دیدگاه

عکس های سیستم :

aii8lhz81w98v347mf.jpg

8717i8zbf7s6mx0v1pi4.jpg

e90n3ysepptl78n2wjqm.jpg

exy1rxkjjz67iw75bbe0.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عکس های سیستم :

8717i8zbf7s6mx0v1pi4.jpg

Cheesecake? Way too much paste! Apart from the fact that everything oozes out and makes a big mess, the thermal conductance is negatively impacted and the cooler does not achieve its optimal performance.

wlp_03c.png

لینک به دیدگاه

نه زیاد نیست . اینطوری دیده میشه . یه لایه خیلی نازک که پر کرده . اگه یه کم زده بشه دیده میشه که خیلی نازکه .

لینک به دیدگاه

به نظر من هم خیلی خمیرش زیاده. و دم اینکه هیت سینک به خوبی بر روی cpu محکم نشده. اگرمحکم شده بود، بعد از باز کردن باید خمیر اضافی از اطراف بیرون میزد و فقط یک لایه نازک میموند

لینک به دیدگاه

این عکس قبل از بستن کولر هست . اون موقع که قرار شد باز کنم خمیر رو تعویض کنم .

لینک به دیدگاه

عزیز حتی بنده هم که تجربه ی زیادی در اسمبل سیستم ندارم و تا حالا فقط سیستم های خودم رو بستم، فکر می کنم این مقدار خمیر زیاده. بهتره شما یک نقطه به اندازه ی یک نخود وسط سی پی یو بذارید و بس! بعد تست کنید ببینید دما چطوری هست. کولر هم باید محکم محکم بشه که در این صورت خود خمیر در همه جا پخش میشه.

لینک به دیدگاه

الان من که 2 روزه زدم بازم اگه بخوام باز کنم باید اینی که هست رو پاک کنم دوباره از خمیر تازه استفاده کنم یا از میزان همون  کنم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عزیز حتی بنده هم که تجربه ی زیادی در اسمبل سیستم ندارم و تا حالا فقط سیستم های خودم رو بستم، فکر می کنم این مقدار خمیر زیاده. بهتره شما یک نقطه به اندازه ی یک نخود وسط سی پی یو بذارید و بس! بعد تست کنید ببینید دما چطوری هست. کولر هم باید محکم محکم بشه که در این صورت خود خمیر در همه جا پخش میشه.

حرف دوستمون کاملا تائید میشه و شما فقط باید به اندازه یک عدس و یا یه مقداری بیشتر در وسط ihs سی پی یو قرار دهید و وقتی کولر را میبندید خودش کاملا پخش میشه .

و یک نکته دیگر اینکه نحوه بستن فنهای کولر شما که حالا به اجبار بوده یا .... اشتباه هست و حداقل 2 درجه اختلاف دما با حالت صحیح دارد .

در این حالت که شما نصب کردید هیتسینگ ردیف اول بصورت مطلوب خنک نمیشود چون هوا فقط از پشتش مکیده میشود در صورتیکه که هوا باید به سمت آن بوزد.

الان من که 2 روزه زدم بازم اگه بخوام باز کنم باید اینی که هست رو پاک کنم دوباره از خمیر تازه استفاده کنم یا از میزان همون  کنم ؟

شما میتونید این خمیر را با یک قطعه لاستیکی جمع کرده و دوباره استفاده کنید .

دقیق نمیدونم چه خمیری استفاده کردید ولی بعید میدونم خمیر بدی باشد و این خمیرها به این راحتی ها خشک نمیشوند و امکان استفاده مجدد دارند .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا شما الان هیت سینک هات گرم میشه یا نه ؟

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...