رفتن به مطلب

مشکل در شناسایی کل H.D.D در VMware Workstation

AtAgAmEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

من ویندوز XP و نصب کردم با VM و بعدش اومدم در قسمت منوی VM و بعد setting رو زدم و رفتم  Add رو زدم تا همه پارتیشن های هاردم رو بشناسه و بعد که OK زدم و اومدم بیرون خواستم وارد ویندوز XP بشم که این پیغام هارو داد /

لینک به دیدگاه

من الان از virtual box استفاده می کنم. زیاد یادم نیست از vm. به هر حال اگه دقت کنید تو عکس سوم مسیر هارد شما به صورت physical\\ نوشته شده که این نحوه آدرس به شبکه هست یعنی vm به جای اینکه هارد مجازی رو داخل هارد دیسک شما بگرده میره توی شبکه نگاه می کنه. آدرس اون هارد ها رو به محل اصلی ذخیره شدن فایلهای vdi تغییر بدین برای این کار همه هارد ها رو پاک کنید. بعد این دفعه که می خواین هارد رو اضافه کنید به vm بگید که از فایل vdi قبلی استفاده کنه. آدرس فایل هارد مجازی رو از شما می پرسه که توی documents ، virtual manager باید باشه. اون رو انتخاب کنید و تمام.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شناسایی پارتیشن ها ربطی به استفاده اونها برای "فایل های" ماشین مجازی نداره - چند تا حالت هست 1- میخواهید فضای مورد نیاز ماشین مجازی رو روی یک "فایل" داشته باشید 2- میخواهید فضای مورد نیاز ماشین مجازی رو روی یک درایو فیزیکال داشته باشید ( برای شما توصیه نمیشه ) . تو حالت اول باید use an existing virtual disk رو انتخاب کنید ( اگر در زمان ستاپ یک فایل برای محتوای ماشین مجازی ایجاد کردید که ظاهرا اینطور هست ) بعد که وارد ماشین مجازی شدید ( لاگین ) برای دسترسی به پارتیشن ها و مدیای روی ماشین اصلی اقدام کنید تو این حالت که شبکه هست بین ماشین اصلی و مجازی کافی هست تو آدرس بار مای کامپیوتر تو ماشین مجازی آدرس سرور ( ماشین اصلی ) رو تایپ کنید مثلا اگر اسم کامپیوتر ماشین اصلی atagamer هست کافی هست تایپ کنید atagamer\\

اگر فایلی برای ماشین مجازی ایجاد نکردید create a new virtual disk رو انتخاب کنید و به اندازه مورد نیاز روی یکی از پارتیشن ها یک دیسک مجازی ایجاد کنید مثلا یک فایل 5 گیگ این فایل به عنوان یک دیسک با محتوی ماشین مجازی مانت خواهد شد که بعدا میتونید به صورت دستی یا اتوماتیک فضا رو تغیر بدید و برای دسترسی به قایل های روی هارد اصلی دوباره از همون طریق آدرس دادن یا رفتن به My network Place و انتخاب ماشین اصلی اقدام کنید.

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ببینید دوستان

من الان یه پارتیشن دارم با حجم 60 که موقع ایجاد ویندوز ایکس پی درست شده و وقتی که من My Computer رو باز میکنم در XP فقط درایو C رو که حجمش 60 هستش برام نشون میده

مشکلم اینجاست که می خوام اون یکی درایو ها رو هم برام نشون بده

دفعه پیش نمیدونم چه کردم که نشون داد ولی الان یادم نیست

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
شیر کن درایور ها رو .

پرمیشین میخواد / هر بلایی هم که میدونستم سرش آوردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با یوزر ادمین نباید مشکلی داشته باشی برای به اشتراک گذاشتن ! راست کلیک روی پارتیشن یا فولدر و قسمت تنظیمات و شیرینگ .... تو تنظیمات ماشین مجازی هم میشه فولدر به اشتراک گذاشت :

http://i.stack.imgur.com/fZrk5.png

ماشین مجازی (XP Mode) خود مایکروسافت رو نصب کنی بهتر هست برای شما .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ممنون دوستان آخرسر XP MODE رو نصب کردم

لینک به دیدگاه

• 11 سال بعد...
در ۱۳۹۱/۱۲/۱ در 17:42، UnforgiveN گفته است:

شناسایی پارتیشن ها ربطی به استفاده اونها برای "فایل های" ماشین مجازی نداره - چند تا حالت هست 1- میخواهید فضای مورد نیاز ماشین مجازی رو روی یک "فایل" داشته باشید 2- میخواهید فضای مورد نیاز ماشین مجازی رو روی یک درایو فیزیکال داشته باشید ( برای شما توصیه نمیشه ) . تو حالت اول باید use an existing virtual disk رو انتخاب کنید ( اگر در زمان ستاپ یک فایل برای محتوای ماشین مجازی ایجاد کردید که ظاهرا اینطور هست ) بعد که وارد ماشین مجازی شدید ( لاگین ) برای دسترسی به پارتیشن ها و مدیای روی ماشین اصلی اقدام کنید تو این حالت که شبکه هست بین ماشین اصلی و مجازی کافی هست تو آدرس بار مای کامپیوتر تو ماشین مجازی آدرس سرور ( ماشین اصلی ) رو تایپ کنید مثلا اگر اسم کامپیوتر ماشین اصلی atagamer هست کافی هست تایپ کنید atagamer\\

اگر فایلی برای ماشین مجازی ایجاد نکردید create a new virtual disk رو انتخاب کنید و به اندازه مورد نیاز روی یکی از پارتیشن ها یک دیسک مجازی ایجاد کنید مثلا یک فایل 5 گیگ این فایل به عنوان یک دیسک با محتوی ماشین مجازی مانت خواهد شد که بعدا میتونید به صورت دستی یا اتوماتیک فضا رو تغیر بدید و برای دسترسی به قایل های روی هارد اصلی دوباره از همون طریق آدرس دادن یا رفتن به My network Place و انتخاب ماشین اصلی اقدام کنید.

سلام وقت بخیر و سال نو مبارک

من داخل virtual box ویندوز xp نصب کردم و مشکل شناسایی فلش رو اوکی کردم اما برای شناسایی هارد اینترنال نمیدونم باید چیکار کنم؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید 

سپاس

لینک به دیدگاه

اووف دادا تاپیک 11 سال پیش بالا آوردی دوستان حتمی راهنمایی کنید مخصوصا استارتر عزیز این تاپیک و دوستانی که نظر دادن...

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، raajer گفته است:

اووف دادا تاپیک 11 سال پیش بالا آوردی دوستان حتمی راهنمایی کنید مخصوصا استارتر عزیز این تاپیک و دوستانی که نظر دادن...

گاهی مطالب تاپیک ها تاریخ مصرف زمانی دارن و فعالیت های بعد از ان زمان یا تقاضا از استارتر با توجه به قدیمی بودنش چیزی بی حوده ای هست

ولی در بعض از تاپیک ها عنوان و پستها تاریخ مصرف مشخص ندارن ، مثل همون مشاور برای خرید سیستم و کلی تاپیک دیگه

چه اشکال داره دوستی تقاضایی مطرح کنه که دوستان حلش کنن و برای کسانی که در اینده به این تاپیک سر میزنن هم مفید باشه؟!

2 ساعت قبل، مهدیییییی گفته است:

سلام وقت بخیر و سال نو مبارک

من داخل virtual box ویندوز xp نصب کردم و مشکل شناسایی فلش رو اوکی کردم اما برای شناسایی هارد اینترنال نمیدونم باید چیکار کنم؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید 

سپاس

دوست خوبم ماشین مجازی از پروتکلهای واقعی یک سیستم به همراه پروتکل های مجازی سازی استفاده میکنه

و شما نمیتونید غیر از اون چیزی انجام بدید

مثال ساده

شما دوتا کامپیوتر در خانه دارید و یک فلش یا یک هارد اکسترنال

اول فلش و یا هارد اکسترنال رو به سیستم 1 میزنید در این حالت در سیستم 2 وجود ندارد

بعد فلش و یا هارد اکسترنال رو به سیستم 2 میزنید و در این حالت در سیستم 1 وجود نداره

اگر دقت کنید وقتی فلش و در ماشین مجازی هم که فعال می کنید از سیستم اصلی حذف میشه

برای هارد اینترنال هم همینه شما میتونید هارد اینترنال اضاف برای وی باکس تعریف کنید(انگار یک هارد جدید خریدید و روی یک سیستم وصل کردید)،

ولی داستان همون فلش هست و هارد داخلی فقط روی همون وی باکس قابلیت دسترسی داره

پس وقتی دوتا سیستم جدا دارید و نیازه به هارد داخلی یک سیستم دیگر به صورت همزمان دسترسی داشته باشید بهترین راه شبکه کردن و به اشتراک گزاشتن حافظه هست

عین دو تا سیستم واقعی شبکه کردنش هم خیلی سخت نیست

البت قطعا در شبکه از ویندوز 10 یا 11 دسترسی دان به XP کار خیلی سختیه و باید کلی دستکاری انجام شه

ولی بر عکس اون خیلی راحته

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

گاهی مطالب تاپیک ها تاریخ مصرف زمانی دارن و فعالیت های بعد از ان زمان یا تقاضا از استارتر با توجه به قدیمی بودنش چیزی بی حوده ای هست

ولی در بعض از تاپیک ها عنوان و پستها تاریخ مصرف مشخص ندارن ، مثل همون مشاور برای خرید سیستم و کلی تاپیک دیگه

چه اشکال داره دوستی تقاضایی مطرح کنه که دوستان حلش کنن و برای کسانی که در اینده به این تاپیک سر میزنن هم مفید باشه؟!

دوست خوبم ماشین مجازی از پروتکلهای واقعی یک سیستم به همراه پروتکل های مجازی سازی استفاده میکنه

و شما نمیتونید غیر از اون چیزی انجام بدید

مثال ساده

شما دوتا کامپیوتر در خانه دارید و یک فلش یا یک هارد اکسترنال

اول فلش و یا هارد اکسترنال رو به سیستم 1 میزنید در این حالت در سیستم 2 وجود ندارد

بعد فلش و یا هارد اکسترنال رو به سیستم 2 میزنید و در این حالت در سیستم 1 وجود نداره

اگر دقت کنید وقتی فلش و در ماشین مجازی هم که فعال می کنید از سیستم اصلی حذف میشه

برای هارد اینترنال هم همینه شما میتونید هارد اینترنال اضاف برای وی باکس تعریف کنید(انگار یک هارد جدید خریدید و روی یک سیستم وصل کردید)،

ولی داستان همون فلش هست و هارد داخلی فقط روی همون وی باکس قابلیت دسترسی داره

پس وقتی دوتا سیستم جدا دارید و نیازه به هارد داخلی یک سیستم دیگر به صورت همزمان دسترسی داشته باشید بهترین راه شبکه کردن و به اشتراک گزاشتن حافظه هست

عین دو تا سیستم واقعی شبکه کردنش هم خیلی سخت نیست

البت قطعا در شبکه از ویندوز 10 یا 11 دسترسی دان به XP کار خیلی سختیه و باید کلی دستکاری انجام شه

ولی بر عکس اون خیلی راحته

برای انتقال اطلاعات نیاز ندارم چندتا نرم افزار مخصوص هارد هست ک فقط روی ویندوز xp اجرا میشن

کامپیوتر میزبان یک هارد ssd داره ک ماشین مجازی رو روی همون نصب کردم

الان میخام هارد دوم ک وصل میکنم رو ماشین مجازی بشناسه (مهم نیست ک سیستم میزبان نشناسه)

سپاس از پاسخگویی

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، مهدیییییی گفته است:

برای انتقال اطلاعات نیاز ندارم چندتا نرم افزار مخصوص هارد هست ک فقط روی ویندوز xp اجرا میشن

الان میخام هارد دوم ک وصل میکنم رو ماشین مجازی بشناسه (مهم نیست ک سیستم میزبان نشناسه)

سپاس از پاسخگویی

خواهش میکنم

از طریق این اموزش اقدام کنید

https://techtik.com/2021/10/09/add-hard-disk-vm-virtualbox/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در ۱۴۰۳/۱/۴ در 22:26، مهدیییییی گفته است:

سپاس از پاسخگویی

دوست عزیز، شما برای اضافه کردن کل یک درایو به ماشین مجازی، باید یک ساتا یا رید کنترلر مجازی بسازید و بعدش هارد رو به اون بدید که بیاد روی ماشین مجازی.

حالا چیزی که این وسط هست چیه؟ اون نرم افزاری که شما میخواید ازش استفاده کنید، چیزی که داره میبینه، یه هارد با درایو vm هست و اصلا نمیتونه دیتای اسمارت هارد شما رو بخونه، باید یه سیستم با ویندوز xp بیارید بالا و هارد رو بهش بزنید، با ماشین مجازی نمیتونید این کار رو انجام بدید.

یه حالتی هست که شاید بشه، چون به لحاظ تئوری و روی کاغذ ممکن هست میگم. هارد رو به یک باکس هارد usb متصل کنید و اون پورت usb رو به ماشین مجازی بدید.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

من به نکات که محمود جان گفتن دقت نکرده بودم، و متوجه نشدم شما در ماشین مجازی مستقیما با خود هارد کار دارید(فک کردم فضا میخاین😅)

با اون او شیوه ای هم که پیشنهاد دادم میشه فقط یه درایو مجازی ساخت

البت اطلاعات من در زمینه مجازی سازی و سرور محدوده و قطعا توصیه های ایشون فوق العادس

پس با این داستان بستن یک سیستم برای xp معقول  تره، و با توجه به سخت افزار سازگار قیمت چندانی هم نداره

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۶ در 04:40، MAhmoOD Nazari گفته است:

دوست عزیز، شما برای اضافه کردن کل یک درایو به ماشین مجازی، باید یک ساتا یا رید کنترلر مجازی بسازید و بعدش هارد رو به اون بدید که بیاد روی ماشین مجازی.

حالا چیزی که این وسط هست چیه؟ اون نرم افزاری که شما میخواید ازش استفاده کنید، چیزی که داره میبینه، یه هارد با درایو vm هست و اصلا نمیتونه دیتای اسمارت هارد شما رو بخونه، باید یه سیستم با ویندوز xp بیارید بالا و هارد رو بهش بزنید، با ماشین مجازی نمیتونید این کار رو انجام بدید.

یه حالتی هست که شاید بشه، چون به لحاظ تئوری و روی کاغذ ممکن هست میگم. هارد رو به یک باکس هارد usb متصل کنید و اون پورت usb رو به ماشین مجازی بدید.

خدا خیرتون بده تکلیفمو روشن کردید!😅😂

لینک به دیدگاه

خیلی از دوستان دیگه نیستن...تاپیک آقا عطا رو دیدم...یهو فک کنم بعد 96/97 ک گرونی شد عضوهای فروم یهو نیست شدن.افسوس...

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...