رفتن به مطلب

9500gt vs gt610

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده یک کارت گرافیک دارم Geforce NVIDIA 9500 GT
که 128 بیت هستش و 1 گیگابایت مموری داره اینو 4 سال پیش به قیمت 100 تومان خریدم

اندی پیش یک گرافیک 2 گیگابایت از ATI رو مشاهده کردم و خریداری کردم همون روز اول در چند بازی تست کردم دیدم سرعت اجرای بازی ها به شددت کاسته شد !

که یکی بهم گفت ATI به درد بازی نمیخوره جیفورس بخر ! ما رفتیم مغازه گفتیم حاجی یک جیفورس خوب بما بده GT 210 رو بما داد ما اومدیم وصل کردیم دیدیم سرعت اجرای بازی از ATI هم کمتر شد !!!!

در صورتی که من با گرافیک قدیمی خودم 9500 خیلی راحت با حداکثر سرعت بازی میکردم ! بنابراین هردو گرافیک رو به یارو پس دادم و تا الان با گرافیک قدیمی خودم سیر میکنم

حالا یک گرافیک به اسم IInno3D GT 610 2GB DDR3 در این سایت دیدم که قیمتش مناسبه

به نظر شما این گرافیک از 9500 قوی تره ؟! می ارزه بخرمش ؟!

من جدید ترین و غول ترین بازی هارو مثل Crysis 3  Asassin's Creed 3 . Need for Speed most wanted . Resident EVil 6 . و کلا هر بازیی رو که فکر کنید با تنظیم کردن تمام مورد های گرافیک روی Ultra خیلی راحت بدون هیچ تیک خوردنی بازی میکنم

توی سایت های خارجی که این دو گرافیک رو مقایسه میزدم GT610 شصتو چهار بیت بود اما گرافیک بنده 128 بیت و برتری دیگه ای نداشت

میترسم گرافیک رو بخرم بازم از گرافیک فعلیم ضعیف تر باشه

مگه تکنولوژی پیشرفت نکرده ! چرا انقدر گرافیک های قدیمی بهتر عمل میکنن !

لینک به دیدگاه

تکنولوژی پیشرفت کرده . ولی یه جورایی باید رده کارتها رو هم درنظر بگیری . شما 9500 رو با 630 میتونی مقایسه کنی . اگر 630 بگیری بهتر عمل میکنه . 620 بگیری در حدود همون 9500 عمل میکنه . 610 که اصلا برای بازیها مناسب نیست و برای فیلم دیدن عالیه فقط .

با پیشرفت تکنولوژی امکانات کارتها تغییر میکنه . مثلا کارت 9500 از دایرکت ایکس 9 پشتیبانی میکنه و بازیهایی رو که نیاز به ورژن 10 یا 11 دارن رو نمیتونه اجرا کنه . ولی کارتهای سری 500 و 600 از دایرکت ایکس 11 پشتیبانی میکنن .

کارتهای 128 بیت عملکرد بهتری از کارتهای 64 بیت دارن . کارتهای 64 بیتی برای بازیها مناسب نیستن .

متاسفانه بعضی از فروشنده ها اطلاعی از کیفیت و عملکرد قطعات ندارن . برای همین کارت 210 رو که یکی از ضعیفترین کارتهاست به شما دادن . اون ATI هم که نمیدونم چی بود . ولی هر کس گفته ATI به درد بازی نمیخوره اشتباه کرده . اون هم مثل جیفورس ضعیف یا قوی داره .

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

دوست عزیز 9500 بنده خیلی راحت DirectX 10 رو ساپورت میکنه و بازی های دایریکس 10 رو راحت بازی میکنم

من یک کارت گرافیک میخام زیر 200 هزار تومن که از گرافیک فعلیم بهتر باشه پس 610 هم ضعیفه ! :(

دوستم میگفت 520 خیلی قویه یکی دیگه از 440 خیلی تعریف میکرد 610 که باید از اونا قوی تر باشه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

610 همون 520 هست. قوی هم نیست. 440 هم چند مدل داره. با مموری GDDR5 قدرت بالاتری داره. شما اگه دنبال کارت نو تو این رنج میگردین، GT630 که همون GT440 هست رو میتونین بگیرین. قیمت دقیقش رو ندارم. اما حدود 200-220 باید باشه. کارکرده هم اگه بگیرین موارد بهتری پیدا میشه.

لینک به دیدگاه

610 همون 520 هست. قوی هم نیست. 440 هم چند مدل داره. با مموری GDDR5 قدرت بالاتری داره. شما اگه دنبال کارت نو تو این رنج میگردین، GT630 که همون GT440 هست رو میتونین بگیرین. قیمت دقیقش رو ندارم. اما حدود 200-220 باید باشه. کارکرده هم اگه بگیرین موارد بهتری پیدا میشه.

همین سایت 350 گذاشته

شما کجا 200 دیدید :o

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

630 با حجم 1 گیگ مموری هست قیمتش حدود 230-240 باید باشه.(دوهفته پیش POV رو به این قیمت گفتن)

لینک به دیدگاه

اگر هم خواستی به این تایپیک سر بزن

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=17934&hl=

لینک به دیدگاه

6570 amd radeon با 1 گیگ حافظه از برند اسوس یا سافایر گزینه تقریبا معقولانه ایه...که تو حالت دوال کراس هم میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چارت تامزهاردور بخوبی قدرت کارتهای هم رده  برای اجرای بازی به نمایش میذاره :

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-7.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...