رفتن به مطلب

قصد اوور کلاک gpu را دارم.

30 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا اوورکلاک کردن یک قطعه بیشتر از حد استاندارد تعیین شده توسط شرکت سازنده ی آن قطعه ریسک سوخت آن قطعه را دارد؟

• شانسی است.
      0
    • ریسک بالایی است.
      5
    • مشکلی نیست.
      3
    • بستگی به سیستم خنک کننده ی قطعه دارد.
      22

Recommended Posts

سلام دوستان من یک کارت sapphire hd 7970 dual-x دارم حد استاندارد اورر کلاک این کارت که خود amd تعیین کرده است به شرح زیر است:

max memory clock : 1575 mhz

max core clock: 1125 mhz

اما من نرم افزاری به اسم sapphire trixx پیدا کردم که به من امکان اوورکلاک پیشتری را می دهد این کار به نطر شما ریسک است یا نه ؟

این نرم افزار اجازه ی تغییر ولتاژ gpu را هم به من داده به نطرتون اگه ولتاژ را رو حد اکثر بذارم ریسکه؟ 

لینک به دیدگاه

دوست خوبم، همینطوری که نمیشه یک مرتبه ولتاژ و فرکانس رو ببری تا آخر.

باید اول نم نم، 10 تا 15 تا فرکانس GPU رو بالا ببری، با یه نرمافزاری مثل 3dmark تست بگیری و دما رو نگاه کنی.

اگر صفحه سیاه شد یا پارتیکل داد. ذره ذره ولتاژ میدی. دوباره تست، هواس 6 دنگ به دما، دوباره افزایش فرکانس 15 تا 15 تا.

به یه جایی میرسی که دیگه یا دما خیلی بالا میره یا کارتت با افزایش فرکانس دیگه یاری نمیکنه. اونجا یکی 20 مگاهرتز کم میکنی و استفاده میکنی.

میتونی از ریویوهای سایتهای مختلف در مورد اوور کارتت استفاده کنی تا اعداد خوب دستت بیاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام دوستان من یک کارت sapphire hd 7970 dual-x دارم حد استاندارد اورر کلاک این کارت که خود amd تعیین کرده است به شرح زیر است:

اما من نرم افزاری به اسم sapphire trixx پیدا کردم که به من امکان اوورکلاک پیشتری را می دهد این کار به نطر شما ریسک است یا نه ؟

این نرم افزار اجازه ی تغییر ولتاژ gpu را هم به من داده به نطرتون اگه ولتاژ را رو حد اکثر بذارم ریسکه؟ 

بردهای رفرنس مناسب برای اورکلاک سنگین نیست کارت شما هم بردش رفرنس هست و فقط کولر بهتر از رفرنس داره

بهترین حالت برای استفاده 24/7 برای کارت شما همین 1125 و 1575 هست

البته این کارت اونقدر قوی هست که فعلا نیازی به اورکلاک نداشته باشید به نظر من اگر مشکلی در بازی های ندارید (که قطعا ندارید) ولتاژ اضافی به کارت وارد نکنید

چون مدار تغذیه کارت شما برای اورکلاک سنگین مناسب نیست ممکنه آسیب ببینه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

کارت شما کولر خیلی خوبی داره  راحت میتونید بدون ولتاژ حدود 1100-1150 برای کور و 1550-1600 برای مموری اورکلاک کنید 

با استفاده از برنامه MSI Afterburner  و  افزایش ولتاژ در حدود 1.2-1.25 میتونید فرکانس حدود 1250-1280 کارت گرافیک رو استیبل کنید اما من پیشنهاد میکنم کارت رو 50-40 مگاهرتزکمتر از حداکثر فرکانسی که بدون افزایش ولتاژ استیبل میشه  برای استفاده 24/7 اور کنید  

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

مواظب باشید که خازن های مدل OC یک کارت گرافیک معمولا با مدل عادی آن متفاوت است، و در ضمن این قضیه علاوه بر آن است که متاسفانه خود شرکت های AMD و NVIDIA به طور ناصادقانه کارت گرافیک را از پیش اور کرده اند تا به کلاک اعلام شده برسند که این کار خودش اور گرافیک را حتی سختتر می کند.

Afterburner نرم افزار خوبی است به شرط آنکه بدانید چه کار می کنید، چون متاسفانه هیچ خط و نشانه های پیش فرض و ولتاژ و گام ولتاژ توصیه شده در این برنامه وجود ندارد که می تواند برای یک تازه کار گیج کننده باشد.

و نکته ی آخر اینکه تا جایی که می توانی سعی کن core clock را اور کنی و از اور کردن memory clock اجتناب کنی چون بازدهی کمتری دارد.

گرفتن بایوس ها و یا تنظیمات مربوط به نسخه ی OC کارت خودتان هم می تواند به شما کمک شایانی کند.

لینک به دیدگاه

از همه ی دوستان به خاطر راهنمایی های ارزشمندشون متشکرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اورکلاک اگر اصولی باشه و شرایط برای اورکلاک فراهم باشه ،  هیچ مشکلی برای قطعات پیش نمیاد ! 

لینک به دیدگاه

درود عزیز یک پیشنهاد دوستانه

با اورکلاک کردن کارت گرافیک شما نهایت تفاوتی که میتونی بگیری توبازی حدود5تا10فریم در حالت حداکثر هستش که با توجه به ریسکی که داره فکرنمیکنم ارزش داشته باشه بخاطر5فریم به کارتت فشار بیاری!

من کارت 580 رفرنس داشتم با کورکلاک772 رسوندم به 960 با یکم ولتاژ !

هم تست after berner و هم 3dmark رو خوب پاس کرد و مشکل دماهم نداشت باهمون کولر خود کارت رفرنس!ولی تو بازی ها که بنچمارک میگرفتم ماکسیمم 10فریم تفاوت میکرد که اصلا ارزش نداشت (البته نظر شخصی من این هست)

چون ریسک بالایی داره وممکنه در طولانی مدت راندمان کارت گرافیک شما پایین بیاد وخطرات نابود شدن کارت گرافیک هم هست با توجه به نوسات برق زیاد تو ایران!
پیشنهاد من این هست که اورنکنیدیا اگه خیلی مایلید5فریم تفاوت در بازی داشته باشی همون استاندارد کارتتون رواورکلاک کنید!سعی کنید ولتاژ ندید!

بدرود

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

ولی بعضی موقع 10 فریم هم خوبه به نظر من .  60 فریم تو بازی رو میشه تحمل کرد , 60 بشه 50 بازی ریپ میزنه . :wacko:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درسته که 2-5 فریم اضافه به ظاهر تغییر چشم گیری نیست، ولی در بعضی موارد همین کافیه که صحنه راه بیوفته.

توصیه میکنم از Sapphire Trixxx استفاده نکنید، من با 5870 امتحانش کردم و با افزایش ولتاژ تو دسکتاپ به دلایلی که نمیدونم ارتیفکت میداد.

در ضمن افزایش ولتاژ به مقدار زیاد در بلند مدت به سلامت بخش تغذیه کارت صدمه میزنه.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درسته که 2-5 فریم اضافه به ظاهر تغییر چشم گیری نیست، ولی در بعضی موارد همین کافیه که صحنه راه بیوفته.

توصیه میکنم از Sapphire Trixxx استفاده نکنید، من با 5870 امتحانش کردم و با افزایش ولتاژ تو دسکتاپ به دلایلی که نمیدونم ارتیفکت میداد.

در ضمن افزایش ولتاژ به مقدار زیاد در بلند مدت به سلامت بخش تغذیه کارت صدمه میزنه.

کاملا درسته بخصوص لاین آخر

لینک به دیدگاه

من که خاطره خوشی از اورکلاک گرافیک سیستم قدیمیم ندارم :دی

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=19377

به نظر من اگه احتیاج داری اورکلاک کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...