رفتن به مطلب

مشکل احتمالی با واتر کولر

Mohamad Hajati
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام میکنم به دوستان خوب لیونی

امروز یک عدد واتر کولینگ خریدم

با مقایسه ی دمای خودم نسبت به بقیه احساس کردم دما بالا هست

این اسکرین شات از خودم

post-11548-0-10269000-1366046827_thumb.png

و این هم مال یکی از اعضای این انجمن با همین کولر

80858016957394269411.jpg

راهنمایی میخوام و بگید مشکل کجاست؟؟؟

ویرایش شده توسط Mr.Se❼en
لینک به دیدگاه

دمات که خوبه ! :huh:

اصلا هم دوووشواری نداره !!! B)

درسته...دما خوبه ولی نسبت با یه سیستم قوی تر و داغ تر با همین کولر خیلی بالاست...

دقت کن مال من 34 هست ولی اون یکی 19 درجست...

لینک به دیدگاه

به دمای ssd عکس دوم نگاه کردی؟؟

128درجه سانتی گراد؟

احتمالا باگ نرم افزاری هست!

با واترکولر اونم 620 اونم این سی پی یو 8 هسته ای بعید میدونم تو100 % لود بشه 19 درجه!!!!!

از شات دوم مطمئنی؟

لینک به دیدگاه

به دمای ssd عکس دوم نگاه کردی؟؟

128درجه سانتی گراد؟

احتمالا باگ نرم افزاری هست!

با واترکولر اونم 620 اونم این سی پی یو 8 هسته ای بعید میدونم تو100 % لود بشه 19 درجه!!!!!

از شات دوم مطمئنی؟

والا در مورد باگ نرم افزاری نمیدونم حمید جان ولی این دما برای اس اس دی بعید نیست...

در مورد عکس هم داخل همین انجمن هست...

اینم لینکش:http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=14272&page=5

پست 43

لینک به دیدگاه

تازه میتونی ببینی با دوتا نرم افزار هم دمارو داره نشون میده...پس یعنی هر دوشون باگ دارن؟؟؟بعید میدونم..

لینک به دیدگاه

آخه امکانش خیلی سخته

حتما کیس بیرون تو دمای 0درجه بوده

جز این بعید میدونم توتست 100% دما بشه 19درجه!!!!!!

مطمئن باش کیس جای خیلی سردی بوده دمای محیط حدود0 درجه بوده !

در ضمن بعید میدونم دمای ssd بیاد تا 128 درجه!!!!!!!!!!!!سانتی گراد!!!!

الان corsair h100که تقریبا یکی از قوی ترین هاست این دمارو نمیتونه بزنه تو حالت عادی!!!!!!

تو همون تاپیک ارائه دما اگه دیده باشی کاربر (armin 2012) ارمین جان خودش antec 920 داره که مسلما از 620 شما قوی تره ولی میبینی که سمای سی پی یو به 92 درجه رسیده!

پس به اون شات توجه نکن دمای کاریت استاندارده و مشکلی نیست!

در ضمن اکثر خنک کننده ها تو حالت عادی تقریبا دمای یکسانی دارن !زیر فشارو تو حالت اورکلاک بیشتر تفاوت خودشون رو نشون میدن!پس زیاد حساس نشو!

ویرایش شده توسط hamidparniyan
لینک به دیدگاه

حق با استاد خودم حمید جان هستش دوست عزیز. حالا آقا میکائیل عزیز اینجا نیست منم غیبتش رو میکنم. B)

حدس میزنم میکائیل جان رادیاتور انتک رو در سطل آب و یخ گذاشتند تا اون دما بدست اومده. خیلی ها این کار رو میکنند. به نظرم آقا میکائیل استاد اینجور تست های شیطونیه. ;)

ضمن اینکه دمای محیط هم باید در نظر گرفت. میکائیل جان شمال کشور زندگی میکنه که دمای عالی و خنکی داره. نقش خمیر سیلیکن خوب رو هم نباید نادیده گرفت. (*)

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین Wprime که فشاری به CPU نمیاره تا داغ شه تازه اگر هم بیاره تا بخواد CPU داغ شه تست تموم شده . برای همین هم این دمای کم رو داره . مثلا بهش بگو تو همون حالت تست Cinbench بگیره . عمرا زیر 30 دماش .

2- دوستان گفتن به احتمال زیاد رایدیاتور رو گزاشتم بودنند تو یخ تا به این دما رسید بودند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان مشکل اینجاست که اگر به دمای مینیمم تستی که به عنوان مقایسه قرار دادی توجه بکنی میبینی که 2 درجه هم داخلشون هست!!! این یعنی چی ؟ یعنی این که دمای محیطی  که رادیاتور توش قرار داشته حتما پایین تر از 2 درجه بوده. و به احتمال بسیار زیاد همونطور که آرمین عزیز گفت رادیاتور داخل یخ بوده!! چون بهترین لوپ واترکولینگ جهان هم نمیتونه دما ی CPU رو پایین تر از دمای محیط رادیاتور بیاره! ( از نظر قوانین فیزیک غیر ممکنه )

دمای میانگین ماکسیمم 42 درجه که شما به دست آوردی بسیار عالیه . دمای محیط چند درجه بوده ؟

لینک به دیدگاه

حق با استاد خودم حمید جان هستش دوست عزیز. حالا آقا میکائیل عزیز اینجا نیست منم غیبتش رو میکنم. B)

حدس میزنم میکائیل جان رادیاتور انتک رو در سطل آب و یخ گذاشتند تا اون دما بدست اومده. خیلی ها این کار رو میکنند. به نظرم آقا میکائیل استاد اینجور تست های شیطونیه. ;)

ضمن اینکه دمای محیط هم باید در نظر گرفت. میکائیل جان شمال کشور زندگی میکنه که دمای عالی و خنکی داره. نقش خمیر سیلیکن خوب رو هم نباید نادیده گرفت. (*)

اختیار داری آرمین جان اگه بحث استادی هم باشه شما استاد هستی ما که هیچی به گرد شما هم نمیرسیم!

منم کلی تعجب کردم آخه شدنش تو حالت عادی خیلی بعیده! :wacko: 19C

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه مطالب رو دوستان گفتند.

فقط در مورد دمای 128 درجه این رو بگم که مشکل از نرم افزار نیست بلکه سه مدل Vertex3, Agility3 و Solid3 کمپانی OCZ سنسور گرماییشون این مشکل رو داره.برای همین هم OCZ یک پچ ارائه کرد که باعث میشه نرم افزار ها این دما رو ریپورت نکنن.

با نرم افزار OCZ Toolbox بوتیبل میشه از شر این مشکل خلاص شد.

لینک به دیدگاه

از تمامی دوستان گل حمید جان-آقا آرمین-محمود جان و بهمن عزیز تشکر میکنم بابت توضیحاتشون :wub:

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

محمد جان مشکل اینجاست که اگر به دمای مینیمم تستی که به عنوان مقایسه قرار دادی توجه بکنی میبینی که 2 درجه هم داخلشون هست!!! این یعنی چی ؟ یعنی این که دمای محیطی  که رادیاتور توش قرار داشته حتما پایین تر از 2 درجه بوده. و به احتمال بسیار زیاد همونطور که آرمین عزیز گفت رادیاتور داخل یخ بوده!! چون بهترین لوپ واترکولینگ جهان هم نمیتونه دما ی CPU رو پایین تر از دمای محیط رادیاتور بیاره! ( از نظر قوانین فیزیک غیر ممکنه )

دمای میانگین ماکسیمم 42 درجه که شما به دست آوردی بسیار عالیه . دمای محیط چند درجه بوده ؟

ممنون بابت پیگیریت و راهنماییت :D

دمای محیط 27 درجه بوده :)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...