رفتن به مطلب

تست شخصی سیستم phenom II x3 720

MR PC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان عزیز در این تاپیک به بررسی نتایج حاصل از تست شخصی سیستم مبتنی بر پردازنده PHENOM II X3 720 را که شخصا انجام داده ام خواهیم پرداخت

مشخصات سیستم مورد تست ما به شرح زیر است

cpu:PHENOM II X3 720 BLACK EDITION

+ MB:BIOSTAR T8200 A2

RAM:4GIG DDR2/800/PATRIOT/CL5

HARD:SAMSUNG 250/SATAT2/16 MB BUFFER

VGA:GEFORCE 9800 GT ZOTAC

POWER:GREEN GP 535A

CASE:GREEN TUNIQ 2

پردازنده فوق دارای فرکانس هسته 2800 مگاهرتز به صورت پیش فرض میباشد و دارای هسته دنب و تکنولوژی ساخت 45 نانومتری کمپانی AMD و دارای 6 مگابایت کش سطح سوم و یک و نیم مگابایت کش سطح دوم میباشد و دارایHT برابر با 4000 مگاهرتز میباشد که مشخصات آن در برنامه cpu z به شرح عکس ذیل است. ودر مینبورد هایی نظیر Biostar TA790GX A2+ 128M با قیمت حدودی 109 تومن که از قابلیت ADVANCED CLOCK CALIBRATON برخوردار هستند میتونند هسته چهارم غیر فعال شده این سی پی یو رو هم باز کنند که تبدیل به چهار هسته ای بشه.

cpu_id514.png

تصاویر پکیج پردازنده نیز به شرح ذیل میباشد

cpu_2952.jpg

cpu_4948.jpg

همونطور که در تصویر زیر شاهد هستید طراحی هیت سینک پردازنده در این سری متفاوت هست و پره های هیت سینک به صورت دورانی مانند پردازنده های اینتل طراحی شده و واقعا به خوبی از عهده خنک نمودن این پردازنده سه هسته ای 95 وات بر میاد به طوری که در هنگام اورکلاک این پردازنده در فرکانس کاری 3500 مگاهرتز دمای حدودی آن 40 درجه سانتیگراد میباشد که بنده تصور نمودم شاید اطلاعات بایوس یا نرم افزار میبنبورد غلط باشه اما با نگاه بر نشانگر دمای آنالوگ کیس که سنسور حرارتی اون به هیت سینک پردازنده وصل شده بود از این موضوع مطمعن شدم

cpu_6229.jpg

که در مقایسه با سری قبلی سوکت AM2 تفاوت طرای هیت سینک قابل ملاحظه هست

fan_939521.jpg

همچنین بر روی گوشه پایین سمت راست باکس پردازنده عبارت THE FUTURE IS FUSION قابل ملاحظه هست که نشان از برنامه ریزی حساب شده وآینده نگرانه کمپانی AMD برای ساخت پردازنده های جدید تر پروژه فیوژن و امیدواری بالای این کمپانی برای رقابت با کمپانی رقیب هست.

future530.png

قیمت این پردازنده در شیراز درحال حاضر 168 هزار تومن با گارانتی سه ساله بازرگانی فافا میباشد.

مینبورد مورد نظر ما در این تست + BIOSTAR T8200 A2 هست که انصافا به نسبت قیمت حدودی 90 تومن این مینبورد امکانات خوبی رو داره . پکیج این مینبورد به شرح تصاویر ذیل هست که شامل مینبورد /سی دی درایور ها و تولزهای مانیتورینگ و اورکلاکینگ سری T بایوستار و دفترچه منیوال مینبرد و کابل های تبدیل برق ساتا و کابل دیتای ساتا و براکت پنل پشتی هست که دارای کارت گارانتی دو ساله شرکت انفورماتیک گستر میباشد که بنده از لیون کامپیوتر تهیه نمودم و جناب حسینی عزیز زحمت کشیدند.

mb_1640.jpg

mb_2378.jpg

mb_pack923.jpg

mn_main_2511.jpg

نمایی از پورتهای پنل پشتی مینبورد

rear_mb948.jpg

این مینبورد دارای گرافیک آنبورد جیفورس 8200 با 256 مگابایت حجم حافظه گرافیکی هست که در نرم افزار GPU Z شاهد هستید

8200_gpu635.gif

همچنین با توجه به قابلیت هایبرید اس ال آی این مینبورد شما میتونید از گرافیک آنبورد این مین به عنوان physX استفاده کنید که در تصویر زیر شاهد هستید

physic183.jpg

خازن های جامد ژاپنی به کار برده شده در این مینبورد که بنا بر نوشتار سازنده مینبورد عمری برابر با 6 برابر خازنهای معمولی رو دارا هستند و در خنک سازی چیپست مینبورد با طراحی مناسب سیستم هیت پایپ که هم منطقه قرار گیری خازنهای جامد و هم چیپست مینبورد رو پوشش داده.والبته این هیت پایپ از جنس مس میباشد که با لعابی کروم رنگ زیبایی و محافظت بیشتری از سطح هیت پایپ رو شامل شده

mb_heat_pipe593.jpg

heat_pipe_2618.png

که البته با برداشتن این کولینگ چیپست m78s a2کنترلر مینبورد قابل مشاهده هست

res159.png

همچنین این مینبورد دارای 6 پورت ساتا دو با قابلیت ترنسفر ریت 3 گیگ بر ثانیه و دارای یک شکاف پی سی آی اکسپرس نسل دوم و کارت صدای 7.1 کانال با کیفیت HD و پشتیبانی از پردازنده های فنوم دو 125 وات و ماژولهای حافظه DDR2 1066 تا حداکثر ظرفیت 16 گیگابایت میباشد.

mb_sata_port184.jpg

dimms977.jpg

mb_slots145.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

=d> ممنون جناب خسروی خیلی زحمت کشیدیدن باید cpu خوبی باشه و باید در اور دید که چی کار میکنه

لینک به دیدگاه

خوب دوستان قسمت اول مقاله تا حدی ویرایش شد و البته عکسها مجددا ریسایز و آپلود شدند تا بهتر مورد استفاده واقع شوند.و اما ادا مه مقاله ..

همچنین ال ای دی های هشدار دهنده کارکرد صحیح رم و گرافیک و سوپپچ های آنبورد پاور وریست و کانکتور 8 پین تغذیه سی پی یو جهت اورکلاکینگ بهتر پردازنده

led654.jpg

power_resret864.png

8_pin742.jpg

موقعیت نصب پردازنده قبل از نصب فن و هیت سینک و البته فاصله نستا مناسبش با سایر قطعات

instaltion780.jpg

همچنین گرافیک وماژول های مورد استفاده در سیستم تست

vga_ram487.jpg

بعد از اسمبل کامل قطعات و روشن نمودن سیستم مینبورد قادر به تشخیص مدل پردازنده نبود و میکرو کدهاش رو تشخیص نمیداد که بایوس موجود بر روی این مینبورد در بدو کار به شرح ورژن و تاریخ عرضه زیر بود

new_bios990.png

که با آپدیت اون به نسخه جدید و از طریق بایوس فلشر و ورود به اون با کلید F12 در حین پست کردن اطلاعات سیستم در صفحه اولیه بالا اومدت سیستم به شرح زیر مشکل حل شد و مدل سی پی یو توسط سیستم شناخته شد

new_bss491.jpg

win432.png

به سراغ تست این سیستم با برنامه 3d mark 2006 رفتیم تا در نسخه پروفشنال این برنامه و تنظیمات اون در رزولیشن 1024*1280 با فرکانس معمولی پردازنده و بدون هیچ اوری سیستم رو تست کنم که نتایجش به شرح عکس ذیل هست

2_2006347.png

سپس با کمی اور کلاک پردازنده فرکانس کاری 3250 مگاهرتز امتیاز سیستم و امتیاز پردازنده به شرح زیر شد که در این حالت دما روی 38 درجه سانتیگراد بود که هم به صورت سنسور حرارتی آنالوگ نشانگر دمای کیس که به هیت سینک وصل بود و هم نرم افزار مانیتورینگ سری تی بایوستار هر دو همین دما رو نشون میدادند و این نشون میده که احتمالا به دلیل وجود هسته دنب و تکنولوژی ساخت 45 نانومتری و طراحی متفاوت هیت سینک که ذکر شد این پردازنده واقعا خنک کار میکنه

3_25006258.png

به فرکانس 3.6 هم آخرین فرکانس پایدار با کولینگ استوک دسترسی شد

سرعت نصب ویندوز ویستا سرویس پک یک در این سیستم حدود 20 دقیقه و نصب اکس پی سرویس پک دو حدود 17 دقیقه بود که البته قاعدتا باید کمتر میبود اما به دلیل سرعت پایین دی وی دی رم

زمان بیشتری برد

ins_time532.png

در سیستم عامل ویستا توانایی شر کردن حافظه از سیستم برای گرافیک سیستم تا 1407 مگ هست که با احتساب حافظه ددیکیت کارت گرافیک کل حجم حافظه گرافیکی سیستم به 1919 مگابایت رسیده

share802.jpg

امتیاز ویندوز ویستا به سخت افزار سیستم به شرح زیر هست

vista_score703.jpg

تست این سیستم در نرم افزار 3d mark vantage اینترای لول به شرح زیر هست

3d_result_entry102.jpg

و در پروفشنال لول به شرح زیر هست

vantage_per_score129.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

خوب برای تست گیم این سیستم بازیهای CRYSIS و GTA IV رو در سیستم عامل ویستا و تحت دایرکتکس 10 مورد بررسی قرار دادیم.

خوب همونطور که اشاره شد شما میتونید از کارت گرافیک آنبرد این مینبورد با فعال نمودن گزینه هایبرید اس ال آی که البته فعلا در ویستا پشتیبانی میشه از این گرافیک به عنوان فیزکس هم استفاده کنید که بنده با فعال نمودن این گزینه نتایج رو در هر دو حالت فعال بودن و غیر فعال بودن گرافیک آنبرد به عنوان فیزکس با تنظیمات بالا در این گیم و البته بدون فیلتر های گرافیکی نتایجش رو مشاهده میفرمایید

physic183.jpg

picture1930.png

در تست بعدی گرافیک نصب شده بر روی سیستم یعنی 9800 جی تی رو به عنوان فیزکس قرار دادم که نتایجش رو با تنظیمات متوسط و تنظیمات بالا در این گیم مشاهده میکنید

gpu_score144.png

در قسمت دیگر تست در این گیم امتیازات پردازنده رو در این گیم مد نظر داریم که در دو حالت تنظیمات بالا و تنظیمات متوسط مشاهده میکنید

lat_cpu129.png

و بالاخره گیم بعدی مورد نظر ما GTA IV هست که همونطور که میدونید بیشترین استفاده رو از پردازنده و رم سیستم مینماید که تحت سیستم عامل ویستا با رزولیشن 768*1024 و با ستینگ بالا تست کردم و متوسط نرخ فریم بر ثانیه در این گیم هم در حدود 59 فریم بود که تصاویرش رو در ذیل شاهد هستید

iv_dddd664.jpg

البته پچ 1.0.3.0 این گیم هم منتشر شده که ظاهرا از فیزکس هم پشتیبانی شده در این پچ و تعدادی از باگهای گرافیکی و کنترلی نیز برطرف شده که نتایج تست با این ورژن از این پچ رو هم به زودی در ختیارتون قرار میدهم.

پیروز باشید

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

مرسی جناب خسروی عالی بود .

جناب خسروی من تصمیم دارم به کمک شما و اقا امید از این ماه برنامه ریزی هایی داشته باشیم برای تست قطعات و یه سری قطعات براتون میفرستم و امید به خدا شروع به کار میکنیم .

نظرتون چیه ؟ :confused:

لینک به دیدگاه

مرسی جناب خسروی عالی بود .

جناب خسروی من تصمیم دارم به کمک شما و اقا امید از این ماه برنامه ریزی هایی داشته باشیم برای تست قطعات و یه سری قطعات براتون میفرستم و امید به خدا شروع به کار میکنیم .

نظرتون چیه ؟ :confused:

درود

ایده خوبیه جناب حسینی و بنده در خدمتتون هستم

لینک به دیدگاه

سلام اقای مستر پی سی ! اقا دم تون گرم ! خیلی خیلی عالی بود ! واقعا لذت بردم ! =D> امیدوارم این حرکت تداوم داشته باشه و سایر اساتید هم از سیستم هاشون چنین تست ها و رویو هایی رو تهیه کنند ! این اروزی شخصی منه ! البته من بدلیل عدم اشنایی با برنامه های بنچ گیری ! هنوز موفق به اینکار نشدم ! مثلا من نمیدونم شما با چه برنامه ای نتایج تست ها رو به صورت تصویر زیر درمیارید ؟ ای کاش قسمتی رو به معرفی و اموزش این برنامه ها اختصاص بدیم تا کاربرانی همچون حقیر ! که در این زمینه تجربه چندانی ندارند ! بتونن موارد لازم رو یاد بگیرن !

lat_cpu129.png

همچنین اگه میشه در مورد هسته چهارم این پردازنده و اینکه ایا فقط مادربردهای بایواستار قابلیت فعال کردنشو دارن ؟ هم اگه میشه توضیح بفرمایید !

در پایان از ایده بسیار خوب و همکاری جناب حسینی هم بسیار ممنونم و امیدوارم هر چه زودتر این امکان رو فراهم کنند تا از این پس شاهد این دست حرکات در لیون باشیم ! بنظر من بزرگترین و مهمترین ویژگی لیون ! بعد از حسن خلق و احترام به مشتری و کاربر و همچنین قیمت های منصفانه فروشگاه ! همین مبحث تست و بررسی قطعات در اونه که بیش از پیش نام لیون رو معتبر و اشنا میکنه ! امیدوارم همچنان شاهد پیشرفت روز افزون لیون در این مدار باشیم !

با تشکر از زحمات یکایک شما / بازنده

در ضمن ! جناب خسروی ! میخواستم بدونم که ایا تمام تصاویری که از قطعات تون گذاشتید ! توسط خودتون گرفته شدن ؟ چون اگه اینطور باشه ! و اگه با دوربین موبایل گرفته شده باشن ! باید پیشنهاد کنم که شاید بهتر باشه عکس ها ! در فضای ازاد و در زیر نور افتاب گرفته بشن ! چون دوربین مویایل ها در افتاب و فضای ازاد ! دارای کیفیت بسیار مطلوب تری هستند ! همچنین با کمی دقت در تصاویر تون ! میشه این نتیجه رو گرفت که اون دسته از عکس هایی که از فاصله نزدیکتر گرفته شدن ! دارای کیفیت و وضوح بیشتری هستند و اوناییکه کمی فاصله دارن ! کمی تار شدند ! البته مطمئنم تمام این مسائل رو خودتون بهتر از حقیر میدونید ولی محض اطمینان و با کمال احترام ! فقط خواستم اشاره ای کرده باشم ! مثلا دوربین بعضی از موبایل ها دارای 2 نوع فاصله ست ! که یکی برای تصاویر نزدیکه که اکثرا با شبهی ( ایکونی ) از یک گل مشخص شده و دیگری هم برای فواصل معمولی یا دورتره که با عکس کوه مشخص شده ! و اگه تنظیماتش بر روی اون حالت گل یا نزدیک باشه ! اینطور مشکلاتی ایجاد میکنه ! ( نمیدونم ذکر این موارد بجا بود یا نه ) به هر حال بازم عذر میخوام !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

درود فرامرز جان

از لطف شما ممنونم عزیز و قابل کاربران خوب فروم رو نداشت.عارضم خدمتتون که بنده بعد از گرفتن نتایج بنچها با استفاده از نرم افزارهای مربوطه در حالت های مختلف ثبت میکنم و در مرحله بعدی نتایج آماری این داده ها رو با استفاده از پاور پوینت طراحی میکنم و بعد هم آپلود تصاویر این نتایج هست.

در مورد فعال کردن هسته چهارم این پردازنده اکثر مینبوردهایی که مجهز به چیپست پل جنوبی SB 750 AMD که البته الان همراه با چیپست پل شمالی AMD 790 GX و َAMD 790 FX عرضه میشوند و در منوی بایوسشون گزینهADVANCED CLOCK CALIBRATON رو داشته باشه با ست کردن این گزینه بر روی AUTO و سیو کردنش فعال میشه که ظاهرا از تستهای استیبل بودن بعد از فعال شدن هسته چهارم سربلند بیرون اومده ولی در بعضی رویو ها اعلام شده که بعد از این مورد دمای سی پی یو قابل مشاهده نبوده.

11a498.jpg

بله فرامرز جان با دوربین موبایل گرفت شده عکسها و میدونم که کیفیتشون زیاد جالب نیست ولی به هر حال دوربین بهتری متاسفانه الان ندارم.گرفتن عکس قطعات در زیر نور آفتاب هم باز باعث انعکاس نور آفتاب در برخورد با قطعات براق سیستم میشود و باز به نوعی عکس خراب میشه و گوشی N70 هست و تنظیمات پیشرفته ای برای عکس زیاد نداره.

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

سلام ! با تشکر از پاسخ تون جناب خسروی ! اما چند مورد دیگه رو هم خدمت تون بگم ! یکی اینکه ایا این برنامه پاور پوینت مثل فتو شاپ یک چیزیه یا در خود ویندوز هم هستش ؟

و در مورد انعکاس نور در زیر افتاب هم ! پیشنهاد میکنم حتما یکبار تست بفرمایید ! چون مطمئنم که نتیجه خیلی خیلی بهتر از عکس های اتاق خواهند شد ! حتی با تغییر زاویه میشه کاری کرد که از انعکاس جلوگیری بشه ! اگه بازم مورد داشت میتونید در سایه عکس بگیرید ! منظور در روز و فضای باز و با وجود افتاب ! ولی در سایه ! با اینکه مطمئنم حتی در زیر نور مستقیم افتاب هم موردی پیش نخواهد امد و با کمی تغییر زاویه میشه از انعکاس نور جلوگیری کرد ! حتی بارها با همون دوربین ان 70 این نوع عکس گرفتن رو تجربه کردم !

با تشکر فراوان از زحمات تون / بازنده

لینک به دیدگاه

درود

خواهش میکنم فرامرز جان.خیر پاور پوینت در دسته نرم افزارهای آفیس قرار داره که باید جداگانه تهیه و نصب کنید و البته نسخه 2007 ش چارت های زیباتری برای طراحی داره و نسخه 2003 ش زیاد جالب نیست.

ایدتون در مورد نحوه گرفتن عکس با دوربین رو هم انشالله در رویو بعدی لحاظ خواهم کرد.

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

سلام

با تشکر از مقاله خوبتون

من هم می خواهم یک سیستمی مثل شما بگیرم

cpu:PHENOM II X3 720 BLACK EDITION

+ MB:BIOSTAR T8200 A2

به همراه کارت گرافیک 8800Gt و رم هایی که دارم

می خواهم بدونم از مادربوردتون کاملا راضی هستی و مشکلی با هاش نداشتی ؟

خوب اورکلاک می کنه ؟

توی این رنج قیمت مادربردی بهتر از این هست ؟

الان این cpu چنده در تهران؟

لینک به دیدگاه

درود

بله دوست عزیز بنده ازش راضی هستم و خدا رو شکر تا حالا مشکلی باهاش نداشتم.اور هم به دلیل اینکه این پردازنده سری بلک ادیشن هست و هم اینکه بایوس مینبورد تنظیمات نسبتا خوبی رو داره و البته مجهز به کانکتور 8 پین تغذیه سی پی یو هست امکانات اور خوبی رو برای سیستم فراهم میکنه و بنده تا 3500 مگاهرتز رو با این سیستم اور کردم که البته میدونید که کنترلر رم در سی پی یو های AMD در درون خود پردازنده قرار داره و شما هر اندازه پردازنده رو اور کنید به همون نسبت هم خواه ناخاه فرکانس رمتون هم اور میشه و شاید اگر این قضیه نبود بهتر هم اور میشد چ.ن این وابستگی تا حدی محدودیت ایجاد میکنه و توی فرکانس 3500 مگاهرتز دماش با همون فن و هیت سینک باکس پردازنده حدود 40 الی 41 بود که میدونید که حداکثر دمای این پردازنده تا 72 درجه هم توسط سازنده اعلام شده و البته توی رویو ها دیدم که تا 3.7 هم با همین فن باکس پردازنده اور کردند و استیبل بوده.

مینبورد با امکانات اور بیشتر و با امکان ACC که بتونید باهاش هسته چهارم پردازنده رو هم که دیزیبل شده فعال کنید در این رنج قیمتی

+BIOSTAR TA 790 GX A2 هست که قیمتش حدود 109 تومن هست

http://www.lioncomputer.ir/index.php?product_id=759

قیمت پردازنده هم حدود 168 تومن هست.

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

سلام!

جناب MR PC تمامی مادربرد ها تنظیمات Auto و Manual فرکانس رم دارند! شما فرکانس رم هاتون قرار بدین روی 533 یا 667 و بعدش +تایمینگ بالا به دلیل اینکه اور میشه به علت نا پایداری به خاطر تایمینگ مشکل درست نشه.

پ.ن تا اونجیی که من دیدم Processor های Black Edition فن باکس ندارند برای شما داره؟!

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام!

جناب mr pc تمامی مادربرد ها تنظیمات auto و manual فرکانس رم دارند! شما فرکانس رم هاتون قرار بدین روی 533 یا 667 و بعدش +تایمینگ بالا به دلیل اینکه اور میشه به علت نا پایداری به خاطر تایمینگ مشکل درست نشه.

پ.ن تا اونجیی که من دیدم processor های black edition فن باکس ندارند برای شما داره؟!

بله آرمان جان بنده هم این موضوع رو میدونم که میشه به صورت منیوال هم تنظیمات رم رو ست کرد ولی بحث از طراحی کلی پردازنده های ای ام دی و کنترلر داخلی پردازنده بود.

بله اگر صفحه اول رویو رو مطالعه بفرمایید اشاره کردم که محتویات باکس پردازنده شامل فن و هیت سینک هم هست.

لینک به دیدگاه

MR PC عزیز من تو توضیحان مادربوردی که نام بردید خریدید اینو دیدم

On Board 128MB DDR2 Side-Port memory

یعنی مین 128 مگ رم انبرد داره؟:confused::eek:

درود

بله سهیل جان این مینبورد مجهز به گرافیک آنبورد radeon 3300 هست که به میزان 128 مگابایت حجم حافظه گرافیکی DDR2 داره و قابلیت شر کردن رو تا 512 مگابایت هم داره و میتونه به عنوان نوعی بافر حافظه گرافیکی هم استفاده بشه

البته بنده مینبورد +T8200 A2 رو تهیه کردم

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

بله آرمان جان بنده هم این موضوع رو میدونم که میشه به صورت منیوال هم تنظیمات رم رو ست کرد ولی بحث از طراحی کلی پردازنده های ای ام دی و کنترلر داخلی پردازنده بود.

بله اگر صفحه اول رویو رو مطالعه بفرمایید اشاره کردم که محتویات باکس پردازنده شامل فن و هیت سینک هم هست.

ممنونم دوست عزیز!

ولی چرا AMD این Processor رو به عنوان Black Edition معرفی کرده ولی داخل باکس Fan هم گذاشته؟! :confused:

پ.ن طبق ریویو های سایت TOmshardware این فنوم 720 رو با ولتاژ پایه تا 3.5 اور کرده بودند! و بهترین مادربرد AM3 هم M4A79T Deluxe شناخته شد!

موفق باشید! با تشکر از آقای MR PC

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

ممنون از تست هایی که انجام دادید , واقعا استفاده کردیم .

فقط یه سوالی داشتم ازتون :

آیا کارت گرافیکتون رو آور کلاک کردید ؟ منظورم Zotac 9800 GT هستش , آخه منم یکیشو دارم و تونستم نهایت تا gpu : 700 - memory :2000 - shader :1700 آورش کنم که پایدار بمونه , میخوام بدونم ماله شما هم تا همین حد آور میشه یا بخاطر مادربوردم هست که محدود میکنه آور رو , آخه مادربورد من PCI Express 1 هستش .

ممنون میشم یه تستی بکنید و جوابشو به من بدید .

با تشکر

ویرایش شده توسط starboy_amir
لینک به دیدگاه

آیا کارت گرافیکتون رو آور کلاک کردید ؟ منظورم Zotac 9800 GT هستش , آخه منم یکیشو دارم و تونستم نهایت تا gpu : 700 - memory :2000 - shader :1700 آورش کنم که پایدار بمونه , میخوام بدونم ماله شما هم تا همین حد آور میشه یا بخاطر مادربوردم هست که محدود میکنه آور رو , آخه مادربورد من PCI Express 1 هستش .

با تشکر

دوست عزیز کارت گرافیک من هم زوتاک9800 هست من تو فرکانس های زیر کارتم پایداره:

GPU:738

Shader:1925

Memory:2180

لینک به دیدگاه

آیا کارت گرافیکتون رو آور کلاک کردید ؟ منظورم zotac 9800 gt هستش , آخه منم یکیشو دارم و تونستم نهایت تا gpu : 700 - memory :2000 - shader :1700 آورش کنم که پایدار بمونه , میخوام بدونم ماله شما هم تا همین حد آور میشه یا بخاطر مادربوردم هست که محدود میکنه آور رو , آخه مادربورد من pci express 1 هستش .

با تشکر

درود.خیر دوست عزیز بنده کارت گرافیک رو اور نکردم چون با همون فرکانس پیش فرض خودش هم کاراییش برای بنده کفایت میکنه.

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیز!

ولی چرا AMD این Processor رو به عنوان Black Edition معرفی کرده ولی داخل باکس Fan هم گذاشته؟! :confused:

پ.ن طبق ریویو های سایت TOmshardware این فنوم 720 رو با ولتاژ پایه تا 3.5 اور کرده بودند! و بهترین مادربرد AM3 هم M4A79T Deluxe شناخته شد!

موفق باشید! با نشکر از آقای MR PC

درود

آرمان جان همه پردازنده های بلک ادیشن هم بدون فن و هیتسینک نیستند و بعضیاشون مثل پردازنده بنده یا مثلا فنوم 9850 هست که با فن و هیت سینک عرضه شدند

s271.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

دوستان همونطور که مدونید نرم افزار PC MARK نیز از جمله یکی از نرم افزارهای دیگری هست که به شاخه های دیگری از کاربری کامپیوتر امتیاز میده و بنده در این قسمت نتایج حاصل از PC MARK VANTAGE PROFESSIONAL رو در سیستم عامل ویستا و با فرکانس دیفالت در شا خه های تست مختلف تقدیمتون میکنم

rd9z0pej7c0okemoy96p.jpg

5h8ximpwmrsmukq6l6pr.png

gmv69kmo8sq56rwhq3ja.png

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام ! جناب خسروی بازم از این همه زحمت و اطلاعات فوق العاده مفیدتون تشکر میکنم ! ولی خواستم اشاره کنم که در نمودارهای فوق ! فکر میکنم امتیازات شاخه hdd رسم و درج نشده ست !

با تشکر / بازنده

درود

حق با شما بود فرامرز جان و از دقت خوبتون ممنونم. چارتها ویرایش شدند و امتیاز هارد هم قرار گرفت

لینک به دیدگاه

درود

بالاخره در آخرین تست از این سیستم این بار به سراغ نرم افزار تست PASS MARK PERFORMANCE رفتیم که همونطور که میدنید این نرم افزار از قطعات مختلف سیستم مانند پردازنده/رم/هارد/گرافیک/اپتیکال درایو ها در شاخه های وسیعی از کاربردشون تست میگیره و نتایج رو با پارامتر های اندازه گیری شده به صورت گراف خطی نمایش میده که بنده در زیر نتایج تست پردازنده رو در اختیارتون قرار میدهم.

3frrxlf3fro5sfvsyzia.jpg

cuu0gaun4ihkfl13uo6.jpg

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...