رفتن به مطلب

مشکل اعصاب خرد کن amd radeon hd 7970

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من چند ماه پیش یک sapphire hd 7970 3gb gddr5 dual-x خریدم با قیمت 1 ملبون و 500 هزار تومان اما متاسفانه مشکلی داشت که من می خواهم بدونم دیگر دوستان این مشکل را دارند یا نه ؟یا راه حلی دارند یا نه؟ مشکل به شرح زیر است 

در حین بازی و حتی در ویندوز یک دفعه صفحه ی مانیتو خاموش می شود و با فشار دادن دکمه ای از کیبورد هم روشن نمی شود تنها راه حل در آن زمان ری استارت کردن 

کامپیوتر از طریق کلید های کیس است که تازه بعد از ری استارت سیستم بوق نمی زند وصفحه سیاه می ماند من این کارت را روی 3 کامپیوتر تست کردم و نتیجه ثابت بود

من bios را آپدیت کردم و رم را عوض کردم و خلاصه هر کاری می شد کردم ولی نتیجه فرقی نکرد مشخصات سیستم من به شرح زیر است 

cpu : intel core i7 2700k 3.5 ghz lga 1155

main board: asus p8h61 usb3 r2.0

power supply :green gp 1235b

hdd :western digital caviar black 1tb 64 mb buffer

case: green hunter

ram: silicon power 1333 ddr3 4gb

monitor :samsung syncmaster bf1750

دوستان کسی این مشکل را ندارد یا اگر داشت توانست حلش کند؟ این کارت من گارانتی فاطر دارد یک بار کارت را دادم گارانتی گفت مشکلی ندارد .می خوام باز هم ببرمش گارانتی ولی این شرکت از تاریخ 17 فروردین 1392 شروع به پذیرش می کند .

ویرایش شده توسط Hossein 1376
لینک به دیدگاه

دوست گلم باید حرارت کارتت رو چک کنی,سرعت فن کارت رو به صورت دستی بزار روی 90 یا 100 بعد بازی کن اگه به مشکل برخورد نکردی مشخص میشه که مسئله دمای کارتت هست

لینک به دیدگاه

درود

از دمای کارت نیست چون تو حالت  ویندوز به کارت فشاری وارد نمیشه ولی این حالت باز هم پیش میاد!

دوست عزیز آخرین درایور گرافیک رو نصب کردین؟

کارت از همون اول که خریدین این مشکل رو داشت یا بعدا بودجود اومد؟

اولین باری که با مشکل برخورد کردین یادتون میادحین انجام چه کاری بودین؟

ویرایش شده توسط hamidparniyan
لینک به دیدگاه

درود

از دمای کارت نیست چون تو حالت  ویندوز به کارت فشاری وارد نمیشه ولی این حالت باز هم پیش میاد!

دوست عزیز درایور گرافیک 314.22 رو نصب کردین؟

314.22 درایور انویدیاست اما کارت ایشون AMD هست ! بنده یه 4870x2 داشتم که همین مشکل رو داشت,البته میدونم تکنولوژی سری 7 با 4 قابل قیاس نیست اما اونم وقتی داغ میشد (حتی در ویندوز) دقیقاً همین علائم رو از خودش نشون میداد !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود

دوست عزیز درایور گرافیک 314.22 رو نصب کردین؟

دوست عزیز گرافیک AMD هستش نه انویدیا...

در رابطه با این مشکل هم باید بگم که قبلا یه جایی خونده بودم که یادم نیست دقیقا چی بود...

اگه درست یادم باشه مشکل از درایور توی ویندوز 8 بود...احتمالا شما ویندوز 8 استفاده نمیکنی؟

درایور آپدیت کن و یه چک بکن که سیستم به Standby نمیره؟

لینک به دیدگاه

استارتر محترم حداقل یه اهمی یه اوهومی بکن بدونیم داری راه حل ها رو انجام میدی تا بتونیم کمکت کنیم , این راهی رو که گفتم تست کن ضرر که نداره,بعد بیا فیدبک بده تا دوستان بهت بگن چیکار کنی...موفق باشید

لینک به دیدگاه

اولین بار که این طور شد در حال بازی کردن battlefield 3 رو گرافیک آخر بودم

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان من کلی درایور آپدیت کردم آخرین درایوری هم که داشتم 13.2 beta بود . حتی از توی catalyst contorol center دور فن را بین 80 تا 100 ست کردم 

بازی کردم ولی فایده نداشت

در ضمن ویندوز من windows 7 64-bit ultimate است

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هنگامی که مانیتور رفت رو حالت چشمک زن شما به جای اینکه سیستم رو ریست کنید یک بار مانیتور رو روشن و خاموش کنید 

لینک به دیدگاه

مانیتور هم روشن خاموش کردم فایده ای نداشت

لینک به دیدگاه

دوستان عذرخواهی میکنم اصلاح شد ازبس سرم شلوغه قاطی کردم دارم ارور blue screen میدم :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا تکلیف مارو یه جور روشن کن که آیا سیستم روشن میمونه وقتی مانیتور خاموش میشه؟

اگر روشن میمونه باید بفرستید گارانتی که من چشمام آب نمیخوره...

من یه 6950 داشتم که باش تقریبا همچین مشکلی داشتم که فقط واسه چند ثانیه هنگ میکرد که مشکل از درایور بود...

ویندوز عوض کن و درایور جدید رو نصب کنید...

لینک به دیدگاه

سلام نگفتید دمای گرافیک روی چند میره؟ کلاک هسته رو 10 درصد کاهش بدید و ببینید بازم مشکل پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

یه درایور استیبل نصب کن ببین باز هم همین رفتار رو نشون می ده! چون می گی از توی بایوس هم همین شکلی یه سری ارور می ده من چند تا تجربه داشتم بهت می گم »:

اول این که کابل ها تون رو چک کنید و حتما حتما کابلتون رو چک کنید ببین کابلتو چک کن. روی DVI ها و انواع خروجی ها چک کن.

حتما گرافیک داخل cpu رو دیسیبل کن!

احتمال می ره از تنظیمات رابط PCI E توی بایوس باشه چک کن این مورد رو.

دقت کن درایور استیبل همیشه جدیدترین نیست! یه درایور مربوط به سال 2012 رو نصب کن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از قسمت power option نگاه کنید ببینی که قسمتی که مربوط به مانیتور که بعد از چند دقیقه توسط ویندوز خاموش بشه ایا فعال هست یا نه اگه فعال بود خاموشش کنید منم همین مشکل رو با یه 5870 داشتم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

یه مورد شما این سیستم داری با گرافیک عالی حرف نداره و CPU 2700K باز عالی و پاور تمام قطعات به نحو احسن خوب هستن

حلا شما یه زحمتی بکشین یه مادربورد خوب تهیه کنین این مادربورد Low END هست از PCI-E3 پشتیبانی نمیکنه خیلی واسه گرافیک شما فاجعه هست و مدار تغذیه CPU برای 2700K شدیدا ضعیف باز هنوز اورکلاک نکنی

با این مادربورد که دارین واسه این گرافیک و  CPU یکم متاسفا خیلی زیاد نمیتونه رضایت بخش باشه.

شما در کمترین زمان اگه امکانش هست این مادربورد عوض کنیین پیشنهاد بنده حداقل  Asus P8Z77-V----Asus P8Z77-V Pro --- Msi Z77A-GD55 --- Msi Mpowerz77  در این 4تا مدل باز Msi Mpowerz77 بد نیست نسبت به قیمتش حدودا 800تومان هست.

http://us.msi.com/product/mb/Z77-MPOWER.html این لینک بقیه مدل که گفتم برای سیستم شما مناسب هستن

با این مادربورد که دارین یکم واسه این گرافیک زیاد خوب نمیتونه جواب گو باشه.

باتشکر.

لینک به دیدگاه

الان میتونی یه تست 3dmark 11 از کارت بگیری و یه شات بذاری؟هم از صفحه 3dmark هم از دمای کارت؟بعد از تست دما چطوره؟حداکثر تو تست چقدر میرسه؟کیست چیه؟مشخصات سیستمتم بگو

لینک به دیدگاه

عزیز اولا با درایور بتا هیچ وقت سعی نکن تست کنی سیستمی رو

پی اخرین درایور غیر بتا رو پیدا کن نثب کن

دمای گرافیک رو تست کن

این مشکل چند تا دلیل میتونه داشته باشه:

1.نوسان برق پاور(این مورد رو کسی جدی نمیگیره،ولی مشکلی هست که وجود داره)

2.مشکل درایور

3کمبود vcore گرافیک

4دگرید شدن gpu که برای همون دوستان پیشنهاد دادن فرکانسشو بیاری پایین

5تو سری حرفه ای چون سینک خیلی سنگنه خود سینک گاها باعث میشه بال های زیر جی پی یو جدا بشه،که این بدترین احتماله

پیشنهاد من اینه که از یه ویندوز 7 با درایور غیر بتا استفاده کنی

اون کارایی که میشه کرد رو بکنی(کاهش فرکانس و ...)اگه حل شد که هیچ

اگه حل نشد بده گارانتی

فقط این رو هم بدون،همیشه گارانتی کار رو درست نمیکنه،گاها به جای درست ردن خراب تر هم میکنه!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شاید کل دردسری میکشی از پاور باشه توی کیفیت گرین شکی نیست و در ضمن تمام سیستم های که گرافیک تست کردی از نظر برقی و برد اصلی گرافیک شما رو جواب می دادن اگه جواب می دادن خود گرافیک مشکل داره

لینک به دیدگاه

دوستان توجه کنن ایشون تو پست اول گفتن که تو سه تا سیستم تست کردن همین مشکلو داشتن پس مشکل ازپاور و مین و ویندوز و کاتالیست  نمی تونه باشه مشکل فقط از خود کارته شما فقط دوتا کار میتونی بکنی که دوستان گفتن 1 فرکانس رو از کاتالیست بیاری پایین بعد تست کنی 2 بایوس رو آپدیت کنی .

لینک به دیدگاه

سلام

من قبلا یه gtx560 داشتم دقیقا همین مشکل داشت.

من موقعی که کارتو با hdmi وصل میکرم اینجوری میشد اما وقتی با dvi وصل میکردم هیچ مشکلی نداشت.

شما کارتو با یه چی دیگه وصل کن  به مانیتور.

این رو هم کن شاید جواب بده.

لینک به دیدگاه

استارترمحترم ما همچنان منتظر نتیجه کار هستیم داداش بیا تو تاپیک خودت ببینیم حل میشه یا نه؟این مشکل اعصاب خورد کن

لینک به دیدگاه

سلام

من هم یک کارت 7870 داشتم همین مشکل واسم بوجود امده بود

هیچ راهی جز تعویض کارت نداری 

لینک به دیدگاه

آقا فقط صفحه وسط کار می پره کامپیوتر روشن می ماند بعدش هم من این کارت را روی سیستمی هم که سی پی یو جی پی یو نداشت تست کردم مشکلی حل نشد 

با کابل های hdmi و dvi هر دو تست کردم مشکلی حل نشد.

آخرین درایور غیر بتا هم تست کردم فرقی نکرد.

بعدش هم اون دوستی که می گه مشکل دماست من می گم تو شرایط عادی (تو ویندوز) هم این طور می شه .

با اون دوستی که گفت ممکنه سنگینی سیستم خنک کننده باعث جدایی سیستم خنک کننده از جی پی یو شده باشه مخالف نیستم

لینک به دیدگاه

عزیز یه تست 3dmark11 میتونی بگیری یه شات بذار یه شات هم از دمای گرافیک بذارتو لود ببین دماچقدر میشه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...