رفتن به مطلب

خرید یه سیستم تا 1.5 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

چون خواتون amd خواستید پیشنهاد زیر رو میدم:

Mbfi lp dk 790fxb-m2rs

cpu:phenom ii 940

ram:2x2 gb crucial ballistix pc8500

vga:gtx260 216 or hd4870

power:775w green

case:nzxt apollo

dvd-rw:samsung 22x

hdd:500gb wd

فقط چند نکته:

اگه میتونید تا اومدن hd4890 صبر کنید و اون رو تهیه کنید گزینه ی بهتری به نسبت هستش و میشه گفت خرید کارت در این رنج قیمت ریسک محسوب میشه.

در حال حاضر phenom ii در ایران گرون هست.

در این رنج قیمتها همچنان core i7 حرف اول رو میزنه.

علیک سلام.

بسیار ممنون.

اگر قیمت میزدید، خیلی بهتر بود.

من تا 1.5 مایه دارم.

راستی 4890 کی میاد ایران و اگر بیاد در حدود چه قیمتی ؟ و با کدوم کارت انودیا رقابت میکنه؟ به 295 میرسه؟

لینک به دیدگاه

سلام امید جان و ممنون از پیشنهاد بسیار خوب شما .

امید جان چند سوال اول اینکه قیمت 775 گرین چنده ؟ و سوال بعدی به نظر شما باز هم ریسکه برای ایشون که دارن تا پایان فروردین این سیستم رو تهیه میکنند 280 بگیره؟ البته در صورتی که ایشون قصد صبر کردن برای 4890 رو نداشته باشند؟

تشکر.

لینک به دیدگاه

من هم موافقم.

البته شاید دلیلش اینه که رم ها دی دی آر 2 هستند. نمیدونم چقدر در بین ddr2 va ddr3 فرق هست.

در ضمن با کارت 4870 گرفتن lcd 17 عاقلانه به نظر نمیاد.دیگه حداقلش 19.

در ضمن اگه کارت گرافیک بهتری هم به نظرتون میرسه بگید.

یه سوال دیگه:

امروز یکی که متخصص هست و تو بازار ایران مغازه داره بهم گفت که برای مادر بورد این سی پی یو ، باید بیشتر از 170 تومان کنار بگذاری و به چیپست بالای 790 فکر کنی که آپ گریدش هم بکنی. ( که البته چون من از مادر بورد هیچی حالیم نمیشه، کلا نفهمیدم چی میگه؟)

من بالا گفتم که متوجه این موضوع هستم. اگه میشه یه سیستم ای ام دی بگید.

منتظر نظراتتون هستم.

سلام! اون فروشنده منظورش این بوده که شما AM3 بخری! در اون موقع شما باید رم DDRr3 و سی پی یو با سوکت AM3 بخری!

لینک به دیدگاه

سلام! اون فروشنده منظورش این بوده که شما am3 بخری! در اون موقع شما باید رم ddrr3 و سی پی یو با سوکت am3 بخری!

رم ddr3 استفاده کردن مستلزم این هست که شما پردازنده سوکت am3 ومادربوردشو داشته باشی فعلا که فنوم 2 940 و920 هردوش سوکت am2+ هستند مادربوردهاشم کنترلر ddr3 ندارند.پس باید تا عرضه پردازنده های am3 صبرکنند که ایشون میخوان تا اخر فروردین جمع کنن

لینک به دیدگاه

علیک سلام.

بسیار ممنون.

من تا 1.5 مایه دارم.

راستی 4890 کی میاد ایران و اگر بیاد در حدود چه قیمتی ؟ و با کدوم کارت انودیا رقابت میکنه؟ به 295 میرسه؟

عرضه 4890 فکر کنم اوایل اردیبهشت ماه باشه البته فکر کنم اون موفع بیاد.راستی به پای 2950GTX نمیرسه. و با NVIDIA Geforce 260GTX 216SP رقابت میکنه

لینک به دیدگاه

علیک سلام.

بسیار ممنون.

من تا 1.5 مایه دارم.

قیمتها اکثرا تو سایت هستش.در مورد HD4890 تازه وارد بازار جهانی شده و احتمالا تا ماه دیگه اینجا هم برسه.قیمتش هم دقیق نمیشه نظر داد چون تو بازار ما چیزی مشخص نیست.در مورد قدرت معادل GTX275 هستش و از GTX295 ضعیفتره ولی خوب ارزونتر هم هستش.

سلام امید جان و ممنون از پیشنهاد بسیار خوب شما .

امید جان چند سوال اول اینکه قیمت 775 گرین چنده ؟ و سوال بعدی به نظر شما باز هم ریسکه برای ایشون که دارن تا پایان فروردین این سیستم رو تهیه میکنند 280 بگیره؟ البته در صورتی که ایشون قصد صبر کردن برای 4890 رو نداشته باشند؟

تشکر.

سلام رضا جان

اون مدل 785W هستش که منم دیشب اشتباهی تایپ کرده بودم.قیمتش تو سایت هست.

در مورد GTX280 هم درسته کارت خوبیه ولی با اومدن GTX285 و GTX275 دیگه صرف خرید نداره.چون GTX285 الان تقریبا باهاش تو یه قیمته(تو ایران) و GTX275 هم اگه بیاد ارزونتر باید باشه.

از نظر من اصلا الان با توجه به بازیهای موجود ارزش نداره بالای 300-350 تومن هزینه گرافیک کرد.

عرضه 4890 فکر کنم اوایل اردیبهشت ماه باشه البته فکر کنم اون موفع بیاد.راستی به پای 2950GTX نمیرسه. و با NVIDIA Geforce 260GTX 216SP رقابت میکنه

سهیل جان GTX260 216Core VS HD4870 1GB و GTX275 VS HD4890

لینک به دیدگاه

سهیل جان gtx260 216core vs hd4870 1gb و gtx275 vs hd4890

اهان.دوستان بات اطلاع رسانی اشتباه عذر میخوام منم تو یه سایت خونده بودم براهمین گفتم.

امیدجان کارت 4870x2 رو به چه مدلی نزدیکه؟

من شنیدم بعضی از شرکتها دارن تو ساخت 4890x2 کار میکنن.ایا صحت داره؟چیزی یا اطلاعی درمورد این کارت تو سایتها هست؟

راستی اگه بیاد این کارت میتونه بهترین کارت دنیا باشه؟

لینک به دیدگاه

البته در مورد 4890x2 یه چیزهایی شنیدم ولی اگر بیاد رغیبی برای 295 خواهد بود .

لینک به دیدگاه

رم ddr3 استفاده کردن مستلزم این هست که شما پردازنده سوکت am3 ومادربوردشو داشته باشی فعلا که فنوم 2 940 و920 هردوش سوکت am2+ هستند مادربوردهاشم کنترلر ddr3 ندارند.پس باید تا عرضه پردازنده های am3 صبرکنند که ایشون میخوان تا اخر فروردین جمع کنن

خوب am3که عرضه شده!

من که گفتم منظور اون آقا این بوده که شما مادربردی با سوکت am3 بردارید!

بله مدل 920 و 940 am2+ هستند! که به مادربرد هایی که سوکت am3 دارند به علت داشتن 2 پین اضافه نمیخورند!

از طرفی am3 برای رم های ddr3 بهینه سازی شده!

یعنی am3 هنوز ایران نیومده!؟

لینک به دیدگاه

اما در اکثر تست های و ریویو ها این بر قرار شده که 4870 از GTX 260 c216 ضعیف تر عمل میکنه! و GTX 275 هم از 4890!

توجه داشته باشید که 4890 از مدل های Normal GTX275 قویتره!

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

از همه ی دوستان ممنونم که نظر دادند

اگه میشه اون مادر بردهایی که با این سی پی یو 940 سازگارند، رو بگید یا اگر زیادند، بهترین هاش رو بگید.

در ضمن آیا تو قیمت نهایتا 450 کارت بهتری از زوتاک 280 هست؟

لینک به دیدگاه

سلام! این مدل مدله خوبی به نظر میاد! ولی شما باید گرافیک رو Radeon بردارید به علت اینکه در آینده اگر بخوایید میتونید یک گرافیک Radeon دیگه کنارش CrossFire کنید!

این مدل MSI DKa 790GX Platinum و Asus

الیته این مادربرد هم SLI Support هستش مدل بسیار عالی هستش! قیمتش یه ذره بالاست!

M4N82 Deluxe که از برند Asus هستش! 3way SLI هم هستش! خیلی مدل خوبیه Phenom II ساپورت میکنه!

من هم مدل ایسوز رو پیشنهاد میدم! (البته قیمت رو در نظر نگرفتم) :(

لینک به دیدگاه

سلام.

سلام! این مدل مدله خوبی به نظر میاد! ولی شما باید گرافیک رو Radeon بردارید به علت اینکه در آینده اگر بخوایید میتونید یک گرافیک Radeon دیگه کنارش CrossFire کنید!

ببخشید کراس فایر یعنی چی؟ و فقط کارت های ati این قابلیت رو دارند؟ و کلا شما تو اون رنج قیمتی که گفتم کدوم کارت رو پیشنهاد میدهید؟

این مدل MSI DKa 790GX Platinum و Asus

الیته این مادربرد هم SLI Support هستش مدل بسیار عالی هستش! قیمتش یه ذره بالاست!

M4N82 Deluxe که از برند Asus هستش! 3way SLI هم هستش! خیلی مدل خوبیه Phenom II ساپورت میکنه!

من هم مدل ایسوز رو پیشنهاد میدم! (البته قیمت رو در نظر نگرفتم)

فکر کنم این یعنی میشه 3 تا کارت گرافیک باهم بست؟ 3way SLI درسته؟

در ضمن این دو مدل رو مشخصاتشون رو و نه قیمت شون رو نتونستم پیدا کنم. اگه بفرمایید ممنون میشم.

در ضمن بین این مادر بردهای که این سی پی یو را ساپورت میکنن، با وجود این همه تفاوت قیمت، در کارایی چقدر تفاوت است؟ ( البته بدون در نظر گرفتن 3way SLI)

لینک به دیدگاه

خوب یه سری امکانات دارند مثل کولینگ بهتر Switch هایی برای Auto اورکلاک و قدرت اورکلاک ........

ببینید بعضی از مادربرد های میتونند از 2 یا چند کارت گرافیک ATI استفاده کنند (با هم ) به این قابلیت میگن Crossfire

بعضی از مادربرد های هم مثل بالا میتونند از چند کارت همزمان استفاده کنن که به اون میگن SLI

اون مدل ایسوز SLI ]ستش! یعین فقط میتونی از چند کارت گرافیک Nvidia استفاده کنید

اون MSI هم Crossfire یعنی فقط Ati میتونید چند کارت استفاده کنید!

بعضی ها هم که فقط یک Slot از PCi Express دارند!

همون GTX285 با مادربرد Asus :ه بعدا یک کارت دیگه از همون مدل SLI کنی

در رابطه با برنامه ها بعضی از برنامه های گرافیکی به nvidia باز دهی بیشتری میده! به هیمن علت من به شما توصیه میکنم nvidia ببندید!

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحات شما

اما قیمت مادر برد ها رو نگفتید. حدود قیمت رو هم بگید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من ایران نیستم و قیمت ندارم! از بچه های دیگه واز جمله آقای حسینی قیمت بگیر!

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستان میخاستم بدونم که با 400 تا 450 برای گرافیک .

به نظرتون 4850x2 بهتر از 280 و 285 نیست؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستان میخاستم بدونم که با 400 تا 450 برای گرافیک .

به نظرتون 4850x2 بهتر از 280 و 285 نیست؟

سلام

دوست عزیز 4850x2 با توجه به قیمتش انتخاب بهتریه .

لینک به دیدگاه

من که اصلا 4850 x2 رو به هیچ کسی پیشنهاد نمیکنم اگر کارت خیلی خوبی بود سایر برندها به جز سافایر هم تولید میکردن .

لینک به دیدگاه

من که اصلا 4850 x2 رو به هیچ کسی پیشنهاد نمیکنم اگر کارت خیلی خوبی بود سایر برندها به جز سافایر هم تولید میکردن .

خوب آقای حسینی نمیشه گفت کارت بدیه و در تستها از این دو کارت بهتر بوده ولی خوب حرف شما رو قبول دارم و برای خودم هم عجیبه که چرا دیگر برندها تولیدش نکردند شاید به خاطر اختلافی که با 4870x2 داشته که اونقدرها زیاد هم نیست.

لینک به دیدگاه

خوب آقای حسینی نمیشه گفت کارت بدیه و در تستها از این دو کارت بهتر بوده ولی خوب حرف شما رو قبول دارم و برای خودم هم عجیبه که چرا دیگر برندها تولیدش نکردند شاید به خاطر اختلافی که با 4870x2 داشته که اونقدرها زیاد هم نیست.

در حال حاضر با این مبلغ من :

285

280

4890 رو پیشنهاد میدم

لینک به دیدگاه

در حال حاضر با این مبلغ من :

285

280

4890 رو پیشنهاد میدم

فقط evga 280gtx

:D:confused:

خیلی ممنون. واقعا از سردر گمی در اومدم. :(

راستی جناب حسینی

اگه قیمت مینبرد های فنوم2 ساپورت رو که دوستان در صفحه ی قبل گفتند رو لطف کنید ممنون میشم.

ویرایش شده توسط reza1888
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...