رفتن به مطلب

اورکلاک 3770K

Pathetique
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بله آقا بهزاد همونطور که میدونید به خاطر رم این کار رو کردم .

البته یه دونه فن 12 سرعت بالا پشت کولر گذاشتم که باد بده شاید از اون 2 درجه 1 درجه جبران بشه . فن سرعت بالایی هست . 

یعنی شما میگی خمیر رو قبل از اینکه کولر رو ببندم پخش نکنم روی سطح سی پی یو ؟ به مقدار یه عدس بذارم وسط سی پی یو و وقتی کولر رو میبندم خودش پخش بشه ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 120
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

لوله ها گرم نیست هستسینک ها هم همینطور ...

ولی نتایج زیاد با حالت عادی تفاوت نداره . 

تو کل دنیا همین یه دونه کولر اینطوریه اونم شانس من :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یعنی شما میگی خمیر رو قبل از اینکه کولر رو ببندم پخش نکنم روی سطح سی پی یو ؟ به مقدار یه عدس بذارم وسط سی پی یو و وقتی کولر رو میبندم خودش پخش بشه ؟

بله اصلا نیازی به پخش کردنش نیست و فشار IHS کولر خودش خمیر را کاملا پخش کرده و حتی اضافی آنرا را از سطح مورد تماس سی پی یو و کولر خارج میکند .

حالا شما یه مقدار بیشتر از حجم یک عدس رو ihs سی پی یو قرار دهید . :)

لینک به دیدگاه

ihs  دقیقأ وسطش میشه ؟

خمیر داخل پک بود همون رو استفاده کردم .Thermalright CF III

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ihs  دقیقأ وسطش میشه ؟

خمیر داخل پک بود همون رو استفاده کردم .Thermalright CF III

IHS همون سطح نقره ای است .

شما الان مشکلت اینکه اصلا گرما تو هیت سینک نمیاد تا به خواد با فن خنک شه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
IHS همون سطح نقره ای است .

شما الان مشکلت اینکه اصلا گرما تو هیت سینک نمیاد تا به خواد با فن خنک شه

همون خمیر زیاد عایق شده تا حدی محمود جان و نمیذاره گرما بخوبی به کف کولر منتقل بشه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

اگه نمیاد چطوری روی فرکانس 45 و ولتاژ 1.26 روی 71 هست دما ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منتقل میشه ولی نه بطور کامل و موثر.اگر بتونید درست خمیر بزنید تا 1-3 درجه بهتر هم میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم میگم شما تو نصب کولر هنوز مشکل داری . چون با این مقدار خمیری که زدی باید از بغل CPU خمیرت بزنه بیرون (توسط خودم تست شده ) . میگم شاید پایه هارو محکم نبستی همون که پشت برد قرار میگیره

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

تمام پیچ ها رو به طرز فجیعی سفت کردم . همرو . پشت جلو . نگه دارنده کولر . همه جا .

الان حمیر رو اونطوری که گفتید زدم . به ترتیب در هسته ها از 1 درجه تا 4 درجه کاهش پیدا کرد . 4.6 در ولتاژ 1.33 با دمای 75 تا 78 درجه استیبل شد . همینطوری اگه مشکلات رو حل کنیم فکر کنم به 10 درجه برسیم :دی از 105 رسیدیم به 75 ...

همچنان لوله های گرمایی ندارن .

ویرایش شده توسط Pathetique
لینک به دیدگاه

دوست عزیز. وقتی cpuفن  را باز کردین هم از اون عکس گرفتید یا نه، ؟ اگر موجوده ، یک عکس آپلود میکنید.

من یک نکته به ذهنم رسید . ممکنه یک ایرادی تو پایه فن باشه و باعث بشه که شما علی رغم سفت کردن پایه ها ، به اندازه کافی نتونید سطح مسی فن را با IHS اتصال بدی. . برای هیمن یک لایه خمیر ضخیم بین سطح مسی کولر و سطح سی پیو بمانه که انتقال حرارت دچار مشکل بشه. :-?

لینک به دیدگاه

عکس ننداختم ولی دیدم که خمیر از قسمتی که سطح کولر با cpu تماس داره در اومده و روی کولر نشسته . اگه نیازه باز کنم دوباره عکس بندازم ...

لینک به دیدگاه

این عکس را نگاه کن . من از روی سیستم باز کردم. اگر الان به عکس دقت کنی مشخصه که یک قسمتهایی خمیر نداره و یک قسمهتایی پر خمیر تر هست.  دلیل اینکه این کولر را باز کردم این بود که حجم خمیر زیاد بود و انتقال حرارت انجام نمیشد دفعه بعد که خمیر کمتر شد، وضعیت خیلی بهتر یود.  شما با سیستم خودت مقایسه کن ببین وقتی کولر را باز کردی ، مقدار خمیری که روی سطح مسی و سی پی یو بود ، چه جوری بود.

woygta8ybtey5x3px.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
فکر کنم بیشتر از این بود 

چه کردی برادر!

لینک به دیدگاه

الان دیگه سطح کولر رو کلأ پاک کردم فقط سی پی یو رو حجمشو کم کردم ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4) میزان PLL voltage رو از روی دیفالتش به 1.725 کاهش بدید و ببینید در دماتون تغییری حاصل می شه.

@};-

با اجازه از استارتر محترم .

سلام استاد پوریا . یک سوال در مورد این نکته . 

برای  اور 5 پردازنده 2600کا ، چه ولتاژی رو به vccio و pll بدم ؟ آیا internal pll رو فعال کنم ؟ 

ولتاژ سی پی یو من برای فرکانس 5 گیگا هرتز ، 1.52 هست .البته با واتر و خمیر جنس خوب . 

در مورد کالیبره نبودن سنسورها ، من هم باید بررسی کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
این عکس را نگاه کن . من از روی سیستم باز کردم. اگر الان به عکس دقت کنی مشخصه که یک قسمتهایی خمیر نداره و یک قسمهتایی پر خمیر تر هست.  دلیل اینکه این کولر را باز کردم این بود که حجم خمیر زیاد بود و انتقال حرارت انجام نمیشد دفعه بعد که خمیر کمتر شد، وضعیت خیلی بهتر یود.  شما با سیستم خودت مقایسه کن ببین وقتی کولر را باز کردی ، مقدار خمیری که روی سطح مسی و سی پی یو بود ، چه جوری بود.

خیلی معذرت میخام عزیز. این خمیر های سفید اصلا بدرد نمیخورن . حتما یه tx-4 تهیه کن . 

لینک به دیدگاه

خیلی معذرت میخام عزیز. این خمیر های سفید اصلا بدرد نمیخورن . حتما یه tx-4 تهیه کن . 

میکاییل جان . ممنون از راهنمایی . جهت اطلاع عرض کنم که کلا کولر و خمیر را عوض کردم. :wub: :)

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

ایا با مین b75ag43 و کولر ایس ایج۴۰۰ fsمیشه این cpu رو اور کرد اموزش گام به گامش کجاست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

ایا با مین b75ag43 و کولر ایس ایج۴۰۰ fsمیشه این cpu رو اور کرد اموزش گام به گامش کجاست

با b75 نمیتونی اور کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...