رفتن به مطلب

ضعف كامل CPU ‍Core i7 در مقابل Phenom II در حالت Defualt

Recommended Posts

در اين تست هاي سايت معتبر Tomshardwar

Processor هاي i7 920 در حالت Defualt در مقابل Phenom II AM2 و Phenom هاي معمولي و Socket AM3 مقايسه شده!

حالا نتيجه هارو ببينيد! در روزليشن هاي بالا i7 920 بسيار ضعيف حتي ضعيف تر از Phenom x3 8750 در بعضي مواقع عمل كرده!

1603.png

3114.png

4505.png

5678.png

6529.png

متاسفانه i7 920 خيلي ضعيف عمل كرده!

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بله i7 920 در گیم خیلی ضعیف عمل کرده- البته فقط در گیم- و در سایر پردازشها و... خیلی بهتر بوده و قابل قیاس با phenom 2 نیست

ولی اگه پردازشها و رتبه بندی های i7 940 رو هم در گیم ببینید متوجه میشید که برتری نسبی به phenome 2 داره:

این رتبه بندی رو از سایت pc games hardware براتون قرار میدم که فقط مخصوص بازی و گیم هست:

Clear_Sky.jpg

Dead_Space_081209153206.jpg

World_in_Conflict.jpg

World_at_War.jpg

Crysis_Warhead.jpg

Far_Cry_2.jpg

i7 940 در گیم نسبت به phenome 2 بهتره و در 4 مورد فوق بهتر از فنوم بوده و در دو مورد که ضعیف تر از فنوم 2 بوده میشه گفت نتیجه نزدیکی داشته-

البته این فقط در گیم هست در سایر موارد همانطور که میدونید i7 920 هم اختلاف چشمگیری نسبت به phenom ll 940 داره چه برسه به این i7 940 که فنوم 2 رو قورت میده

البته با یان قیمتش بایدم اینطور باشه

اینو زدم چون فکر کردم تاپیک مناسبی انتخاب نشده باید اینطور میبود:

ضعف کامل i7 920 در برابر phenom ll در خصوص بازیها

ویرایش شده توسط hesamjm
لینک به دیدگاه

شما چرا از کیفیت phenom II مخصوصا قابلیت های اورکلاک صحبتی نمیکنید تا ببینیم کدوم بهترن خودتونم میدونیم phenom II بهتره اخه ادم حسابی شما پردازنده های بسیار گران قیمت را اومدین با 8750 که 110 هزار تومانه مقایسه کردین با عقل جور در میاد اگه راس می گین با AMD PHENOM II 6.5 RELACHES مقایسه کنید که در فرکانس 6.5 در دمای منفی 250 کار می کنه اونم با یه مادربورد DFI که قیمت اون تو ایران 220 تومانه

لینک به دیدگاه

شما چرا از کیفیت phenom II مخصوصا قابلیت های اورکلاک صحبتی نمیکنید تا ببینیم کدوم بهترن خودتونم میدونیم phenom II بهتره اخه ادم حسابی شما پردازنده های بسیار گران قیمت را اومدین با 8750 که 110 هزار تومانه مقایسه کردین با عقل جور در میاد اگه راس می گین با AMD PHENOM II 6.5 RELACHES مقایسه کنید که در فرکانس 6.5 در دمای منفی 250 کار می کنه اونم با یه مادربورد DFI که قیمت اون تو ایران 220 تومانه

دوست عزیز اینکه AMD داره جون میده خودشو به اینتل نزدیک کنه قبول.واینکه پردازنده های سری Phenum2 خوبن جدا.اما قابل رقابت با قول پردازنده دنیا Core i7 940 نیستند وهیچکدوم از پردازنده هاش به گرد پاش نمیرسن.اینم بگن هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.AMD همیشه قیمتش برای کسانی بوده که میخوان پولزیادی خرج نکنن.قدرت میخوای؟

بیا عزیزم Core i7 940 ارضا نمیشی بیا Core i7 965Extreme تازه این سرعت تبادل اطلاعاتش 6.4گیگاترنسفر هست

لینک به دیدگاه

یه چیزی یادم رفت.بدون اتصال به پردازنده و سرمای خود نیتروژن مایع LN2 تا جایی که من میدونم 169- هست چطور شما میگید این پردازنده در دمای 250- کار میکنه.فکر کنم خیالاتی شده باشید.مدرک بده عزیزم.تصویر بزار.ایشون بنچ مارک گذاشتند.

منم الان میگم Core i7 965Extreme در دمای 1000000000000- کار میکنه .این که نشد دلیل

لینک به دیدگاه

خوب من كاملا با Phenom II موافقم ! اگه دوستان به ياد داشته باشند من قصد بستن يك سيستم i7 رو داشتم!

ولي حالا مادررد هاي GigA 790GFX ..... كه فقط سوكت AM3 و DDR3 تا باس 2000 رو ساپورت ميكنه قصد دارم بخرم!

آينده بهتري هم نسبت به i7 داره ! هركي خواست بگه توضيخ بدم!

در ضمن قيمت همون سيستمي كه ميخوام ببندم

Main:

اين مدل يا ديگري!

00411848.jpg

و

ma790xt_ud4p.jpg

اين مدل هردو از چيپ 790 AMD

+ رم هاي DDR3 2x2GB 1600MHZ Kingston در كل 120 تومن!

+يك گرافيك 4870 ICeq + به همراه يك 8400GS براي پشتيباني از فيزيك!

اين مادربر هاي هردو از CF 2x16 پشتيباني ميكنند!

اين هم مدل هاي جديد Phenom كه من اون 955 رو ميخوام بخرم ارزش صبر كردن رو داره!

phenom_ii_x4_955.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اینکه AMD داره جون میده خودشو به اینتل نزدیک کنه قبول.واینکه پردازنده های سری Phenum2 خوبن جدا.اما قابل رقابت با قول پردازنده دنیا Core i7 940 نیستند وهیچکدوم از پردازنده هاش به گرد پاش نمیرسن.اینم بگن هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.AMD همیشه قیمتش برای کسانی بوده که میخوان پولزیادی خرج نکنن.قدرت میخوای؟

بیا عزیزم Core i7 940 ارضا نمیشی بیا Core i7 965Extreme تازه این سرعت تبادل اطلاعاتش 6.4گیگاترنسفر هست

بله 1 مليون ميشه فقط ي 965 خريد!

ولي و اون تاثيرش رو روي سيستم هاي high End ميزاره! براي سيستم هاي كه توي ايران با 1.5 مليون جمع ميشه تاثيري نداره!

لینک به دیدگاه

ولي و اون تاثيرش رو روي سيستم هاي high End ميزاره! براي سيستم هاي كه توي ايران با 1.5 مليون جمع ميشه تاثيري نداره!

Triple Channel هم كه تا الان چيزي نبود جز تضويق مردم براي چاپيدن پول! =D>

حالا با چه درد سري بخواد 920 رو اور كني ....

تازه قيمتمادربرداش چنده؟ از 250 پايين نمياد حالا حالا ها!

i5 هم همهي سايت هاي ميگن قيمت نجومي خواهد داشت!

لینک به دیدگاه

ولي و اون تاثيرش رو روي سيستم هاي high end ميزاره! براي سيستم هاي كه توي ايران با 1.5 مليون جمع ميشه تاثيري نداره!

کاملا موافقم.درسته کسی که 1300000تومن پول این پردازنده رو میده که نمیاد با این سیستما ببنده.من خواستم قدرت پردازنده اینتلی روبگم.

لینک به دیدگاه

خوب من كاملا با Phenom II موافقم ! اگه دوستان به ياد داشته باشند من قصد بستن يك سيستم i7 رو داشتم!

ولي حالا مادررد هاي GigA 790GFX ..... كه فقط سوكت AM3 و DDR3 تا باس 2000 رو ساپورت ميكنه قصد دارم بخرم!

آينده بهتري هم نسبت به i7 داره ! هركي خواست بگه توضيخ بدم!

در ضمن قيمت همون سيستمي كه ميخوام ببندم

Main:

اين مدل يا ديگري!

00411848.jpg

و

ma790xt_ud4p.jpg

اين مدل هردو از چيپ 790 AMD

+ رم هاي DDR3 2x2GB 1600MHZ Kingston در كل 120 تومن!

+يك گرافيك 4870 ICeq + به همراه يك 8400GS براي پشتيباني از فيزيك!

اين مادربر هاي هردو از CF 2x16 پشتيباني ميكنند!

اين هم مدل هاي جديد Phenom كه من اون 955 رو ميخوام بخرم ارزش صبر كردن رو داره!

phenom_ii_x4_955.jpg

مبارکه عزیزم.من 2تا سوال دارم:1-برای 1پردازنده 4هسته ای 6مگابایت کش کم نیت که AMD گذاشته درسته که 2مگ هم L2 داره اما به نظرم اگه 8مگ :3 میکرد عالی بود من همش فکر میکنم اینا Phenum رو برداشتن یکم دستکاری کردن گفتن این محصول رو ما از هسته عوض کردیم

2-چطوریه940 از سوکت AM2+ ساپورت میکنه و955 از سوکت AM3 و در حالیکه از یک هسته به نامه denub برخوردارن؟

ممنون میشم اگه پاسخ بدید.راستی رنج قیمت 955رو هم بگید

لینک به دیدگاه

در ضمن این مطلب را هم خاطر نشان کنم که بازی ها برای پردازنده های دو هسته ای بهینه سازی شدند و این نتیجه که پردازنده 3 هسته ای و یا 4 هسته ای ضعیف تر از یک 2 هسته ای چه اینتل و چه ای ام دی عمل می کند اگه انقدر ادعا خوبی icore 7 را دارید چرا از یک پردازنده نه چندان جدید e8500 پایین تر عمل می کند نتایج e8500 صحت حرف های گفته را نشان می دهد

لینک به دیدگاه

.من 2تا سوال دارم:1-برای 1پردازنده 4هسته ای 6مگابایت کش کم نیت که amd گذاشته درسته که 2مگ هم l2 داره اما به نظرم اگه 8مگ :3 میکرد عالی بود من همش فکر میکنم اینا phenum رو برداشتن یکم دستکاری کردن گفتن این محصول رو ما از هسته عوض کردیم

2-چطوریه940 از سوکت am2+ ساپورت میکنه و955 از سوکت am3 و در حالیکه از یک هسته به نامه denub برخوردارن؟

ممنون میشم اگه پاسخ بدید.راستی رنج قیمت 955رو هم بگید

1-زماني كه ملاك برتري سي پي يو هاي كش بود زمان ناصرالدين شاه بود! الان اصلا حافظه كش ملاك نيست!

2-اونم هنوز تحقيقات نكردم من اينارو همين الا از يكي از بچه ها گرفتم (پرفسر مسعود)!

مبارکه عزیزم

هنوز نخريدم اگه خدا بخواد عمري هم ياري كنه 4 هفته ديگه كه بيام ايران برگردم!

در ضمن قيمت اونها هم am3 زيره200 دلار هستش!

لینک به دیدگاه

خوب قدرتي نسبت به هزينش نداره كه! هميشه قدرت نيست!

Perfomance/Price

دوست گلم من قصدم کل کل نیست.ولی مطمئن باش من تضمین میکنم سرعت 965کاملا 2.5برابر 940هست.درحالیکه من ندیدم پردازنده ای از AMD بتونه با 940مقابله کنه.یه چیزم بگم من دوست دارم AMD پردازنده هایی رو تو بازار بده که بتونن با پردازنده های سطح بالا اینتل رقابت کنن چون بازار اونوقت رقابتی میشه.واوقته که خوش بحال همه ما میشه وقیمتها میاد پایین.به نظر من قیمت پردازنده core i7 920 حدودا 240تومن ارزش داره و پردازنذه 940 حدودا 450تومن خیلی گرونه بابا.البته حقم دارنا چون الان بازارشون انحصاری هستو بدست گرفتند.اما بی صبرانه منتظره پردازنده های قدرتمند AMD هستم که این کمپانی بزرگ قولشو داده

لینک به دیدگاه

بعضی ها در شیمی اول دبیرستان را ظاهره پاس نکردند زیرا تو اونم نوشته که هیدروژن مایع -250 درجه زیر صفر هم میرسه

لینک به دیدگاه

در ضمن این مطلب را هم خاطر نشان کنم که بازی ها برای پردازنده های دو هسته ای بهینه سازی شدند و این نتیجه که پردازنده 3 هسته ای و یا 4 هسته ای ضعیف تر از یک 2 هسته ای چه اینتل و چه ای ام دی عمل می کند اگه انقدر ادعا خوبی icore 7 را دارید چرا از یک پردازنده نه چندان جدید e8500 پایین تر عمل می کند نتایج e8500 صحت حرف های گفته را نشان می دهد

تا كي؟! 2 هسته اي؟!‌3 ماه دگه!

بعد از سه ماه چي؟! اونوقت 2 هسته اي نصف 4 هسته اي ها هم فرم نميدن!

با اينكه gta iv اصلا و به هيچ وجه ملاك نيستش ولي اين قضيه اثبات شده!

آينده نگري هم بد چيزي نيستش كه؟ :->

لینک به دیدگاه

بعضی ها در شیمی اول دبیرستان را ظاهره پاس نکردند زیرا تو اونم نوشته که هیدروژن مایع -250 درجه زیر صفر هم میرسه

دوست عزیزی که شیمی پاس میکنی من حرف از هیدروژه نزدم.فکر کنم به عینک نیاز هستو.خوب پستو بخونید بعد اظهار نظر کنید.وبعدش گیریم برای کولینگ از هیدروژن مایع استفاده کرده باشند ودماش 250- باشه.خود اون پردازنده 125وات هست وبا اون اور سنگین 100درجه حرارتشه دماش میره 150- پس چرا شما گفتید با اون فرکانس دماش اونقدره.در ضمن حرفتون رو با مدرک بیان کنید

لینک به دیدگاه

دوست گلم من قصدم کل کل نیست.ولی مطمئن باش من تضمین میکنم سرعت 965کاملا 2.5برابر 940هست.درحالیکه من ندیدم پردازنده ای از AMD بتونه با 940مقابله کنه.یه چیزم بگم من دوست دارم AMD پردازنده هایی رو تو بازار بده که بتونن با پردازنده های سطح بالا اینتل رقابت کنن چون بازار اونوقت رقابتی میشه.واوقته که خوش بحال همه ما میشه وقیمتها میاد پایین.به نظر من قیمت پردازنده core i7 920 حدودا 240تومن ارزش داره و پردازنذه 940 حدودا 450تومن خیلی گرونه بابا.البته حقم دارنا چون الان بازارشون انحصاری هستو بدست گرفتند.اما بی صبرانه منتظره پردازنده های قدرتمند AMD هستم که این کمپانی بزرگ قولشو داده

كل كل؟ منو كل كل؟!‌ o:-)

من اصلا كي باشم كه با شما كل كل كنم رفيق! :D

درسته نميرسه! ولي خوب هنوز براي سيستم هاي PC چيزي ساخته نشده كه بتونه از تمام قدرت 965 استفاده كنه!

اونها اكثرا باري WorkStation استفاده ميشن مثل پردازنده اي Xeon ! اينها اصلا بحثشون جداست

لینک به دیدگاه

كل كل؟ منو كل كل؟!‌ o:-)

من اصلا كي باشم كه با شما كل كل كنم رفيق! :D

درسته نميرسه! ولي خوب هنوز براي سيستم هاي pc چيزي ساخته نشده كه بتونه از تمام قدرت 965 استفاده كنه!

اونها اكثرا باري workstation استفاده ميشن مثل پردازنده اي xeon ! اينها اصلا بحثشون جداست

بله کاملا موافقم.بیشتر قصد دارن روی سرور استفاده کنن وهر هستش رو برای یک سرور اختصاصی استفاده کنن.مثلا یه دیتا سنتار میاد 4تا سرور میزاره فروش که میگه پردازندشون اشتراکی هست در حالیکه 4تا سروره بایه پردازنده که هرهسته کار یه سرور رو انجام میده.اگه لطف کنی پاسخ اون پست منو بدید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

ببينيد اصلا هيدروژن مايه اصلا گير اوردنش سخته! دوما چجوري ميخاي بريزي رو سي پي يو ؟! با شيشه نوشابه؟!

نميشه اونم به وسايل مخصوص خودش نياز داره! در ضمن اصلا اين بحث ها پاياني نداره!

(عجب اشتباهي كرديم اين تاپيكو زدم!) :D

لینک به دیدگاه

ببينيد اصلا هيدروژن مايه اصلا گير اوردنش سخته! دوما چجوري ميخاي بريزي رو سي پي يو ؟! با شيشه نوشابه؟!

نميشه اونم به وسايل مخصوص خودش نياز داره! در ضمن اصلا اين بحث ها پاياني نداره!

(عجب اشتباهي كرديم اين تاپيكو زدم!) :D

من کاملا موافقم این حرف شما واقعا درسته یک طرف بعد من حرففم اینه گیریم که استفاده کردن از این با اور سنگین که ایشون گفتن دما میشه 150- چرا ایشون الکی میگن دماش 250- هست.بعدش بهتره هرکسی میخواد حرفی بزنه مثل شما با مدرک بگه

لینک به دیدگاه

بله کاملا موافقم.بیشتر قصد دارن روی سرور استفاده کنن وهر هستش رو برای یک سرور اختصاصی استفاده کنن.مثلا یه دیتا سنتار میاد 4تا سرور میزاره فروش که میگه پردازندشون اشتراکی هست در حالیکه 4تا سروره بایه پردازنده که هرهسته کار یه سرور رو انجام میده.اگه لطف کنی پاسخ اون پست منو بدید ممنون میشم

عزيزم من كه طراحش نيستم!‌و لي يه دوري توي نت بزنم يه اطلاعاتي بگيرم بهتون جواب ميدم!

لینک به دیدگاه

من کاملا موافقم این حرف شما واقعا درسته یک طرف بعد من حرففم اینه گیریم که استفاده کردن از این با اور سنگین که ایشون گفتن دما میشه 150- چرا ایشون الکی میگن دماش 250- هست.بعدش بهتره هرکسی میخواد حرفی بزنه مثل شما با مدرک بگه

البته اينم رو هم اضافه كنم كه دماي پردازنده به مادربرد-دستگاه هاي كهن وژن مايه بر روي Processor قرار ميده-ولتا‍ مورد استفاده شايد يكي با ولتا‍ 1.6 برسه به يك فركانسي يكي شايد با 1.7 برسه !

لینک به دیدگاه

خوبه که اینتل بعد از یک دهه تلاش تونسته l3 بده چیزی که amd قبلا ساخته بود و اینتل می گفت ارزشی نداره اما حالا که تونسته ...

در ضمن چی شده بلاخره تونسته اولین پردازنده 4 هسته را بده ؟ اخی بعد از 20 سال تونست 4 هسته را رویه یک ویفر بذاره در ضمن مدل های جدید phenom ii همچین ارزان نیستند شما تنها دلیل گرانی اینتل را می دونی ؟ فکر کردی کیفیت داره ؟ خیر علت اینه که پردازنده ها را 48 ساعت تست می کنه بعد می ده اما amd فقط 24 ساعت تست می کنه در ضمن رکورد اور هم دست ای ام دی که توسط یک گروه فنلاندی به کمک متخصصان ای ام دی بدست اومده و خنک ترین پردازنده کره خاکیه چطور می گین 965 در دمای پاین تر کار میکنه !!!

لینک به دیدگاه

عزيزم من كه طراحش نيستم!‌و لي يه دوري توي نت بزنم يه اطلاعاتي بگيرم بهتون جواب ميدم!

میدونم بابا.منظورم اینه که شما زحمت کشیدید این تاپیکو راه انداختید لطفا تحقیق کنید هم سوال منو پاسخ بدید هم اطلاعات خودتون بیشتر میشه هم عزیزان دیگر استفاده میکنن.من خیلی مجذوب شدم ببینم amd داره چکار میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...